Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj ni življenje 100 krat boljše kot včasih zaradi razvoja tehnologije

Zakaj ni življenje 100 krat boljše kot včasih zaradi razvoja tehnologije

Že nekaj časa se sprašujem, zakaj življenje v Sloveniji ni 100 krat boljše, zaradi razvoja znanosti in tehnologije, ki omogoča bistveno boljše in kvalitetnejše življenje.
Včasih so rabili veliko ljudi, za obdelavo enega samega polja, danes to lahko naredi en sam, seveda s traktorjem.
Sprašujem se, kje je vsa ta razlika? Zakaj ne živimo toliko boljšega življenja.

Mislim, da je tu en izmed vidikov, kako bi lahko živeli, če ne bi imeli “majmunov (ljudi, ki si hočejo vse podrediti)” ali lopovov v državi.

Finska, šolski sistem na Finskem. To si morate vsi pogledati!

Kot da ni “psihopatskih” genov med njimi (takih ki na vsak način hočejo zatirati si podrediti druge in jih izkoriščati in zasužnjiti itd.)

Ko sem to gledala sem si mislila, no tukaj pa je šolski sistem 100 krat boljše in zato tudi kvalitetnejše življenje.

https://www.24ur.com/novice/svet/fenomen-finskega-solstva-kjer-otroci-radi-hodijo-v-solo.html

Zato ker polna rit pri ljudeh ne prinaša sreče, temveč norost in posledično trpljenje.

A si lačna? Te zebe? Kaj ti fali?

nova
Uredništvo priporoča

ker vsa ta tehnika, razvoj …. nas okupira, nam jemlje čas, zahteva učenje … za zjutraj kaj usrat se pa ni nič ☺

Saj Je stokrat boljše.
Imaš pralni stroj, pomivalni stroj, fen za lase, mikser, TV, računalnik, svoj avto, knjige, šolanje, hrano…lahko greš na dopust, na morje v tujino…Antibiotike, različna druga zdravila…bolnišnice, zdravnike, med.sestre, vrtec…šolo, fakultete, univerze, kaj bi sploh še rada?

Saj Je stokrat boljše.
Imaš pralni stroj, pomivalni stroj, fen za lase, mikser, TV, računalnik, svoj avto, knjige, šolanje, hrano…lahko greš na dopust, na morje v tujino…Antibiotike, različna druga zdravila…bolnišnice, zdravnike, med.sestre, vrtec…šolo, fakultete, univerze, kaj bi sploh še rada?
[/quote]
ma kje pa … tebi se to samo zdi 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Zato ker resnično osrečujejo odnosi ne pa stroji in stvari. Povečuje se število slednjega, na področju odnosov pa žal ni tolikšnega napredka, mogoče celo nazadujemo.


ma kje pa … tebi se to samo zdi 🙂
[/quote]
Jp, vprašnja spet nisi razumela. Zakaj ste babure kljub polni riti ponavljajoče na rezanju žil ali predoziranju s tableti, ter smrdite na monu dneve in noči, ko vam je pa tako fajn?😁


ma kje pa … tebi se to samo zdi 🙂
[/quote]
Jp, vprašnja spet nisi razumela. Zakaj ste babure kljub polni riti ponavljajoče na rezanju žil ali predoziranju s tableti, ter smrdite na monu dneve in noči, ko vam je pa tako fajn?😁


ma kje pa … tebi se to samo zdi 🙂
[/quote]

Kako to misliš, da se mi samo zdi?
Jaz cenim vse to, saj v mojih rosnih mladih letih marsičesa od tega ni bilo.Zame je tako življenje dosti lažje, lepše , bolj pisano in aktivno.Cenim zdravniško oskrbo.., napredek v zdravstvu, praktično vse. In to ni nekaj, kar bi se mi samo zdelo.

Kaj ima leta 2018 povprečno gospodinjstvo, česar ni imelo leta 1988? Mobilne telefone in internet. Avtomobili, osebni računalniki, televizorji, akustika, snemalne naprave, hladilniki, štedilniki … Vse to je obstajalo že takrat. Nismo veliko profitirali v tridesetih letih tehnološkega razvoja.

Kako to misliš, da se mi samo zdi?
Jaz cenim vse to, saj v mojih rosnih mladih letih marsičesa od tega ni bilo.Zame je tako življenje dosti lažje, lepše , bolj pisano in aktivno.Cenim zdravniško oskrbo.., napredek v zdravstvu, praktično vse. In to ni nekaj, kar bi se mi samo zdelo.
[/quote]

mal se hecam, življenje ne sme bit tko resno … se je treba včasih iz očitnih stvari tudi mal pohecat 🙂
sicer se strinjam z vsem kar si napisala 🙂
evo ena za lep večer Vaš link

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯


Jp, vprašnja spet nisi razumela. Zakaj ste babure kljub polni riti ponavljajoče na rezanju žil ali predoziranju s tableti, ter smrdite na monu dneve in noči, ko vam je pa tako fajn?😁
[/quote]
se tebi mal roka trese?

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Smo, razvrednotenje in splošno nezadovpoljstvo ljudi, nore trende, sprevrženost, omejevanje svobode po eni strani, po drugi priviligiranje izprijenosti, leta 88 se je od plače jemalo 10 odstotkov, danes se polovica, obdavčen je tudi zrak, imamo represivne organe že skoraj v razmerju ena ena , na prebivalca, če štejemo vse službe, raje je danes tako zabita in privoščljiva, kot nikoli v zgodovini, ljudje danes tekmujejo med sabo, kdo je lahko še manj vreden in večji suženj, in tko v nedogled, pa niti ene pozitivne stvari.


se tebi mal roka trese?
[/quote]
Ne le vprašanja, tudi odgovora nisi razumela. Tvoja inteligenca je imela kratko življensko dobo, nekaj napiflanih besed, ki so se hitro izpele in se je že končalo.😁


Ne le vprašanja, tudi odgovora nisi razumela. Tvoja inteligenca je imela kratko življensko dobo, nekaj napiflanih besed, ki so se hitro izpele in se je že končalo.😁
[/quote]
a mi ti sploh znaš še kaj drugega napisat 🙂
nasvet … preskoči me .. vidim da se roka ne trese več 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯


a mi ti sploh znaš še kaj drugega napisat 🙂
nasvet … preskoči me .. vidim da se roka ne trese več 🙂
[/quote]
Jp, ko si pa tako lepa dežurna forumska prismoda, bi te bilo prava škoda zaobit.😁

mal se hecam, življenje ne sme bit tko resno … se je treba včasih iz očitnih stvari tudi mal pohecat 🙂
sicer se strinjam z vsem kar si napisala 🙂
evo ena za lep večer Vaš link
[/quote]

Hvala! Sem si danes ogledala intervju …Miša Molk in Janez Škof…


Molkova sploh še lahko gofljo odpre od uničenja z botoksom?

Hvala! Sem si danes ogledala intervju …Miša Molk in Janez Škof…
[/quote]

Hvala! Sem si danes ogledala intervju …Miša Molk in Janez Škof…
[/quote]
Molkova sploh še lahko gofljo odpre od uničenja z botoksom?


Tehnološki razvoj sam po sebi ne prinese osrečujočega življenja. Vrednote so tiste, ki nas osrečujejo! Tehnologija povzdiguje “imeti”, etika pa dela na “biti”. Živimo skozi odnose in tu je bistveno, kakšni smo, ne pa, kaj imamo.
Ker se človeštvo razvija samo po tehnološki plati in nič ne da na etiko, dejansko nazadujemo namesto da bi napredovali. To se vidi že od daleč.
Kaj bi prinesel enostranski etični razvoj, brez tehnološkega napredka?
Tole bi prinesel: razvoj notranjih potencialov, ki jih vsakdo nosi v sebi. Saj tehnologija je le nadomestek naših notranjih sposobnosti. Osnova je v biologiji, torej znotraj nas! Česar ni v biologiji, ne more nastati v tehnologiji. Telepatijo nadomešča telefon, teleportacijo pa prometna sredstva. Vsa industrija bi postala odveč, s storitvenimi dejavnostmi vred. Denarja ne bi potrebovali in hrane v današnji obliki tudi ne, obleke bi si pa sproti materializirali. Samo do te razvojne stopnje je še daleč, daleč…


Tehnološki razvoj sam po sebi ne prinese osrečujočega življenja. Vrednote so tiste, ki nas osrečujejo! Tehnologija povzdiguje “imeti”, etika pa dela na “biti”. Živimo skozi odnose in tu je bistveno, kakšni smo, ne pa, kaj imamo.
Ker se človeštvo razvija samo po tehnološki plati in nič ne da na etiko, dejansko nazadujemo namesto da bi napredovali. To se vidi že od daleč.
Kaj bi prinesel enostranski etični razvoj, brez tehnološkega napredka?
Tole bi prinesel: razvoj notranjih potencialov, ki jih vsakdo nosi v sebi. Saj tehnologija je le nadomestek naših notranjih sposobnosti. Osnova je v biologiji, torej znotraj nas! Česar ni v biologiji, ne more nastati v tehnologiji. Telepatijo nadomešča telefon, teleportacijo pa prometna sredstva. Vsa industrija bi postala odveč, s storitvenimi dejavnostmi vred. Denarja ne bi potrebovali in hrane v današnji obliki tudi ne, obleke bi si pa sproti materializirali. Samo do te razvojne stopnje je še daleč, daleč…
[/quote]
Začelo si sicer dobro in realno, potem pa zblodilo v tri krasne.😁

Hvala! Sem si danes ogledala intervju …Miša Molk in Janez Škof…
[/quote]
dober! če bi imela možnost it na večerjo z enim posebnim slovencem … bi to bil škof 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯


Jp, ko si pa tako lepa dežurna forumska prismoda, bi te bilo prava škoda zaobit.😁
[/quote]

jaz ti iz srca želim, da najdeš človeka, ki bi te imel resnično rad in bi iz tebe znal izvabit pozitivne misli in čustva. življenje je tako veliko lepše 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Uvodno vprasanje je hkrati tudi trditev.

Seveda je danasnje zivljenje neprimerno boljse v primerjavi z zivljenjem pred industrijsko revolucijo s katero se je zacel eksponentni tehnoloski napredek.

Pred tem je 98{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prebivalstva zivela v za danasnje case nepopisni revscini z nekje okoli pol evra dnevno na osebo. Lakota, nehigijena, umrljivost, itd, itd.

Taksne trditve so sicer tipicne za sodobne white guilt levicarje, ki prezieajo lastno civilizacijo.

Seveda je tehnoloski napredek zasluzen za neverjetno izboljsanje nasih zivljenskih pogojev. Se sploh zavedate kako bolje zivite od nekdanjih kraljev? Udobna bivalisca. Udobna postelja. Udobna obutev in oblacila. Hrane na pretek. In to kakrsne ti srce pozeli. Dosegljiva zdravstvena oskrba. Instant dostop do informacij in znanja. Moznost komuniciranja s celim svetom. Lahko potujete. Bolj varno, udobno in ceneje kot kadarkoli v znani cloveski zgodovini.

Dajte, streznite se ze enkrat. Lahko je s polno ritjo srati.

New Report

Close