Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je nekaj pozitivnega v tem, da vedno več ljudi nasprotuje uradni medicini in farmaciji

Je nekaj pozitivnega v tem, da vedno več ljudi nasprotuje uradni medicini in farmaciji

Tako se bodo lahko končno skrajšale čakalne vrste v bolnišnicah. Je pa po drugi strani vprašanje, koliko bo teh skeptikov ostalo doslednih, ko jih bo kaj zvilo.

Kdor je zdrav, lahko fantazira drugim o popularnih zarotah zdravnikov in očitki, da se pečajo s farmacijo, in če ima zraven še podjetniško žilico, bo prodajal CBD kapljice, kar se danes zakamuflira pod “bio”, “zeleno”, “naravno”, “duhovno” – seveda po 10-kratni ceni v primerjavi s farmacevtskimi zdravili, ki dejansko pomagajo, ker ne delujejo zgolj na placebu.
😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Kdor je zdrav, lahko fantazira drugim o popularnih zarotah zdravnikov in očitki, da se pečajo s farmacijo, in če ima zraven še podjetniško žilico, bo prodajal CBD kapljice, kar se danes zakamuflira pod “bio”, “zeleno”, “naravno”, “duhovno” – seveda po 10-kratni ceni v primerjavi s farmacevtskimi zdravili, ki dejansko pomagajo, ker ne delujejo zgolj na placebu.
😉
[/quote]

Zate je pomembna le tabletka Dabistal!

Verjetno se še niste vprašali, odkod in zakaj toliko skeptikov?

Nekaj ne štima popolnoma v medicini, kajne?
Naprimer to, da imajo plašnice in ne gledajo izven svojih strogo “znanstvenih” okvirjev, medtem ko jih nekateri alternativci v nekaterih primerih popolnoma nadomestijo z manj (nič) mesarjenja in packanja s farma-strupi.
Ja, delo in pripravke je seveda treba plačat, saj zavarovalnice tega (še) ne krijejo, kot velja to za uradno medicino, zato so cene potem odvisne od posameznih izvajalcev in prodajalcev.

Mogoče bo čez 10 let kaj bolje – če bodo uradna medicina in alternativne vede sodelovali, kot to v nekaterih razvitejših državah vedno bolj počno…

Verjetno se še niste vprašali, odkod in zakaj mnogo ljudi ne zaupa raznim alternativnim zdravilcem?
Nekaj ne štima najbolj pri alternativci, kajne?
Na primer to, da je polno nekih šarlatanov, mazačev in goljufov med njimi, za katerimi mora potem popravljati škodo uradna medicina, ko je za marsikoga že prepozno.
In zdaj naj bi vse te kriminalno pohlepne zaslužkarje (ki imajo toliko za povedat o pohlepu farmacevtskih korporacij) financirale še zavarovalnice, ki bodo stroške prevalile na vse zavarovance.

Ne vidim nobene možnosti in razloga, da bi znanost sodelovala z mistiki. Medtem ko za prve veljajo dokazi, ki temeljijo na raziskavah, je za druge dovolj vera v nekaj.

Ti imaš pa hudo zamegljene pojme. Niti ti jih nimam namena odmegljevat, ker mi je škoda časa.
Zanimivo je pa ti, da so nekateri od teh, po tvoje šarlatanov, po svetu enakovredno sprejeti v zdravstveni sistem. Recimo Nemčija.
Zaposleni so po bolnicah itd. Zanimivo je tudi to, da se k tem “šarlatanom” na koncu zatečejo mnogi zdravniki. Sploh s svojci, ko jim ne znajo več pomagat.
Zanimivo postane tudi, ko uradna medicina ne zna pomagat. Alternativa pa. Imela sem tak primer doma. Hči, 6 razred.
Veliko masla imajo na glavi tudi zdravniki s svojo pohlepnostjo in večvrednostjo. Ne vsi, ampak jih je pa toliko, da se zadeve zlahka posploši.

Doma hodimo k zdravniku redko, redko. Vsi moji otroci so 15+ in vsak je imel doslej enkrat samkrat ab. Kar je reeeedko. Mož je potreboval zdravnika zaradi poškodbe, lani po 9 letih. Jaz sem menjala zdravnico, ker se je moja upokojila. Nova me je poslala na kontrolo in bila navdušena nad vsemi mojimi kazalci.
Nazadnje sem zdravniško pomoč iskala 8 let nazaj.
VSE ostalo zdravimo z alternativo. Več kot uspešno, očitno.
Mi ne delamo vrst. Plačujemo pa.

Vsakega kdaj pa kdaj zvije, ga zvije in če ga še ni zvilo, ga bo zvilo.
Ne gre za tvoje skeptično dosledje, gre za to, da si do neke mere lahko pomagaš sam, ali pa od neke pomoči nadaljuješ sam.
Urgentna stanja v naših zdravstvenih ustanovah rešujejo dobro in zadovoljivo dobro.
Tistega drugega, zgoraj opisanega pa naredimo posamezniki premalo in prav je, da alternativo uporabljamo.

No, ve se, zakaj v tujini nekatere (zasebne) klinike zaposlujejo alternativce – zaradi profita. Zasebne klinike so komercialne ustanove, ki so v alter zdravilstvu odkrile donosno tržno nišo. Da pa bi se izognile tožbam in sodnim preiskavam zaradi posledic napačnega zdravljenja, nad početjem alterjev bedijo tradicionalni zdravniki, ki se hitro vmešajo, če posumijo, da bi lahko nastala škoda. Pacientov s težjimi zdravstvenimi problemi zdravilcem ne zaupajo.

Ti imaš pa hudo zamegljene pojme. Niti ti jih nimam namena odmegljevat, ker mi je škoda časa.
Zanimivo je pa ti, da so nekateri od teh, po tvoje šarlatanov, po svetu enakovredno sprejeti v zdravstveni sistem. Recimo Nemčija.
Zaposleni so po bolnicah itd. Zanimivo je tudi to, da se k tem “šarlatanom” na koncu zatečejo mnogi zdravniki. Sploh s svojci, ko jim ne znajo več pomagat.
Zanimivo postane tudi, ko uradna medicina ne zna pomagat. Alternativa pa. Imela sem tak primer doma. Hči, 6 razred.
Veliko masla imajo na glavi tudi zdravniki s svojo pohlepnostjo in večvrednostjo. Ne vsi, ampak jih je pa toliko, da se zadeve zlahka posploši.
[/quote]

Ekvivalentno???? Sploh poznaš pomen te besede? Ne, to zdravljenje je DOPOLNILNO, ne ekvivalentno. Kar pomeni najprej uradna medicina, alternativa za zraven. Pri nas pa bi rada alternativa nadomestila uradno medicino in ljudi odvrača od nje. Adijo, pamet.

In poznam primer ženske, za katero so bili zdravniki hudiči, mahnjeni na profit. Dokler ni zbolela za rakom. Potem jim je pridno po programu dovolila, da jo pozdravijo – ko je začutila, da je zdrava, pa ajmo spet po zdravnikih. Hinavsko do konca.


Ja, pa “božja njiva” se bo bolj polnila!

Ti imaš pa hudo zamegljene pojme. Niti ti jih nimam namena odmegljevat, ker mi je škoda časa.
Zanimivo je pa ti, da so nekateri od teh, po tvoje šarlatanov, po svetu enakovredno sprejeti v zdravstveni sistem. Recimo Nemčija.
Zaposleni so po bolnicah itd. Zanimivo je tudi to, da se k tem “šarlatanom” na koncu zatečejo mnogi zdravniki. Sploh s svojci, ko jim ne znajo več pomagat.
Zanimivo postane tudi, ko uradna medicina ne zna pomagat. Alternativa pa. Imela sem tak primer doma. Hči, 6 razred.
Veliko masla imajo na glavi tudi zdravniki s svojo pohlepnostjo in večvrednostjo. Ne vsi, ampak jih je pa toliko, da se zadeve zlahka posploši.
[/quote]
Niti ti jih nimam namena odmegljevat, ker mi je škoda časa.

Priročen izgovor za primer, ko nimaš resnih dokazov za svoje trditve.

In kaj, pri nas že vsaj 10 let nihče od nas ni bil pri zdravniku (razen službeni zdravniški pregledi), pa ne uporabljamo prav nobene alternative.

Ekvivalentno???? Sploh poznaš pomen te besede? Ne, to zdravljenje je DOPOLNILNO, ne ekvivalentno. Kar pomeni najprej uradna medicina, alternativa za zraven. Pri nas pa bi rada alternativa nadomestila uradno medicino in ljudi odvrača od nje. Adijo, pamet.
[/quote]

Poznam pomen besede in zanimivo –
nikjer je nisem zapisala.
Je pa res, da alternativo v tujini pošljejo na delo, ko zdravnikom zmanjka municije. Pa takrat, ko ocenjujejo, da bistveno pripomore k uspešnejšemu zdravljenju. Za oboje so naši zdravniki preveč freh.


Niti ti jih nimam namena odmegljevat, ker mi je škoda časa.

Priročen izgovor za primer, ko nimaš resnih dokazov za svoje trditve.
[/quote]

In ti, imaš resen dokaz, razen napisanega na monu? Naj ti prišepnem: veliko tukaj napisanega je neresnično, podkrepljeno s hudobijo in predsodki.
Resno misliš, da se da nekomu, ki svet dojema kot ti, napisat pet stavkov in se mu bodo vremena zjasnila?

Midva pa oba po 40. hodiva vsako leto na kontrolni pregled, kri, urin, pritisk, ekg in podobne drobnarije, pa jaz hodim nekje na leto in pol na bris in na UZ dojk (ok, tega redkeje, na 2 leti nekje).
Pri 30ih mi tudi ni padalo na pamet, da hodim k zdravniku na preventivne kontrole, zdaj pa mislim, da je to kar pametna zadeva. Drugače zaradi kake bolezni nisem bila pri zdravniku ve kot 15 let in ne jemljem nobene alternative, razen limonade, medu in ingverjevegačaja, če se to sploh lahko šteje v alternativo.

Vsi tisti, ki se hvalite, kako ste zdravi, da že 15 let niste bili pri zdravniki ipd., bodite srečni in hvaležni Bogu ali pa Naravi, ali pa v kar verjamete.
Zdravje je velik dar in velik blagoslov, lahko ga pa izgubiš čez noč, ali pa celo v trenutku.
Ko si boste zlomili roko ali nogo, ko vas bo zvilo v trebuhu, ko vas bo usekalo v križu, ali Bog ne daj, če vas bo povozil avto, boste odšli, oz. vas bodo peljali na urgenco, se pravi, ne bo šlo brez uradne medicine.
Prav tako, če boste zboleli za rakom, ali vas bo doletela kakšna druga huda bolezen.
Alternativci so v veliki meri šarlatani, zaslužkarji, ljudem poberejo še zadnje cente denarja, odgovarja pa ne nihče. Vse skupaj je lari fari.

Ni pozitivnega. Je dopuščanje zlorabe.

Lunca, alternativa je edino narava. Vse ostalo je le legalna mafija.
Ampak ti prisegaš na legalno mafijo. Ker si odvisnik.
In ne meči v isti koš dr. Dilerje z ortopedi ipd.kirurgi.

Pa kdo trdi kaj tako črnobelega? Trdim samo to, da alternativa ni tako zanič, kot trdite eni. Seveda pa nisem niti besede rekla čez medicino. Razen tega, da so nasplošno preveč zaverovani samo v svojo ozko specializiranost. No, k sreči čisto vsi pa le ne.
Sem zelo hvaležna, da sem pri 50 letih redka obiskovalka zdravnikov. Se pa sprašujem kje se skrivate vsi ostali, ker našo družino ob tistih redkih obiskih pri zdravniku gledajo kot čudo. Nobenih bolnišk, ne zase ne za otroke. Enostavno ni (bilo) potrebe. Če pa že je, jo zdravimo alternativno. To pa, kake trikrat letno, kar pri 6 članski družini ni ravno pogosto.

Pa kdo trdi kaj tako črnobelega? Trdim samo to, da alternativa ni tako zanič, kot trdite eni. Seveda pa nisem niti besede rekla čez medicino. Razen tega, da so nasplošno preveč zaverovani samo v svojo ozko specializiranost. No, k sreči čisto vsi pa le ne.
Sem zelo hvaležna, da sem pri 50 letih redka obiskovalka zdravnikov. Se pa sprašujem kje se skrivate vsi ostali, ker našo družino ob tistih redkih obiskih pri zdravniku gledajo kot čudo. Nobenih bolnišk, ne zase ne za otroke. Enostavno ni (bilo) potrebe. Če pa že je, jo zdravimo alternativno. To pa, kake trikrat letno, kar pri 6 članski družini ni ravno pogosto.
[/quote]

Jaz sem blizu 50, vsi izvidi v idealnih vrednostih, pa v življenju nisem videla alternativca niti ga ne mislim. Mož isto. Če se kaj pojavi, nas zmeraj zdravi uradna medicina. V čem ste torej vi tako posebni?

New Report

Close