Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zares učinkovito sredstvo proti bolham na psu in v stanovanju (ne svetujte naravnih izdelkov)

Zares učinkovito sredstvo proti bolham na psu in v stanovanju (ne svetujte naravnih izdelkov)

Pes ima bolhe, kar pomeni, da so povsod v stanovanju, v različnih razvojnih oblikah. Zadeve se mislimo lotiti resno, zato nas zanima:

-katero veterinarsko sredstvo (tablete, ampule) najbolj učinkovito zatreje vse razvojne oblike bolh na živali? Prosil bi za navedbo imena proizvoda, da mi ne bo veterinar skušal prodati kaega Blaževega žegna.
-katero sredstvo (ime) za prostore in pohištvo prav tako najbolj učinkovito zatre vse razvojne oblike bolh v prostorih in na pohištvu?

Hvala za priporočila.

Bravecto tablete proti klopom in bolham, drži pa tri mesece, potem ponoviš. Deluje sistemsko, ko se parazit prisesa pogine. Pa še ene druge tablete obstajajo, ki delujejo en mesec, imena se zdajle ne spomnim. Z ampulami nimam najboljših izkušenj, kot prvo se pes prej in potem ne sme močit, tako da je v nekaterih letnih časih malo težko natempirat, pa še koža jo je noro srbela. Tudi po zanesljivosti zaščite se mi zdijo tablete boljše. Bolj blažen žegen so pa razne ovratnice.

Za prostore pa baje močen sesalec. Sicer z bolhami nimam izkušenj, se pa bojim klopnih bolezni, zato moji redno dajem bravecto.

nova
Uredništvo priporoča

Za stanovanje desektin.

Jaz sem uporabljala advantix ampule in sem bila zelo zadovoljna, pozneje, ko je bil pes že starejši, frontline. Advantix deluje bolj sistemsko in je močnejši, tako so mi nekak razložili pri vetu.
Psa, ki že ima bolhe, je dobro okopati z ustreznim šamponom.

Včasih so ble Frontline. Če imajo pa bolhe festo v stanovanju, pa poklič deratizacijo, da ti vde kote in manj dostopno zadusijo. Ostalo pa preprat, odtranit. Bolhe se hitro razmnožujejo, zabubijo pa tud v najmanše špranje.

Za zunanje zajedalce ADVANTIX.
Preizkušen, dovolj stestiran in varen za žival. Ponoviš čez 30 dni.

Bravecto in NexGard sta psom škodljiva, nista še veliko časa na tržišču, imata hujše učinke. Poišči na fb skupine s posnetki in izkušnjami uporabnikov.

Vse mehke stvari (posteljnina, blazine ipd.) preprati na 60 stopinj.
Stanovanje posesati, pralne površine umiti z varikino (ploščice, kovino, plastiko).

Večina lastnikov misli, da v tem času ni bolh. To je zmotno. Velja ponoviti še decembra in januarja. Potem mogoče do aprila mirovanje.

Saj advantix tudi ne more biti ravno nedolžen, če skozi kožo preide v sistem in potem pobija parazite. To je pač rizik, ali riskiraš da pes stakne kako bolezen ki jo prenašajo zajedalci ali pa ga z nečim zastrupljaš.

New Report

Close