Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izplacevanje stipendije

Izplacevanje stipendije

Pozdravljeni!
Letos sem prvi letnik faxa. Odlocbo za stipendijo sem dobila sele ta mesec, torej novembra, kar pomeni da mi bodo stipendijo izplacali sele decembra. Zanima me, ali mi bodo izplacali 2 ali 3 stipendije. Torej ne vem, ali se za prvi letnik izplacuje tudi oktobrska stipendija, saj sem slisala. Da oktobrske stipendije ne dobimo. Hvala vsem za odgovore.

študentsko šolsko leto traja od 1. oktobra do 30. septembra. in za ta čas prejemaš tudi štipendijo.
torej, pripada ti štipendija tudi za oktober, samo pozabila sem že, ali se nakazuje za tekoči, ali za pretekli mesec. po logiki bi se moralo za tekočega.

6. TRAJANJE in IZPLAČEVANJE ŠTIPENDIJE

Štipendist lahko prejema državno štipendijo eno leto za posamezen letnik na isti ravni izobraževanja. Štipendija se izplačuje mesečno do 15. dne v mesecu za pretekli mesec, razen v končnem letniku srednjih šol, ko se za mesec julij in avgust štipendija ne izplačuje.

Štipendist je na podlagi vloge upravičen do nadaljnjega prejemanja štipendije v novem šolskem/študijskem letu, če izpolnjuje splošne pogoje iz tega zakona, v primeru državne štipendije tudi pogoj cenzusa po ZUJPS in je uspešno zaključil letnik, za katerega je prejemal štipendijo.

Štipendija se izplačuje tudi v dodatnem študijskem letu po izteku izobraževalnega programa I. ali II. stopnje (tj. absolventski staž), vendar le enkrat in sicer po I. ali po II. stopnji.

Takole je po zakonu. Pokliči tam kamor si poslala vlogo, kako je v resnici. Mislim, da imajo težave ….

Nakazuje se za pretekli mesec, torej 10. novembra za oktober, 10. decembra za november itd.

Decembra bi torej morala dobiti oktobrsko in novembrsko štipendijo.

Hvala!:)

Itak imajo težave, ne vem, zakaj jih letos ne bi imeli.
Vendar avtorica odločbo že ima, prvo nakazilo pa je naslednji mesec po izdaji odločbe. Torej, če dobiš odločbo oktobra, je prvo izplačilo novembra, če odločbo dobiš novembra, je pa prvo izplačilo potem decembra.

New Report

Close