Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste že dobili odločbe o otroškem dodatku, štipendiji…?

Ste že dobili odločbe o otroškem dodatku, štipendiji…?

Tisti, ki ste oddajali vloge v avgustu, ste že vsi prejeli odločbe?

ne

Odločbe ne, nakazila pa so.

nova
Uredništvo priporoča

Smo. Štipendija je bila izredno nakazana že sredi novembra.

odločba in nakazilo štipendija da
otroški odločba ne

Nisem dobila ne odločbe in niti še štipendije.
Ne vem kdaj bo?

sramota za državo. Totalno nesposobni. Balkanijada res.

Jaz sem nekje prebrala, da bodo CSDji z novim letom samo začeli izdajati odločbe. Ti ne boš rabil več vlagati vloge, oni bodo sami poslali, tako kot dohodnina – ti samo preveriš podatke. Je to res?

Odločba je bila na začetku novembra, denarja pa še nič.
To pa je malo mešano na žaru, vse variante, ha ha.

Smotano je bilo zaradi malice v šoli. Ne vem, zakaj ne bi tistim, ki so že imeli subvencioniano, to priznali “na pamet” tudi v novem šolskem letu in v primeru, da te pravice ne bi bilo več, bi starši pač plačali za nazaj. Potem pa traja, da se to poračuna in vse izravna, pri nas konkretno smo se vsako leto nekje do marca ubadali s tem.

oddajala 31.8.18 in v septembru bila odločba….bila ZELO presenečena… očitno so se zmotili in pohiteli… 🙂

Vlogo oddala oktobra. Januarja odločbe še ni. Torej čakam že več kot 3 mesece. Kaj pa vi?

oddali vlogo za štipendijo 21.12.2018,prejšni teden že dobila odobritev, hitro!

Kateri center, od kod ste?

Sem bla tri mesce brez dohodkov. Mi niso nakazal soc pomoci ne otr dod. Za posrat. Edin poloznce so prhajale .

Za otroške dodatke piše,da po novem letu ni potrebno več vlog oddati.
Za socialno pomoč pa bodo sedaj,če so pomoči potekle 31. 12. 2018 in se je oddala vloga sredi decembra prišle odločbe do konca meseca januarja ,pomoč pa 1. 2. 2019.
Tisti,ki so oddali na začetku decembra pa bodo dobili nakazano pomoč sedaj v petek.
Naslednji mesec bo pa pomoč spet normalno 21. nakazana.

Oddala konec avgusta in ni še nič. Banda nesramna.

Iz 62-ih CSD-jev v Sloveniji jih je po reorganizaciji, ki je obljubljala zaposlenim manj dela, uporabnikom pa bolj prijazne centre, in od tega seveda ni nič, prej obratno, jih je s 1.10. le še 16. Ostali centri so postali enote večjih centrov.
Ker pod ljubljanski CSD spada veliko enot, je bil tam kaos toliko večji, totalno kaotično stanje, dobesedno niso več vedeli, kje je fizično katera vloga. Ker letne pravice se rešujejo na (velikem) CSD-ju, mesečne na enotah….
J**** jih reorganizacija!! Več mesecev, let jim je stroka dopovedovala, da njihovi utopični plani v praksi niso izvedljivi, pa niso poslušali…

Veliko centrov, večina verjetno, je v jesenskem času, ko se je torej spreminjala organizacija, nadgrajeval računalniški sistem, ki zato večkrat ni deloval, tudi po celi teden ne, novi pravilniki, nova navodila,… – skratka noro!!! – delala cele dneve vse dni v tednu. Da so uspeli rešiti svoje štipendije, kolikor hitro je bilo mogoče. Pa otroške in vrtce, predvsem pa sproti denarne pomoči in varstvene dodatke, ki so mnogim edini vir preživetja.

Zato so v zadnjem mesececu vsi ti centri, 15 centrov za socialno delo, dobili za “nagrado” delo 16-ega, ljubljanskega. Ki je v totalnem zaostanku.
Zdaj cela Slovenija še naprej v popoldanskem času in ob vikendih rešuje ljubljanske vloge.

Torej bodo tudi odločbe tistih iz Ljubljane v kratkem končno prišle.

Grozljivo!!! 😵

Kdo je vodja tega projekta? In kdo je odgovorna oseba?
Oba nemudoma odpoved!

Telepatija. V kaslcu me je danes cakala posta od CSD Podravje.
Oddala sem pa pred 3mi meseci v Ljubljani.

No, super!
Saj pravim, cela Slovenija dela ljubljanske.
CSD Podravje je celi vikend delal izključno ljubljanske – poglej datum odločbe, izdelana skoraj ziher v soboto ali nedeljo.

Samo, da se premika.

Da to ni prav – da je milo rečeno skrajno nepošteno do vseh vlagateljev IN zaposlenih, pa je itak že zdavnaj jasno.
Pa nihče nič.

New Report

Close