Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odnosi med sodelavci v JU in tudi drugje – pritiski na družboslovce

Odnosi med sodelavci v JU in tudi drugje – pritiski na družboslovce

Zanima me predvsem v JU. Vesela pa bom tudi tistih, ki niste v JU, da poveste kako je pri vas.
Zanima me predvsem odnos do družboslovcev.

Recimo pri nas smo zaposleni predvsem družboslovci z univ. izobrazbo. Starejši imajo vsi pogodbe za NDČ. Mlajši in srednjih let pa eni imamo NDČ, eni pa ne.

Med temi, ki nimajo NDČ, je kar nekaj takih sposobnih, zagnanih, pridnih. Imajo že po nekaj let delovne dobe, eni tudi že 10 in več let, ampak vseeno se pometa z njimi.
Imamo par starejših, NDČ. Eni so ok. Ampak nekateri so pa leni, nesposobni, nepripravljeni, da bi se kaj novega naučili, ampak znašajo se pa nad temi, ki so za določen čas. Ti jim recimo morajo nosit čaj v pisarno, kavice kuhat. Zraven pa še poslušat, da naj bodo srečni, da imajo službo, da morajo vse narediti, kar se jim reče, ker za njihovo delovno mesto v vrsti stoji na kupe kandidatov.
Pa vidim, da so eni zelo spsobni, zelo pridni, ampak požreti morajo vse mogoče. A je res tako težko dobiti službo za enega družboslovca pri 30ih, 35ih, 40ih? Žalostno je, da se po sposobnih mlajših tako hodi. Po drugi strani pa imamo kar nekaj takih z NDČ, ki lenarijo, niso za nikamor, nobenih novih znanj, so pa NDČ in jim noben nič ne more. Lahko pa grozijo mlajšim kolegom.
Pa ne me narobe razumet, ni mišljeno, da so vsi z NDČ (tudi jaz sem NDČ) taki ali pa, da so vsi starejši taki, daleč od tega. Jih je pa nekaj takih in kar grenijo življenja marsikomu.

Zato me res zanima: so taki odnosi povsod ali samo pri nas?
In pa ali je res tako hudo za službe za družboslovce, da morajo res ves drek požreti?
Gre pa predvsem za diplomante FF.

Pa tisti, ki ste družboslovci in ki ste v takih kolektivih, ker hodijo po vas. Ali iščete novo službo ali ne? Ali preprosto kaj boljšega ni?

Problem ni v tem, da so ali ste družboslovci, problem je v tem, da nimajo jajc, da bi se uprli. Sori, ampak da je meni pred leti kakšna od starejših sodelavk postavljala zahteve, da ji nosim v pisarno kavo, čaj……., bi kavo ali čaj dobila na glavo, dobesedno. In, če se to res dogaja, je to že mobing, ki ga je potrebno prijaviti, ne pa da se “ćuti i trpi”, pa po forumih javka.

nova
Uredništvo priporoča

V bistvu ne gre za zahtevo.
Ampak bolj zato, da ti, ki niso na NDČ, hočejo na vsak način ugajat. Potem pa se to onim drugim to seveda dobate pa se kar navadijo. Saj v bistvu oblikujejo nekako v stilu prošnje svojo željo po kavi recimo. V bistvu je tako, vodstvo in pač tisti, ki imajo kaj besede pri vodstvu, se zavzamejo za tiste, ki so jim bolj podrejeni. Tako v smislu, da jim prinesejo kako kavico kot v smislu strokovnosti (da si ne drznejo kaj sami početi, ampak vedno počakajo odobritev od ‘zgoraj’).

V bistvu ti, ki so za določen čas, kar med sabo tekmujejo kdo bo bolj uslužen in kdo se bo bolj prikupil vodstvu.

In potem to moti tebe zakaj že? Če so sami tako servilni, pa naj bodo, si pa posebnih plus točk na ta način ne nabirajo.

New Report

Close