Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Zakaj nekateri, ki so že bili dejansko mrtvi, govorijo o svetlobnih videnjih?

Default avatar

Xrobe

Soseda Špela je napisal/a:
Xrobe je napisal/a:
Imam izkušnje s tako imenovanimi "astralnimi projekcijami", kar sem treniral, ko sem imel okoli dvajset let. Pred spanjem sem si v živo domišljal, da ko bom zaspal se bom sredi noči prebudil in odlebdel iz fizičnega telesa. Po kakih nekaj tednih tega treninga sem se res na nek način prvič prebudil znotraj spanja in občutek v fizičnem telesu je bil, da je popolnoma otrdelo, nakar sem iz fizičnega telesa odlebdel in se znašel pod stropom. Potem sem se pa tega ustrašil in sem se prebudil. Zadeva me je seveda zelo zanimala in s temi treningi sem nadaljeval, tako da sem se v teh projekcijah učil tudi lebdenja in premikanja s pomočjo hotenja po prostorih hiše in tudi v okolici hiše. Zadeva je precej fantazijska in fizično in astralno telo, ko sta ločena naj bi bila povezana z neko nevidno vrvico. Bral sem tudi, da če pride do prekinitve te vrvice je možna tudi fizična smrt.
A pa si odplaval v sosednje stanovanje/hišo in špegal nago sosedo?
To ne. :)))
Bilo bi pa res zanimivo, da bi sredi noči odplaval na tak način h kakšni osamljeni duši direkt v posteljo. :)))
Default avatar

Babo

zdravorazumsko pojasnilo je napisal/a:
znanstveniki so lepo zapisali, da je to kar umirajoči vidisamo del električnih impulzov v naših možganih, kot nekakšen epileptični učinek med umiranjem možganov. Samo to je in nič drugega. Posmrtnosti NI. Ko umremo razpademo.
Luč na koncu tunela je napisal/a:
Tudi jaz poznam primer človeka, ki so ga oživljali, ker se mu je ustavilo srce. Ko je okreval, je pričal o tem, kako je videl nek tunel z lučjo oziroma svetlobo, medtem ko je umiral. Pa on ni bil edini primer. Baje je tega kar veliko.

Kaj vi menite o tem? Ali so to neke vrste halucinacije oziroma videnja, ko so še delujoči možgani aktivni? Torej je to nekaj prehodnega, nato pa zares umreš? Kokoši tudi recimo prerežeš vrat, pa še vedno miga nekaj časa. Jaz si to tako nekako predstavljam, ker ne verjamem v posmrtno življenje. Od tistih, ki so pa možgansko mrtvi, a so vseeno živi, pa žal ne moremo izvedeti prav veliko.
Fant, nekaj pozabljaš.
Vsaka človeška glava ima svoje vesolje.
Default avatar

Rok-1

sem gledala je napisal/a:
Rok-1 je napisal/a:

Glej - nimam namena in časa dlakocepiti; ne trdim tako dogmatično, kot zgleda ti razumeš. Mislim na to, da če odmrejo celi možgani ali pa bistveni deli - je smrt. Itak pa če ti odmre npr. samo center za kratkoročni spomin... da nisi mrtev. Še del spominske sposobnosti si lahko povrneš.

Glede drugega pa - daj poišči si tisti članek ki ga omenjam; kako misliš da je fant preživel če je vmes že umrl?

nič ne dlakocepim, samo logično argumentiram tvoj pogled.
Glej ko jaz nekaj zagovarjam, poiščem argumente za to - sem tudi v tej temi prilepila zakaj in na podlagi izkušen drugih v katere verjamem imam takšno mnenje.

Ko te jaz vprašam po dokazih, pa nič, pa meni nalagaš naj iščem dokaze jaz s katerimi ti zagovarjaš svoje trditve. Če so to tvoji argumenti jih prilepi in z njimi podpri svoje stališče.

Jaz lahko povem,da še nisem slišala nobenega tudi ne medicinskega znanstvenika, ki bi trdil, da je oseba, ki ne diha in ji srce bije še nekaj časa živa. (kot ti to trdiš) Nisem še tega slišala res ne in v to ne verjamem.
Zato pa se tudi reče oživljanje.Osebo, kateri ji uspejo vzpostaviti nazaj delovanje srca, oživljajo, jo vrnejo v življenje. Nihče ne masira možganov, ampak srce kot vitalni organ, katerega delovanje je potrebno za življenje.
Smrt in življenje dojemava nekoliko različno;
sam pravim, da je smrt takrat, ko so vse življenske funkcije in tkiva ki jih omogočajo, dokončno mrtve in neobnovljive.
Ti pač praviš, da je smrt takrat ko prenehajo življenske funkcije.

Razlika je v kakšni minuti ali par minutah pri cca 20 stopinjah.

Lahko se zdaj preklava o tem kdo ima prav, lahko pa ne. Na svoji strani imam kot argument izpise EEG-ja, ki ti dokončno povedo kdaj je človek mrtev. Lahko si jih poiščeš še sam/a in vidiš, da ne prenehajo vse možganske funkcije v trenutku, ko se ustavi srce oz. prekine dihanje.
Default avatar

Rešitev možganov z magnezijem

Rok-1 je napisal/a:

Ne, ne... drugače gre. Ustavljeno srce in ustavljen pretok krvi - še ne pomeni smrti, ampak začetek umiranja. Umiranje pa je proces, ki vseeno traja kakšno minuto do izgube zavesti in potem dejansko še par minut.
Točna smrt je, ko začnejo odmirati celice - predvsem možganske. In to se ne zgodi v trenutku.
Najprej jim mora zmanjkati dostava kisika in hrane (krvni obtok), potem nekaj časa (minut) ne delajo nič (a so še žive) in potem začnejo odmirati.

Se ne strinjam, kap možganska po kateri človek preživi, pomeni odmrtje določenega dela možganov, kjer se je zgodila kap, in če človeka rešijo, tisti del možganov ne bo nikoli več funkcionalen, pa to ne pomeni smrti zato.

Kisika zmanjka, ker človek ne diha več, ker ga srce s krvjo ne pošilja več po telesu - torej je to smrt.

A lahko daš kakšno znanstveno dokazano to tvojo trditev, koliko časa po ustavitvi dihanja in bitja srca je človek dejansko mrtev, do takrat pa je po tvoje še živ, čeprav ne diha več in mu srce ne bije.
Koliko časa to traja in kje znanstveniki to trdijo,da takrat nastopi smrt dejanska.
Če človeka po kapi rešijo, se možgane da še kako zopet popraviti z magnezijem.
Kar zdravniki prakticirajo ob sami možganski kapi in srčnem infarktu.
Ter po njima.
Srečo ima vsak tisti, ki na takega zdravnika naleti.

Poškodbe možganov še ne pomenijo njihovo smrt, še manj odmrtje.
To dokazujejo ravno z uporabo magnezija, preventivno kot kurativno.
In ne le samih možganov.
Tudi srčne mišice, ki je zabrazgotinjena po infarktih in zaradi njih.
Default avatar

Pop2

On _ je napisal/a:
Pop2 je napisal/a:

V toploto se pretvori naša energije. Ta odseva v vesolje.
V toploto?
Zakaj ravno v toploto? Aja, ker imamo merilne naprave, ki merijo toploto.... :P

Mislim, da se vsega ne da izmeriti, (še) nimamo orodja za te reči zato znanstvena srenja uradno ne priznava teh pojavov, ker se jih ne da dokazat s sedaj znanimi napravami. Ampak to še ne pomeni, da nič od tega ne obstaja...
V bistvu sem nekaj že predvidevala, kar želim za lasten pogreb, zato je moja trditev taka in morda malce nelogična...... ko me bodo upepelili, bom samo toplota, ki bo šla v vesolje... če bi se dala pokopat, bi bilo precej več energije, ki bi se vrnila zemlji in šla v obtok drugim organizmom. Hmmm. Mogoče je pa za premislit...
Default avatar

Pop2

Rok-1 je napisal/a:

Glej ko jaz nekaj zagovarjam, poiščem argumente za to - sem tudi v tej temi prilepila zakaj in na podlagi izkušen drugih v katere verjamem imam takšno mnenje.

Ko te jaz vprašam po dokazih, pa nič, pa meni nalagaš naj iščem dokaze jaz s katerimi ti zagovarjaš svoje trditve. Če so to tvoji argumenti jih prilepi in z njimi podpri svoje stališče.

Jaz lahko povem,da še nisem slišala nobenega tudi ne medicinskega znanstvenika, ki bi trdil, da je oseba, ki ne diha in ji srce bije še nekaj časa živa. (kot ti to trdiš) Nisem še tega slišala res ne in v to ne verjamem.
Zato pa se tudi reče oživljanje.Osebo, kateri ji uspejo vzpostaviti nazaj delovanje srca, oživljajo, jo vrnejo v življenje. Nihče ne masira možganov, ampak srce kot vitalni organ, katerega delovanje je potrebno za življenje.
sam pravim, da je smrt takrat, ko so vse življenske funkcije in tkiva ki jih omogočajo, dokončno mrtve in neobnovljive.

Lahko se zdaj preklava o tem kdo ima prav, lahko pa ne. Na svoji strani imam kot argument izpise EEG-ja, ki ti dokončno povedo kdaj je človek mrtev. Lahko si jih poiščeš še sam/a in vidiš, da ne prenehajo vse možganske funkcije v trenutku, ko se ustavi srce oz. prekine dihanje.
Ravno sem dobila na fb članek o tem, kako so naši možgani aktivni še skoraj kakšno minuto po "uradni" smrti (takrat ko jo razglasijo doktorji). Kabli in uprava so torej še aktivni nekaj sekund...

Ko umremo imamo majhen časovni okvir ko je določene organe še možno reanimirat. Tudi določena količina kisika,ki obdaja organe, je celicam še na voljo in zato lahko vzdržujejo stanje... Ko pa so organi brez kisika - tudi okoliškega- in imunski sistem ne deluje več, celice sprostijo encime, ki so znak bakterijam in glivam, da je čas za pojedino...
Default avatar

Sem gledala

Rok-1 je napisal/a:

Torej po tvoje bi morali vsakega priklopizi na eeg, da bi preverili delovanhe mozganov, in sele ob njihovi neaktivnosti bi smeli razglasiti smrt.
Potem se tudi sprasujem zakaj delajo obdukcije ljudem da ugotavljajo vzroke smrti, ce ti trdis, da si ziv vedno dokler mozgani ne odmro. Po tej logiki je vedno vzrok odmrtje mozganov, ker vse do takrat trdis, da je clovek ziv.
Pa vsi vemo, da ni tako.
Default avatar

Transplantacija pri živem telesu

Sem gledala je napisal/a:
Rok-1 je napisal/a:

Torej po tvoje bi morali vsakega priklopizi na eeg, da bi preverili delovanhe mozganov, in sele ob njihovi neaktivnosti bi smeli razglasiti smrt.
Potem se tudi sprasujem zakaj delajo obdukcije ljudem da ugotavljajo vzroke smrti, ce ti trdis, da si ziv vedno dokler mozgani ne odmro. Po tej logiki je vedno vzrok odmrtje mozganov, ker vse do takrat trdis, da je clovek ziv.
Pa vsi vemo, da ni tako.
Obdukcije ne delajo, razen, ko se zmotijo in človek še hibernira.
Pač pa mu odstranjujejo organe za transplantacijo, ko so možgani še živi.
Default avatar

Rok-1

Rok-1 je napisal/a:

Pa vsi vemo, da ni tako.
Žal... vsi vemo, da je tako.
Odgovor v tvojem stilu.

Glej... zdaj imam vrh glave, da mi polagaš osnovnošolske sklepe v usta; ne trdim tega kar pišeš, pač pa nekaj drugega, kar tebi očitno ne gre. Tudi prav.

Če želiš razumeti poanto, si preberi še tole zgoraj od Pop2, več se mi pa ne da pregovarjati.
Default avatar

nočeš razumeti

Rok-1 je napisal/a:

Pa vsi vemo, da ni tako.

neumnosti klatiš. Zakaj bi morali zdravniki vsakega priklopiti na eeg, da dokažejo smrt? Smrt je tudi navzven vidna. Zakaj? Ker nastopi takrat, ko možgani ugasnejo. Kdaj ugasnejo? Ko jim zmanjka kisika, to je pa šele po nekaj minutah in ne takoj ob kapi srca..

Zakaj je ob ustavitvi srca najpomembnejših prvih nekaj minut? Ker možgani še lahko delujejo, ker jim kisika še ni zmanjkalo in še niso odmrli.

Rok razmišlja pravilno.
Default avatar

V glavo da ne bo šantava

nočeš razumeti je napisal/a:

Pa vsi vemo, da ni tako.

neumnosti klatiš. Zakaj bi morali zdravniki vsakega priklopiti na eeg, da dokažejo smrt? Smrt je tudi navzven vidna. Zakaj? Ker nastopi takrat, ko možgani ugasnejo. Kdaj ugasnejo? Ko jim zmanjka kisika, to je pa šele po nekaj minutah in ne takoj ob kapi srca..

Zakaj je ob ustavitvi srca najpomembnejših prvih nekaj minut? Ker možgani še lahko delujejo, ker jim kisika še ni zmanjkalo in še niso odmrli.

Rok razmišlja pravilno.
Značilni trol, ki se vedno obesi na tistega, ki z njim razpravlja.
Vate rine toliko časa, da temo izbrišejo.
Jih je že šlo cu grunt nešteto.
Default avatar

Sem gledala

V glavo da ne bo šantava je napisal/a:
nočeš razumeti je napisal/a:

Rok razmišlja pravilno.
Značilni trol, ki se vedno obesi na tistega, ki z njim razpravlja.
Vate rine toliko časa, da temo izbrišejo.
Jih je že šlo cu grunt nešteto.
Tvoj oz. Vajina komentarja jasno povesta kdo v koga rine, kdo zali in s tem kaze samega sebe.

Ti nimas ocitno o temi kaj drugega povedati kot mene zaliti. Je to tema? Mislim, da ne ampak ti iz svojih crustracij pac ne mores.
Zaradi tebe in one zgoraj je sla tema zu grund zdaj. In jaz se umikam. Ce isces odziv in prisotnost je ne bos dobil. Dokazuj se naprej se se s svojo zmoznostjo zalitev. Jaz na tvojem nivoju in na tem kakrsnem zelita komunicirati vidva dva, ce nisi celo ista oseba, ne mislim komunicirati.
Default avatar

In kako to veš

znanstveniki so lepo zapisali, da je to kar umirajoči vidisamo del električnih impulzov v naših možganih, kot nekakšen epileptični učinek med umiranjem možganov. Samo to je in nič drugega. Posmrtnosti NI. Ko umremo razpademo.
Luč na koncu tunela je napisal/a:
Tudi jaz poznam primer človeka, ki so ga oživljali, ker se mu je ustavilo srce. Ko je okreval, je pričal o tem, kako je videl nek tunel z lučjo oziroma svetlobo, medtem ko je umiral. Pa on ni bil edini primer. Baje je tega kar veliko.

Kaj vi menite o tem? Ali so to neke vrste halucinacije oziroma videnja, ko so še delujoči možgani aktivni? Torej je to nekaj prehodnega, nato pa zares umreš? Kokoši tudi recimo prerežeš vrat, pa še vedno miga nekaj časa. Jaz si to tako nekako predstavljam, ker ne verjamem v posmrtno življenje. Od tistih, ki so pa možgansko mrtvi, a so vseeno živi, pa žal ne moremo izvedeti prav veliko.
Utemelji. Dokaži.
Default avatar

Celovit človek

Do nesporazumov prihaja samo zaradi neznanja.
Že Tesla je izjavil nekako tako: "Ko bo znanost začela raziskovati nematerialne svetove, bo v desetih letih napredovala bolj kot v vsej svoji zgodovini."

Človek je veliko več kot fizično bitje. Ima tudi subtilna telesa (ki so osnova fizičnemu) in tako opremljen lahko za krajši čas zapusti telo pri izventelesni izkušnji, kar se pogosto zgodi ob klinični smrti. Nepovratni zapustitvi telesa rečemo smrt in imamo odprto pot do višjih vibracijskih območij. Pri izventelesni izkušnji ne rabimo niti čutil niti možganov, ker okolje zaznavamo z notranjimi čuti.
Default avatar

Xrobe

In kako to veš je napisal/a:

Utemelji. Dokaži.
To utemeljujejo takoimenovani znanstveniki. Nekaj si domišljajo in potem temu večina ljudi verjame. Ljudje smo pa izredno sugestibilni in potem takim znanstvenim tezam verjamemo. Seveda so te znanstvene teze brez podlage in visijo kot smrkelj v luftu.
Default avatar

Zia

Verjamem, da po smrti ni ničesar, tako kot pred rojstvom ni ničesar.
Žal. Tudi jaz bi raje, da je po smrti karkoli, samo ne nič.
Glede tunela.. Ja, glede na to, da se brez pomoči - torej oživljanja še nobeno telo ni samo od sebe prebudilo, oziroma oživelo in glede na to, da med ozivljanjem ležimo v znak, torej gledamo proti luči in viru svetlobe... Je čisto možno, da v času pred smrtjo ali v času prebujanja vidimo svetlobo in nato odpremo oči. Ko se zavest vrača. Ali ko zavest usiha in se oza in je zadnja zaznavna stvar pač ta luč, ki sveti v nas... A je kdo povedal celo zgodbico - naprimer bil je tunel, nato angel in nato ne vem kaj, dal mi je roko... Vsi vidijo tunel, nihče pa ni videl tistega, v kar verjamete. Ne vem, a ni to čudno? A se bog kr premisli, pa vam da še eno šanso al kaj? Zelo neodločen bog je to.
Mislim kaj bolj neumnega kot je vera, bi na tem svetu težko našla. Ampak glede na to, da si je očitno tudi vero izmislil moški... Ha, ha,.. Kdaj ste zgubili potem vso domišljijo, da mormo ženske za vas skrbet? Hecam se.
Vglavem zame je pač vera kar nekaj. Kot zobna miška, Dedek Mraz in podobno. Čudno, da človek nikoli ni prestar za verovanje v neumnosti.
Sicer meni je vseeno v kaj veruje kdo, le zase vem, da me bog ne bo ne kaznoval, ne k sebi vzel, ne reševal. Slednje bom žal mogla sama, glede kazni pa - občutek krivde, je pač nekaj, kar kaznuje že samo po sebi.
Res mi je tako iskreno žal, da ne zmorem verjeti v nebesa! Rada bi malo tolažbe, malo miru v sebi. Pa grem v cerkev, grem zato, ker je v tem prostoru ogromno ljudi, ki so v trenutku zadrževanja v cerkvi ali v težavah, ali v zahvali... Pač v cerkvi se v ljudeh budi tisto dobro. Tisto dobro, kar vsi imamo. Zato ne grem v cerkev med mašo gledat modne revije in podobno. V cerkev grem takrat, ko je prazna in namenjena tistim posameznikom, ki potrebujejo pomoč.
Za nekaj trenutkov grem med dobre ljudi. Pa čeprav v cerkvi takrat sedi nekdo, ki je pretepel ženo, otroka, povzročil škodo nekomu, je v tistem trenutku najbrž tam, ker mu je za slaba dejanja najbrž žal.
Tale Poli salama mi gre pa že pošteno na živce.
Default avatar

Xrobe

Zia je napisal/a:
Glede tunela.. Ja, glede na to, da se brez pomoči - torej oživljanja še nobeno telo ni samo od sebe prebudilo, oziroma oživelo in glede na to, da med ozivljanjem ležimo v znak, torej gledamo proti luči in viru svetlobe... Je čisto možno, da v času pred smrtjo ali v času prebujanja vidimo svetlobo in nato odpremo oči. Ko se zavest vrača. Ali ko zavest usiha in se oza in je zadnja zaznavna stvar pač ta luč, ki sveti v nas... A je kdo povedal celo zgodbico - naprimer bil je tunel, nato angel in nato ne vem kaj, dal mi je roko... Vsi vidijo tunel, nihče pa ni videl tistega, v kar verjamete. Ne vem, a ni to čudno? A se bog kr premisli, pa vam da še eno šanso al kaj? Zelo neodločen bog je to.
Mislim kaj bolj neumnega kot je vera, bi na tem svetu težko našla. Ampak glede na to, da si je očitno tudi vero izmislil moški... Ha, ha,.. Kdaj ste zgubili potem vso domišljijo, da mormo ženske za vas skrbet? Hecam se.
Vglavem zame je pač vera kar nekaj. Kot zobna miška, Dedek Mraz in podobno. Čudno, da človek nikoli ni prestar za verovanje v neumnosti.
Sicer meni je vseeno v kaj veruje kdo, le zase vem, da me bog ne bo ne kaznoval, ne k sebi vzel, ne reševal. Slednje bom žal mogla sama, glede kazni pa - občutek krivde, je pač nekaj, kar kaznuje že samo po sebi.
Res mi je tako iskreno žal, da ne zmorem verjeti v nebesa! Rada bi malo tolažbe, malo miru v sebi. Pa grem v cerkev, grem zato, ker je v tem prostoru ogromno ljudi, ki so v trenutku zadrževanja v cerkvi ali v težavah, ali v zahvali... Pač v cerkvi se v ljudeh budi tisto dobro. Tisto dobro, kar vsi imamo. Zato ne grem v cerkev med mašo gledat modne revije in podobno. V cerkev grem takrat, ko je prazna in namenjena tistim posameznikom, ki potrebujejo pomoč.
Za nekaj trenutkov grem med dobre ljudi. Pa čeprav v cerkvi takrat sedi nekdo, ki je pretepel ženo, otroka, povzročil škodo nekomu, je v tistem trenutku najbrž tam, ker mu je za slaba dejanja najbrž žal.
Veste, "šamanizem" na nek način uči, da je človek v osnovi bitje čiste svetlobe. Seveda je vprašanje, kje v človeku se skriva ta koncentrat čiste svetlobe. Pa recimo, da vam povem, da se v centru vašega srca skriva neskončno majhna zvezdica...in ta neskončno majhna zvezdica nosi v sebi vso to koncentrirano svetlobo.
Temu, kar sem zapisal lahko verjamete, ali pa ne verjamete. To je vaša stvar.
Default avatar

Npr

Xrobe je napisal/a:
Zia je napisal/a:
Veste, "šamanizem" na nek način uči, da je človek v osnovi bitje čiste svetlobe. Seveda je vprašanje, kje v človeku se skriva ta koncentrat čiste svetlobe. Pa recimo, da vam povem, da se v centru vašega srca skriva neskončno majhna zvezdica...in ta neskončno majhna zvezdica nosi v sebi vso to koncentrirano svetlobo.
Temu, kar sem zapisal lahko verjamete, ali pa ne verjamete. To je vaša stvar.
Odlično.
Odlično in stvarno. Samo svetloba in toplota, ki se sprošča ob njenem prehodu je vir in nastanek (vrelec) življenja.
Default avatar

Kako je znano

Afričani vidijo živali in svoje prednike, beli svet, tunel in svetlobo. Torej zakaj Afričani ne vidijo, kar vidijo belci in obratno. Ker smo različno vzgojeni in kulturna razlika. Lahko pa rečemo, da je res kaj na tem, vendar vidimo tisto kar želimo, ne tisto kar je.
Default avatar

Pop2

Kok BS na kupu. Xrobe ti res verjameš kar pišeš? Žal mi je zate, verjetno je moralo bito otroštvo hudo traumatično, da se hraniš s to "duhovno hrano".

Tesla je bil sin duhovnika in s tem indoktriniran v vero. Tudi znanstveniki so verni, ja. Želel je povezati ta dva svetova, saj se svoje preteklosti ni mogel kar tako odpovedati, izdati očeta, zavreči vse, kar je poznal iz otroštva... to ne velik shift v mišljenju... Dobro pa, da nam je s svojimi izumi toliko dal (zahvaljujoč njegovi izumiteljski mami. ) Glede na zgodbe o njegovi skromnosti in dobroti je moral biti tisti pravi duhoven človek. Žal verjamem, da je zaradi samoodpovedovanja tudi veliko trpel.

Siljenje otrok v vero je najhujša zloraba, ki jo starši lahko otroku naredijo in mu s tem percepcijo realnosti popolnoma izkrivijo. Za vedno zaznamovani... Znanstvenih dokazov tako ne razume, niti trudi se jih ne razumeti, saj je za verovanje potrebno precej manj dela, kot za razumevanje in interpretacijo znanstvenih dognanj in podatkov.

Sicer opažam, da ima vera v mladosti svoje dobre strani pri mišljenju... neverjetna kreativnost v nelogičnih stvareh, kar po svoje občudujem in še, brez skepese verjeti, kar ti nekdo pove. To naivnost sem doživela in nisem zlorabila in moram reči, da je zelo prijetno, ko ti ljudje vse verjamemjo iz prve in ni treba nič argumentirat...

Skratka... vsi bomo enkrat na tem. Želim vsem dolgo, polno življenje in da zdravi umrete.