Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kajenje med porodom?

Kajenje med porodom?

Že od srednje šole sem strastna kadilka, petnajst let sem kadila čisto vsak dan (tudi ponoči kadar sem se zbudila), nato sem letos zanosila in prvič po dolgem času sem kajenje postopno opustila. Zdaj sem v 35. tednu in ne mine niti ura, da ne bi pomislila na čik, občutek imam da se mi bo vsak čas zmešalo, odštevam dneve do poroda in imam slabo vest, ker se kajenja po porodu veselim skoraj bolj kot otroka. Zanima me ali je možno kaditi med porodom? Dvomim, da bi med popadki kajenje škodilo otroka (morda bi ga celo pomirilo) in zase vem, da mi bo to pomagalo bolj kot kakršnokoli sredstvo proti bolečinam. Če je prepovedano – ali je možno da kaditi vsaj pred porodnišnico ali kje na skrivaj?

Provokacija

Je bil post potreben? Če misliš da je provokacija zapri temo in pusti drugim, da povedo svoje mnenje.

Nosečka, da med porodom lahko kadiš, ker je z novo zakonodajo kajenje dovoljeno samo in izključno v porodnih sobah (drugod po stavbi se ne kadi). Dovoljeno pa prav zato, ker so nikotin uvrstili med protibolečinska blaga sredstva.

Verjetn prvi otrok ane?
Blagor teb če boš prsla do tja kjer se lohk kadi…

jaz mislim ,da se boš znajdla v vsakem primeru. vsaj tak občutek imam.

Je bil post potreben? Če misliš da je provokacija zapri temo in pusti drugim, da povedo svoje mnenje.

Nosečka, da med porodom lahko kadiš, ker je z novo zakonodajo kajenje dovoljeno samo in izključno v porodnih sobah (drugod po stavbi se ne kadi). Dovoljeno pa prav zato, ker so nikotin uvrstili med protibolečinska blaga sredstva.
[/quote]

To ni res, kajenje v porodni sobi ni dovoljeno.

Je bil post potreben? Če misliš da je provokacija zapri temo in pusti drugim, da povedo svoje mnenje.

Nosečka, da med porodom lahko kadiš, ker je z novo zakonodajo kajenje dovoljeno samo in izključno v porodnih sobah (drugod po stavbi se ne kadi). Dovoljeno pa prav zato, ker so nikotin uvrstili med protibolečinska blaga sredstva.
[/quote]

In svizec zavije čokolado v folijo. Božiček in velikonočni zajček tudi obstajata. Tableta popustila?

To ni res, kajenje v porodni sobi ni dovoljeno.
[/quote]

Seveda je. Od letos je dovoljeno. Ni vem pa koliko se poslužujejo tega.

Te razumem.
Jaz sem kadila pred porodnisnico – 5 ur po porodu – in ko so me sestre zagledale, so mi rekle naj samo pomaham in me bodo pospremile nazaj v sobo, v bodoce pa naj jim recem kam grem in da me bodo one peljale, da se mi med podvigom ne bi kej zgodilo.
Samo, ce ne kadis, dej dokoncno opusti kajenje, ce si ze tolk dalc prisla.

Seveda je. Od letos je dovoljeno. Ni vem pa koliko se poslužujejo tega.
[/quote]

V vseh zaprtih javnih ustanovah je kajenje prepovedano, glih tko v avtu če je otrok v avtu in ti tuki trapariš, da bo država svoje delavce izpostavila cigaretnemu dimu???? In čudež rojstva, da dojenček prijoka na svet v zakajeni porodni sobi ker se mati ne zna brzdat? In da bodo celo porodno sobo razkuževali in luftali da bo primerna za uporabo naslednji porodnici, ki ji bo tvoj čik smrdel? In bojo meli porodno sobo ki jo ne bo mogoče uporabljat ker smrdi po čikih?
Če sestra ne želi biti izpostavljena cigaretnemu dimu, ker se ti ne moreš zadržat bogo revše, ti lahko odkloni zdravniško pomoč? Boš sama rodila in pritiskala, sej boš čist mirna s čikom med zobmi. Ali je njeno zdravje nepomembno samo za to, da lahko ti rodiš š čikom v gofli?

A to si ti tista, ki je rada lepa?
Merkaj no, čiki postarajo.

Seveda je. Od letos je dovoljeno. Ni vem pa koliko se poslužujejo tega.
[/quote]

Resno no nehaj s takimi nespostljivimi. To ni niti malo smesno, da se tako norcujes iz tujega zdravja.
Resnica pa je, da je prepovedano kaditi tudi ti v lastnem avtu v privo otrok, ne pa da bi ti celo dovolili da ga zakajas in zastrupljas se v bolnici, ko prvic zadiha. In da zraven zakajas in zastrupljas se zdravstveno osebje.

Zasvojena si, tako da veš.

New Report

Close