Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek KDAJ STE DOBILI OČALA ZA BRANJE, PRI KATERIH LETIH?

KDAJ STE DOBILI OČALA ZA BRANJE, PRI KATERIH LETIH?

Če prej v življenju niste imeli težav z vidom, pri katerih letih ste prvič potrebovali očala za branje? Kdaj se vam je poslabšal vid?

Pri 41 sem si jih sam kupil v drogeriji in jih tam tudi redno kupujem.

Pri 44.letih sem jih dobila. V pol leta se mi je vid precej poslabšal. Nekaj časa sem se še trudila brez očal, a me je bolela glava, tako da sem potem pa le šla k okulistu.

nova
Uredništvo priporoča

Pri 45 jih se ne potrebujem, na blizu vidim super, na dalec jih imam pa ze od 15. leta.

44, imam jih že dve leti, nosim jih samo za branje in pri delu z računalnikom.

Lansko leto. Pri 55 letih.

Pri 45 letih. Do takrat videla brezhibno, potem pa se mi je v zelo kratkem času poslabšal vid. Od takrat se slabša in na dve leti moram menjati očala.

Pri 53 sem ugotovila, da ima moja knjiga dvojne in zamegljene črke 🙂
Potem se je dioptrija vsako leto kljub očalom slabšala, dokler nisem ugotovila, da je moji oftalmologinji gušt pisati recept za nova očala, saj mi jih vedno naredijo (in zaračunajo) v njeni okulistični ambulanti.

50+

45:) Najprej so se mi zdele črke v knjigah rahlo zasenčene, potem sem začela povečevati besedilo na telefonu…ko sem prišla do okulista in očal, se mi je svet razjasnil:):)

Uporabljam jih samo za branje knjig, časopisov, telefon, tablica… Z računalnikom nimam problema in jih takrat ne uporabljam.

39

Ker imam dioptrijo na daleč, nimam teh problemov, samo minus dipotrija se mi malo manjša. Stara sem 43. Partner isto, minus dioptrija in pri 53 še vedno ne rabi očal na blizu.

zakaj uporabljaš velike črke v naslovu?

Ker ne vidi 😋

New Report

Close