Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj vse date na pico?

Kaj vse date na pico?

Katere sestavine date vse na pico?
Sama največkrat naredim kar tisto klasično pico. Včasih dodam še koruzo, a zelo malo da ne prevlada in ne posladi preveč.
Bi pa jutri naredila malce drugačno, da ne bo vedno enaka.. Kaj je vam dobro na pici? Verjetno je kakšna taka ne navadna a dobra kombinacija, kajne?

Slivovo omako,svinjski medaljon in ptujsko cebulo in banano

Jaz v obliki križa naložim tapravi trapist, ki ga še vedno izdelujejo katoliški menihi, v paradižnikovo omako primešam malo vina, da je prisotna tudi Kristusova kri, ob strani pa dam tudi Kristusovo telo, ko gospodu župniku ostanejo hostije. Testo zamesim s pomočjo blagoslovljene vode.

nova
Uredništvo priporoča


Kje pa v slo dobis trapist ki ga izdelujejo katoliski menihi…da slisim no some sama uhe

Gospod župnik ga zrihta po Božjih vezah, podrobnosti ne poznam.

Pomidor, Formaggio, Fungi, Prosciutto, Olio

Huh – kar najdem v hladilniku 😊
Ne sme manjkati paradižnikova omaka ( jo nakuham poleti in dam v kozarce) in sir, vse ostalo je prosto po navdihu. Od suhega mesa do pršuta, domače salame, pogosto artičoke, ker jih imam ene par na robu vrta, olive skoraj vedno, kislo smetano, gobe tudi ponavadi domače vložene v slanici, sveža paprika ko je sezona, kapre, tuna, šparglji…skratka kar pač takrat imam sezonsko in pri roki.
Sladkih pa ne pečemo.

Sam da ni taka kokr so jo pr “Naša mala klinika” spackal skup. Karfijola, čokolada, … pokrižam se

Zraven dam še hrenovko ali kranjsko na koščke narezano pa malo kisle smetane, včasih jajce. Za tunino ali morsko pa sama doma nimam jedcev.
Jedla sem jo že z rukolo pa mi je bilo škoda rukole, jo raje v solati pojem. Tako da naša domača pica je zelo klasika.

gobice, slanino, sir in kečap

beluši, artičoki in zapečen pršut poleg vseh nujnih sestavin…

Sam da ni taka kokr so jo pr “Naša mala klinika” spackal skup. Karfijola, čokolada, … pokrižam se
[/quote]

Živček, verjetno poznaš zbirko knjih Pet prijateljev. Nemci so se pred leti spravili snemat filme in so v enem delu naredili tako, da kao ta mlajši brat Dick obožuje običajno pico s pekočo čili omako, čokolado, brokoli … Za točne podrobnosti bi morala svoja otroka vprašat … No moja nadebudneža sta hotela točno tako pico in sta jo celo pojedla.
Pri hčeri v vrtcu pa so en večer, ko so otroci imeli nočevanje v vrtcu, delali pico in testo naredili iz brokolija in zelenjave (brez testa). Smo dobili še starši za domov probat in je bilo perfektno. Žal pa recepta nisem dobila.

Pa kako lahko kečap na pico daješ … !!!?

JUST NO !

ARRRRGHHHHHH

Živček, verjetno poznaš zbirko knjih Pet prijateljev. Nemci so se pred leti spravili snemat filme in so v enem delu naredili tako, da kao ta mlajši brat Dick obožuje običajno pico s pekočo čili omako, čokolado, brokoli … Za točne podrobnosti bi morala svoja otroka vprašat … No moja nadebudneža sta hotela točno tako pico in sta jo celo pojedla.
Pri hčeri v vrtcu pa so en večer, ko so otroci imeli nočevanje v vrtcu, delali pico in testo naredili iz brokolija in zelenjave (brez testa). Smo dobili še starši za domov probat in je bilo perfektno. Žal pa recepta nisem dobila.
[/quote]

Poznam, nisem pa bral.

So mi bile knjige od Karla Maya bolj všeč.

Pa kako lahko kečap na pico daješ … !!!?

JUST NO !

ARRRRGHHHHHH
[/quote]

Pomidor je pa iz paprike?bumbar

Pomidor je pa iz paprike?bumbar
[/quote]

Na pico se dajejo pelati (mleti, sekani, narezani…) ali posušene šnite paradajza.

Ne pa začinjena ukisana gošča za hrenovke!

Sir, pelati in spermo.

Na pico se dajejo pelati (mleti, sekani, narezani…) ali posušene šnite paradajza.

Ne pa začinjena ukisana gošča za hrenovke!
[/quote]

Pa koga ti zelis navdahnit?se palis na gopodinje? Paradajz je paradajz, zdaj a je piksni ali v tubi ak v glazu a ne

Salamo, sir in kakšno olivo.Pa gobe.Klasika je zame najboljša.

Pa koga ti zelis navdahnit?se palis na gopodinje? Paradajz je paradajz, zdaj a je piksni ali v tubi ak v glazu a ne
[/quote]

Pa kaj ti mona zahojena nešolana ni jasno.

Paradajz je paradajz.

Uscana mešanca paradajza, kisa, začimb, cukra in še kakšnga škroba pa kečap.

Pomidor je pa iz paprike?bumbar
[/quote]

Kečap ali pa paradižnikova omaka ali pa paradižnik vseeno malo drugače. Jaz tudi ne maram kečapa, ker je presladek. Samo omaka iz paradižnika (doma narejena) pa mogoče še kak paradižnik na slajsice narezan … 🙂 Morda je pa to mislil.

Pa kaj ti mona zahojena nešolana ni jasno.

Paradajz je paradajz.

Uscana mešanca paradajza, kisa, začimb, cukra in še kakšnga škroba pa kečap.
[/quote]
A bejz no,in zakaj pol dajes zacimbe pa skrob pa olje pa vlozene pomidore,da bo bilj smensi na pico?pa ja sam moko zri bedak…prevec beres vabje revije da bi se babam orikupu tu bumbar


A bejz no,in zakaj pol dajes zacimbe pa skrob pa olje pa vlozene pomidore,da bo bilj smensi na pico?pa ja sam moko zri bedak…prevec beres vabje revije da bi se babam orikupu tu bumbar
[/quote]

Pa če ti buxl ninaš občutka za mero ti nism jst kriv. Prokodijo!

Kje si pa vidu da se paradajzova mezga poliva. Pljuneš eno žlico gor, razmažež na tanko fuknaš sir pa glive pa eno olivo na sredo za dekornament al kaj. Fuknaš v peč in BASTA

Kečap je presladek, čisto pokvari pico.

Dajmo zakomplicirat. Kako naredite testo za pico? Tehtate, zamesite, vzhajate, količina?
Jaz v kruhomatu po receptu iz navodil. Sam pol mi je tisto posodo hudič spucat.

New Report

Close