Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A komu res koristi varcevalnik elektrike?

A komu res koristi varcevalnik elektrike?

Resno, sem najdla ta forum pa me zanima ce kdo pozna varcevalnik elektrike, ki prihrani do 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} denarja za elektro poloznico. Je resnica ali nateg? Sploh kdo ve za to?
Hvala

ne, to je nateg.
ta “varčevalnik” naj bi zniževal porabo jalove energije, ki pa je gospodinjstvom ne zaračunavajo.
če imaš poslovni odjem, se da s takimi prijemi kaj prišparat, pri gospodinjstvu pa ne.

To lahko midve urediva: plačaj mi 100 €, pa ti povem, kako lahko prihraniš 100€.

nova
Uredništvo priporoča

Naprava krši 1. Glavni postulat termodinamike

Energija ne more nastati iz nič ali izginiti. Tako je trajno bilančno nemogoče, da odjemaš več, kot prejmeš.

Naprava za šparanje je zgolj nov PARAZITSKI porabnik na omrežju.

Seveda, če rabiš kakšnega ga prodam ugodno :).

Koristi, koristi. Prodajalcu izdelka.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Kako pa je nastalo vesolje? :)) Je energija že od nekdaj, kako je nastala?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Nekateri pravijo, da je nateg, vendar smo mi pri ogrevanju na elektriko za stanovanje 102 m² v preteklem letu imeli skoraj 900 € prihranka glede na prejšnja leta..
Vse ogrevamo na elektriko, 23 stopinj v stanovanju, varčni električni radiatorji, pa je mesečni račun 89 – 95 €, takrat ko je res hladno.
Brez varčevalnika bi delala samo še za elektriko, zato sem izredno vesela, da taka naprava sploh obstaja.
Ta izumitelj je kandidat za Nobelovo nagrado.

Ne se hecat z temi varčevalniki. Ne samo nateg, so celo smrtno nevarni.
Mi smo ga dobili zastonj nekje (mislim, da je tašča kupila neke odeje), pa sem ga vklopil, češ mogoče pa res kaj koristi.
Po kakem pol leta se je skoraj vnel! Razdelilec in ta naprava sta bila čisto stopljena. Še sreča da se ni vnela še preproga na kateri je bil.

Notri je pa samo 1 kondenzator in majhna tuljavica z led lučko. To ne privarčuje čisto nič, ima pa kakih 0.1W/h porabe (za lučko).

Mogoče ste dobili pokvarjenega, ker sem slišala same pohvale..
Najbrž ste imeli premočno varovalko ali imate fazo vezano direktno na zemljo.
Zamenjaj žice v vtičnici, pa bo delovalo.

Mogoče ste dobili pokvarjenega, ker sem slišala same pohvale..
Najbrž ste imeli premočno varovalko ali imate fazo vezano direktno na zemljo.
Zamenjaj žice v vtičnici, pa bo delovalo.
[/quote]
Tudi tebi ne bi škodila zamenjava koleščkov.

Mogoče ste dobili pokvarjenega, ker sem slišala same pohvale..
Najbrž ste imeli premočno varovalko ali imate fazo vezano direktno na zemljo.
Zamenjaj žice v vtičnici, pa bo delovalo.
[/quote]

Made in china, kupček plastike in 3 električne komponente. Nisem ravno električar ampak nekaj malega o kondenzatorjih in uporih pa le vem.

Če bi res delovalo bi to bila že standardna oprema v vsaki hiši.

Sej jaz bi bil tudi zadovoljen, če ne bi bilo nič. Ker nam je pa skoraj zgorela hiša pa seveda nisem.

P.S.: Obstaja tudi varčevalnik za v avto, ki varčuje z bencinom. Vtakneš ga kar v 12V vtičnico in prihraniš spet ohoho litrov. Mihela če si zadovoljna z tem za v hišo, nabavi še za avto ene 3.

Made in china, kupček plastike in 3 električne komponente. Nisem ravno električar ampak nekaj malega o kondenzatorjih in uporih pa le vem.

Če bi res delovalo bi to bila že standardna oprema v vsaki hiši.

Sej jaz bi bil tudi zadovoljen, če ne bi bilo nič. Ker nam je pa skoraj zgorela hiša pa seveda nisem.

P.S.: Obstaja tudi varčevalnik za v avto, ki varčuje z bencinom. Vtakneš ga kar v 12V vtičnico in prihraniš spet ohoho litrov. Mihela če si zadovoljna z tem za v hišo, nabavi še za avto ene 3.
[/quote]
Sosed, ki se spozna na elektriko, je rekel da teh varčevalnikov ne reklamirajo preveč, ker bi imela elektro podjetja premajhen zaslužek, pa tudi preveč elektrike bi bilo naenkrat v obtoku, ker je nihče ne bi toliko porabil.
On ima varčevalnik in logično je, da ga ni kupil brez zveze!

v službi imamo tako imenovane kompenzatorje, ki na nek način preprečujejo nastanek jalove energije. če dobro delujejo, je na računu cca 2-3 evre za jalovo energijo. če je kaj narobe, je lahko ta znesek tudi preko 100 evrov

AMPAK
pri mesečnem računu za 40.000 EUR
gospodinjstvom pa jalove energije ne zaračunavajo

torej imate nekaj takega: https://www.eti.si/resitve/kompenzacija-jalove-energije

Vrzite to omaro ven, pa ene 2 vtikača iz kitajske nabavite… bo šel račun iz 40.000 gotovo vsaj na 20.000 😛

Za privarčevan denar seveda lahko zaposlite Mihaelo31, da bo nadzorovala zadeve.

Tega, ki ga jaz tržim zares zmanjša porabo električne energije. Vendar ga je potrebno pravilno uporabiti. Pravilna uporaba je takšna, da moraš napravo najprej vključit, potem pa v stanovanju oz. hiši, za števcem el. energije, izklopit vse naprave, ki imajo nazivno moč 1,5kW ali več. Torej vse bojlerje, pečice, pralne stroje itd. Ponovni priklop naprav negativno vpliva na varčevalnik in takrat ne deluje pravilno oz. ne varčuje.

Dobra, hahhh

Bognedaj, da bi vsi imeli te varcevalnike, bi se generatorji v Krskem zaceli se kontra vrteti od vsega prihranka. :)))

Imam tega in lahko zatrdim, da pečica in bojler porabita skoraj polovico manj elektrike..
Nakup se mi je poplačal že v prvem mesecu

Kaj pa jalova moc sploh je? Nastane na induktivnih in kapacitivnih porabnikih in sicer v obliki pretakanja elektrike po omrezju, v smeri proti elektrarni. Od nje nimas koristi, le obremenjuje ti zice, naprave in producira motnje.
Kakor vem, stevci z jalovo mocjo nimajo problemov in jo za gospodinjstva ne racunajo. Firme pa jo placajo, ker s tem delajo stalo po omrezju.

Jalovo moc tuljave se kompenzira s kondenzatorjem in obratno. Hudo dvomim, da ena skatlica s kondijem in tuljavo karkoli naredi, ker je narava jalove moci zelo spremenljiva in je odvisna od vsake elektronske naprave posebej. Poleg tega so tudi naprave zascitene. Recimo sesalec vsebuje elektromotor, ki bi zaradi navitja motil, ampak ima tak motor vedno tudi vzporedno vezan kondenzator, da pozre motnje.

Tko nekak si to jest predstavljam. In zato menim, da so te skatlice brezvezno metanje denarja skozi okno.

Mi to imamo. Na prav vsakem porabniku. V prehodnem obdobju se ogrevamo samo na elektriko. Ne samo, da sploh ne plačujemo več elektrike, pač pa nam še celo Elektro vsak mesec plača med 100 in 120€. Toliko energije pač tale mala škatlica proizvede. Iz nič.
[img]http://shrani.si/f/2D/8Y/4qCYQiC/index.gif[/img]

Vinko, tebi je smešno, vendar se da s to malo in poceni napravo izredno veliko prihraniti.
Če imaš za ogrevanje stanovanja varčne električne radiatorje , ki že porabijo pol manj energije in jih priklopiš še preko te naprave se pa za par evrov lahko ogrevaš celo zimo.
Zakaj bi plačevali več, če ni treba.


To je zato, ker imaš še varčne radiatorje, ne smo varčevalnik, moraš povedat tako kot je, ne na pol in zvajat.

Jaz imam tudi recimo varčno peč na drva, še boljši dimnik z izjemnim izkoristkom in potem cela polena letijo nazaj v peč. Tako da, namesto da bi kaj drv porabil, jih še dobim nazaj in prodam. Razmišljam, da bi še s peletki enako naredil.

Jaz sem se pa odločil, da za enkrat še ne bom nabavil varčnih radiatorjev, ki imajo SAMO stabilizacijo magnetnega polja. Zakaj bi se zadovoljil samo s tem? Raje še počakakm kakšno leto-dve, da bodo izumili varčne radiatorje s stabilizacijo magnetnega polja, kvantnim pospeševalnikom in fotonskim usmerjevalnikom. Bo še ceneje.

Pa šalo na stran:
Za v prvem postu omenjeni varčevalnik energije podatki oglaševalcev, da varčujejo energijo tehnično gledano niti niso iz trte izviti. Res varčujejo energijo.
Ampak kot je že eden prej omenil varčujejo jalovo energijo, katere pa mi mali potrošniki itak ne plačujemo, ker je že všteta v ceno kWh. Pa še to samo pri raznih mlinčkih, multipraktikih in podobnih vrtečih se stvarcah. Pri grelcih, kateri ne rabijo jalove energije, pa še to ne.

So pa popolnoma lažnjive in zavajujoče trditve oglaševalcev, da znižujejo stroške. Ker jih ne.


Tisti kondenzator v sesalcu ni zaradi jalove energije, ampak zato, da preko njega stečejo visokofrekvenčne motnje, ki nastanejo med ščetkami in kolektorjem rotorja.
Zato, da ne bi sesalec motil drugih naprav.

New Report

Close