Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj menite o tem, da imamo prvo žensko generalko, poveljnico čez vso slovensko vojsko, unikum v NATU?

Kaj menite o tem, da imamo prvo žensko generalko, poveljnico čez vso slovensko vojsko, unikum v NATU?

A? Je sposobna? V celem NATU ni takega primera, da bi ženska vodila vojsko neke države! Pri nas sodelavci menijo, da to ni nič dobrega, da je ženska na čelu vojske. V bistvu nesramno komentirajo v stilu “a je to sploh ženska??? a to, da je ženska???” Pač gledajo na zunanjost, ki res ni ženstvena, ampak važna je sposobnost, a ni?

Bi bilo moškim težko biti podrejen ženski generalki?

https://siol.net/novice/slovenija/slovenska-vojakinja-z-zgodovinskim-dosezkom-postala-zvezda-svetovnih-medijev-484088

Stara zgodba. Če je sposobna, je premalo “ženska” ali “možača”. Skratka prava ženska je lahko samo lepa, neumna in ponižna.

Jaz ne vem. Osebno in strokovno je ne poznam, sklepam pa, da mora biti vsaj strokovno na nivoju, če je na tem položaju – in ravno zaradi pod noge dobljenih polen.

Mi je pa všeč da je ne položaju nekdo, ki ga mnogi tam ne marajo videti.

Meni se zdi super.
Jaz bi ji z veseljem čestitala.
Spoštujem vse uspešne ženske.
Po čem pa ti sklepaš, da ni ženstvena? MOgoče zato, ker je odločna in ker ne deluje kot ena lutka?
Osebno je ne poznam, ampak na TV deluje odločna, samozavestna, uspešna ženska.

eh, Slovenci bi vedno bili radi nekaj posebnega…


Problem bo drugje, a o tem bomo drugič!

Eh, saj veš, moška dela so peljati avto k mehaniku, vulkanizerju :). In potem so čisto zgroženi, če pa zna ena ženska še kaj več kot avto zapeljati k mehaniku.


Problem bo drugje, a o tem bomo drugič!
[/quote]

Ne vidim problema.
Zakaj bomo o tem drugič? Kar zdaj povej, bomo takoj razčistili.

Čestitke generalmajorki! Več kot očitno zna!;)

[img]https://i.gifer.com/JWa3.gif[/img]

Gre za vprašanje sposobnosti.
Če je sposobna, ni nobenega problema, če ni pa je povsem druga zgodba.
Osebno ne poznam ne nje, ne njene strokovnosti, a če vse drži, kar se piše o njej, si je to mesto trdo prislužila.

Čudovito je biti ženska na visokem položaju. Če je kolektiv uspešen, je to samo tvoja zasluga, ker imaš kot ženska neke mistične sposobnosti, ki moškim manjkajo, v primeru neuspeha pa za vse okriviš sodelavce, ker da so ti iz čistega šovinizma metali polena pod noge.


Problem bo drugje, a o tem bomo drugič!
[/quote]

Ta drugič tudi mene skrbi. Ni mi všeč a ne zato ker je ženska, daleč od tega.


Nimam nobenega mnenja.

Čudovito je biti moški na visokem položaju. Če je kolektiv uspešen, je to samo tvoja zasluga, ker imaš kot moški neke mistične sposobnosti, ki ženskam manjkajo, v primeru neuspeha pa za vse okriviš sodelavce, ker da so ti iz čistega …izma metali polena pod noge.

Ne vidim problema.
Zakaj bomo o tem drugič? Kar zdaj povej, bomo takoj razčistili.
[/quote]
Namig: morda se bo kdo dokopal do kakšne slike……….

Čestitke gospe Ermenc za imenovanje.
Naj ji (ne-)pristojni ne zagrenijo preveč njene nove funkcije.

Zakaj pa Slovenija ne bi smela nekje orati ledine in biti prva tudi na tako izrazito moškem področju?

P.s.: Upam, da bo kot ženska bolj od moških razumela, da je obutev lahko zelo pomemben vir zadovoljstva. 🙂

Spol čist nepomben. Tole je samo ali zna ali pa ne zna!

Imeli smo že tudi ministrico za obrambo. Tudi zelo sposobna. Kateri so že bili njeni vrhunski rezultati, ki so preporodili vojsko?

bi ji hitro dal ene dve čez nsgo rit

1. Ni lepotica, pa je dalec prisla.
2. Glede na to, da je zenska v popolnoma moskem svetu, je (glede na to, da je brez dekolteja) mogla pokazat ene 12xvec od moskih kolegov, da je prisla do dosezenih napredovanj.
3.v tem primeru ljubim dejstvo, da so se moski kolegi pred prevzemom funkcije nacelnika tako zavozene vojske usrali..
4. 3x mama, zena, ki priznava,da je za uspeh njene kariere krepko zasluzen njen moz ne gelde na to, da funkcijo mame sama opravlja precej dobro -dokaz so trije krasni, uspesni otroci. In da je racun za njeni karieri izstavljen njeni druzini. Ki je obenem ocitno dovolj uspesna da sproducira tri “kvalitetne” otroke(marsikateri mami, ki je poklicno doma, to ne uspe)
4. Navdusena sem nad ogledalom, ki je postavljeno vsem, “simbolicno kastriranim moskim”. In to v neki majckeni, nenasminkani, brihtni, dosledni, natancni, pedantni, ciljno naravnani, delovni babnci-mami treh otrok.
Juheeej!

Na kratko. Ko desci odpovejo oz.niso sposobni zvozit zavozene zadeve-veste same-primete v svoje roke sraufenciger, pod pajsko zataknete otroka in se tacas ko se pere perilo in posoda, lotite vpenjanja vticnic nazaj v zid…..

Meni se zdi super.
Jaz bi ji z veseljem čestitala.
Spoštujem vse uspešne ženske.
Po čem pa ti sklepaš, da ni ženstvena? MOgoče zato, ker je odločna in ker ne deluje kot ena lutka?
Osebno je ne poznam, ampak na TV deluje odločna, samozavestna, uspešna ženska.
[/quote]

Glej njeno frizuro. To je frizura za fante.

Uspeh slovenske vojske ne temelji toliko na sposobnostih generalštaba kolikor na proračunu samem in tega so do sedaj pretežno omejevali predvsem levi in levosredinski poslanci. 😉
Če bodo zdaj proračun ustrezno povečali, se bo lahko tolkla po prsih kaj vse je dosegla, a nekaterim nam je kljub vsemu jasno, kdo vojski kroji usodo.

Le kaj bi porekel na to, naš znani in cenjeni psihoanalitik Roman V.? On ima točno določen izraz za te ženske, ki ga tukaj ni za ponavljati.
Kar se tiče pa moža od te gospe, bi Roman najbrž rekel, da so taki moški kastrirani.

P.S. Sicer se z njim ne strinjam, generalki je pa vsekakor za čestitat:-)

Le kaj bi porekel na to, naš znani in cenjeni psihoanalitik Roman V.? On ima točno določen izraz za te ženske, ki ga tukaj ni za ponavljati.
Kar se tiče pa moža od te gospe, bi Roman najbrž rekel, da so taki moški kastrirani.

P.S. Sicer se z njim ne strinjam, generalki je pa vsekakor za čestitat:-)
[/quote]

Pusti ti Vodeba, ker ni ne ne cenjen, ne psihoanalitik, je samo znan, kot so znani notorični norci. Če se pa z njim strinjaš, mi je že žal, da ti sploh odgovarjam.

Le kaj bi porekel na to, naš znani in cenjeni psihoanalitik Roman V.? On ima točno določen izraz za te ženske, ki ga tukaj ni za ponavljati.
Kar se tiče pa moža od te gospe, bi Roman najbrž rekel, da so taki moški kastrirani.

P.S. Sicer se z njim ne strinjam, generalki je pa vsekakor za čestitat:-)
[/quote]

Glej…smo ljudje. Z rezultati. In nasi rezultati so zelo razlicnih obsegov. Gospa Ermenceva ima zagotovo vecji obseg slednjih od marsikaterega po cinu enakega kolega. Ce bi imela urejeno, pobarvano frizuro, rdeci sminko-bi jo vnaprej (kot se trenutno dogaje) ocitali slednje.
Gospa ima v svoji karieru vsaj nekaj kruto-terenskega dela. Krutwga zato, ker je ovitno dovolj trmasta, da je pri dobrem metru visine uspesno parirala kolegom z 1.80m in 100kg.

Ji ni kaj ovcitat.
Tudi sama sem imela podobno lusno in prakticno frizuro svoje case, a je na meni izpadla izjemno zanstveno ob dejstvu, da takrat nisem bila mama treh otrok, z zahtevno kariero, stara 55 let in crknjenim rakom pod pazduho….

New Report

Close