Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek danes doživela velik šok

danes doživela velik šok

Kaj je kdo že kaj takega doživel?

Danes sem se peljala z avtom v Mercatorja in parkirala na mesto za invalide, ker imam kartico zaradi multiple. In ko pridem iz trgovine in dam vrečke v avto gre mimo mene ena 30 do 35 let stara ženska in me začne tako grdo zmerjat, da sem samo gledala kaj ji je. Začela je kričat, kako me ni sram, da si upam parkirat na mesto za invalide, kaj se grem, da tako zdrava kot sem odžiram parkirni prostor res bolanim.

Sem jo vprašala ali pozna invalidsko kartico in da jo imam na mestu, kjer je dobro vidna vsem in pravi, da njo kartica ne zanima, ker jo verjetno zlorabljam, ker ona vidi, kako sem zdrava in predrzna.
Kaj takega, sem ji samo rekla, da ji želim veliko zdravja in naj se drugič prepriča, preden začne napadat in mi odgovori, da ona pa meni sicer tudi, ampak vidi, da sem popolnoma zdrava. Sem ji samo še rekla, da žal vsem invalidom ne piše na čelu s čim se spopadajo.

Čisto sem paf, ker dejstvo je, da če bi bila zdrava, bi šla peš v trgovino, ne pa da moram uporabljat avto za vsakih par metrov.

Eh, nimam besed in se poskušam umirit, je pa težko, ko te tako napade ena, ki bi ji lahko bila mama ali pa celo babica.

Drugič za tako zadevo pokliči policijo.

Zakaj je nisi z berglo preko lap?

Jaz pa še nikoli nisem videl da bi se kdo usajal nad napačno parkiranimi vozili, ne na prostorih za invalide ne na BMWje pred vrati trgovine ne nad tistimi ki zasedejo dva prostora, pa bi se mi fino zdelo če bi se le kdo usajal. Avtorica, si ziher da nisi to samo sanjala ali pač provociraš?

Ne vem, no, ampak meni so ta mesta za invalide rezevirana za tiste v vozičku, ki potrebujejo več prostora, ti očitno hodiš in ajde, če ni nobenega drugega mesta, potem pač parkiraj na tistem rezerviranem za invalide, a drugače, vsaj ti bi lahko imela kaj empatije do drugih in če ti, ki si na dveh nogah parkiraš na mestu za invalide, kam se bo parkiral tisti v vozičku?

Ne bo šlo po foušljivi, žleht riti zagrenjene zmešanke, ampak so namenjeni vsem invalidom, veš? Tebe očitno niso in ne bodo vprašali ob sprejemanju zakonodaje, ne?

Invalidnost in nalepka nista vedno v sosledju. Zato s(m)o potem ljudje včasih malce nervozni.

To najbrž res ni bila prijetna izkušnja. S Fiat Multiplo je žal tako – eni jo ljubijo, drugi sovražijo.

Ja, tebe bodo poklicali, da boš presojala, nisi vedela?

Ma saj teh mest je pred trgovinami toliko da ne vem, a planirajo shode invalidov tam? Mislim seveda na trgovine ki imajo velika parkirišča a la lidl, hofer, spar ipd. Ne vem no res se mi zdi veliko teh prostorov. Potem pa še specialni placi za mamice z otroki, ker menda MORAJO z vozičkarji hodit v trgovino… Ne vem no, zakaj potem ne naredijo še posebna mesta za tavelke krave, da ne zasedajo mesta normalnim avtom?

Ja, tebe bodo poklicali, da boš presojala, nisi vedela?
[/quote]

Ne odgovarjaj na moje poste!

No, tudi te oblasti nimaš, da bi določala, kdo ti sme replicirat, kdo ne. Si le jeznorita čoknjenka, brez kakršnekoli pomembnosti kjerkoli.
[/quote]

Glej, tebi ni pomoči. In res se ne želim več ukvarjati s tabo.

Glej, tebi ni pomoči. In res se ne želim več ukvarjati s tabo.
[/quote]

Verjamem, da ti je hudo, ampak, če si žleht do vseh ljudi, zaradi lastne nezmožnosti medsebojnih odnosov in jeznoritosti na cel svet, pričakuj tudi, da ti bo kdo kaj rekel, ne?

No, jaz pa sem, večkrat.

No, jaz pa sem, večkrat.
[/quote]Saj ne le na parkirnih prostorih, resnično te večno samske “zaščitnice vsega”, že čisto povsod, na vsakem koraku, napadajo z usrano in strupeno gofljo, da se človek lahko samo čudi. Dovolijo si pa lahko, ker jih izrojen sistem ščiti.

Ma saj teh mest je pred trgovinami toliko da ne vem, a planirajo shode invalidov tam? Mislim seveda na trgovine ki imajo velika parkirišča a la lidl, hofer, spar ipd. Ne vem no res se mi zdi veliko teh prostorov. Potem pa še specialni placi za mamice z otroki, ker menda MORAJO z vozičkarji hodit v trgovino… Ne vem no, zakaj potem ne naredijo še posebna mesta za tavelke krave, da ne zasedajo mesta normalnim avtom?
[/quote]

Pa tudi meni se neke podobne misli včasih po glavi motajo, ko se vrtim po parkirišču. Ampak vedno znova si potem mislim, da je vendarle bolje, da je veliko parkpalev za invalide in so prazni kot pa da bi jih bilo zanje premalo (bodisi zato, ker jih trgovine ne bi imele, bodisi zato, ker bi bilo invalidov toliko). Kot že v gornjem postu rečeno: me pa včasih skrbi, da imajo nalepke invalida tudi (na srečo) neupravičeni do nje.

Glej, meni je to žaljivo, da me sprašuješ, če sem sanjala.

Pa tudi meni se neke podobne misli včasih po glavi motajo, ko se vrtim po parkirišču. Ampak vedno znova si potem mislim, da je vendarle bolje, da je veliko parkpalev za invalide in so prazni kot pa da bi jih bilo zanje premalo (bodisi zato, ker jih trgovine ne bi imele, bodisi zato, ker bi bilo invalidov toliko). Kot že v gornjem postu rečeno: me pa včasih skrbi, da imajo nalepke invalida tudi (na srečo) neupravičeni do nje.
[/quote]
Seveda te skrbi, katero večno samsko, jeznorito na cel svet, pa ne skrbi čisto vsaka stvar?

Ne bo šlo po foušljivi, žleht riti zagrenjene zmešanke, ampak so namenjeni vsem invalidom, veš? Tebe očitno niso in ne bodo vprašali ob sprejemanju zakonodaje, ne?
[/quote]

Veš kako ti bom rekla, sem presrečen človek, da nimam nalepke za invalide in da nimam potrebe parkirat na prostorih namenjenih invalidom! Prav izogibam se jim kot hudič križu.

In resno mislim, da so namenjeni tistim, ki potrebujejo več prostora, ker realno, nikoli niso najbližje vhodu v trgovino, da bi omogočili krajšo pot tistim, ki težko hodijo, a le hodijo na dveh nogah.

Veš kaj, nikjer ni označeno, da lahko parkirajo samo tisti z vozički. Ni nujno, da si samo invalid, če si na vozičku. In ja, jaz na srečo hodim in to brez bergel. Ne vem zakaj vam je samo bergla sinonim za invalida. Jaz imam probleme s srcem, utrujenostjo in brez počitka ne morem prehodit niti 100 m in še 1000 drugih težav, ampak ja na zunaj pa baje zelo fajn izgledam.

Veš kaj, nikjer ni označeno, da lahko parkirajo samo tisti z vozički. Ni nujno, da si samo invalid, če si na vozičku. In ja, jaz na srečo hodim in to brez bergel. Ne vem zakaj vam je samo bergla sinonim za invalida. Jaz imam probleme s srcem, utrujenostjo in brez počitka ne morem prehodit niti 100 m in še 1000 drugih težav, ampak ja na zunaj pa baje zelo fajn izgledam.
[/quote]

Ja jaz imam avtoimuno pa mi je tudi včasih težko prehodit 100m. Sam pravm.

Veš kako ti bom rekla, sem presrečen človek, da nimam nalepke za invalide in da nimam potrebe parkirat na prostorih namenjenih invalidom! Prav izogibam se jim kot hudič križu.

In resno mislim, da so namenjeni tistim, ki potrebujejo več prostora, ker realno, nikoli niso najbližje vhodu v trgovino, da bi omogočili krajšo pot tistim, ki težko hodijo, a le hodijo na dveh nogah.
[/quote]Ja pa kaj ti ni jasno multinično? Usekana zagrenjenka je napadla invalidko? A ona ali pa ti imate pooblastilo za presojanje stopnje invalidnosti in težav, ki jih invalidi imajo? Mislim, pa to ne moreš verjet, kaj vse si dovolite na račun lastne motenosti iz čiste žlehtnobe in jeznoritosti.

Veš kaj, nikjer ni označeno, da lahko parkirajo samo tisti z vozički. Ni nujno, da si samo invalid, če si na vozičku. In ja, jaz na srečo hodim in to brez bergel. Ne vem zakaj vam je samo bergla sinonim za invalida. Jaz imam probleme s srcem, utrujenostjo in brez počitka ne morem prehodit niti 100 m in še 1000 drugih težav, ampak ja na zunaj pa baje zelo fajn izgledam.
[/quote]

Spet ponavljam: mesta za invalide niso najbližje vhodu! Torej prehodiš lahko več, kot če se parkiraš kje bližje vhodu v trgovino.
Potem pa spet, kam se bo parkiral tisti, ki je vvozičku in dejansko ne more parkirat na navadno parkirno mesto, če se ti parkiraš na najširše mesto na parkingu?
Vsaj ti, ki imaš težave in naj bi vedela, kako to zgleda, bi bila lahko bolj obzirna in empatična do soljudi.

Spet ponavljam: mesta za invalide niso najbližje vhodu! Torej prehodiš lahko več, kot če se parkiraš kje bližje vhodu v trgovino.
Potem pa spet, kam se bo parkiral tisti, ki je vvozičku in dejansko ne more parkirat na navadno parkirno mesto, če se ti parkiraš na najširše mesto na parkingu?
Vsaj ti, ki imaš težave in naj bi vedela, kako to zgleda, bi bila lahko bolj obzirna in empatična do soljudi.
[/quote]
No, dojelo očitno ne boš, da ti nisi poklicano in ne boš, da bi presojalo o resnosti težav, ki jih imajo invalidi. Bi vsaj to šlo razumet?

Ja pa kaj ti ni jasno multinično? Usekana zagrenjenka je napadla invalidko? A ona ali pa ti imate pooblastilo za presojanje stopnje invalidnosti in težav, ki jih invalidi imajo? Mislim, pa to ne moreš verjet, kaj vse si dovolite na račun lastne motenosti iz čiste žlehtnobe in jeznoritosti.
[/quote]

Ne, ne odločam jaz, a vseeno lahko izrazim svoje mnenje. Imeti pravico do nečesa še ne pomeni, da je prav, da izkorščaš in jemlješ mesto nekomu, ki ga je res potreben.
jbtg, sem pač bolj empatična od tebe in avtorice in mi ni vseeno za soljudi.

New Report

Close