Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odlični izdelki a dragi za znoret

Odlični izdelki a dragi za znoret

Mah sploh ne dojamem. Gledam štartaj slovenija. Kako naj si privoščim šampon za 9 eur? Pa tiste marmelada al kar koli so bile. Matr res so super izdelki ampak se mi zdi da tko pretiravajo s cenami. Obup

Kako si zaključila da so ti izdelki odlični? Si pregledala sestavine? Kje?

Jaz dam za sampon (kopriva) 99 centov. Super sampon. Dobim jih 10 za tak denar.

Ni sans,da kupim te izdelke,denarja ne pobiram po tleh.

Saj ni devet,deset je😊

Presna granola stane 6 eur in pol 230 gramov – pa kdo to kupi? Mogoče enkrat, za pocrkljat se, na dolgi rok je pa drago. Zgleda pa dobro, to pa. Cena je pa ubitačna.


Res je. Kupila sem otroko 1 paket, ampak na obrok tam 70 do 90g . Torej 1 paket za 1 zajtrk. Pa še siti niso bili.
Res predrago. Bi pa redno kupovala, če bi bilo ceneje. Konkretno ceneje.

ne vem če si ga lahko privoščiš ali ne
dejstvo je da ta šampon dolgo uporabljaš
preverjeno ker ga imam in ga ne zmanjka tako zlepa
poskusi in boš videla

Tudi sama lahko potrdim dolgitrajnost trdih samponov za lase.
Sicer tega iz Startaj Slovenija nisem preizkusila, a dejstvo je, da so zaradi mojih zelo dolgih las tekocu samponi na koncu drazja varianta. Se posebej, ce ne kupim ravno najcenejsih. Tele “zajfe”za lase pa dolgo trajajo in dobro zapenijo, kar je se posebej varcno pri otrocih ki kar zlivajo vecje kolicine
sampona.

9 eur za tole zajfico v bistvu sploh ni veliko. Za ostale izdelke pa o ceni nimam mnenja, ker ne vem koliko stanejo po kakovosti primerljivi izdelki.
Palacinke me ne zanimajo, starega dobrega cokolesnika pa tudi nihce od nas stirih ne bo menjal za Mulca…


Res je. Kupila sem otroko 1 paket, ampak na obrok tam 70 do 90g . Torej 1 paket za 1 zajtrk. Pa še siti niso bili.
Res predrago. Bi pa redno kupovala, če bi bilo ceneje. Konkretno ceneje.
[/quote]

Konkretno ceneje imaš -s palminim oljem, navadnim cukrom, cenenimi, manj kvalitetnimi sestavinami.

Pa to morate razumet – it se tako proizvodnjo, praktično butično proizvodnjo stane. Slovenija je premajhne trg, da tole preživi. Nekaterim je uselo tudi v tujini, da lahko rečejo, da služijo ( Nelipot, Noela). Ostali pa….. Je razlika, naprimer slovenski 2-milijonski trg, ali pa ena Nemčija, kjer jih je 87 milijonov. 😀

Pa spet se eno krizno obdobje v Sloveniji kar se kupne moči ustvarja, ljudje nimajo denarja za luksuz. Taki izdelki so luksuz, žal….

Konkretno ceneje imaš -s palminim oljem, navadnim cukrom, cenenimi, manj kvalitetnimi sestavinami.

Pa to morate razumet – it se tako proizvodnjo, praktično butično proizvodnjo stane. Slovenija je premajhne trg, da tole preživi. Nekaterim je uselo tudi v tujini, da lahko rečejo, da služijo ( Nelipot, Noela). Ostali pa….. Je razlika, naprimer slovenski 2-milijonski trg, ali pa ena Nemčija, kjer jih je 87 milijonov. 😀

Pa spet se eno krizno obdobje v Sloveniji kar se kupne moči ustvarja, ljudje nimajo denarja za luksuz. Taki izdelki so luksuz, žal….
[/quote]

Mi smo del prostega trga EU, ki šteje 500 milijonov potrošnikov, tako da ne nakladat o majhnosti.

Res smo del EU, ampak še daleč od tega, da bi bili enaki z ostalimi. V SLO je poštnina dražja, običajno tudi isti izdelki.

Je pa res, ko nimaš množične proizvodnje, so stroški višji.

Tudi moja mama izdeluje vzglavnike. Ko sem zvedel za ceno, me je najprej vrglo na rit. 25€ po komadu. S tem da zaslužek ni prav velik. Podobne vzglavnike sem pa v Ysku videl za 5€.

Tisti, ki mu je kvaliteta pomembna nad vse, bo plačal. Ampak večina bo verjetno vseeno raje dala 5€ za kitajsko robo, kot 25€ za domače.

Ti pa nisi ravno na tekočem. Kvalitetni vzglavniki stanejo po 100 evrov – tudi kitajska roba. Tvoja mama dela zelo poceni. Razen če ni kvaliteta podobna Ysku, se podcenjuje.

Konkretno ceneje imaš -s palminim oljem, navadnim cukrom, cenenimi, manj kvalitetnimi sestavinami.

Pa to morate razumet – it se tako proizvodnjo, praktično butično proizvodnjo stane. Slovenija je premajhne trg, da tole preživi. Nekaterim je uselo tudi v tujini, da lahko rečejo, da služijo ( Nelipot, Noela). Ostali pa….. Je razlika, naprimer slovenski 2-milijonski trg, ali pa ena Nemčija, kjer jih je 87 milijonov. 😀

Pa spet se eno krizno obdobje v Sloveniji kar se kupne moči ustvarja, ljudje nimajo denarja za luksuz. Taki izdelki so luksuz, žal….
[/quote]

Konkretno ceneje je, če nabaviš različne bio kosmiče, bio lešnike, bio kokosov ali kateri drugi malo boljši sladkor, in si sam zamešaš svojo mešanico.
Imaš tudi bio riževe kosmiče, so tudi dragi, ampak še vedno precej cenejši od te mešanice, in dodaš bio kakav, bio sladkor …
Mešanico za palačinke tudi narediš za pol cene, če vzameš posamezne bio sestavine: moko po želji, bio jajca, bio mleko (pa še cukra ne dodaš, v tej mešanici pa je tudi sladkor).

250 g teh zemeljskih mandljev, ki so v tej Šparovi granoli, stane 4,30 evra. Ne vem, kaj vse je v Šparovi vrečki in koliko je v vsaki teh zemeljskih mandljev.

Konkretno ceneje je, če nabaviš različne bio kosmiče, bio lešnike, bio kokosov ali kateri drugi malo boljši sladkor, in si sam zamešaš svojo mešanico.
Imaš tudi bio riževe kosmiče, so tudi dragi, ampak še vedno precej cenejši od te mešanice, in dodaš bio kakav, bio sladkor …
Mešanico za palačinke tudi narediš za pol cene, če vzameš posamezne bio sestavine: moko po želji, bio jajca, bio mleko (pa še cukra ne dodaš, v tej mešanici pa je tudi sladkor).
[/quote]

jaz pišem za “iti se posel in proizvodnjo tega”, v majhnih količinah – ne preživiš, ne pokriješ ne investicije, ne kreditov v roku dveh let, če ne prodreš na tuje trge s takim proizvodom s tako ceno, no…. NE za preprodajo že BIO polizdelkov in surovin, kar ti pišeš….

Mi smo del prostega trga EU, ki šteje 500 milijonov potrošnikov, tako da ne nakladat o majhnosti.
[/quote]

Kaj pa ti ne razumeš? Koliko teh od Štartaj Slovenija je pa uspelo dosedaj prodret na ta tvoj “500milijonski EU trg”, da lahko rečejo, da imajo dobiček in ne izgubo?… Žal samo dva…. Noela in Nelipot…..

Jaz tudi ne kupujem ravno teh izdelkov. Gre za butično proizvodnjo, delež vzame še Spar, nekaj zasluži proizvajalec. Glede šamponov, ki jih omenjate – cena niti ni tako draga, sem ga pa uporabljala dlje časa in sem ga nehala, ker ni bogve kaj. Seveda pa je boljši kot šampoz za 2 eur.

Jah nekje je treba začet.. ne moreš iz nule it prodajat po celem svetu. Začneš v sloveniji, pa se širiš dalje… potem, ko proizvodnja raste, lahko tudi nižaš ceno, ker ti stroški z večjo proizvodnjo padajo (stroški na komad seveda, ne skupni).

Hja, saj potem pa niti ni tako draga ta presna granola za 6, 00 potem.
Smo kupili eno tako vrečko in jo na dušek pogrickali pred TVjem – okus pomaranče. Izviren okus me je spomnil malček na kokos. So dobri, ampak za redno kozumacijo pa je žal predrago.

Lej, eno je tvoja terorija, ki se sicer zelo lepo bere, drugo pa praksa. Tiste, ki jim uspe v tej branži v Sloveniji s svojo prepoznavnostjo in izdelkom prodreti tudi na tuji trg ( s tem je mišljeno tudi ex Juga napirmer, ne samo ostale države EUja), kjer je konkurenca še hujša, pa lahko prešteješ na prste ene roke. 😀

Lej, eno je tvoja terorija, ki se sicer zelo lepo bere, drugo pa praksa. Tiste, ki jim uspe v tej branži v Sloveniji s svojo prepoznavnostjo in izdelkom prodreti tudi na tuji trg ( s tem je mišljeno tudi ex Juga napirmer, ne samo ostale države EUja), kjer je konkurenca še hujša, pa lahko prešteješ na prste ene roke. 😀
[/quote]

Pa saj je povsod tko.. če pomisliš samo, koliko je bilo malih social networkov, dokler ni prišel myspace, vidiš, da jih je še manj uspelo, kot slovenskih firm. In nekaj let (in mnogo novih social networkov zatem), je prišel facebook in posledično je kmalu myspace šel v pozabo. 90, 95, 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} jih propade (odvisno od industrije), nekateri pa uspejo…. saj že če gledaš štartaj slovenija, vidiš da večini to ni prvi poskus.. že tisti s palačinkami je rekel, da je cel teden (?) stal v mestu in prodal za 6eur palačink… zdaj mu je pa uspelo prodajat palačinke po celi sloveniji. Če probaš, imaš neskončno več šans, da uspeš, kot če sploh ne probaš, kjer so šanse dobesedno 0{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Pa saj je povsod tko.. če pomisliš samo, koliko je bilo malih social networkov, dokler ni prišel myspace, vidiš, da jih je še manj uspelo, kot slovenskih firm. In nekaj let (in mnogo novih social networkov zatem), je prišel facebook in posledično je kmalu myspace šel v pozabo. 90, 95, 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} jih propade (odvisno od industrije), nekateri pa uspejo…. saj že če gledaš štartaj slovenija, vidiš da večini to ni prvi poskus.. že tisti s palačinkami je rekel, da je cel teden (?) stal v mestu in prodal za 6eur palačink… zdaj mu je pa uspelo prodajat palačinke po celi sloveniji. Če probaš, imaš neskončno več šans, da uspeš, kot če sploh ne probaš, kjer so šanse dobesedno 0{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
[/quote]

Naka…. ni “povsod tko”. Spet teoretiziraš 🙂

jaz pišem za “iti se posel in proizvodnjo tega”, v majhnih količinah – ne preživiš, ne pokriješ ne investicije, ne kreditov v roku dveh let, če ne prodreš na tuje trge s takim proizvodom s tako ceno, no…. NE za preprodajo že BIO polizdelkov in surovin, kar ti pišeš….
[/quote]

Z oderuško ceno pa tudi ne moreš preživeti. Upoštevaj, da ti kot navaden kupec tele super gomoljčke kupiš po 4,30 za četrt kile, kot podjetnik pa kupuješ na debelo in brez takih marž sigurno za manj kot pol te cene in potem prodaš po trikratni ceni … če prodaš. Obseg je mogoče doseči tudi v majhni Sloveniji, samo ne z visokimi cenami, ker take kritične mase pač pri nas ni. Mogoče bi v Nemčiji našel dovolj naivnežev za tako ceno, da bi šlo skozi.

New Report

Close