Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne maram govoriti o ljubezni

Ne maram govoriti o ljubezni

Mi pa vseeno želimo preveriti pri vas. Je res, da ljudje ne maramo govoriti o ljubezni?

No, kakšna je tvoja definicija ljubezni? Znaš odgovoriti?

… vas sprašujemo. Zakaj? Ker je december.

“Ljubezen je edina stvar, ki spodbuja moč misli in ustvarjalnosti, tisto nekaj, kar nas očiščuje in osvobaja.” Paulo Coelho

Ljubezen je nemoteča tišina med dvema osebama.

xy

Res je, ne maram govoriti o ljubezni, ker potem ženske preveč pričakujejo.

ja itak. ali pa moškemu povedati, da ga ljubiš .. .saj zbeži, se ustraši .

Evfemističen izraz, ko se dva hočta zelo nažgati 😁😁

Ljubezen je stvar čustev in ne volje. Ne morem ljubiti, zato ker hočem, še manj zato, ker moram, zato je obvezna ljubezen neumnost. Kant


Ženske pa ne?


Poskušati definirati jo, je tlačiti jo v okvirje, v katere ne pristaja in ne zmore.

Ljubezen je, ko ti baba pere, lika, kuha in pospravlja, ti pa vse to vdano sprejemaš.

Dolgo sva že z možem skupaj, najprej kot par, zdaj kot mož in žena … zato že ljubezen jemljem kot samoumevno, kar verjamem, da lahko na dolgi rok “ubija” najin, nekdaj, odličen partnerski odnos :-/
Hvala, da ste me spomnili, da je v partnerjevo ljubezen pa vendarle treba vlagati!

Ljubezen je zelo lepa stvar. Biti zaljubljen pa še lepše.

»Ljubezen ni nekaj, kar najdeš. Ljubezen je nekaj, kar najde tebe.« (Loretta Young)

Na kratko bullshit oz pravljice za otroke. V realnosti je pa samo korist 😉

V globini vašega srca večna ljubezen je doma.
To je neka misel, afirmacija, ki je tudi čista resnica in ko o tem razmišljate se ta najčistejša skrivnostna ljubezen v vas samih tudi prebuja, kot v neki meditaciji.

Ljubezen je skomina po večni sreči. Ker pa te sreče ni možno doseči ostane le navada z vložkom. Prava ljubezen je biti sam s sabo in z Bogom.

Kadar smo sami s sabo je ljubezen nedotakljiva do samega sebe in drugih. Ljubezen stlacena v okvirje ni več ljubezen, je samo poskus, da jo najdeš v sebi in ne v drugih.

Ne maraš govoriti o ljubezni, potem pa odpreš temo o tem? Kdo bi to razumel. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ja, to je res čudno, ampak včasih je treba osebo razumeti ravno obratno kot se izrazi.
Pogovarjanje o ljubezni je mnogokrat tabu tema marsikje, tukaj na forumu kjer smo v virtuali anonimni se pa lahko o tem razpišemo na dolgo in široko.

drug drugega programiramo

Ljubezen:
Je stanje izrazito pozitivne čustvene navezanosti na bližnjo osebo.

Ko sem bil še otrok, se je mnogokrat v meni prebudil nekje znotraj srca intenziven občutek, da sem imel svoje starše in bližnje res rad. To se še odlično spominjam, ampak tokom odraščanja je ta občutek kar nekam izginil. Ta krasen občutek je še vedno v meni in večkrat se ga trudim tudi prebuditi. Ampak to je občutek imeti rad, kar je otroška oblika ljubezni, mogoče še najbolj elementarna ljubezen, najbolj čista prvinska ljubezen.

drug drugega programiramo

O ljubezni ne govorim,ker je na mojem seznamu nekje čist v kotu,nepomembna stvar in jo v življenju ne aproiriziram. Nisem ženska,ki bi kakorkoli bila moškim lahko zanimiva,sem slabega izgleda,slabe finančne situacije,nikakršne izobrazbe. Imam svoj lajf in o ljubezni nimam mnenja. Ja,bila sem parkrat zatreskana,vračal mi ni noben simpatije,tko da sme hitro ugotovila da ni to nekaj kar bi jemalo mojo pozornost. tudi če me vprašaš kako pa bi si želela kakšna naj bi bila sem sama sebi dovolj in tako živim že 30 let,ne poznam občutka naklonjenosti in pripadnosti nekomu. Navijam pa da bi bilo na svetu čimveč “ljubezni”,sreče,dobrote in pozitive.

O ljubezni ne želim preveč govoriti, tudi takrat kadar jo čutim, ker se bojim da bom potem razočarana.

Enako razmišljam…nikoli se ne izpovem o ljubezni, ker imam občutek, da potem to ženke izkoriščajo.

Ljubezen je stanje duha, ko drug drugemu izročimo ključ do vsega, kar nam je v zivljenju sveto, v trdni veri, da drugi tega ne bo zlorabil.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Kako se pa govori o ljubezni? Kvečjemu gre za izražanje prijaznih, nežnih čustev navzven. Ja, ljudje se tega bojimo, ker s tem pokažemo svojo ranljivost. Prav je, da je ta tema rezervirana samo za posebne ljudi.


Čisto enako razmišljam, le z bolj preprostimi besedami izražam.

New Report

Close