Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pravila vožnje po tej cesti

Pravila vožnje po tej cesti

Vidim, da so cestne teme zadnji čas popularne, pa prosim za razlago vožnje po tej cesti:
https://bit.ly/2NVcEgB

Ne vem kako se cesta/ulica imenuje: gre na koncu Šmartinke desno na obvoznico proti MB, najprej je eno križišče, kjer zaviješ desno v BTC, levo na nadvoz obvoznice in naravnost.
Ta cesta naravnost ima križišče, kjer desno zaviješ proti vojašnici, levo spet nadvoz in če greš naravnost prideš na obvoznico smer MB.

Zanima me točno ta cesta od križišča, kjer zaviješ v BTC, do križišča za vojašnico: že v prvem križišču se vozniki postavijo v dve koloni. Iz obeh kolon peljejo tudi naravnost na to cesto, ki po sredini ni ločena s črto, je pa dovolj široka za dve osebni vozili.

Redko se vozim po njej in nikoli ne vem ali je prav da sem v levi ali v desni koloni.
1. Danes bi dve vozili pred mano, kmalu bočno butnili ena drugo, ko sta vozili vštric. In če bi se to zgodilo: kdo bi bil povzročitelj nesreče? Oba, levi ali desni?
2. Ko se peljete po tej cesti in greste naravnost na obvoznico: v katero kolono se postavite?

Gre za en pas. Navadno se v gužvi narod nekak zrine tko, da vozjo vštric, tok da se ne čaka onih ki bodo odvil. Po pravem bi mogl vozit v vrsti en za drugim. Če se ne uspe dokazati okoliščin bo gotovo krivda deljena. Definitivno pa je prehitevanje nesprejemljivo.

So kar “tečni” na tej cesti: prehitevajo po levi in desni, če se voziš po sredini, pa ti vsi kažejo domet svojih sprednjih luči in razpon svojih hup:)

nova
Uredništvo priporoča

Aja pa še to: če si v levi koloni, čakaš tiste, ki zavijajo levo, če si v desni, čakaš tiste, ki zavijajo desno. Dejansko nobena stran ni v prednosti, ker iz obeh zavijajo.

Lej… Ljubljana je kaos. Ta cesta je tok široka da vsaj šleper normalno skoz vozi. Ampak Ljubljančani bi se šli inovatorje v CPP jih. Ti kar vozi po sredini. Briga tebe.

:):):) Zmenjeno:):):) Če vidiš eno blond, ki vozi po sredini…se samo široko nasmej:):):)

:):):) Zmenjeno:):):) Če vidiš eno blond, ki vozi po sredini…se samo široko nasmej:):):)
[/quote]

Zmenjeno :)))

Na tej cesti tudi jaz načeloma vozim kar po sredini. Tako je tudi prav, ker nima označenih dveh pasov in niti ni dovolj široka.

Imaš pa seveda šoferske talente, ki radi prehitevajo po desni, ali pa se postavljajo v desno kolono in potem poskušajo s polnim gasom izsiliti pot naravnost naprej…

Moj nasvet – nasmej se jim in imej lep dan še naprej.
Disclaimer… Včasih se sam ne držim svojega nasveta in jih hecam (če imam že ogret motor)… zadnjič je moral en hudo na silo zavirati, da ni treščil v rob… Mogoče se kakšen tak kdaj kaj nauči iz doživetega, kdo ve…


Ti kar vozi po sredini, te bo kmalu nekdo napičil….
Drugače pa je na tako širokem pasu PRAVILNA VOŽNJA ob desnem robu za desno in naravnost, ob levem robu pa za levo!
Sredina je pa namenjena za amaterje, nedeljske voznike…. skratka za vse, ki so izpit kupili 😅😅

Jp, ta cesta mi je poznana, tudi mene zmede glede pravilnosti uvrščanja. Zakon lublanskega divjega zahoda, definitivno pomaga nasmešek in ščepec sreče, da sta oba spretna voznika.


Jaz sem imela nezgodo z ravno takim talentom kot si ti. K sreči so policisti spoznali pravo situacijo in mu nabili kazen poleg tega je bil kriv tudi za vso škodo!


Jaz sem imela nezgodo z ravno takim talentom kot si ti. K sreči so policisti spoznali pravo situacijo in mu nabili kazen poleg tega je bil kriv tudi za vso škodo!
[/quote]

Če ni ločilne črte (in na google maps je ni videti), to pomeni samo en pas in posledično samo ena vrsta/kolona.

Če ni ločilne črte (in na google maps je ni videti), to pomeni samo en pas in posledično samo ena vrsta/kolona.
[/quote]
Imaš prav 😅
Jaz se tam vozim po sredini, čeprav mi bedaki zadaj trobijo kot nori….
Hahahaha, naj se jebe.o

Praviloma je samo en vozni pas, ker tudi ni nobene ločilne črte narejene..

Zdaj pa: pametni, ki vedo, da ko je tam gneča , se zanjih 50m formirajo v dve vrsti- ena za desno, ena potem za naravnost dol za na obvoznico proti MB in ostalo.

Obstajajo pa uber pametni in nesramni, specifični vozniki specifičnih znamk, ki se postavijo skrajno desno, ko imajo možnost priti čimbližje semaforju ( ponavadi prvo ali drugo štartno mesto) in potem po desni dol prehitijo celotno kolono na levi, ki je pravilno razvrščena in ki gre potem dol naravnost na obvoznico. Ponavadi so to zagotovo vozniki Bemfl, Merda, Folksvagina in Audln.

no, glede razvrščanja v dve koloni je čisto prav, čeprav ni črte za dva pasova. Sploh v nasprotni smeri, ko zaviješ gor. obvoznice na izvoz BTC -za oba semaforja se vedno formiramo levo za BTC, desno za naravnost.

Če ni ločilne črte (in na google maps je ni videti), to pomeni samo en pas in posledično samo ena vrsta/kolona.
[/quote]

Zaradi svoje frehovskega mišljenja in onbašanja, ko se postaviš po sredini, ker misliš, da je cel svet tvoj, ustvarjaš tudi nepotrebno daljšo kolono za seboj. Use your common sense, ženska. Zakaj ustvarjat dodatno gnečo za seboj, če pa se da lepo zvrstit, sprosti in tudi tistim omogočit, ki zavijejo desno, da gredo lahko desno?

Sploh zato, ker tam vozi tudi avtobus LPP in zavija desno v BTC – in upam,, da te avtobusar enkrat nauči, da se boš lepo umaknila na levo, če greš ravno in ne zavijaš na tem križišču noter v BTC.

ISti problem je trzinsksa obvoznica v Smeri Lj v križišču Črnuče – ko je cca 20m en pas za desno. Pa se ti kreten na desnem voznem pasu postavi tako, da ne moreš odvit na tisti pas; 10 cm manjka – ne on riti ne bo premaknil, ker če on stoji morajo za njim še drugi, čerav ne gredo naravnost za njim….

Obzirnosti vam manjka nekaterim voznikom do drugih voznikov, zelo. in v vzratno ogledalo tudi glejte kdaj – vam bo v pomoč in tudi sramoto, ko boste ugotovili, kakšno kolono ste naredili za seboj zaradi svojega egoizma.

:):):) Zmenjeno:):):) Če vidiš eno blond, ki vozi po sredini…se samo široko nasmej:):):)
[/quote]

Pa z dolgimi lučmi ti naj poblinka, da bo ziher. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Jaz sem imela nezgodo z ravno takim talentom kot si ti. K sreči so policisti spoznali pravo situacijo in mu nabili kazen poleg tega je bil kriv tudi za vso škodo!
[/quote]

Dvomim, da je bila ista situacija.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Hvala za odgovore:) Vozim po sredini in se smejim:):):) Tole zna biti pestro:)

S tem, ko to delaš, se smejiš samo svoji ego odločitvi.

S tem, ko to delaš, se smejiš samo svoji ego odločitvi.
[/quote]

Kršim pravila?

Vaš link

Upam, da ti bo kaj v pomoč pri tvoji dilemi. :-)))

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Če bi si vsak vzel 5 minut časa in prebral 37. in 38. člen https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/37-clen-voznja-z-vozilom-po-cesti in ne kršil nobenega člena, če ne bi bil aroganten in bi upošteval tudi lokalne navade, ne bi smelo biti problemov. Problem se vedno pojavi šele ko se za vami pojavi aroganten voznik, ki meni da vse ve in da mora biti vedno po njegovo.


Želim si in upam, da se kdaj vidiva tam 😃😃
Smeh te bo že minil….

Če bi si vsak vzel 5 minut časa in prebral 37. in 38. člen https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/37-clen-voznja-z-vozilom-po-cesti in ne kršil nobenega člena, če ne bi bil aroganten in bi upošteval tudi lokalne navade, ne bi smelo biti problemov. Problem se vedno pojavi šele ko se za vami pojavi aroganten voznik, ki meni da vse ve in da mora biti vedno po njegovo.

Zaradi svoje frehovskega mišljenja in onbašanja, ko se postaviš po sredini, ker misliš, da je cel svet tvoj, ustvarjaš tudi nepotrebno daljšo kolono za seboj. Use your common sense, ženska. Zakaj ustvarjat dodatno gnečo za seboj, če pa se da lepo zvrstit, sprosti in tudi tistim omogočit, ki zavijejo desno, da gredo lahko desno?

Sploh zato, ker tam vozi tudi avtobus LPP in zavija desno v BTC – in upam,, da te avtobusar enkrat nauči, da se boš lepo umaknila na levo, če greš ravno in ne zavijaš na tem križišču noter v BTC.

ISti problem je trzinsksa obvoznica v Smeri Lj v križišču Črnuče – ko je cca 20m en pas za desno. Pa se ti ****** na desnem voznem pasu postavi tako, da ne moreš odvit na tisti pas; 10 cm manjka – ne on riti ne bo premaknil, ker če on stoji morajo za njim še drugi, čerav ne gredo naravnost za njim….

Obzirnosti vam manjka nekaterim voznikom do drugih voznikov, zelo. in v vzratno ogledalo tudi glejte kdaj – vam bo v pomoč in tudi sramoto, ko boste ugotovili, kakšno kolono ste naredili za seboj zaradi svojega egoizma.
[/quote]

Ne ti meni egoist!
A imaš vozniško dovoljenje? Poznaš pravila?
Kaj zdaj ti hočeš neka svoja pravila uvajat? Če je cesta z enim pasom, to pomeni, da se tam vozi drug za drugim, ne pa v dveh kolonah. Kaj ti tukaj ni jasno? Kakšen egoist? Saj na AC je za prmej tudi dovolj prostora, da bi lahko dva vštric vozila. A boš zdaj tudi tam vozil kar v štirih kolonah, de ne bo slučajno dolge kolone?
Kaj vi podivjani objestneži skoz neka svoja pravila vsiljujete? Če ti niso ta pravila všeč, potem vrni vozniško dovoljenje nazaj in vsem na glas povej, da se ti tega ne greš, ker ti taka pravila smrdijo. Če boš ti preveč pameten in objesten in se skoz nekaj urival po cesti, bo tudi za tabo nastala velika dolga kolona. Potem na britofu.
A si pri opravljanju vozniškega dovoljenja tudi izpitni komisiji pamet solil in njim povedal, da boš tam ti kar po svoje vštric vozil?

New Report

Close