Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Baklja v oddaji Vem

Baklja v oddaji Vem

Je danes kdo gledal oddajo Vem?

https://4d.rtvslo.si/arhiv/vem/174573854

Prinašalka svetlobe je … tekmovalka tiho izgovarja bak-la, ampak ne preveč na glas, ker se črke ne ujemajo. Na koncu je rešitev baklJa. :((

Sramota.

https://fran.si/iskanje?View=1&Query=baklja

Slavisti nimajo kaj pametnega početi, zato počno neumne stvari. Pika.

nova
Uredništvo priporoča


Nič ni sramota. Povedala je pač eno črko premalo. Če si pa zastavljalci križank in ugank dajejo duška, je pa to že drug problem.

______________________

Vidim, da sem na napačnem forumu. Eden ne zna razbrati, kaj mu hoče povedati Fran, drugi trdi, da je povedala črko premalo …

No ja, pa povej ti, kaj ti ne paše.

______________________

No ja, pa povej ti, kaj ti ne paše.
[/quote]

V mojih časih smo v nižjih razredih OŠ pogosto pisali narek: Škatla, korenček, ladja, škorenj, bakla in podobne besede. In smo se tam naučili, da se reče bakla in ne baklja.
Morda smo pa bili ena redkih šol s takim učnim programom?

Očitno ne rešuješ križank. V njih so često besede, za katere prvič in hkrati zadnjič slišiš. Prav ima pa izključno le tisti, ki jo sestavi. Njegova pravila pač.

______________________

Torej ti prvič slišiš za besedo bakla?

SSKJ pri baklJ napotuje na baklo.

NE, ti prvič slišiš za baklJa. No, pa jaz tudi, ampak to ni pomembno. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

NE, ti prvič slišiš za baklJa. No, pa jaz tudi, ampak to ni pomembno. 🙂
[/quote]

:)))

Kako ne dojameš? Obe besedi sta, ne vem po čigavi volji, pravilni. V križanki pa so zahtevali “bakljo” in pika. Ključen je tisti “J”, pa če ga hočeš, ali ne. Pa tudi, če bi hoteli “Y”, ne bi bilo nič drugače. Avtor, oz. producenti si pač izmišljujejo pravila. In kar pozabi na lahkotna slovnična pravila, če hočeš doseči zmago.
Igra pač. Pravila piše zastavljalec vprašanj in le če uganeš, dobiš.
Sreča pa je itak opoteča.

______________________

so se zalezli južnaki, ki nam vsiljujejo svoj lj, nj ter ić

New Report

Close