Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Verjamete, da so bralna očala iste kvalitete iz štacune ali pa od optika?

Verjamete, da so bralna očala iste kvalitete iz štacune ali pa od optika?

Je ena znanka od prijatelja rekla, njemu namrec, da je ista figa, ce bralna ocala kupis v milerju, sparu… ali pa pri optiku. Seveda pri optiku placas 20krat vec. Verjamete? Menda so lece kitajske pri vseh. Okvirji so druga pesem.

Mislim, da je pri teh konfekcijskih očalih standardna medzenična razdalja 60 mm (popravite me, če se motim). Če imaš tudi ti tako ali približno tako medzenično razdaljo, potem znajo biti ok, če najdeš primeren okvir za svojo glavo, seveda.

Če očala uporabljaš po 10 in več ur na dan in če imaš drugačno medzenično razdaljo, pa ta s pošte ali trgovine niti približno niso ok. Jaz jih imam v torbici za pogledat deklaracije v trgovini ali recimo jedilni list, pa me včasih že samo od tega začne boleti glava.

Poleg tega imaš lahko tudi pri starostni dioptriji cilindre ali različno dioptrijo na očesih. Pri večji dioptriji je pametno naročit plastična stekla, da so očala lažja. In tako naprej in tako naprej. Jaz očala naročam po netu, po meri, osnovna verzija z okvirjem pride okrog 30 evrov, če si izmišljuješ dodatne stvari, so pa več, ampak še vedno trikrat do petkrat cenejša kot pri optiku.

Na kateri spletni strani naročaš?

Seveda ne verjamem.

Se strinjam.
Razlika je predvsem v individualizaciji. In to je moje laično mnenje.

SIcer pa ni stvar verjeti – ne verjeti; vsak skeptik, ki se želi prepričati lahko odnese na analizo in plača – pa bo imel realne rezultate.

Tudi jaz preko spleta, premerim svoja očala, da vem kakšne karakteristike mi najbolj ustrezajo, poiščem temu najustreznejši okvir in vpišem podatke od optika. Izberem še tanjša stekla, ker imam večjo dioptrijo in naročim. Po pošti pridejo v 10 dneh.
še stran: https://www.selectspecs.com/glasses/prescription/mens/c10/#tab_ids=1&category_ids=10&offset=0&group=1

Tudi optiki se med seboj zelo razlikujejo. Ljubljana ali recimo Koroška je razlika velika.

A mogoce ves naslednje, no, ali kdo drug. Recimo, da imas dioptrijo 1.25 na enem, na drugem pa 1.75 za daljnovidnost . Ali so lece pri optiku izmerjeno tocno toliko ali pac gredo na “okroglo”, se pravi, da ti dajo za to dioptrijo 1.5 za prevega in 2.0 za drugega? Take vrednosti so namrec na trgovinskih ocalih in potem je res ista figa, ce kupis cenejse. Seveda da nimas nekih cilindrov ipd, jaz nimam nic, le daljnovidnost. Pa res ne bi vec skesirala 300€ ,kot sem jih zadnjic, pa ni noben fensi okvir, ampak bi bile zame kot bralne cist u redu une ta pocen.

Ker ste me nahecali, vam lahko povem, da taka očala sploh niso bistveno cenejša od optike. Poceni so osnovna očala, ko dodaš pa še tanjšanje, pa se cena strmo povzpne. Je daleč od poceni. Zato nehajte zavajat.

Ker ste me nahecali, vam lahko povem, da taka očala sploh niso bistveno cenejša od optike. Poceni so osnovna očala, ko dodaš pa še tanjšanje, pa se cena strmo povzpne. Je daleč od poceni. Zato nehajte zavajat.
[/quote]
Ni nujno. Moja so npr. stala slabih 50 EUR, v optiki so čisto podobna (titan okvir, stanjšani leči) 300 EUR.
Poglej še tukaj:
http://www.brille24.de
oziroma tukaj (odvisno od trenutne akcije in tvojih potreb):
https://www.glasses24.com/
Občasno so še dodatni popusti, verjetno bodo za black friday tudi, tako da ja, se splača.

Očala so ista, težava je, če “zadeneš” dioptrijo, ki jo rabiš.

Če odpotuješ na Tajsko pa lahko dobiš očala že za 5€ tista nartaboljša so pa cca35€, pri okulistu seveda, skupaj s pregledom.

Ne zavajam, okvirji ki so znamke so dragi oz. približno enaka cena kot pri nas, če pa vzameš no name, ki je čisto ok za branje, pa se da veliko prišparati, za mojo mami je bilo 200 evrov prihranka. Sicer pa ne sili nihče nikogar, to je samo ena od možnosti.


Ni nujno. Moja so npr. stala slabih 50 EUR, v optiki so čisto podobna (titan okvir, stanjšani leči) 300 EUR.
Poglej še tukaj:
http://www.brille24.de
oziroma tukaj (odvisno od trenutne akcije in tvojih potreb):
https://www.glasses24.com/
Občasno so še dodatni popusti, verjetno bodo za black friday tudi, tako da ja, se splača.
[/quote]

Seveda, ker si se v optiki špogala s progresivnimi, prek neta si kupila pa čisto navadna. Ta očala so neprimerljiva! Pa bi v optiki povedala, da hočeš navadna. Dajte primerjat enako z enakim.
Mi smo prek neta hoteli vzeti pol cenejši okvir kot v naših optikah, pa še leče so kao zastonj, ampak če hočeš, da ti jih stanjšajo, gre cena v nebo. Za 50 evrov ni šans, da je kdo dobil stanjšana stekla, ker je samo osnovno tanjšanje + 50 evrov na ceno. Še dodatno tanjšanje + 100 evrov. Potem si pa že na ceni v naših optikah, sploh če upoštevaš še znesek, ki ga primakne zavarovalnica.
Prek neta je “ceneje” samo, če vzamete čisto osnovna očala brez tanjšanja. Ampak zakaj pa v naših optikah ne upate reči zanje?

Aja, še to, ker smo ravno lani kupovali bralna očala za očeta – optika – 70 evrov. Brez fensi šmensi, navadna očala za branje.

A mogoce ves naslednje, no, ali kdo drug. Recimo, da imas dioptrijo 1.25 na enem, na drugem pa 1.75 za daljnovidnost . Ali so lece pri optiku izmerjeno tocno toliko ali pac gredo na “okroglo”, se pravi, da ti dajo za to dioptrijo 1.5 za prevega in 2.0 za drugega? Take vrednosti so namrec na trgovinskih ocalih in potem je res ista figa, ce kupis cenejse. Seveda da nimas nekih cilindrov ipd, jaz nimam nic, le daljnovidnost. Pa res ne bi vec skesirala 300€ ,kot sem jih zadnjic, pa ni noben fensi okvir, ampak bi bile zame kot bralne cist u redu une ta pocen.
[/quote]

Jaz hodim k oftamologu na preglede, ne k optiku. Moja izmerjena dioptrija se med očesoma zelo razlikuje, ampak v praksi, ko mi daje gor različne šipce, najlepše vidim, če je dioptrija na obeh enaka …
Na pamet ne moreš vedeti, treba je sprobati v praksi. Lahko da bi tebi bolj ustrezala različna stekelca. Jaz sem imela nekaj časa tudi vmesno dioptrijo, ker imam očala na nosu po 10 ur na dan, za šivanje imam celo močnejša, za računalnik manjšo dioptrijo (ker je zaslon dovolj oddaljen), za silo lahko uporabim tudi precej manjšo dioptrijo – za hitro pogledat.
Fotografi imajo tudi po dve, tri dioptrije 🙂 Res, starostna dalekovidnost je sranje.

Seveda, ker si se v optiki špogala s progresivnimi, prek neta si kupila pa čisto navadna. Ta očala so neprimerljiva! Pa bi v optiki povedala, da hočeš navadna. Dajte primerjat enako z enakim.
Mi smo prek neta hoteli vzeti pol cenejši okvir kot v naših optikah, pa še leče so kao zastonj, ampak če hočeš, da ti jih stanjšajo, gre cena v nebo. Za 50 evrov ni šans, da je kdo dobil stanjšana stekla, ker je samo osnovno tanjšanje + 50 evrov na ceno. Še dodatno tanjšanje + 100 evrov. Potem si pa že na ceni v naših optikah, sploh če upoštevaš še znesek, ki ga primakne zavarovalnica.
Prek neta je “ceneje” samo, če vzamete čisto osnovna očala brez tanjšanja. Ampak zakaj pa v naših optikah ne upate reči zanje?
[/quote]

Ne rabim progresivnih stekel, imam še vedno čisto navadna, steklena, nestanjšana. Kar sem tudi jasno napisala.
Meni so enkrat v slo optiki samo za zamenjavo stekel v stare okvire naračunali 120 evrov, navadna stekla z navadno plus dioptrijo. Za ta denar na netu kupiš vraga in pol. Imam prijatelja, ki mora za očala pri nas odšteti po 400 do 500 evrov, ker ima komplicirano situacijo. Naročil za probo po netu, dal 80 evrov, in vse špila! Vse. Ne čuti razlike, pa ima očala non stop na nosu in res vse možno od napak na očeh, ne samo dioptrije.

Ja, verjetno so mu zaradi starosti že priznali del stroškov, ki jih poravna zavarovalnica, to je okoli 40 evrov, torej bi bila polna cena (samo stekla, brez posebnih okvirjev, ker morajo imeti tudi “socialne” okvirje) čez 100 evrov. Kot sem napisala, meni so vzeli 120 evrov, pa sem stalna stranka, ker pač nisem kupila okvirjev pri njih.

Ne rabim progresivnih stekel, imam še vedno čisto navadna, steklena, nestanjšana. Kar sem tudi jasno napisala.
Meni so enkrat v slo optiki samo za zamenjavo stekel v stare okvire naračunali 120 evrov, navadna stekla z navadno plus dioptrijo. Za ta denar na netu kupiš vraga in pol. Imam prijatelja, ki mora za očala pri nas odšteti po 400 do 500 evrov, ker ima komplicirano situacijo. Naročil za probo po netu, dal 80 evrov, in vse špila! Vse. Ne čuti razlike, pa ima očala non stop na nosu in res vse možno od napak na očeh, ne samo dioptrije.
[/quote]

No, navadna stekla pač ne stanejo 300 evrov. Kolega ravno kupil progresivna, stanejo točno toliko – 300. Al te nategujejo v optiki ali s to zgodbo nekaj ne štima. Toliko stanejo samo očala, ki prilagajajo vid na blizu in daleč, navadna – nemogoče. Progresivna stanejo pa od 300-500 evrov. Seveda lahko na netu kupiš vraga in pol, ker njih briga za vaš vid in kakšna očala ima kdo. Dobiš tisto, kar naročiš. Progresivnih sigurno ne.

Ja, verjetno so mu zaradi starosti že priznali del stroškov, ki jih poravna zavarovalnica, to je okoli 40 evrov, torej bi bila polna cena (samo stekla, brez posebnih okvirjev, ker morajo imeti tudi “socialne” okvirje) čez 100 evrov. Kot sem napisala, meni so vzeli 120 evrov, pa sem stalna stranka, ker pač nisem kupila okvirjev pri njih.
[/quote]

Ja, prek zavarovalnice je šlo, okvirji pa niti pod razno nisi bili socialni. In za minimalno doplačilo so mu dali še ena zastonj.

No, navadna stekla pač ne stanejo 300 evrov. Kolega ravno kupil progresivna, stanejo točno toliko – 300. Al te nategujejo v optiki ali s to zgodbo nekaj ne štima. Toliko stanejo samo očala, ki prilagajajo vid na blizu in daleč, navadna – nemogoče. Progresivna stanejo pa od 300-500 evrov. Seveda lahko na netu kupiš vraga in pol, ker njih briga za vaš vid in kakšna očala ima kdo. Dobiš tisto, kar naročiš. Progresivnih sigurno ne.
[/quote]

Oprosti, s tabo se ne bom pregovarjala, ker ne znaš brat in razumet napisanega. Ostali mislim, da razumejo, o čem govorim.

Ja, prek zavarovalnice je šlo, okvirji pa niti pod razno nisi bili socialni. In za minimalno doplačilo so mu dali še ena zastonj.
[/quote]

V zadnjem času so nekaj začeli s temi akcijami … očala pa nosim že dlje od tega, kar so optike ugotovile, da imajo hudo konkurenco na netu. In nazadnje, ko sem navadna, debela stekla naročila pri nas, sem zanje in za delo plačala 120 evrov, brez okvirjev, ker sem imela stare še dobre.

Grem na ziher in naročim na brille24, dam tistih 30 evrov in mi ni treba lovit nekih akcij, ki so ali pa niso.

Oprosti, s tabo se ne bom pregovarjala, ker ne znaš brat in razumet napisanega. Ostali mislim, da razumejo, o čem govorim.
[/quote]

Napisala si, da očala, za katera si ti dala 50 evrov, v optiki stanejo 300 evrov. Jaz ti pravim, da je to bulšit, pa razumi, kakor hočeš.

Še ne potrebujem očal. Ko jih bom, se bom obrnila najprej na dobrega oftamologa, da mi postavi pravo dioptrijo, potem pa na optika, kjer bom tudi izbrala okvir. Saj tega menda ne kupuješ vsak dan, a ne?

V zadnjem času so nekaj začeli s temi akcijami … očala pa nosim že dlje od tega, kar so optike ugotovile, da imajo hudo konkurenco na netu. In nazadnje, ko sem navadna, debela stekla naročila pri nas, sem zanje in za delo plačala 120 evrov, brez okvirjev, ker sem imela stare še dobre.

Grem na ziher in naročim na brille24, dam tistih 30 evrov in mi ni treba lovit nekih akcij, ki so ali pa niso.
[/quote]

Ne vem, o kakšnih akcijah govoriš, vse cene, o katerih pišem, so redne in ne čisto sveže. Do operacije sem nosila očala 30 let, zato me bo glede cen okvirjev, stekel, zavarovalnice težko kdo prenesel okoli. Dopuščam pa možnost, da katere optike nategujejo svoje stranke s pretiranimi cenami. Za 30 evrov pa dobiš točno tisto, kar si plačala – osnovna očala. Debela in non-name okvirje. Teh pa po optikah res ni. Ampak potem je čisto vseeno, če greš v DM in jih kupiš za 10. V čem je razlika, če ti je pri očalih bistveno, da dobiš najnižjo ceno?

Seveda, ker si se v optiki špogala s progresivnimi, prek neta si kupila pa čisto navadna. Ta očala so neprimerljiva! Pa bi v optiki povedala, da hočeš navadna. Dajte primerjat enako z enakim.
Mi smo prek neta hoteli vzeti pol cenejši okvir kot v naših optikah, pa še leče so kao zastonj, ampak če hočeš, da ti jih stanjšajo, gre cena v nebo. Za 50 evrov ni šans, da je kdo dobil stanjšana stekla, ker je samo osnovno tanjšanje + 50 evrov na ceno. Še dodatno tanjšanje + 100 evrov. Potem si pa že na ceni v naših optikah, sploh če upoštevaš še znesek, ki ga primakne zavarovalnica.
Prek neta je “ceneje” samo, če vzamete čisto osnovna očala brez tanjšanja. Ampak zakaj pa v naših optikah ne upate reči zanje?
[/quote]

Ne prodajam bučk, če nimaš pojma. Torej naročila sem očala mateial titan flex, stekla z indeksom 1.61, premaz čisto standardni (antireflex, ne pa tisti digitalni ). Pri nas so stala 300 EUR, zavarovalnica mi je dala tistih 40 EUR (al koliko mi je že pripadalo). Potem sem naročila na brille24.de in dobila boljša očala (boljši premaz, ki ni šel dol po letu in pol kot pri tistih od optika) – material titan flex, indeks 1.61 – za 40 EUR. Ja, točno toliko so stala takrat. Danes so malo dražja (ker so si naredili ime in je kvaliteta res dobra, pa so malo dvignili cene). Od takrat dalje sem nosila samo še ta tapoceni, ker so še lažja in manj občutljiva. Naročam samo še prek interneta in sem z očali zelo zadovoljna. Vse je tako, kot mora biti (preverjeno tudi pri optiku), menjam pa jih samo zato, ker se mi je spremenila dioptrija. Sicer imam še vsa očala v brezhibnem stanju. Imam pač še rezervna. Aja, pa očala nosim stalno.
Sem pa naročila tudi prek selectspecs (bralna očala za mamo) – tista tapoceni za 12 gbp so čisto ok in jih mama raje nosi kot pa tiste poceni od optika. Tako da absolutno priporočam nakup prek spleta. Ce ne za drugega, pa vsaj za rezervo. Progresivna dobiš za 150 EUR. Če ne za drugega, so vsaj za rezervo pa dobra.

New Report

Close