Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj nekateri, ki so že bili dejansko mrtvi, govorijo o svetlobnih videnjih?

Zakaj nekateri, ki so že bili dejansko mrtvi, govorijo o svetlobnih videnjih?

Tudi jaz poznam primer človeka, ki so ga oživljali, ker se mu je ustavilo srce. Ko je okreval, je pričal o tem, kako je videl nek tunel z lučjo oziroma svetlobo, medtem ko je umiral. Pa on ni bil edini primer. Baje je tega kar veliko.

Kaj vi menite o tem? Ali so to neke vrste halucinacije oziroma videnja, ko so še delujoči možgani aktivni? Torej je to nekaj prehodnega, nato pa zares umreš? Kokoši tudi recimo prerežeš vrat, pa še vedno miga nekaj časa. Jaz si to tako nekako predstavljam, ker ne verjamem v posmrtno življenje. Od tistih, ki so pa možgansko mrtvi, a so vseeno živi, pa žal ne moremo izvedeti prav veliko.

Kot je rekel En Kamen: človeška neumnost je bolj neskončna kot vesolje ☺

znanstveniki so lepo zapisali, da je to kar umirajoči vidisamo del električnih impulzov v naših možganih, kot nekakšen epileptični učinek med umiranjem možganov. Samo to je in nič drugega. Posmrtnosti NI. Ko umremo razpademo.

nova
Uredništvo priporoča

točno tako

Kdo pa je En Kamen? To spominja na Einsteinovo izjavo: Samo dve stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost, ampak za vesolje nisem povsem prepričan.


[/quote]

Pri preverjenem nekoc enega profesorja dr. S podrocja fizike ce se ne motim. Kot otrok se je utapljal v jezeru in so ga oživljali… in mu je novinarka rekla naj komentira (kot studirana oseba, ki da veliko na znanost) to trditev znanstvenikov, pa je dejal, da je to cisto nekaj drugega, da to ni to kar trdijo znanstveniki.

Kdo pa je En Kamen? To spominja na Einsteinovo izjavo: Samo dve stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost, ampak za vesolje nisem povsem prepričan.
[/quote]

Ein stein, kapiš? :)))


[/quote]

Nekaj takega si predstavljam tudi sama. Ljudje so si nebesa verjetno ustvarili ravno na podlagi teh videnj.

možgani od ljdi, od živali, imajo v sebi tudi električne impulze, med umiranjem se nam pač ” šviga” pred očmi ker možgani odmirajo in sprožajo električne impulze dokler ne nehajo delovati. O tem se gre.

Nekaj takega si predstavljam tudi sama. Ljudje so si nebesa verjetno ustvarili ravno na podlagi teh videnj.
[/quote]

Ein stein, kapiš? :)))
[/quote]

tta rabi z dvema kamnoma po glavi / z vsake strani s po enim istočasno ☺

Ein stein, kapiš? :)))
[/quote]

Hvala. Sem iz zahodnega dela Slovenije in nemščina mi je tuja. Ein sicer vem, kaj pomeni, ampak sploh mi ni potegnilo, da bi lahko njegov priimek razdelila na dve besedi, ki imata vsaka svoj pomen.

tta rabi z dvema kamnoma po glavi / z vsake strani s po enim istočasno ☺
[/quote]

Trije ne bi pomagali.😁

Smilite se mi, ker mislite, da ni nič po smrti. Po smrti gremo domov, na lepše:)) Hrepenim po smrti, ker vem, da bo tako lepo.

Smrt je že v tebi in ta tvoja smrt hrepeni po nečem lepem, kar je res lepo. :))

drug drugega programiramo

Po smrti hrepenijo malodušni ljudje, ki ne zmorejo živeti.

Pim Van Lommel ‘Consciousness and The Near Death Experience’ Interview by Iain McNay
https://www.youtube.com/watch?v=glKccJ5YUcg

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Po smrti hrepenijo malodušni ljudje, ki ne zmorejo živeti.

Pim Van Lommel ‘Consciousness and The Near Death Experience’ Interview by Iain McNay
https://www.youtube.com/watch?v=glKccJ5YUcg
[/quote]

Ne bom poslušala teh neumnosti. Jaz vem, kam gremo po smrti in verjemite, da bo tako neverjetno lepo. To se ne da opisat z besedami.


[/quote]

Če je tako kot ti praviš, kako je potem možno v dokumentarcu, ki je na YouTubu djecak koji se sijeca prislov života. Meni se je tudi večkrat zgodilo, da mi je bil nek kraj kamor sem prvič prišel že povsem znan. Ali pa ko sem sanjal, se sploh nisem zavedal in se nisem spomnil sanj a ko sem v resnici doživel dogodek, sem se spomnil, da sem ta dogodek do potankosti točno že sanjal v sanjah.

Ne bom poslušala teh neumnosti. Jaz vem, kam gremo po smrti in verjemite, da bo tako neverjetno lepo. To se ne da opisat z besedami.
[/quote]

Saj ni poanta verski diskurz, v kaj kdo verjame in kaj je res in kaj ni, ampak psihološki mehanizem množice vernikov, ki pričakujejo “odrešitev” s smrtjo. Zakaj se toliko Palestincev z lahkoto in brez pomislekov ubije s (samomorilskimi napadi), zato, ker nimajo perspektive v življenju in upanja za izboljšanje osebne situacije, kot je izkop iz revščine – to pričakujejo šele po smrti, zato jim tudi ni težko umreti.

In vsak tak, ki ljubimka in se spogleduje s smrtjo, “narobe” živi, ker je depresiven. Torej namesto hrepenenje po smrti, je tvoj problem nezmožnost najti strast, ljubezen (do življenja) in smisel v življenju.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Saj ne rabiš verjet v posmrtno življenje, lahko verjameš znanstvenikom, ko govorijo o tem, da se energije ne da izničiti oz iz nič ustvariti.
Vsi mi smo le skupek energije, ki se po smrti očitno v nekaj pretvori

Največji kreteeen, pa verjemi, da si tiii. Opica z IQ-jem max 120… NI PAMETNEJŠEGA V VESOLJU…. Ti si tolk neumen, da tega nikoli ne boš mogel dojeti.

In vsi tebi podobni….

Opica ne more dojeti, pol pa tega ni…


Saj ne rabiš verjet v posmrtno življenje, lahko verjameš znanstvenikom, ko govorijo o tem, da se energije ne da izničiti oz iz nič ustvariti.
Vsi mi smo le skupek energije, ki se po smrti očitno v nekaj pretvori
[/quote]

V toploto se pretvori naša energije. Ta odseva v vesolje.

V toploto se pretvori naša energije. Ta odseva v vesolje.
[/quote]

Toploto zaznavamo lahko kot infrardeče sevanje, ki ga z očmi ne vidimo. Obstajajo pa lahko tudi takoimenovane infrardeče kamere, ki posnamejo toploten odtis tudi v popolni temi.

drug drugega programiramo

Saj ni poanta verski diskurz, v kaj kdo verjame in kaj je res in kaj ni, ampak psihološki mehanizem množice vernikov, ki pričakujejo “odrešitev” s smrtjo. Zakaj se toliko Palestincev z lahkoto in brez pomislekov ubije s (samomorilskimi napadi), zato, ker nimajo perspektive v življenju in upanja za izboljšanje osebne situacije, kot je izkop iz revščine – to pričakujejo šele po smrti, zato jim tudi ni težko umreti.

In vsak tak, ki ljubimka in se spogleduje s smrtjo, “narobe” živi, ker je depresiven. Torej namesto hrepenenje po smrti, je tvoj problem nezmožnost najti strast, ljubezen (do življenja) in smisel v življenju.
[/quote]

Izklop iz revščine, gre za željo po svojem ozemlju, kjer bi lahko normalno v miru živeli.

Toploto zaznavamo lahko kot infrardeče sevanje, ki ga z očmi ne vidimo. Obstajajo pa lahko tudi takoimenovane infrardeče kamere, ki posnamejo toploten odtis tudi v popolni temi.
[/quote]

Ja, z ir kamerami zaznamo ta del svetlobnega spektra. To je vse. Kaj naj bi imela ta informacija veze?

Mogoče je čisto enostavna razlaga. Ko človek umira, možgani počasi “ugašajo”. Ta svetloba je posledica “ugašanja”, počasi celice umirajo in je to nek refles (svetloba).

New Report

Close