Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako zaračunavajo malico v vaši šoli

Kako zaračunavajo malico v vaši šoli

Nam pripada subvencionirana malica za oba otroka, OŠ in SŠ. In ker še ni izračuna otroškega, ki bi moral biti septembra, nam malicozaračunavajo kar 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Ni OD, ni štipendije, malica pa kompletna. Pa Miklavž pred vrati… Kako je drugod?

Pa prijazno prosi in razlozi. Ti bodo sli na roko pa mal prej pregledal vlogo kot bi sicer. Meni tudi se niso pregledal vloge ampak se mi ne mudi. Nekaj malega OD bo drugega ne zato lahko cakamo.

Miklavz je pomemben,za posrat.pol pa kupi za Miklaza sladkarije in naj jih v soli poje…dobra mati si..😁😁😁

nova
Uredništvo priporoča

Zasluzim 1200 do 1300e na mesec z malico vred pa otroskega 205e in ne placujem nic za malico, imam pa 2 otroka

To sigurno ni res, razen če zaslužiš samo ti, mož pa nič.

Jaz odlocbe za OD nisem dobila, v šoli sem pa videla po položnivi, da mi malice niso upoštevali, se pravi da so v šoli dobili podatke iz Csd, čeprav jaz odločbe na dom še nisem dobila. Kar je katastrofa, da rabijo za eno usrano odločbo, ponovna vloga, ne prvič..več kot 3 mesece…

Mi imamo pred vrati predpražnik.

Če zagotovo veš, da bo subvencija še naprej, napišeš pisno reklamacijo in seveda ne plačaš malice.


Povej mi, zakaj sta s tvojim delala otroke, če niti za njihovo malico nimata? Sram vaju bodi. V bodoče si kupita kondom! Vsak dva pakeljca!
Povje mi, zakaj bi moral jaz kot davkoplačevalec ( za razliko do tebe in tvojega) plačevati tvojim otrokom, s katerimi mimogrede nimam nič, malico?
Povej mi, zakaj meniš, da morata tvoja otroka imeti karkoli zastonj?

Zakaj očitaš nekaj v tri krasne in nabijaš krivdo avtorici, ki ima malo dohodkov, ker ji pripada bonbon s strani socialne države? Si upaš stegovati in pisariti bančnikom, direktorjem, kmetom, idr., ki dobivajo le-te?
Malica pač ni zastonj, je subvencionirana s strani države, torej državljanov, ki plačujemo davke in prispevke – tudi avtorica jih plačuje.


Če avtorici pripadajo vse mogoče subvencije v blagajno države da bore malo! Bore malo! Ali celo nič, če nima niti za najbolj osnovno. Zakaj bi nekdo moral živeti otroke drugih? Ti veš? Ali bi morali po tvoje živeti vse otroke, katerih starši so revni! In bančniki ter direktorji prispevajo v državno blagajno vsaj 50 x več, kot tale ta revna! Zakaj potem dela otroke, če še za njihovo hrano nima?

Sporoči šoli situacijo, povej, da boš plačala vse razen malice, za katero ti subvencija sicer pripada. pAČ JE TREBA poklicat

Gospa prispeva v skupno malho po svojih zmožnostih, če tudi malo, kot pišeš, pa vseeno prispeva.


Povej mi, zakaj sta s tvojim delala otroke, če niti za njihovo malico nimata? Sram vaju bodi. V bodoče si kupita kondom! Vsak dva pakeljca!
Povje mi, zakaj bi moral jaz kot davkoplačevalec ( za razliko do tebe in tvojega) plačevati tvojim otrokom, s katerimi mimogrede nimam nič, malico?
Povej mi, zakaj meniš, da morata tvoja otroka imeti karkoli zastonj?
[/quote]

Da te ni sram cloveska gnida. Nekdo,ki je dobro vzgojil otroke je naredil vec za svet kot Nobelov nagrajenec (kaj sele ti) ker samo nova generacija sestavlja novo clovestvo. Ce razumes. Na sreco ocitno tebi ni bil dan potomec kar me pravzaprav veseli,ker na napisano bi bil skodljivec in egoist. Takih svet ne rabi. V zivljenju imas moznost, da nekomu pomagas ali da ga pohodis. Kaj mislis, da je bistvo Cloveka? Kaj mislis, da je vredno zivljenja? Tvoje lastno bolno sprevrzeno zadovoljstvo? Upam, da ne bos na mojih davkoplacevalskih plecih, ce fases raka ali rehabilitacijo po kapi. Upam tudi, da za svoj pregled kariesa placas privatniku in ti tega ne placujem jaz kot davkoplacevalec. Lahko bi sla v nedogled s tem kaj se tebi placuje iz mojih prispevkov ampak na kratko: dokler si ziv imas moznost, da postanes Clovek ali pa ostanes gnida.

Da te ni sram cloveska gnida. Nekdo,ki je dobro vzgojil otroke je naredil vec za svet kot Nobelov nagrajenec (kaj sele ti) ker samo nova generacija sestavlja novo clovestvo. Ce razumes. Na sreco ocitno tebi ni bil dan potomec kar me pravzaprav veseli,ker na napisano bi bil skodljivec in egoist. Takih svet ne rabi. V zivljenju imas moznost, da nekomu pomagas ali da ga pohodis. Kaj mislis, da je bistvo Cloveka? Kaj mislis, da je vredno zivljenja? Tvoje lastno bolno sprevrzeno zadovoljstvo? Upam, da ne bos na mojih davkoplacevalskih plecih, ce fases raka ali rehabilitacijo po kapi. Upam tudi, da za svoj pregled kariesa placas privatniku in ti tega ne placujem jaz kot davkoplacevalec. Lahko bi sla v nedogled s tem kaj se tebi placuje iz mojih prispevkov ampak na kratko: dokler si ziv imas moznost, da postanes Clovek ali pa ostanes gnida.
[/quote]
Bistvo človeka po tvoji razlagi je v fehtariji in zastonjkarstvu. Če se ti smilijo, jim plačuje, sam pa ne vidim razloga, da bi živel tuje otroke, ki jih nekateri neodgovorno spravljajo na svet. Če bom dobil eno od bolezni iz tvojih želja, bom takrat razmislil o tem. Sedaj pa govorimo o eni, ki meni, da ji zaradi njene plodnosti vse pripada. Nič ji ne pripada! In pusti moje zabovje pri miru, ker že leta hodim k privatnikom. Ti ne? Kdo od naju je pa gnida se bi pa dalo razpravljat! In kdo podpira zastonjkarje! In zakaj?

Dokler šola preko Centralne evidence udeležencev v vzgoji in izobraževanju (CEUVIZ) ne dobi podatka, da otroku pripada subvencija šolskega oborka, nima zakonske podlage, da bi le-to upoštevala. Zato mora prehrano obračunati v 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} znesku. In brez veljavne odločbe o otroškem dodatku tudi avtorica nima pravne podlage za reklamacijo.
Ko bo odločba veljavna, bo ta podatek prejela tudi šola. Takrat bo pripravila poračun prehrane za nazaj.

Predlagam, da pokličete v šolo in opišete svojo situacijo. Zagotovo vam bodo šli na roko.

Vse dobro.

Imaš prav in so šole, ki ne čakajo CSD in odločbe, ker razumejo stiske ljudi.


Bistvo človeka po tvoji razlagi je v fehtariji in zastonjkarstvu. Če se ti smilijo, jim plačuje, sam pa ne vidim razloga, da bi živel tuje otroke, ki jih nekateri neodgovorno spravljajo na svet. Če bom dobil eno od bolezni iz tvojih želja, bom takrat razmislil o tem. Sedaj pa govorimo o eni, ki meni, da ji zaradi njene plodnosti vse pripada. Nič ji ne pripada! In pusti moje zabovje pri miru, ker že leta hodim k privatnikom. Ti ne? Kdo od naju je pa gnida se bi pa dalo razpravljat! In kdo podpira zastonjkarje! In zakaj?
[/quote]
Kdo te je pa solal? Davkoplacevalci ali mislis, da je bilo to zastonj? Kdo ti bo pa kahlice pod ritko menjal ko enkrat pristanes v bolnici? Davkoplacevalci. Kaj pa slino brisal v domu starostnikov? Davkoplacevalci. Pa vmes se milijon stvari. Bruha se mi, ce se kdo spravlja na mame in otroke in jim kaj ocita. Brez njih ne bi bilo clovestva. Kapiras to?

Isto.

Kako pa naj sola ve, da boste ponovno upraviceni do subvencije malice?
Tega vcasih ne vedo niti vlagatelji, se npr. uposteva kak dohodek, na kar niso racunali.
Tudi klicanje na solo ne more pomagati. Edino lahko pomaga poklicati na CSD in njom razloziti situacijo in jih prositi, da vlogo cim prej obravnavajo. Tudi to velikokrat zaleze.


Kdo te je pa solal? Davkoplacevalci ali mislis, da je bilo to zastonj? Kdo ti bo pa kahlice pod ritko menjal ko enkrat pristanes v bolnici? Davkoplacevalci. Kaj pa slino brisal v domu starostnikov? Davkoplacevalci. Pa vmes se milijon stvari. Bruha se mi, ce se kdo spravlja na mame in otroke in jim kaj ocita. Brez njih ne bi bilo clovestva. Kapiras to?
[/quote]
Bejž no bejž! Davkoplačevalci mi bodo ri. brisal? Zakaj pa oni! Dokler imam dovolj denarja si tako pomoč lahko plačam in ne potrebujem davkoplačevalskega denarja. In predlagam ti, da namesto popiz…. vanja tule nastaviš krilato golazen na tisti napravi s katere pišeš. Bo bolj čitljivo!
Mati, ki je začela tole temo bi morala, namesto,da tukaj utruja, enostavno poklicati računovodstvo obeh šol, kamor hodita njena otroka. Kako simpl je to!


Bejž no bejž! Davkoplačevalci mi bodo ri. brisal? Zakaj pa oni! Dokler imam dovolj denarja si tako pomoč lahko plačam in ne potrebujem davkoplačevalskega denarja. In predlagam ti, da namesto popiz…. vanja tule nastaviš krilato golazen na tisti napravi s katere pišeš. Bo bolj čitljivo!
Mati, ki je začela tole temo bi morala, namesto,da tukaj utruja, enostavno poklicati računovodstvo obeh šol, kamor hodita njena otroka. Kako simpl je to!
[/quote]
Dokler koristis oz bos usluge javnih usluzbencev (solstvo,zdravstvo,oskrbovanje v domu starostnikov in se toliko vsega). Normalno se lahko zenski svetuje ne pa da se pljuva po njej in se ji ocita. Ocitno ni pokvarjena dusa, da bi si znala nakrast in nagrabit kot dnevno pocno nasi gospodarstveniki in politiki skozi legalne in ilegalne provizije pa razne utaje itd. Ne napadajte mame ker potem bom jaz vas. Se borim za sibkejse in eno mamo,ki vzreja novo ero sigurno ne boste napadal. Bi radi, da zboli od zalosti ob vasi zlobi? Sram vas bodi vse!!

New Report

Close