Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali vržete ostanke kave v kuhinjski odtok?

Ali vržete ostanke kave v kuhinjski odtok?

Kam po navadi vržete ostanke kave iz npr kafetiere?
Jaz “razredčim” z vodo in splaknem kar v kuhinjski odtok.
Lahko pride do zamašitve cevi?

Usedlino s filter papirjem vred v bio odpadke.

Kavna usedlina vsebuje tanin in ta se zna lepo zvezat z maščobami, ki ostajajo na steni cevi. Še posebej tam, kjer ni velikega padca in odplaka zastaja v cevi.
Če zlivaš kavno usedlino v lijak je dobro sem in tja skozi spustiti tudi kako razmaščevalno sredstvo…. prodajajo v nekih oranžnih litrskih plastenkah.

+1

Seveda se lahko zamaši.
Iz cedila kafetiere pihnem “fndač” ven in še pobrišem z roko, vse gre v organske smeti. Nato šele oplaknem z vodo.

Usedlino iz kafetiere v smeti, zoc od turške kave zlijem v odtok.

Pri nas ne pijemo kave.

Ne ampak v wc školjko

Nikoli v odtok, ker se seveda lahko odtok zamaši, v wc školjko ne, ker je potem rjava, ker pa nič hrane ne mečem v smeti, grejo ostanki kave na kompost.

Jaz tudi vse v wece.

Na kompost.

Nimamo kafetjere, zoc iz džezve gre pa v korito v odtok, v skoraj 30ih letih se nam ni nič zamašilo.

če si v bloku, lahko v lijak, če si v svoji hiši pa Bog ne daj, boš stroške nosila sama.

v smeti

Potem nimaš pojma, kako potekajo cevi pod pomivalnim koritom?
Zakaj so priporočljive mrežice nad odtokom?
Ziher se ti vse nekje nabira in imaš smrad.

Ti misliš, da če laufa vse 30 let, da imate okej? Eno higieno?
Dej poklič enega majstra, da ti razstavi te cevi in jih spuca. Te bo kap!

Jaz nisem kaj dost boljša od tebe, ker vse zmečem v vece. Ampak pri nas so ene cevi, ki prenesejo vse. Še vložke in vsee – to mi je povedala gospa, ki je prej stanovala tukaj.
In nimam koga zafrknit, ker ni nikogar pod mano. U glavnem odplakne vse!

Kaj se pa potem dogaja na čistilnih napravah – ko jamrajo “pa ne palčk za ušesa v stranišče, pa ne las, pa ne papirnatih brisač—- ej, jaz imam vodni sesalec, tu so šele vsi žmuklji:-)))

Vse kuhinje odpadke jaz zmečem v vece. Če potegne Bavčarjev drek, bo tudi vse drugo :-))!

V korito.

Itak potem voda iz pomivalca očisti cevi naprej.

Baš me zanima komu od vas se je zamašil odtok SAMO zaradi kave?

Se mi pa zamaši odtok od kopalnice zaradi las. To pa je moj v 5 letih 2x razkopali, da je očistil.

Jaz jo vrzem na vrt. Boljse raste zelenjava.

Jaz tudi.. vi bio odpadke


Mi kavni zos stresamo v eno posodico in ko se ta napolni jo jo pretresemo med bio odpadke.

Dobro gnojilo je to, veliko dušika vsebuje, pa ni treba kompostirat, je že pripravljeno.

Potem nimaš pojma, kako potekajo cevi pod pomivalnim koritom?
Zakaj so priporočljive mrežice nad odtokom?
Ziher se ti vse nekje nabira in imaš smrad.

Ti misliš, da če laufa vse 30 let, da imate okej? Eno higieno?
Dej poklič enega majstra, da ti razstavi te cevi in jih spuca. Te bo kap!

Jaz nisem kaj dost boljša od tebe, ker vse zmečem v vece. Ampak pri nas so ene cevi, ki prenesejo vse. Še vložke in vsee – to mi je povedala gospa, ki je prej stanovala tukaj.
In nimam koga zafrknit, ker ni nikogar pod mano. U glavnem odplakne vse!

Kaj se pa potem dogaja na čistilnih napravah – ko jamrajo “pa ne palčk za ušesa v stranišče, pa ne las, pa ne papirnatih brisač—- ej, jaz imam vodni sesalec, tu so šele vsi žmuklji:-)))

Vse kuhinje odpadke jaz zmečem v vece. Če potegne Bavčarjev drek, bo tudi vse drugo :-))!
[/quote]

Madona, glej, če se v 30ih letih ni odtok niti 1x zamašil, klinc,pa naj se zamaši po teh 30ih letih, če je že treba!
Smrdi pa tudi ne, niti iz korita, niti iz pomivalca, niti iz sifona, tako da predvidevam, da se vse, kar zlijem v odtok (pa zlijem marsikaj in nikdar nimam mrežice, ker je ta samo v napoto!), odlije lepo nekam naprej.
V WC ne mečem ničesar.
Odtok na banji se občasno zamaši, vskih 4-5 let malo slabše odteka vlijem čistilo za odtoke in je ok. Lase pa poberem in vržem v smeti. Palčke za ušesa in vložke prav tako v smeti.

Hehe, potem pa voluharji, bramorji in ostala zalega paradira ponoči in podnevi…vse na kofeinu😆

Jaz kuham samo turško kavo, zoc pa gre redno v wc, res le občasno tudi v pomivalno korito. V treh letih nisem z zocem zamašil še nobenega odtoka, razen enkrat z odpadnim oljem, ki je v kombinaciji s skret papirjem bil kar fajn “štoflc”. Od takrat naprej ga zlivam v plastenke, te pa potem na odpad peljem😊

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Kavna usedlina vsebuje tanin in ta se zna lepo zvezat z maščobami, ki ostajajo na steni cevi. Še posebej tam, kjer ni velikega padca in odplaka zastaja v cevi.
Če zlivaš kavno usedlino v lijak je dobro sem in tja skozi spustiti tudi kako razmaščevalno sredstvo…. prodajajo v nekih oranžnih litrskih plastenkah.
[/quote]
Jst delam 🙂 .

Ja vau in zdaj ste nekaj več ali kaj?

Jaz samo odprem balkonska vrata in zoc stresem oz. zlijem čez balkon na travo. Seveda živimo v hiši. Zoc prej razredčim z vodo in se tako na travi nič ne vidi. Travica pa lepo raste.

New Report

Close