Forum.Over.Net

Starševski čvek

A komu res koristi varcevalnik elektrike?

Default avatar

Zaccetnica

Resno, sem najdla ta forum pa me zanima ce kdo pozna varcevalnik elektrike, ki prihrani do 50% denarja za elektro poloznico. Je resnica ali nateg? Sploh kdo ve za to?
Hvala
Default avatar

natega natega

ne, to je nateg.
ta "varčevalnik" naj bi zniževal porabo jalove energije, ki pa je gospodinjstvom ne zaračunavajo.
če imaš poslovni odjem, se da s takimi prijemi kaj prišparat, pri gospodinjstvu pa ne.
Default avatar

Replika

To lahko midve urediva: plačaj mi 100 €, pa ti povem, kako lahko prihraniš 100€.
Default avatar

Živc na kubik

Naprava krši 1. Glavni postulat termodinamike

Energija ne more nastati iz nič ali izginiti. Tako je trajno bilančno nemogoče, da odjemaš več, kot prejmeš.

Naprava za šparanje je zgolj nov PARAZITSKI porabnik na omrežju.
Default avatar

excell

Seveda, če rabiš kakšnega ga prodam ugodno :).
Default avatar

Marko

Koristi, koristi. Prodajalcu izdelka.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

Marko

Živc na kubik je napisal/a:
Naprava krši 1. Glavni postulat termodinamike

Energija ne more nastati iz nič ali izginiti. Tako je trajno bilančno nemogoče, da odjemaš več, kot prejmeš.
Kako pa je nastalo vesolje? :)) Je energija že od nekdaj, kako je nastala?
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

Pri nas ga imamo

Nekateri pravijo, da je nateg, vendar smo mi pri ogrevanju na elektriko za stanovanje 102 m² v preteklem letu imeli skoraj 900 € prihranka glede na prejšnja leta..
Vse ogrevamo na elektriko, 23 stopinj v stanovanju, varčni električni radiatorji, pa je mesečni račun 89 - 95 €, takrat ko je res hladno.
Brez varčevalnika bi delala samo še za elektriko, zato sem izredno vesela, da taka naprava sploh obstaja.
Ta izumitelj je kandidat za Nobelovo nagrado.
Default avatar

MIHAc

Ne se hecat z temi varčevalniki. Ne samo nateg, so celo smrtno nevarni.
Mi smo ga dobili zastonj nekje (mislim, da je tašča kupila neke odeje), pa sem ga vklopil, češ mogoče pa res kaj koristi.
Po kakem pol leta se je skoraj vnel! Razdelilec in ta naprava sta bila čisto stopljena. Še sreča da se ni vnela še preproga na kateri je bil.

Notri je pa samo 1 kondenzator in majhna tuljavica z led lučko. To ne privarčuje čisto nič, ima pa kakih 0.1W/h porabe (za lučko).
Default avatar

Mihaela 31

MIHAc je napisal/a:
Mi smo ga dobili zastonj nekje (mislim, da je tašča kupila neke odeje), pa sem ga vklopil, češ mogoče pa res kaj koristi.
Po kakem pol leta se je skoraj vnel! Razdelilec in ta naprava sta bila čisto stopljena. Še sreča da se ni vnela še preproga na kateri je bil.

Notri je pa samo 1 kondenzator in majhna tuljavica z led lučko. To ne privarčuje čisto nič, ima pa kakih 0.1W/h porabe (za lučko).
Mogoče ste dobili pokvarjenega, ker sem slišala same pohvale..
Najbrž ste imeli premočno varovalko ali imate fazo vezano direktno na zemljo.
Zamenjaj žice v vtičnici, pa bo delovalo.
Default avatar

Badass

Mihaela 31 je napisal/a:
MIHAc je napisal/a:

Tudi tebi ne bi škodila zamenjava koleščkov.
Default avatar

MIHAc

Mihaela 31 je napisal/a:
MIHAc je napisal/a:

Made in china, kupček plastike in 3 električne komponente. Nisem ravno električar ampak nekaj malega o kondenzatorjih in uporih pa le vem.

Če bi res delovalo bi to bila že standardna oprema v vsaki hiši.

Sej jaz bi bil tudi zadovoljen, če ne bi bilo nič. Ker nam je pa skoraj zgorela hiša pa seveda nisem.

P.S.: Obstaja tudi varčevalnik za v avto, ki varčuje z bencinom. Vtakneš ga kar v 12V vtičnico in prihraniš spet ohoho litrov. Mihela če si zadovoljna z tem za v hišo, nabavi še za avto ene 3.
Default avatar

Mihaela 31

MIHAc je napisal/a:
Mihaela 31 je napisal/a:

Made in china, kupček plastike in 3 električne komponente. Nisem ravno električar ampak nekaj malega o kondenzatorjih in uporih pa le vem.

Če bi res delovalo bi to bila že standardna oprema v vsaki hiši.

Sej jaz bi bil tudi zadovoljen, če ne bi bilo nič. Ker nam je pa skoraj zgorela hiša pa seveda nisem.

P.S.: Obstaja tudi varčevalnik za v avto, ki varčuje z bencinom. Vtakneš ga kar v 12V vtičnico in prihraniš spet ohoho litrov. Mihela če si zadovoljna z tem za v hišo, nabavi še za avto ene 3.
Sosed, ki se spozna na elektriko, je rekel da teh varčevalnikov ne reklamirajo preveč, ker bi imela elektro podjetja premajhen zaslužek, pa tudi preveč elektrike bi bilo naenkrat v obtoku, ker je nihče ne bi toliko porabil.
On ima varčevalnik in logično je, da ga ni kupil brez zveze!
Default avatar

jalova energija

v službi imamo tako imenovane kompenzatorje, ki na nek način preprečujejo nastanek jalove energije. če dobro delujejo, je na računu cca 2-3 evre za jalovo energijo. če je kaj narobe, je lahko ta znesek tudi preko 100 evrov

AMPAK
pri mesečnem računu za 40.000 EUR
gospodinjstvom pa jalove energije ne zaračunavajo
Default avatar

excell

Tega, ki ga jaz tržim zares zmanjša porabo električne energije. Vendar ga je potrebno pravilno uporabiti. Pravilna uporaba je takšna, da moraš napravo najprej vključit, potem pa v stanovanju oz. hiši, za števcem el. energije, izklopit vse naprave, ki imajo nazivno moč 1,5kW ali več. Torej vse bojlerje, pečice, pralne stroje itd. Ponovni priklop naprav negativno vpliva na varčevalnik in takrat ne deluje pravilno oz. ne varčuje.
Default avatar

dobra aahhhjhaaah

excell je napisal/a:
Tega, ki ga jaz tržim zares zmanjša porabo električne energije. Vendar ga je potrebno pravilno uporabiti. Pravilna uporaba je takšna, da moraš napravo najprej vključit, potem pa v stanovanju oz. hiši, za števcem el. energije, izklopit vse naprave, ki imajo nazivno moč 1,5kW ali več. Torej vse bojlerje, pečice, pralne stroje itd. Ponovni priklop naprav negativno vpliva na varčevalnik in takrat ne deluje pravilno oz. ne varčuje.
Dobra, hahhh
Default avatar

en moški pač

Bognedaj, da bi vsi imeli te varcevalnike, bi se generatorji v Krskem zaceli se kontra vrteti od vsega prihranka. :)))
Default avatar

Power Factor Saver

Imam tega in lahko zatrdim, da pečica in bojler porabita skoraj polovico manj elektrike..
Nakup se mi je poplačal že v prvem mesecu
Default avatar

54t45

Kaj pa jalova moc sploh je? Nastane na induktivnih in kapacitivnih porabnikih in sicer v obliki pretakanja elektrike po omrezju, v smeri proti elektrarni. Od nje nimas koristi, le obremenjuje ti zice, naprave in producira motnje.
Kakor vem, stevci z jalovo mocjo nimajo problemov in jo za gospodinjstva ne racunajo. Firme pa jo placajo, ker s tem delajo stalo po omrezju.

Jalovo moc tuljave se kompenzira s kondenzatorjem in obratno. Hudo dvomim, da ena skatlica s kondijem in tuljavo karkoli naredi, ker je narava jalove moci zelo spremenljiva in je odvisna od vsake elektronske naprave posebej. Poleg tega so tudi naprave zascitene. Recimo sesalec vsebuje elektromotor, ki bi zaradi navitja motil, ampak ima tak motor vedno tudi vzporedno vezan kondenzator, da pozre motnje.

Tko nekak si to jest predstavljam. In zato menim, da so te skatlice brezvezno metanje denarja skozi okno.