Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pismo iz sodisca

Pismo iz sodisca

Prejšnji mesec sem dobila pismo iz sodišča, da moj podnajemnik ni plačeval računov.
Smo poravnali.
Sedaj sem par dni v tujini in soseda, ki mi prazni nabiralnik, mi pošlje SMS, da imam odrezek, da me na pošti čaka pismo odseka za verodostojno listino sodišča v lj.
Je to zopet morebiti ista stvar? Oziroma pod kaj spada verodostojna listina? Kaj je sploh to? Panika me grabi, pa do ponedeljka ne morem dvigniti papirja, ker me ni. Umrla bom do takrat. Podnajemnik je prijavljen kot podnajemnik in oddaja stanovanja je legalna.

Najverjetneje si prejela sklep o izvršbi na podlagi verodostojne listine (v tem primeru je verodostojna listina neplačan račun oz. neplačani računi). 15 dni te pismo čaka na pošti, če ne dvigneš ti ga dajo v nabiralnik. Od dviga pošte (ali fikcije vročitve) imaš 8 dni časa za ugovor zoper sklep o izvršbi (če je VL račun; če pa je npr. menica, samo 3 dni). Če nimaš zapadlih neporavnanih obveznosti, ugovarjas. Če pa jih imaš, plačaj.

Kaj je sploh verodostojna listina? Je to lahko kakršenkoli uradni dokument? Recimo naprimer izvid zdravnika, indeks s fakultete,… Dala sem samo primer recimo. Ker pač ne vem kaj je to verodostojna listina

nova
Uredništvo priporoča

VL oziroma verodostojna listina se gre po večini za sklep iz sodišča,kjer upniki terjajo preko sodišča oziroma sodnega izvršitelja,da se poplača dolg…Kako se je sodnik odločil kaj se ti bo rubilo…ali 2/3 plače,če jo prejemaš ali ti pridejo domov zarubit vrednostne predmete…Torej vse piše,kateri upnik te terja in kolikšen je dolg. Lahko je prišel samo sklep,ki še ni pravnomočen,da se še lahko v roku 8 dni terjatev poplača,brez da bi ti blokirali račun na banki itd…če se ne plača,sklep postane pravnomočen,pol pa ti blokirajo račun in te rubijo preko plače,če plače ne prejemaš oziroma si brez dohodkov,morda samo socialna pomoč( slednje ne rubijo),pol pa ti pridejo domov zarubit predmete,premičnine(avto,čoln) in nazadnje nepremičnino(hiša,stanovanje),če je kaj od tega v tvoji lasti,seveda….. Tako to nekako je

Ne drži. Verodostojna listina je dokument, ki ga upnik prijavi v izvršbo na kateri potem sodišče izda sklep. VL je torej lahko ali pogodba, račun ali kaj tretjega s katerim upnik dokazuje obstoj terjatve in na podlagi katere sploh lahko terja in poda predlog izvršbe.


Samo sranje bodo imeli tvoji, če misliš v Bosni umreti.

Dej ne zavajaj ljudi, ce nimas blage veze.

Odgovor Marine j je OK.

Ne, pa ni. Kaj je verodostojna listina pojasnjuje zakon o izvršbi in zavarovanju v 23. členu. Poguglaj, dobiš brez problema.

Pa če ste že imeli probleme z njim, zakaj plačevanje računov ne uredite drugače?

Danes lahko račun za elektriko komot preneseš na ime podnajemnika. Narediš poračun, če slučajno nimate avtomatskega odčitavanja, in se prijavi on kot plačnik. Enako je z internetom in temi zadevami, edino pri stroških bloka verjetno ne. No, pri nas tudi vodo in smeti plačujemo direktno komunali, ne prek bloka, in se prav tako da urediti, da gre na ime podnajemnika. Ali pa mu ustrezno zvišaj najemnino in ti plačuj račune namesto njega, če mu je to previsoka matematika.

Ne, pa ni. Kaj je verodostojna listina pojasnjuje zakon o izvršbi in zavarovanju v 23. členu. Poguglaj, dobiš brez problema.
[/quote]

in kaj je marina j napisala narobe?
da je uporabila izraz račun namesto faktura? kaj ti pri njenem odgovoru ni všeč??


s smrtjo boš rešila problem sebi – ne pa tvojim dedičem.

Ja pa najbolje je, da res kar umreš, tako se ne boš rabila soočati z enim butastim pismom s sodišča. Se bodo pa tvoji dediči morali ukvarjati s tem…

Gre za eno izvršbo, lahko da čeprav si plačala, ni bila umaknjena, torej boš morala dati ugovor, lahko pa da gre za kak nov dolg.

Tako, zdaj pa lahko do ponedeljka travmiraš, ker je prišlo eno pismo, ker si sosedi dala ključe od nabiralnika, lahko pa se s tem ukvarjaš v ponedeljek, ko boš pismo dejansko prevzela in videla, kaj piše v njem, pa uživaš ta vikend v tujini. Odločitev je tvoja. Drugič pa ne dajaj sosedi ključa od poštnega nabiralnika, če te eno pismo tako spravi iz tira.

Rok tako teče od dneva prevzema pošiljke (oziroma po tem, ko se vrže v nabiralnik, če ne dvigneš), tako da je čisto vseeno, ali dvigneš danes ali v ponedeljek, ker boš od dviga imela enako dni časa, da podaš ugovor. Pravzaprav je celo bolje, da dvigneš v ponedeljek, ker lahko cel teden kličeš okoli in urejaš, ker če bi dvignila danes, je čisto možno, da ničesar ne bi izvedela, in bi se tako ali tako za vikend sekirala.

quote=Bostiano2:
VL oziroma verodostojna listina se gre po večini za sklep iz sodišča,kjer upniki terjajo preko sodišča oziroma sodnega izvršitelja,da se poplača dolg…Kako se je sodnik odločil sodnik se nič ne odloči sam, covl izda sklep o izvršbi na predlog upnika in upnik je tisti, ki predlaga sredstva in predmete izvršbekaj se ti bo rubilo…ali 2/3 plače,če jo prejemaš ali ti pridejo domov zarubit vrednostne predmete…Torej vse piše,kateri upnik te terja in kolikšen je dolg. Lahko je prišel samo sklep,ki še ni pravnomočen,da se še lahko v roku 8 dni terjatev poplača,brez da bi ti blokirali račun na banki itd…če se ne plača,sklep postane pravnomočen,pol pa ti blokirajo račun in te rubijo preko plače,če plače ne prejemaš oziroma si brez dohodkov,morda samo socialna pomoč( slednje ne rubijo),pol pa ti pridejo domov zarubit predmete,premičnine(avto,čoln) in nazadnje zadnje čase se upošteva višino terjatve in možnost poplačila s posameznimi izvršilnimi sredstvi. Ampak, če je terjatev dovolj visoka, je vrstni red lahko tudi drugačen – ni nujno nepremičnina zadnja. nepremičnino(hiša,stanovanje),če je kaj od tega v tvoji lasti,seveda….. Tako to nekako je

Ne, pa ni. Kaj je verodostojna listina pojasnjuje zakon o izvršbi in zavarovanju v 23. členu. Poguglaj, dobiš brez problema.
[/quote]

Pogodba ni VL.

Pa ne sekiraj se zaradi izvršbe. Ni vredno. Ni to nek baubau, jemlji to kot poziv k plačilu. Dvigni pošto; poglej, kolikšna je terjatev v izvršbi; preveri, če je znesek/zapadlost točen; pokliči upnika, povej, zakaj ni bilo plačano, in se zmeni, da plačaš in za naprej uredis tako, da ne bo več težav. Pazi, da podajo pravočasno umik izvršbe, da ne postane sklep o izvršbi prej pravnomočen.

(2)Verodostojna listina je v smislu tega zakona faktura, menica in ček s protestom in povratnim računom, kadar je to potrebno za nastanek terjatve, javna listina, izpisek iz poslovnih knjig, overjen s strani odgovorne osebe, po zakonu overjena zasebna listina in listina, ki ima po posebnih predpisih naravo javne listine. Za fakturo se šteje tudi obračun obresti.

(3)Verodostojna listina v smislu tega zakona je tudi pisni obračun prejemkov iz delovnega razmerja v skladu z zakonom, ki ureja delovna razmerja.

New Report

Close