Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Popoldanske dejavnosti – mukotrpna dejavnost za starše z več otroki

Popoldanske dejavnosti – mukotrpna dejavnost za starše z več otroki

Evo,
jaz bom znorela! Kot da bi vsa družba delala na tem, da imamo čimmanj otrok. V vrtcu, v šolah razni sestanki, roditeljski, predavanja itd. Vpišeš otroka na nek tečaj, ples popoldan, glasbena šola, da bo imel nekaj več, saj imajo otroci tudi svoje sanje, ne samo šolo, pa imaš še tam razne obveznosti. Sedaj se je še župnik izmislil, da vsak mesec hodimo na sestanke, ker hodijo otroci k verouku!
Pa kaj ste zmešani? Vsak teden smo najmanj dva dni abonirani nekje in poslušamo NAKLADANJE. Kaj menite, da se nam da? Najbolje je, da imaš samo enega otroka. Potem lahko sfolgaš. Drugače se ti zmeša.
Prav veselim se “veselega decembra”!!!
Sedaj si bo vsak nekaj izmislil. Decemberska druženja v cerkvi, decemberska rajanja po vrtcih in šolah. Razni koncerti, nastopi, ker bi vsaka učiteljica rada pokazala, kaj jih je naučila. IN SAMO V DECEBRU JE ČAS, kajne?
To je noro! Jaz hočem malo časa zase!!! Kaj kot starš več otrok ga ne smem imet?

Nobene potrebe ni, da si vedno in povsod zraven. Selekcijo naredi in pojdi tja, kamor se ti zdi smiselno, ostalo pusti.

Točno, narediti je treba selekcijo. Pa tudi ni treba, da otrok hodi na sto in eno stvar. Eni hitijo na sto in en tečaj, jaz otroke peljem po šoli in vrtcu v naravo ali na igrišče, da se znorijo, sprostijo. To potrebujejo bolj kot karkoli na svetu, že tako je zanje teden dolg in že takole v sredo vidim, da so utrujeni, kaj šele v petek. Če je dež, jih peljem na bazen.

Z veseljem bi jih sicer vpisala v kak šport, ki ima podobne učinke, a kaj ko so vsi športi zasnovani tako tekmovalno, en kup treningov, tekem, preveč obveznosti. Ko se odrasli vpišemo na nek tečaj, imamo veliko manj natepiran program na njem kot otroci, ki se jih kar naprej forsira.

Glasbena je pa podobno, s tem da tam otrok spet sedi. Meni bi bilo super, če bi razvijali tudi posluh, znanje instrumenta, a ne na tak način kot v glasbenih šolah. Pripravljalnica prvo leto je bila super, potem smo pa s tem končali.

Pri nas si sicer vsak lahko izbere eno dejavnost, če želi, ampak tako, ki vzame čim manj časa.

nova
Uredništvo priporoča

Sredina tema, ki se bo kmalu sprevrgla v očitanje.

Narediš filter.

Imej toliko otrok, kolikor jih lahko “sfolgaš”. A si stopila v prevelike čevlje oz. si dala v usta več kot pa lahko prežvečiš?

Važno, da se v cerkev hodi. To je najpomembnejše. V cerkev nujno, in obvezno. Ker od tega bo otrok imel zelo veliko v življenju in v prihodnosti, ko bo iskal službo. Ga bo delodajalec uprasal, če je hodil v cerkev. Cerkev obvezno..

Življenje je veliko lažje, ko si vbiješ v glavo, da ti ni treba biti na vsaki pasji procesiji.

Popolnoma se strinjam s tabo!
In zakaj je toliko dodatnih dejavnosti po šolah in po vrtcih? Ker učitelji in vzgojitelji delajo vsak dan z otroki po pet, šest ur – ostale ure ,saj je delovnik 8 ur- pa morajo nadomestiti s pripravami, govorilnimi urami in popoldanskimi “dejavnostmi” , ki se jim strokovno reče “sodelovanje s starši”…To so vsi koncerti, nastopi, rajanja, pikniki in razni živ žavi…
Vse to spada v učiteljevo ali vzgojiteljevo službo in ko padeš v ta sistem, si ga dolžan peljati…
Seveda morajo vzgojitelji in učitelji v dnevnik vpisati , koliko staršev in kateri so se udeležili “srečanja”…Če ne prideš, potem daješ izgled, da si slab starš in da se ne brigaš za otroka.
Teh popoldanskih predavanj in dejavnosti za starše je vse preveč, vključno z bazarji in
delavnicami .
Tako starši in otroci skačejo od ene popoldanske dejavnosti do druge, namesto, da bi se pogovarjali , kaj skupno prebrali in v miru pojedli.

Pri nas je tako, da hodimo na najnujnejše. In že tega se nabere precej. Strarši z 2 otrokoma nimajo pojma o čem govorimo. Pri nas so glasbene, skavti in verouk. Natančno natempirano, da se čim več pokrije. Hodiš kolikor zmoreš in po prioritetah. Ni treba, da ste povsod.

Popolnoma se strinjam s tabo!
In zakaj je toliko dodatnih dejavnosti po šolah in po vrtcih? Ker učitelji in vzgojitelji delajo vsak dan z otroki po pet, šest ur – ostale ure ,saj je delovnik 8 ur- pa morajo nadomestiti s pripravami, govorilnimi urami in popoldanskimi “dejavnostmi” , ki se jim strokovno reče “sodelovanje s starši”…To so vsi koncerti, nastopi, rajanja, pikniki in razni živ žavi…
Vse to spada v učiteljevo ali vzgojiteljevo službo in ko padeš v ta sistem, si ga dolžan peljati…
Seveda morajo vzgojitelji in učitelji v dnevnik vpisati , koliko staršev in kateri so se udeležili “srečanja”…Če ne prideš, potem daješ izgled, da si slab starš in da se ne brigaš za otroka.
Teh popoldanskih predavanj in dejavnosti za starše je vse preveč, vključno z bazarji in
delavnicami .
Tako starši in otroci skačejo od ene popoldanske dejavnosti do druge, namesto, da bi se pogovarjali , kaj skupno prebrali in v miru pojedli.
[/quote]
Neumnost. Šola je mus, vse ostalo ni. Žal starši to spregledamo pozno in pri najmlajših otrokih smo že povsem skulirani. Pri prvem pa res misliš da moraš bit povsod zraven, sicer si pri učiteljih slabo zapisan. Še enkrat, neumnost.

Spet malo trolanja?
Tisto leto, ko sta šla moja otroka k prvemu obhajilu je bilo res malce več sestankov (mislim da celo 3 v celem letu, pa ene 10x je bilo treba k maši več kot običajno). Drugače je pa 1 sestanek v celem letu.
V šoli sta pa tudi samo 2. En na začetku, drugi pred kakim taborom, če je.

Starša sta običajno 2. Na sestanku ni treba da sta oba, pa se lahko tudi izmenjujeta.

Za dejavnosti pa vedno gledam, da so nekje v bližini, kar v LJ ni teško. Otroka sta dovolj stara in gresta lahko sama. Da bi vozakal vsak dan naokoli, mi pa seveda ne pade na pamet.

Midva imava 3 in vsi trie so v šoli in vključeni v eno oz najmlajši v dve športni dejavnosti. Je malo več vožnje sem in ta ampak dva imata dejavnosti v svojem kraju ena je takoj po šoli. Tako da to je lažje ožnja ti vzame cca 5-10 min in potem že da ga pobereš. Če ne zmoremo se dogovorimo s starši kolega pa oni pripeljejo in kontra.
En trenira 3x na teden izven našega kraja ima pa sošolca in skupaj trenirata tako da se menjamo kdo pelje. Ta čas ko čakaš otroka pač izkoristiš zase ali pa za tedenski obisk trgovine.
Glede sestankov ne vem enega sko imeli zadnjih 15 min treninga drugega prvih 15 min treninga. Če na katerega nebi mogla it bi pač enkrat vprašala trenerja ali pa koga od staršev če je kaj posebneg. S tem se res ne obremenjujem preveč.
Aja so tudi športi ki niso tekmovalno naravnani. Ne vem pri nas najmlajši ima dva taka ki so 10 ali ne vem katerega leta že nimajo tekmovanje in še takrat se lahko odloči ali tekmovalni ali samo za zabavo.
Tudi pri večjuh dveh ni nujno da otrok hodi na tekme, pač poveš trenerju da ne bo hodil in to je to. Samo se mora pa seveda s tem strinjati tudi ortok mojima dvema je super na tekmah zato pač gremo.

Naš večji ima samo glasbeno solo popoldan. In letos je noro, vaje na vaje, vaje za orkester, vaje za trio, njegove redne vaje..Decembra mi je že učitelj rekel, naj se pripravimo da bo precej zaseden z raznimi nastopi itd..Potem pa še vem da bo v šoli tudi marsikaj.
Rajši ne upam pomisliti , kako bo drugo leto, ker bi tudi mlajši rad šel v glasbeno.
Ne zdi se mi pa fer, da njemu ne damo.možnosti, ce ima zeljo.

Sigurno zaj.ebavaš..glasbena , skavti in verouk je najnujnejše??

Kaj menim?
Pustite otrokom njihove sanje in jim zmanjšate število popoldanskih obveznosti.

P.S.: Ste pa otrokom izbrali zelo čudne dejavnosti, če morate vsak teden zanje porabiti tudi starši vsaj dva dneva …

Pa kdo za vraga te sili da daš otroka na 1001 dejavnost…a misliš da je otroku fino biti ves čas vpet v neke dejavnosti??? Tudi tebi je fajn imeti prost popoldan po službi, ne…zakaj bi bilo pri otroku drugače??
Naj obiskuje eno dejavnost ki mu je res všeč in to je to!

O, kje imaš pa Majdo danes?

Boljše, da ne napišem, da naš (še) ne obiskuje nobene dejavnosti, pa je že v tretjem razredu.
Sem že v prvem razredu poslušala, kako zaviramo njegov razvoj in morebitne talente, ga socialno in čustveno pohabljamo-ma da ne naštevam naprej.

Na dejavnosti bo hodil, ko si bo to sam želel in izbral in nenazadnje, ko bo tako sposoben, da bodo to NJEGOVE dejavnosti, ne NAŠE.

Do konca srednje šole zahtevam od njega samo obiskovanje šole.

kako bo pa vedel, kaj ga zanima, če nič ne proba?


Taki ne bo zadostoval filter, bi najprej nujno potrebovala genearlno pucanje pod pokrovom.

Sicer nisem dolžna, pa vendar: od kje podatek, da nič ni poskusil/spoznal?

Sicer nisem dolžna, pa vendar: od kje podatek, da nič ni poskusil/spoznal?

Verjetno je največja obremenitev verouk, kajne? A ti nekaj prišepnem?? NI OBVEZEN in če ti gre v nos, izpiši, pa bodo vsi tvoji problemi rešeni! V čem je problem?

A ne, ko se v šoli zmislijo sto in eno pasjo procesijo, ni problem, starši sklonijo (sklonimo!) glavo in ubogljivo sodelujemo! TUDI MED DELOVNIM ČASOM – to navado namreč ima naša šola in gorje otroku, katerega starš si žal NE MORE vzeti dopusta, da bi vesil papirnato okrasje po šoli! Še 100x bo (od učiteljev!!!) slišal, da njegovim staršem “ni tok do njega”, da bi en dan dopusta žrtvovali! Svinjsko – pa se noben ne upa pobunit! Niti noben ne upa šolski srenji zabrisat v ksiht, da vsi pač niso v JU in se marsikje NE DA, pa če bi starš pol plače dal, da bi lahko!!!!

Sicer je pa tako: nagrabi si toliko, kot lahko vlečeš! Otroci imajo DVA starša in z malo iznajdjivosti se da. Samo moraš tudi otroke vzagjat, da niso paketi, ki se jih dostavlja od vrat do vrat, ampak obstaja tudi javni promet, obstaja kolo, skiro in nenazadnje – NOGE! Nastopov in tekmovanj toliko, kot jih otrok še prebavi, ne da se mu meša in tebi z njim vred! Pri nas so 4 otroci, vsi 4 v glasbeni šoli, 2 na DVEH inštrumentih, 2 (za zdaj!) na enem, 3 od 4 v orkestrih in pleh muski, 3 od 4 v pevskem zboru, vsi 4 pri verouku (eden je že iz OŠ, pa hodi k mladincem), 1 v dramski skupini, vsi 4 pojejo tudi v cerkvenem zboru, 2 ministrirata – aja, sestankov iz naslova verouka – 1 x letno za vsak razred. Sestanki v GŠ: 1 x letno za vsak inštrument – torej pri nas 6. Če mi časovno znese, grem, sicer ne. Isto v šolo – kar mi znese, grem, kar mi ne, ne grem. Če so kje projekti ali težave, se z ženo uskaldiva, kam gre kdo. Otroci pa na svoje dejavnosti hodijo od 3. razreda dalje sami! Kadar so neke kolektivne vaje, za prevoze poskrbi šola sama. Gremo pa na nastope, koncerte v mejah možnega. Za 2. poba je imel učitelj ideje, kam vse bi ga dal – na tekmovanja in nastope, pa je mulc sam rekel, da se mu ne da, da uživa v muzki ampak po tekmovanjih se ne bo vlačil in je tako tudi bilo. Za razliko od mnogih tekmovalcev je končal nižjo glasbeno, še vedno z užitkom špila, uči se pa že nov inštrument, tekmovanj in nekih paradnih nastopov se pa ni maral it. Pač poveš – ne, hvala, ne bom. A tega ne znaš?

Druga plat medalje pa je, da je enim vse odveč! Ne vem, zakaj ste taki imeli otroke? Kupili bi si psa – ali še bolje – fikus! Ta stoji v kotu in da mir!

V mojih časih so bile vse te zadeve v šoli ali blizu šole… in smo pač hodili peš od doma do tam in nazaj. Nevem zakaj je treba hodit na neke zadeve, nekje sred pm., da morajo starši peljat vsak dan.

New Report

Close