Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Se vam zdi porodniška predolga?

Se vam zdi porodniška predolga?

Evo, naj sedaj pričakujemo še krajšanje porodniške in odvzem bonitet materam?
Menda je to domena ta desnih, oni so za družini prijazno politiko, dolge porodniške, medtem ko levi, kamor že po defoltu sodijo tudi feministke, LGBT in podobni, močni družini nasprotujejo.
Tako, da me prav zanima, če se ne bodo sedaj feministke združile in zahtevale skrajšanje porodniške, ker temu ploskajo tudi drugi, recimo Barbara Rajgel je članek ocenila kot odličnega.
In to govori profesorica Fakultete za socialno delo? Ej, slabo se nam piše, če bodo tele ustvarjale družinsko politiko.
https://www.domovina.je/profesorica-zavirskova-svari-pred-predolgimi-porodniskami-za-zenske-in-bonitetami-za-mame-z-vec-otroki/

Meni je fajn, da imajo dolge porodniške. Kar pomeni, da so manj konkurenčne v službi. Pa še številne nege po porodniški. Tako, da tisti, ki nimamo porodnišk, nimam neg, lažje pridemo do službe, lažje tudi potem napredujemo.
Čim daljša porodniška, lažje bomo prišli naprej tisti brez neg in porodnišk.

Aboslutno je predloga. Svaljkati se doma po 1 leto (in pol) za vsakega otroka v najbolj kreativnem obdobju zivljenja je, gledano z gospodarskega vidika – nepojemljivo in nedopustno. Lenobam pa seveda prav pride, da ker imajo razlog, da jim nekaj let ni treba v sluzbo pa še plačane so zato.
Porodniska bi morala trajati max 6 mesecev in biti placana max 500 eur.

PS: Da ne bo hude krvi – imam 3 otroke in za mano je skupaj 12 mesecev porodniške.

nova
Uredništvo priporoča

Delovna doba je tudi predolga. 40 let mora imet delodajalec delavca na strošku. Pa komunisti bi še podaljševali delovno dobo.

Ubogi tvoji otroci, da si se ti kot mama doma svaljkala kot lenoba, namesto, da bi čas aktivno in polno preživela z njimi. Niso vsi takšne lenobe kot ti a veš. Ampak porodniško aktivno in polno izkoristijo za ukvarjanje z otrokom. Ko otrok najbolj potrebuje mamo si ti jih pustila tujcem in šla se gonit za kopičenjem denarja. Fuj pa taka mama.

Pa kaj se ima mati za ukvarjat z otrokom. To ukvarjanje z otroci smo pripeljali do takega absurda, da mame študentom seminarske naloge pišejo. Pa ne moreš se celo življenje z otrokom ukvarjat. Kdaj bo pa odrasel?

Saj zaradi takšnih egoističnih in ambicioznih mamic in tudi očetov, da ne bo pomote, imajo otroci nemalo težav. Pri petih mesecih v varstvo, pri petih oz. šestih letih v šolo (pa ne igralno šolo, kot je bilo rečeno). In potem poslušamo o motnjah pozornosti, o psihičnih težavah otrok že v nižjih razredih osnovni šol. Otrok ni statusni simbol, da ga pač imaš, ampak pomeni kar veliko odrekanja in ukvarjanja z njim, da potem ni težav. Je kar prav, da je porodniška takšna, kot je, ker leto v karieri ne pomeni veliko, za otroka pa je to neprecenljivo. In čudim se mamici, ki se ponaša s tem, da je bila za tri otroke doma petnajst mesecev, ker je gradila kariero. S tem se pač ni hvaliti.

Žalostno, da imajo ravno ženske take ideje.


pri enem letu oz. še prej po tvojem in po mnenju tiste mame karieristke – egoistke.
Najboljš, da enoletnika postaviš na cesto, ker vidva se ne bosta ukvarjala z njim, saj je odrasel in je zmožen se ukvarjati sam s seboj.
In to navadno pišete taki, ki so vam drugi na faksu pisali seminarske.

Porodniška se smatra sedaj kot materinski dopust in traja 105 dni in ne eno leto! Ostalo je dopust za nego in varstvo otroka. In če me spomin ne vara ga lahko koristijo ali očetje ali mame. Višina pa je odvisna od tvoje pretekle plače in govorit o neki uravnilovki 500 evrov je banalno.

Imaš pa še eno možnost – da otrok sploh nimaš. Kar bi priporočila takim kot si ti, ki mislijo, da med porodniško zamujajo kreativno obdobje in da doma lenarijo. Vidik, ki ga omenjaš ni gospodarski, ampak iz vidika turbo kapitalizma torej novodobnega suženjstva.

Jaz sem za bolj fleksibilen sistem, ki bi si ga lahko starši prilagodili, kot jim ustreza. Meni bi recimo bolj ustrezala porodniška, ki me ne bi popolnoma izolirala od dela za toliko časa, a kaj, ko si ne predstavljam, da bi šel otrok že pri nekaj mesecih v vrtec ali varstvo. Najboje bi bilo, če bi ga takrat prevzel partner, torej sem za deljeno porodniško obeh partnerjev. To je sicer že možno, a v praksi velikokrat pomeni, da službo ogrozita oba.

Še bolj pomembno kot sama porodniška pa je možnost, da bi potem z veseljem do otrokovega 5 leta delala 4 ure ali 6 ur. Zdaj je to s plačanimi prispevki od države možno le do 3 leta. Še bolj idealno bi mi pa bilo, če bi lahko oba s partnerjem delala za 6 ur do določene starosti otroka. Tako bi imeli več časa en za drugega, kar je zelo pomembno.

Ne vem kje si dobila leto in pol porodniške. Sama jo bom imela 12 mesecev in hvala bogu nič več.

500eur…če je za vse begunce in socialne pomoči naj se najde denar še za porodniške. Meni in partnerju vsak mesec vzamejo lep delež od plače tudi v ta namen.

A ti naj ploskanje za 12 mesecev pri 3 otrocih. Poznam tako mamo, verjemi mi, da jo otroci kot odrasli ne obiskujejo prav pogosto.
Zakaj točno že imaš 3 otroke, če ti je kariera prva?


pri enem letu oz. še prej po tvojem in po mnenju tiste mame karieristke – egoistke.
Najboljš, da enoletnika postaviš na cesto, ker vidva se ne bosta ukvarjala z njim, saj je odrasel in je zmožen se ukvarjati sam s seboj.
In to navadno pišete taki, ki so vam drugi na faksu pisali seminarske.
[/quote]

Ne, najboljš, da mu domače naloge pišeš, da se ne bo revček psihično utrudil. Pa da greš po penziji namesto njega delat, ker je predragocen za kapitalistično izkoriščanje. To pišete taki, ki ste na faksu pisali tako briljantne seminarske, da še danes krožijo po internetu kot vzor inteligence.

eno leto porodniske je itak minimum, da lahko otrok razvije navezanost na mater.
v evropi je to nekak standard, placilo pac variira. lahko pa si greste v ameriko pogledat, kak zgleda, ko so ze dva tedna po rojstvu nazaj v sluzbi.


Saj je v bistvu skoraj vse že sedaj mogoče (z izjemo tistega, da bi oba starša hkrati delala skrajšan delovnik). Samo žal v praksi vseeno zgleda tako, da v veliki večini to koristijo samo ženske. Žal je za to najbolj kriva kar mentaliteta večine žensk. Kak cirkus je bil ob uvedbi očetovskega dopusta (da ga ne bo nihče koristil, da bodo delodajalci grdo gledali moške,….), pa se je to kar nekako uredilo in večina ga kar lepo pokoristi.
Ko je bil predlog glede delitve dopusta za nego in varstvo otroka, kjer bi bil del neprenosljiv, je bil glavni problem to, da bo otrok nastradal samo zato, ker očetje NE BODO HOTELI (!?!) koristiti dopusta. V glavnem – najprej morajo ženske v glavah poštimat kaj bi sploh rade, potem pa lahko gremo dalje. Že sedaj je možno marsikaj in bi delitev porodniške koristila praktično vsem, samo kot družba očitno nismo na tej stopnji. Pravzaprav gremo raje nazaj – vedno bolj potiskamo ženske nazaj za štedilnik. Z raznimi denarnimi podporami za čim več otrok pa delamo uslugo komu? Ne sebi ne Slovencem, ki da nas je bojda premalo. Kratkovidna, populistična strategija.

Ma kakšna navezanost na mater? Zaradi te navezanosti na mater imamo večne mamine sinčke. Otroka je treba spodbujat k samostojnosti, ne pa na odvisnosti od matere.

Ne, najboljš, da mu domače naloge pišeš, da se ne bo revček psihično utrudil. Pa da greš po penziji namesto njega delat, ker je predragocen za kapitalistično izkoriščanje. To pišete taki, ki ste na faksu pisali tako briljantne seminarske, da še danes krožijo po internetu kot vzor inteligence.
[/quote]

ja, ti si inteligenca na vrhuncu ziher, ko trdiš, da 6 mesečniku oz. 3 mesečniku in enoletniku pišemo naloge, pa v penziji je tudi že po tvoje toliko star otrok …
Daj prosim prilepi mojo seminarsko, ki je na netu. No prosim, najdi jo in jo prilepi.

Za kaj vi živite? Živite za delo ali delate da živite? Kaj so vaše prioritete v življenju? Biti ovčka v kapitalističnem stroju? Ja , v tem primeru so porodniške predolge. Če pa sebe dojemate globlje, kot človeka s sistemom vrednost, potem pa niso predolge. Nisem ne suženj sistemu in ne sužnjelastnik. Prekleta komunistka, ane.


daj nehaj trolat
za zdrav psiholoski razvoj bi moral biti otrok do tretjega leta pri materi. da se lahko varno naveze nanjo in da ni v nenehnem strahu, da bo ostal sam in jo izgubil.


daj nehaj trolat
za zdrav psiholoski razvoj bi moral biti otrok do tretjega leta pri materi. da se lahko varno naveze nanjo in da ni v nenehnem strahu, da bo ostal sam in jo izgubil.
[/quote]

Za tvoj zdrav psihološki razvoj moraš biti na mamini joški vsaj do tridesetega leta, da ne boš v nenehnem strahu, da jo boš izgubil in ostal sam.

Saj ga ne rabi, lahko ga odpusti že dosti prej.

Videno na lastne oči, jih tudi pripeljejo na razgovor za službo.

Porodniška se smatra sedaj kot materinski dopust in traja 105 dni in ne eno leto! Ostalo je dopust za nego in varstvo otroka. In če me spomin ne vara ga lahko koristijo ali očetje ali mame. Višina pa je odvisna od tvoje pretekle plače in govorit o neki uravnilovki 500 evrov je banalno.

Imaš pa še eno možnost – da otrok sploh nimaš. Kar bi priporočila takim kot si ti, ki mislijo, da med porodniško zamujajo kreativno obdobje in da doma lenarijo. Vidik, ki ga omenjaš ni gospodarski, ampak iz vidika turbo kapitalizma torej novodobnega suženjstva.
[/quote]

Kakšen turbo kapitalizem? To so te besede, ki jih govorite ljudje, ki ne veste kaj je kapitalizem.

In če imaš dva človeka, en je zadnje leto delal, drug bil doma in ne-delal za službo nič, je seveda prvi bolj produktiven na delu.

Pa saj lahko tudi ne delaš sploh do 15. leta? Samo nevem zakaj bi ti to ostali plačevali. Zakaj mora čistilka na minimalcu delat in plačevat, da si ti lahko doma?

Saj ga ne rabi, lahko ga odpusti že dosti prej.
[/quote]

Ne more. Komunistični režim ga sili, da ga ima na plačilni listi. Delodajalci so v komunizmu največji reveži.

New Report

Close