Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj so ljudje taksni

Zakaj so ljudje taksni

Res sem zalostna in razocarana.
Sem v tezki situaciji, po svojih moceh se trudim, da se borim, si iscem nacine, da si sama pomagam, ceprav malenkostno, ampak nekaj pa je, vsak evro mi pomaga.
In en clovek slucajno izve kako se trudim in mi zahrbtno rovari, ne razumem kaj cloveka moti, da si pomagam v stiski zasluziti kaksen evro, vsak mi je zlata vreden za osnovno prezivetje.
A clovek rovari zahrbtno in se tega ocitno socloveku ne privosci. Kaj ga boli tako. Ze tako je kljub tem zasluzkom nemogoce tezko skozi vsakdan, pa se tisto malo, so ljudje nevoscljivo in zahrbtno rovarijo.
Res sem zalostna in razocarana zakaj je nekdo tako zahrbten in nevoscljiv, da,socloveku vse slabo ocitno privosci. Boli me hinavscina in zahrbtnost, neiskrenost.
Zakaj je treba tega in teh prepirov, namesto da bi raje cloveku v stiski pomagali.

Zato sem jest odrezala iz 1001 na 2. Oziroma se ne zanašam na nobenga.
Ne vem sicer kaj delaš, probaj pa tako, da tud tist, ki ti bo že kaj pod nos vrgel, da boš imela čisto vest. In bo na konc usran tusti, ki si je na tebi nos brisal in nanga tud padel.
Ne pričakuj od ljudi, da bodo kot ti. Zo je podobno, kot če bi pricakivala, ker ovca ni pojedla volka, da jo bo volk obratno samo gledu.
Kdor je zadovoljen sam s dabo, ne čuti potrebe po tem, da bi mu bil hobi zajebavat ljudi. Tak oma večji problem kot tisti, katermu nagaja.
Vedno bodo tud taki obstajali. Na teb je pa, da se na to naučiš reagirati, sprejemati, da se te ne dotakne preveč. Tust, ki ima namen, bodo rovarili, pa če boš al pa ne boš kaj naredil.

Pravis, da niso srecni in da zato rovarijo. Kaksno sreco pa temu nesrecnemu, ki rovari, prinese to, da revezu nagaja in mu skoduje za hrbtom? Kaksno osebno sreco in korist ima on od tega? Nobene. Samo kreg naredi. In normalno, da se oškodovanec postavi zase in ne bo tiho in prenasal skode zahrbtnih podtikanj.

Pravis, da niso srecni in da zato rovarijo. Kaksno sreco pa temu nesrecnemu, ki rovari, prinese to, da revezu nagaja in mu skoduje za hrbtom? Kaksno osebno sreco in korist ima on od tega? Nobene. Samo kreg naredi. In normalno, da se oškodovanec postavi zase in ne bo tiho in prenasal skode zahrbtnih podtikanj.
[/quote]

Tak ima obratno obrnjen vrstni red. Eni se dobro počutijo, ko naredijo dobro delo, taki pa obratno.
Kdo misliš, da najbolj opravlha, dela zdrahe? Tak, ki ima pod sabo kilo dreka, ki misli, da ga skiva s tem, ko ga vozi na druge. On je zadovoljen, da se je mal olajšal. Eni živijo za intrige. A je to hobi, fetiš al pa sam revna duša, ki le tako dobi pozornost, drek mu pa še vedno ostane, je pa za kakšen strokovni naslov, kako se takim reče.
Ko se bo nekdo spotaknil in padel, ti bo nekdo pomsgal vstati, drug bo pa srečen, če te bo za vsak slučaj še enkrat spotaknil, ko ti bo ‘pomagal’ vstajat.
Koristi mogoče res nima, ima pa olajšano lačno dušo, kit tisti, ko mu želodec pravi, da je lačen, pa bo pojedel kos kruha.
Lahko pa zgolj izhaja vse to iz preteklih izkušenj. Banalen primer, bo baba deca zjebala, da za kruh ne bo imel in se bo odločil npr., da bodo zaradi tega trpeli vsi po spisku. Razlogov je lahko malo morje.
Zato je včasih nesmiselno iskat vzroke, zakaj to nekfo počne. Ampak pogruntat, kako jo ti sam najboljš odneseš, ko se tak se zmer na glavo postavlja, če ne doseže efekta.
Sicer lahko že s prebiranjem Mona najdeš marsikateri odgovor tudi v to smer.

Tak ima obratno obrnjen vrstni red. Eni se dobro počutijo, ko naredijo dobro delo, taki pa obratno.
Kdo misliš, da najbolj opravlha, dela zdrahe? Tak, ki ima pod sabo kilo dreka, ki misli, da ga skiva s tem, ko ga vozi na druge. On je zadovoljen, da se je mal olajšal. Eni živijo za intrige. A je to hobi, fetiš al pa sam revna duša, ki le tako dobi pozornost, drek mu pa še vedno ostane, je pa za kakšen strokovni naslov, kako se takim reče.
Ko se bo nekdo spotaknil in padel, ti bo nekdo pomsgal vstati, drug bo pa srečen, če te bo za vsak slučaj še enkrat spotaknil, ko ti bo ‘pomagal’ vstajat.
Koristi mogoče res nima, ima pa olajšano lačno dušo, kit tisti, ko mu želodec pravi, da je lačen, pa bo pojedel kos kruha.
Lahko pa zgolj izhaja vse to iz preteklih izkušenj. Banalen primer, bo baba deca zjebala, da za kruh ne bo imel in se bo odločil npr., da bodo zaradi tega trpeli vsi po spisku. Razlogov je lahko malo morje.
Zato je včasih nesmiselno iskat vzroke, zakaj to nekfo počne. Ampak pogruntat, kako jo ti sam najboljš odneseš, ko se tak se zmer na glavo postavlja, če ne doseže efekta.
Sicer lahko že s prebiranjem Mona najdeš marsikateri odgovor tudi v to smer.
[/quote]

Kako se ga resiti… lagati mi začneš. Ker nic o tebi ne sme izvedeti, saj ce izve, da si v trgovini kupil zemljo, se bo naslednjic zmenil, da se ti zlazejo, da jim jih je zmanjkalo, da no uzival, da bos lacen.
Takim ljudem ne smes nic povedati.
Kaj mene briga ce ga je baba spravila ob se, nisem ga jaz, naj se njej mascuje ne meni. Ironicno pa ne njej se ne, njej avto placuje, servisira in se kaj, zraven pa joka,cda ga je baba spravila ob vse… to je laz in igranje nwke lazne zrtve.

Pac zal je tako, ko ugotovis da z nekom ne mores biti iskren, ker tvojo iskrenost zlorablja za to da ti namenoma skoduje, potem mu iz lastne varnosti in zaščite si prisilhen zaceti lagati.
In potem naj ne joka rak clovek, da je okolica zlobna in.neiskrena, ker v resnici ni, do drugih nismo neisjreni, smo samo do njega, ker iskrenosti in zaupanja ni vreden in to izkorisca za zlobne namene in oškodovanje. Torej tezava je v njemu samem. In tako no vedno zaradi svoje neiskrenosti in zlobe do drugih imel okoli sebe ljudi, ki ne bodo iskreni z njim,ker bodo na ta nacin scitili sebe pred njegovo zlobo in zli hinavskimi nameni.
Ce nekdo zeli iskren in dober odnos mora to tudi sam dati in pokazati da je zaupanja vreden in iskren, z zlobo tega pac ne kaze, ampak kaze ravno nasprotno in ustvarja kreg in.negativne odnose.

Kako se ga resiti… lagati mi začneš. Ker nic o tebi ne sme izvedeti, saj ce izve, da si v trgovini kupil zemljo, se bo naslednjic zmenil, da se ti zlazejo, da jim jih je zmanjkalo, da no uzival, da bos lacen.
Takim ljudem ne smes nic povedati.
Kaj mene briga ce ga je baba spravila ob se, nisem ga jaz, naj se njej mascuje ne meni. Ironicno pa ne njej se ne, njej avto placuje, servisira in se kaj, zraven pa joka,cda ga je baba spravila ob vse… to je laz in igranje nwke lazne zrtve.

Pac zal je tako, ko ugotovis da z nekom ne mores biti iskren, ker tvojo iskrenost zlorablja za to da ti namenoma skoduje, potem mu iz lastne varnosti in zaščite si prisilhen zaceti lagati.
In potem naj ne joka rak clovek, da je okolica zlobna in.neiskrena, ker v resnici ni, do drugih nismo neisjreni, smo samo do njega, ker iskrenosti in zaupanja ni vreden in to izkorisca za zlobne namene in oškodovanje. Torej tezava je v njemu samem. In tako no vedno zaradi svoje neiskrenosti in zlobe do drugih imel okoli sebe ljudi, ki ne bodo iskreni z njim,ker bodo na ta nacin scitili sebe pred njegovo zlobo in zli hinavskimi nameni.
Ce nekdo zeli iskren in dober odnos mora to tudi sam dati in pokazati da je zaupanja vreden in iskren, z zlobo tega pac ne kaze, ampak kaze ravno nasprotno in ustvarja kreg in.negativne odnose.
[/quote]

Ja pa ni vedno tako. Nekdo je lahko še tako pošten in iskren do drugih, pa sama ugotavljaš, da ni temu tko. In pol se začne začaran krog ega, igric, laganja in kar spet sama ugotavljaš.
V kakšnem odnosu si sploh s to osebo? Pa ne more se kar zmenit v stacuni, da naj stranki rečejo, da je zanjo zmanjkal žemelj. Razen če jo to kaka privat vaška štscuna, pa si mogoče to špogajo. Ja pol pa reč, da si čokoladko kupila, naslednjič xy, naslednjič xy, a bo potem tak nudil prazne police, ker jim bo vse ‘zmanjkal’?
A si primorana bit s tako osebo? Da si prisiljena lagati? Če veš, da nekdo ni vreden zaupanja, ne poveš nič. Torej tudi laži ne. Kreg in negatitni odnosi obstajajo, če se ne prokinejo. In prisilno laganje za mir pr bajt ni rešitev. Ampak ke podaljševanje globje agonije. Kjer je potem iz začaranga kroga vedno težje ven it.
Sicer sem omenila, možne vzroke, kar si sama potrdila. Tudi to, da imajo taki večji problem ko tisti, kateremu nagajajo.

Ker je vprašanje v naslovu zakaj, se da tud tuki kaj najti okrog tega.

A se ti sama sabo pogovarjas..

foušljivi in konfliktni.

Taki osebki, ki pridejo prcat in kreg delat s svojim zlonanamernim prcanjem.

Pa kaj imate tu gor neke manije? Odgovarjala sem zgolj pod Vedno bodo.
Odprete teme, pol vam kdo odgovori, pa povsod vidite tisto, česar ni.
Če vam ni do debat, zakaj jih pol odpirate?
Ta, ki ti je replicirala, a sem kaj nerealnega povedala? Če pa kdo ne razloči debate in smatra nekaj takoj za negativni prizvok, pa to ni moj problem
Verjetno sem potem tudi ti jaz, ce se sama s seboj pogovarjam?

New Report

Close