Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj je največ ljudi v shopping centrih med vikendi?

Zakaj je največ ljudi v shopping centrih med vikendi?

Zakaj je pri nas največ ljudi v shopping centrih med vikendi? Medtem so pa muzeji, knjižnice, gledališča na pol prazna? Saj ne rečem, hrana je nujna ampak… oh bolani um te oprane družbe.

Po mojem deloma tudi zato, ker je nakupovanje postalo časovno potratno opravilo.
Včasih si stopil v majhno štacunco, deset korakov levo, deset desno, pa si imel polno košaro.
DAnes se pa izgubljeno potikaš med kilometri polic in moraš napeti možgane in telo, da spotoma nabiraš robo in da ti ni treba zadnji hip iti nekaj iskat čez celo trgovino v velikosti majšega letališča :((
Jaz zbolim zadnje čase, če moram v megacentre, sem se na provinci razvadila.

Nevem no, a je res treba it v največji mega center nakupovat? In tudi če greš, lahko v 20 minutah na teden v takem centru vse nakupiš za cel teden. Medtem ko eni visijo po ure in ure tam

nova
Uredništvo priporoča

Nevem no, a je res treba it v največji mega center nakupovat? In tudi če greš, lahko v 20 minutah na teden v takem centru vse nakupiš za cel teden. Medtem ko eni visijo po ure in ure tam
[/quote]

Oprosti, a v 20 minutah niti v Hoferju ne nakupim za cel teden, ampak tam porabim od 30-40 minut, ker res kupujem le 1x tedensko. V velikih centrih ala Leclerc bi pa 10 minut porabila že za čakanje na blagajno, da o iskanju artiklov sploh ne govorim. Tu rabiš ogromno časa, da samo prehodiš trgovino brez nakupa. V Mercator v Šiško pa sploh ne grem!

Ker rabiš čevlje. In ker greš v prvo štacuno, pa nimajo nič, pa greš v drugo, pa imajo, samo nimajo številke. Pa v tretjo, pa v četrto. Včasih je bila samo ena trgovina, pa si vzel kar so imeli, zdaj smo pa na srečo ven iz takega sistema, in si lahko vzameš čas, in pogledaš več trgovin… in kje je več trgovin na kupu? V trgovskih centrih seveda.

Muzeji imajo pa pri nas preslabo ponudbo. Hiša eksperimentov je recimo polna otrok, a za odrasle imaš tiste tri muzeje z vsake pol leta (ali manj) novo zbirko, ostalo je pa vse isto kot v 80ih.. če si šel takrat, si videl vse.

Sovražim te velike centre! Trgovke so res boge dandanes! Res kapo dol vsem trgovkam in trgovcem!

v muzej se gre 1x na 10 let, pa še to ni zagotovo, da kaj spremenijo …
v trgovino pa je nujno iti vsaj 1x tedensko. In veliki centri so za konec tedna pač razvedrilo ☺

Če med tednom delaš cele dneve pač nimaš časa, da bi šel še v trgovino. Logično potem, da gre folk v trgovino med vikendom ane. V muzeju ipd. nisem bila že uf let in me tja nazaj nič ne vleče.

Hodim v vse mozne trgovine. V Sparu so prodajalke prijazne, najbolj neprijazne pa so zagotovo v Mercator Siska. Tam med vikendi , ko je najvecja gneca dela premalo trgovcev in prevec studentov. Slaba organizacija od informacij , oddaje steklenic, ribarnica oddaja vonj po ribah dalec naokoli..

Evo razlage: Čez teden delamo in jaz osebno popoldan še otroka kam peljem ali pa z njim kaj skupaj delam doma, tako da za trgovine ni kaj dosti časa, če hočemo biti vsaj malo skupaj zvečer. Včeraj pa smo imeli vsi prosto in sta mož in otrok delala zunaj v naravi, jaz sem pa šla po trgovinah, kupiti nekaj zimskih stvari za otroka. Zame je zmanjkalo časa, bom nosila tisto od lani. Mogoče si kaj dokupim na bližnjih razprodajah (ko bo spet kak oblačen dan za vikend). V soboto smo bili pa na Primorskem, ker je bilo tam sončno, in tudi nismo šli po trgovinah. A te še kaj zanima?

Mene kar groza daje, ker bo zdajle treba otrokom kupiti zimske čevlje. Romanje od trgovine do trgovine v enem večjem trgovskem centru, pa bo šla sobota. Ko si ravno tam, seveda skočiš še v trgovino z živili in prideš domov ves izmučen.

Zakaj trgovski centri? Ker se lažje parkira kot pred trgovino v mestu, pa ker imajo večjo izbiro. Ravno danes sem bila v enem malem Mercatorju in pol izdelkov, ki jih običajno kupujem, sploh nimajo.

S tem, da razmišljam, da bi preizskusila Mercatotorejvo spletno štacuno, ker mi nakupovanje res ni v veselje, tisto drenjanje, slab zrak in to, a določene stvari pač rabiš. Je kdo že preizkusil? Izkušnje?

Jaz grem večkrat v šoping center za vikend, nikoli iz užitka, vedno le iz potrebe. Treba je nabavit hrano, stvari iz drogerije, otroci vedno kaj rabijo, komaj smo zaključili z jesenskimi stvarmi, jih je že treba opremit za zimo … ni konca in kraja. Kar se le da, kupim na netu, če se le da, grem sama, brez otrok, in zrihtam čim hitreje.

Poskusila sem že s spletnim nakupovanjem hrane, a mi je enostavno lažje, če izberem sama, ko vidim, kaj imajo in česa ne, izberem sadje, zelenjavo, kruh … težko je to naročati po spletu.

Lažje je tudi, če otroci takoj pomerijo čevlje in oblačila, ne da je treba pošiljati nazaj in spet čakati na paket …

Šoping centri so žal nuja, pa nas je zagotovo kar nekaj, ki gremo z muko tja.

Se pa ne strinjam, da so muzeji in gledališča prazni, otroške predstave so večinoma razprodane, po muzejih je polno družin, na raznih prireditvah tudi …

Na koncu je pa seveda tudi stvar izobrazbe in kulture … enim je žal višek tedna, da se grejo sprehodit v Qlandijo, kaj češ.

Ker imajo ljudje takrat največ časa, poleg tega pa knjižnjice verjetno niso odprte po cel dan, v nedeljo pa verjetno sploh niso (vsaj pri nas ne). Poleg tega pa, ljudje hodijo tja tudi kar tako, na sprehod.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pa da ne pozabimo: kar precej je ljudi, predvsem manj premožnih upokojencev, ki hodijo vasakodnevno po šoping centrih, malo zaradi tega, da ujamejo vse akcije za hrano in podobno, precej pa zaradi tega, da jim čez dan doma ni treba toliko ogrevati. Pa še malo so v družbi, tako ali drugače.

V trgovino grem, ko imam čas ali ko je nujno. Ne gledam, kateri dan je. Če imam čas pač v soboto, grem v soboto (je pa to res izjemoma kdaj). In po trgovinah ne hodim iz užitka, zelo sem utrujena potem. V mladosti smo šle s prijateljicami in tako zapravile tudi ves dan – mal šopinga, kosilce, kava, spet mal šopinga … danes se mi zmeša 🙂 Čim hitreje not pa spet ven.

Naša knjižnica je že ob sobotah zaprta.

Ker nimajo denarja, da bi si privoščili drugačne vrste kulturo.

Je kje možnost brezplačnega druženja in prisostvovanje kulturnih dogodkov?
Jaz zanje ne vem.
Edino poceni hrana, nakup, sprehod po kičasto urejeni okolici in nazaj v brloge.
Ljudje živimo iz rok v usta. Večina.
Za več denarja ni.

ne kliči hudiča k hiši!
toliko denarja kot danes ni bilo še nikoli.

Nehajte že s temi “bogimi trgovkami”… A reševalci, delavci na bencinskh postajah, policisti, pravosodni policisti, ki morajo varovat 24/7, celo dežurna služba na DARS 24/7, delavci v proizvodnjah v 4 izmenah, se ti pa nič ne smilijo? Aha, samo trgovke so zate uboge….. Daj poglej malo dlje od lat domačega plota, prosim no. NIso vse samo trgovke, ki delajo v urnikih….

V tvojem naštetem pač ne moreš kupiti osnovnih življenskih potrebščin, kajne? Tvoje našteto je “duševna in izobraževalna hrana”, v trgvoinah pa kupimo sestavine in hrano za (pre)živetje…..

Nehajte že s temi “bogimi trgovkami”… A reševalci, delavci na bencinskh postajah, policisti, pravosodni policisti, ki morajo varovat 24/7, celo dežurna služba na DARS 24/7, delavci v proizvodnjah v 4 izmenah, se ti pa nič ne smilijo? Aha, samo trgovke so zate uboge….. Daj poglej malo dlje od lat domačega plota, prosim no. NIso vse samo trgovke, ki delajo v urnikih….
[/quote]

Delajo tudi televizijske in radijske mreže – to so tehniki, novinarji, voditelji, maskerke, čistilke, hišniki …, kelnarji, kuharji, sobarice, receptorji, animatorji, igralci, zaposleni v muzejih, živalskih vrtovih, plažah, bazenih, šoferji, tehnične službe ponudnikov IT storitev, peki, tiskarne, skladiščniki, poštarji (pošta se razvršča ponoči, v nedeljo ponoči za ponedeljek), raznašalci časopisov, avtovleka …

pa sem prvi na novi strani ☺

Delajo tudi televizijske in radijske mreže – to so tehniki, novinarji, voditelji, maskerke, čistilke, hišniki …, kelnarji, kuharji, sobarice, receptorji, animatorji, igralci, zaposleni v muzejih, živalskih vrtovih, plažah, bazenih, šoferji, tehnične službe ponudnikov IT storitev, peki, tiskarne, skladiščniki, poštarji (pošta se razvršča ponoči, v nedeljo ponoči za ponedeljek), raznašalci časopisov, avtovleka …
[/quote]

Hvala za nenaštetje tudi teh, ki si jih ti -se popolnoma strinjam s teboj 🙂


Sparovo spletno trgovino :). Same pohvale samo pazit moras pri gramaturi, ker te slika hitro zanese. Ko bo pa se Hofer svojo odprl me trgovina fizicno vec ne vidi. Totalen prihranek casa in nic neracionalnih in neplaniranih dodatnih nakupov.


Sparovo spletno trgovino :). Same pohvale samo pazit moras pri gramaturi, ker te slika hitro zanese. Ko bo pa se Hofer svojo odprl me trgovina fizicno vec ne vidi. Totalen prihranek casa in nic neracionalnih in neplaniranih dodatnih nakupov.
[/quote]

A zelenjavo in sadje tudi tam kupiš?

Sicer bi jaz tudi, z veseljem, ampak 12km iz lj že ne dostavljajo, smo k na luni.

V velike nakupovalne centre ne hodim. Hodim pa med vikendom v trgovine, ker med tednom ne dobim npr kruha, zelenjave, mesa ipd. Mesar pospravi zadeve ze slabi dve uri pred zaprtjem, kruha proti veceru ni vec, zelenjava ostane sama uboga. Evo zato.

New Report

Close