Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako je živeti v Slapah (Polje, Kašelj)?

Kako je živeti v Slapah (Polje, Kašelj)?

Z družino razmišljamo o selitvi v naselje Slape in nas zanima, kakšno je življenje v tem naselju in okoliških krajih (Polje, Kašelj) – kako hitro se pride v center, kakšni so ljudje, je prijetno okolje, kakšne so možnosti za rekreacijo, itd.
So kje organizirane vodene vadbe?
Se iz Slap, da priti peš na Debni vrh in do Zajčje dobrave, ali je to predaleč?
Samo naselje Slape nam je simpatično, a nas lokalna industrija odbija od tistega konca (papirnica Vevče, rezervoarji Petrola,…). Ali vas tiste, ki tam živite ta industrija moti? Je zaradi nje opazno slabši zrak?

Odličen zrak je tu zaradi prometa – obvoznica, železnica, sploh če je tvoj domek okoli ranžirne in ob tirih, ki dodajo dodano vrednost zraku z dizelskim pogonom, pa KOTO, ki svoj kadavrski potencial spušča v zračni obtok in prizadevni kmetje, ki redno skrbijo za rodovitnost poljan s polivanjem gnojevke. Individualna kurišča nazadnje s svojo aromo naredijo mešanico plinov naravnost omamno. Za kmečko dušo torej bo.

Sonce je menda v Polju najkasneje vzide, vpliv naj bi menda imela toplarna višje zgoraj po Zaloški. Torej za zaspance naravnost krasno.

Aha, mentaliteta ljudi je res da takšna kot drugod na periferijah, se zazna trend malomeščanstva v bližnji Marijini cerkvi župnika Janeza in vpliv priseljencev v geto zidavi JSS MOL, kar daje precejšen čar Polju.
Zato dobrodošli, vsakega sprejmemo.

Je precej industrije, občasno se kar dobro zazna, tudi polja dvakrat na leto konkretno smrdijo. Do Zajčje dobrave je kar veliko hoje. Na hitro za pogledat deluje v določenih delih prav prijetno. Za stalno živet tem?? Ne vem. Kaj pa Kašelj? Je kaj boljše? Mogoče se ti bo kdo od tam oglasil. Zg. ali Sp. Kašelj.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz pa tam ne bi živela, tudi OŠ Kašelj mi ni, ker je tam veliko priseljencev. Sicer do obvoznice ni daleč in do BTC, vendar pa je tam vedno megla, veliko industrje, slab zrak.

Jaz pa nikakor drugje… pa nekako si na selu in pa še vedno v mestu. Vse imaš relativno blizu pa nimaš nekih slabih plati mesta. No kakšnega Zaloga bi se sicer izogibal, ostalo pa je čisto OK.

Hvala vam za vse odgovore, čeprav sem upala, da bodo bolj pozitivni – danes smo bili ponovno v kraju, nam postaja vedno bolj všeč, ker imaš res vse pri roki. Industrija je res edino, kar nas moti.
Upam, da se oglasi še kdo s svojimi izkušnjami!

A zgornji ali spodnji Kašelj? Mene pa zanima kakšni ljudje prihajajo iz spodnjega Kašlja?

tega konca ne zamenjam. starši žvijo v sostru, saam v polju, brrat na vevčah. nihče izmed nas ne bi šel NIKAMOR drugam.
do centra si blizu, narava je praktično takoj, ko stopiš čez vrata, o kaki industriji vi to? mene nič ne moti in vsak, ki ga “prvlečem” na naš konc pravi vau tu je pa res fino. tako da ne hvlaa nikjer drugje.
dobrodošla.

je pa res kakšna je mikrookolica, kjer boste živeli . ok v zalogu pa res tudi jaz ne bi, samo če b pa recmo izbirala zalog, Glinškova, ali rudnik, ali dravlje ali kar koli drugega bi pa tudi zalog prej izbrala 😉

Trenutno bivamo v Slapah dobro leto. Meni osebno je ok, občutek podeželja, v bližini imamo ZD, knjižnico, šolo, vrtec, trgovino in PST, Golovec. Všeč mi je to, da greš lahko povsod peš. Kar mi ni všeč, je zrak in obvoznica. Preden se megla dvigne kar traja, ampak tako je v Ljubljani. Obvoznica pač je, tako je tudi na Viču, Šiška, itd… Ne vidim pa se, da bi tukaj živeli za vedno, me vleče bolj ven iz Lj, zaenkrat ko sta otroka še mala je tako lažje, ko pa bosta bolj samostojna pa zagotovo kam drugam.
Lep dan še naprej

Pazi pazi keš modele, Slape in Kašelj sta jim preveč preveč ocufani do bi njihove kraljevske riti živele v tem kraju, noro… Da mi je videti kdo plača tako bogato vašo pamet…, mogoče ima to kakšne povezave s temi 33 miljardami dolga, ki ga ima Slovenija, pa so eni malo preveč glih od tega keša plačani, da jim domišljija dela sto na uro…. Mimogrede v Vevčah živi, sej ne vem, če je še živ direktor SCT-ja, bivši, ki je imel baje plačo 60 jurjev mesečno, pa, če je bilo za njega dober kaj ne bi bilo za ene, ki imajo samo 6000 mesečno, kdo bi razumel slovensko visoko družbo dons, ki so vsi na nivoju, da živijo v Los Angeles-u, heh….


Ja, mi smo priseljenci iz centra Ljubljane. Pa še kar nekaj podobnih priseljencev živi okoli nas.

To je okolje za ljudi, ki na vsak način hočejo svojo hišo oziroma hišico, ki si jo v tem devastiranem okolju še lahko privoščijo, kje drugje pa ne. Zato je treba potrpeti z zavistnimi sosedi, malce industrije, dolge vožnje v center in podobno. Če vam je vse to OK, potem je to pravo okolje za vas.


Papirnica je cca 2 km od Slap, Petrol mogoče malce več. Tudi do Zajčje dobrave imaš dobra 2 km. To vse se da razvozlat na google zemljevidu.
Je pa čisto odvisno, kam v Slape bi se selili. Kar se mene tiče, je industrija za tisti konec dokaj nemoteča, ne bi šla pa nikoli živet v tiste bloke pri Mercatorju ali čez cesto od Mercatorja. Mogoče v kako urejeno hiško v naselju od Mercatorja proti Polju.

Meni, ki sem iz Siske se to zdi. Vukojebina. Glede na to , da so tam hise dokaj poceni ., pa se vam morda celo izide..


Ja itak, Šiškarji že od nekdaj mislite, da je pri vas center sveta …

Ali iz papirnice prihajajo kakšne neprijetne vonjave, če si recimo 1km zračne razdalje od tam?
Menite, da je to območje bolj onesnaženo od recimo Šiške ali pa od Vira pri Domžalah, kjer imaš prav tako nedaleč papirnico in še Helios?

Iz Papirnice se vali para brez vonjav, vonjave, ki jih zazna tvoj nos so predvsem posledica prometa, gnojevke in kurišč. V brezvetrju morda zaznaš v Slapah še oblak iz KOTA. Tisti vodni vir (potok) pa imate tam spredaj pred hišami onesnažen z nitriti.

Hehe, sto ljudi sto čudi. Jaz sem iz Zaloga, z možem sva kupila parcelo tu, ne da bi kaj dosti razmišljala, kak sloves ima. Pač parcela je bila res super: velika, kar je redkost v Lj., čisto ravna in cel dan na soncu, brez sosedov, ki bi ti gledali v krožnik, blizu je sotočje Save in Ljubljanice, Mrzla dolina, Debni vrh, ogromno za sprehajat, blizu BTC, do centra z vlakom par minut … Industrije je pa res dosti, pa folk je bolj tako (HB nimava več otrok v šoli, se mi zdi kar problematično, koliko je priseljencev). To me pa res malo moti, ampak pod črto sva zadovoljna. Skratka, kot ti je že en prej napisal, važna je mikrolokacija in kaj ti želiš (velikost in lega parcele, sosedje, bližina centra, vrtca, šole, trgovin, narave…). Želim ti dobro odločitev!

New Report

Close