Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Darilo novopečeni babici

Darilo novopečeni babici

Kolegica je postala prvič babica, vsi ji nekaj kupujejo, zato me zanima, kaj ji naj podarim ob tem veselem dogodku.
Sicer se mi zdi brez veze, sem ji že čestitala, ampak nočem biti ena od tistih, ki ji ni nič kupila.

Torej, kaj pravite, naj ji kupim?

Hvala.

jaz sem kupila nekaj za otroka, je bila še najbolj vesela, ker bi svojemu vnučku dala vse…. tri bodije in kopalno brisačo.

Zakaj bi kupovala babici? Dovolj je čestitka.
Kaj pa bi sploh lahko kupila? Otroška oblačilca? Ali buteljko vina?

NIsem še slišala, da je treba babicam kaj kupiti, ker je njihov otrok postal starš?
Sem slišala le to, da babice kaj kupijo vnukom oz. mladim staršem.

Pa ne sme pozabit ta druge babice pa obeh dedkov pa mogoče še vse prababic in pradedkov.
Ne vem, mogoče je treba tudi stricam in tetam kaj nabavit, ker so dobili nečaka?

Pri nas te navade ni, da bi se stare starše obdarovalo. Če že, ji morda šopek pokloni, ampak jaz ga ne bi.

Kot novopečeni mami bi mi bilo tudi čudno, če bi mi mama ali tašča za otroka nosila nekaj, kar so ljudje njej podarili ob tej priložnosti. Če otrokovih staršev ne poznaš dovolj dobro, da bi neposredno njih obdarila, stvar res nima smisla.

Evo, prvič slišim, da je treba babici nekaj kupiti. Kaj pa dedku?
Za moje pojme je tole brez veze. Še to mi je hecno, ko folk čestita novopečenim dedkom in babicam. Pa saj nimajo nobenih zaslug za novo dete. Ali jaz česa ne razumem?

A je zraven svetila, ko so delali otroka? Če je, potem si zasluži darilo, sicer pa ne.
Za otroka čestitaš staršem, babice pa se itak začnejo zavedat, da so že stare, ko dobijo vnuka in res ne rabijo čestitk. Če je to dobra družinska prijateljica, da poznaš njenega otroka, ki je postal starš, potem lahko daš kaj za otroka. Če pa takšnega meddružinskega poznavanja ni, vse skupaj nima smisla.
Prej ko bo dojela, da je babica samo babica in da otrok ni njen sin/hčerka, prej ji bo lažje.


moje darilo je bilo mišljeno za novorojenčka. predala sem ga babici, ker je moja prijateljica. kako dobro pa moram poznat njeno hčer, da vem, da potrošni material za otroka prav pride?

No, to je v bistvu darilo staršem, ne njej. Pač preko tega poznanstva.
Vprašanje v uvodu pa je bilo zastavljeno v smislu darila za babico. Babice ne rabijo daril.

Jaz se nisem babica, upam, da bom v doglednem casu. Takrat bom vesela, ce bodo moji prijatelji veseli z mano, daril pa res ne pricakujem. Pravzaprav bi se mi malo cudno zdelo, da bi ob tej priloznosti meni kdo nosil darila. Naj bo podmladek zdrav, to bo najlepse darilo.

Sem babica in imam veliko zaslug za novo dete.Če ne bi imela jaz sina, tudi tega deteta ne bi bilo.


Daj recept! Babice še nisem pekel!

Ko sem rodila in je moja mama postala babica so ji njene prijateljice čestitale, ter ji podarile darilo za dojenčka, ki mi ga je predala. Njene prijateljice so me poznale kot otroka, niso pa me videle že 20 let. Poznajo me le iz pogovorov, kar jim mama pove o meni, če pogovor nanese o otrocih.
Darila za dojenčka sem bila zelo vesela.

Moja mami je dobila od njenih prijateljic, ki poznajo tudi mene, kakšno darilce za dojenčka, ki mi ga je potem dala in sem bila vsega zelo vesela in se mi je zdelo lepo, da se veselijo z nami in so se spomnili na nas. Darilca so pa bila kakšno grizalo, oblačilce (žabice, nogavičke, bodiji v večjih številkah), igračka, slinček, knjigica za otroke, dojenčkov dnevnik. Sem bila za prav vse zelo hvaležna.

Preveč časa in preveč denarja imate. Poleg vsega tega pa se sami s sabo ne veste kaj bi. Dejte no halooooo. Ste nori kupovat babicam in dedkom. Kam smo prišli. Ni čudno yda je tako kot je. Iz ene skrajnosti v drugo. Dobro je nekdo napisal. Dajte darila se necakom in nečakinjam tetam in stricom bratrancem in sestričnam itd itd. Pojdi na banko po hitri kredit po 2 jurja poleg se za Miklavža in dedka mraza pa potem še za božička kaj kupi vse na enkrat. Da ne bo kasneje dela…. Adijo pamet ste…

En bon za vikend paket v wellnes centru. Razvajanje cel vikend. Jaz bi jo ti dal kot darilo… Super ideja kaj misliš….

Eno veliko lepo knjigo s pravljicami, da bo lahko vnukom brala.

Tudi jaz prvič slišim, da bi se babici dajalo darilo. Čestita se ji, to je pa tudi vse. Glavna sta starša in seveda dojenček.

Slikanico, da jo bo prebirala skupaj z vnukom/vmukinjo.

1. ☺


od te peke ima zihr opekline

To knjigo, da se bo tako zabavala

https://www.youtube.com/watch?v=oQoYjU2Fh0M

O mon dieu, sem se nasmejala , da sem imela kar solzne oči…Ta smeh je prav nalezljiv…
Hvala!

Ni za kaj, jih je še kar nekaj, babica ima svoj kanal: https://www.youtube.com/channel/UC2nrfcuuGwXDrEA14wDqILg/videos

https://www.youtube.com/watch?v=Pb5R0NhGxMs

New Report

Close