Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nehajte že očitat, da je hrana pomoč

Nehajte že očitat, da je hrana pomoč

JAZ vozim z našega sela v mesto, na sedež RK socialce.
Posledično tudi vidite makino, ki pride po pomoč na RK.

A sploh veste kaj dobijo? Par makaronov, 2 piksni pomidorov, 1 l olja, 2 kg moke in 2 kg riža.

Vse težko za nest – v resnici pa vredno vse skupaj 4 €. Kje je še prevoz. Kje je še vse drugo?
Kaj ti pomaga 2 kili riža, če nimaš nič za zraven? In to en cenen riž, ki se razpaca?

Dajte si dopovedat, da talajo eno robo, tik pred rokom…. s katero si boš bolj malo pomagal.
A boste vi jedli vsak dan riž? Pa ene stare makarone? S čim?

Saj dajo nekaj….. tok da izgleda. V resnici je pa to beda! Taka beda, da jih je lahko sram! Itak vodilni na RK poberejo smetano.

Pol pa še nekaj…..da so prostovoljke kakšne tečne maherce – te pa res vse mine!

Nekaj bajt naprej je karitas in hodijo ven s konkretnimi vrečkami.
Se pa strinjam, da hrana ni v pomoč, če v bio zabojnikih opaziš kup zavržene hrane. Enkrat v njej cca 5 kil paradajza, pa niti gnil ni bil. Nisem gledala z mikroskopom, kanta je bila že bolj polna, na vrh pa ta paradajz. In ne rabiš niti očal, da tega ne bi opazil.

Tudi 4 € ni malo… ce jih nimas.

Kaj pa bi ti da/a v paket?

Sicer… s tem glede pobiranja smetane pa se strinjam. Ampak to je v vseh t.i. “dobrodelnih” organizacijah enako.

Sedaj pa vi napišite kaj bi dali, da bi bilo nasitno, poceni ter z dolgim rokom trajanja.

Vrečka praška
Milo
Sampon
Univerzalna krema
Toaletni papir
Sredstvo za posodo
Zobna pasta
2 l olja
Kis
Sol
Sladkor
Moka
Ovseni kosmici
Riz
Makaroni
Bon za 5 kg sadja po izbiri in bon za 5 kg zelenjave po izbiri, v določenih apoenih seveda, recimo 10 eur na bon.

Tole sem zdaj iz spomina napisala, verjetno bi se pa še kaj našlo
Odkod denar?
Za začetek bi bili vsi funkcionarji teh dobrodelnih organizacij neplačani prostovoljci, iz tega naslova bi kapnilo kar nekaj cvenka.
Trgovcem bi pa država lahko oprostila davka za toliko, kolikor bonov so potalali, torej bi oboji imeli korist, inljudje in trgovci.

Recimo takole …

Vrečka praška – Ja
Milo – Ja, otroško, če se sploh še dobijo otroška trda mila.
Sampon – otroški, pa ne vsakega, ker če si reven, še ni treba, da ti poleti pol las z glave.
Univerzalna krema – Ne. Nekomu lahko naredi tako štalo na koži, da bodo zdravniki še 3 mesece sanirali.
Toaletni papir – Ja
Sredstvo za posodo – Ja, skupaj s parom gospodinjskih rokavic za primer, da oseba tiste znamke ne prenaša.
Zobna pasta – Pogojno, velja podobno kot za šampon.
2 l olja – To je najmanj za pol leta. Če že, raje liter olja in kilo masti, ki jo lahko namažeš tudi na kruh, odkar ni več “hudobna”
Kis – Liter na leto.
Sol – Kila zadošča za 3 do 6 mesecev, vključno s soljenjem vode za makarone in krompir.
Sladkor -Ja, ampak v takih količinah, da se porabi.
Moka – V razumnih količinah, odvisno, ali ima oseba možnost peči kruh ali ne.
Ovseni kosmici – 3/4 ljudi ne ve, kaj bi s tem. Pa to ne samo tistih z dna.
Riz – Ja, ampak ne veliko, ker pri nas pač ne velja za osnovno živilo in ga marsikdo ne mara.
Makaroni – Ja, ker so uporabni na 101 način.
(Jaz bi k tvojemu seznamu dodala še kako škatlo mleka v prahu ali trajnega mleka in kako ribjo ali mesno konzervo)
Bon za 5 kg sadja po izbiri in bon za 5 kg zelenjave po izbiri, v določenih apoenih seveda, recimo 10 eur na bon.
– ... in nakup z izkaznico, da se prepreči prodaja bonov oz. menjava za “bolj koristne” artikle, npr alkohol.

Saj vem, da tudi trenutna vsebina paketov z 10 kilami belih makaronov in 10 kilami riža ni v redu in je za marsikoga čisto neprimerna. Ampak če bi namenili velike količine dodatnega denarja za pakete, ni smiselno dajati v njih stvari, ki bi lahko bile (iz upravičenih razlogov) neuporabne.


Pocasi poste prisli do Ameriskega modela, food stamps, kjer dobijo kartico dolocene vrednosti s katero lahko v dolocenih trgovinah kupijo kar pac potrebujejo:
Vaš link

Potem pa se izkaze, da ameriski revezi najnolj potrebujejo koka kolo, pivo, cips in sladkarijo. Kot ze veckrat povedano, revscina se zacne v glavah.

Zakaj revni kupujejo junk food, je lepo razlozeno (tudi) v kakih dokumentarcih. Zato ne bi (spet) tukaj o tem. Sirina razmisljanja in razumevanja situacije je v glavi.

Tezko bi rekli, da je vsebina nasih paketov prehransko kaj boljsa od kartic za ciips in sladke pijace. Ogromno olja, cuker, pa skrob v obliki makaronov in riza. Ampak tako tam kot tu je to hrana, ki za mali denar nasiti. Ljudje ne umrejo od lakote in mogoce bodo imeli kdaj moznost priti do cesa boljsega.


Po kateri logike gre opravicevati kupovanje gaziranih pijac? Jaz jih ne kupujem. Pijem skoraj izkljucno vodo. Ne le da je prakticno zastonj. Tudi bolj zdrava je.

Isto velja za obroke v verigah s hitro prehrano. In yugo verzijo le te, picerije, pleskavice, bureki, itd. Ne pomnim kdaj sem obiskal karkoli od tega. Ne le, da obstajajo cenejse alternative. Npr. obrok si lahko pripravis in prineses tudi od doma. Tudi bolj zdrave so lahko. Vemo kateri sloji najraje posegajo po tovrstni prehrani. Mnogim zdrava uravnotezena prehrana tako ne disi.

Lenoba, nedisciplina, nepoglabljanje v karkoli ter posledicno neznanje in nespametne odlocitve na vseh podrocjih, od prehrane do zaposlitve, fizicne neaktivnosti, itd so najbolj doma ravno med t.i. revnimi sloji. To velja tudi za zapravljanje za skodljive razvade, od alkohola do cigaret, sladkarij, popivanje po gostilnah, ki vsestransko skodijo zdravju.

Nobeno nakljucje ni, da vecina tistih, ki zadenejo na loteriji v kratkem vse “izgubi”. Zakaj? Vecini revezev enostavno ni pomoci. Sploh ni vazno kaj in koliko jim das. Cas bi ze bil, da se druzba resneje spoprime s spoznanjem, da je relativno velik del populacije enostavno opravilno nesposoben. Tam, kjer so slednji vecina, npr. Ekvatorijalne afriske drzave, pa od veka vekomaj vlada najvecji kaos.

Kakšne plače imajo pri nas na RK?!
(mislim, da vsi čez 3000 €)

Tudi meni je taka vsebina kar nekaj.
No, jaz bi obvezno dodala se polento, pa zdrob, se na izi skuha in je zelo dobro. Drugace pa se kak liter mleka, kos sira, kozarec vlozene rdece pese.
A krompirja ne dajo, ker bi segnil?
Pa kak paket zelenjave, malo korenja, glavo solate, cebulo, suh fizol.
Kg jabolk.

Idej imam se precej, a dvomim, da bi vecina vedela, kaj poceti s tako hrano.
V zimskih mesecih morda loncek kislega zelja, pa se to bi najbrz marsikdo vrgel v smeti. Ali pa tudi ne.

Je pa pred kratkim nek funkcionar v eni od dobrodelnih org povedal, kaksno placo ima. No, ni razkril cifre, le razred je povedal, kao saj vecina nima pojma…
Tam okrog 50. Pa tisti, ki se malo spoznate, kaksno placo to pomeni…

Aja, pa skatlo jajc bi se dala zraven in eno maslo, morda kako marmelado.

Nic mleka? Konzerv ribe? Kaj pa sadja/zelenjave nic? Ker ob taki prehrani, ki si jo nastela (samo beli oh) ljudje zbolijo in propadejo ker manjkajo kljucni vitamini,minerali IN beljakovine.

Poznam par, ki dobi paket na Karitasu.
Vedno dobijo paket mleka, s tem da ga noben od njiju ne pije. Potem ga ponudijo meni, pa jim potem sama prinesem kaj drugega iz trgovine.

Moka, sladkor, olje jima je OK.

Riža in makaronov je preveč, tudi dobim kakšno kilo.

Krompir , zelenjavo, jabolka, čebulo to vse si pridelata sama, ker nista lena, je pač situacija takšna, da je samo en zaposlen.

Sama sta še najbolj vesela, da jim Kartitas plača račun za elektriko ali komunalo, to mislim, da pridejo na vrsto 1x ali 2x na leto.

Sama bi rekla, da manjka mesa, vendar pa zoper kako ga hranit, da se ne pokvari.

Problem je, da smo si ljudje različni, prav tako naše navade. Težko je dati vse v en kalup.

Leta 2008 je en možakar ostal brez službe po 38 letih dela. Takrat sem šla sama na RK iskat zanj paket. Tisti paket je bil kar konkreten in se ga ne bi branila niti sama. Poleg ostalega je bil tudi prašek, ribje konzerve, Cedevita (sicer druge blagovne znamke), pašteta, Viki krema itd.

Kolikor vem, je že pred časom bil znesek paketa 12 evrov. In roba ni pred rokom uporabe.

Zakaj lažeš, avtor?

Nic mleka? Konzerv ribe? Kaj pa sadja/zelenjave nic? Ker ob taki prehrani, ki si jo nastela (samo beli oh) ljudje zbolijo in propadejo ker manjkajo kljucni vitamini,minerali IN beljakovine.
[/quote]

Paket od RK ali Karitasa je pomoč, ne pa celotna mesečna zaloga hrane. Kdaj vam bo to jasno? Gre za pomoč. Kar manjka dokupiš po svojih željah, od RK pa dobiš osnovo oz. pomoč, da ti ni treba nakupit vsega.

Znanka mi je povedala, da tako na RK kot na Karitasu dobivajo pašto, riž in eno posebno mleko, ki je zanič. Zakaj ne dajo npr. kakšnega bona za v mesnico, da bi kupili malo mesa? Saj menda se same pašte in riža (in še to je slabe kvalitete!) ne da jesti.
Nikoli pa ne dobijo kakšnih ribjih konzerv.


Aja, pa skatlo jajc bi se dala zraven in eno maslo, morda kako marmelado.
[/quote
Ljudje, a vam ni jasno, da je tale hrana v paketih za premostitev stiske, ki ne sme trajati v nedogled. Bodo morali tile revni enkrat začet tudi kaj delat. Pri nas (za razliko od zahoda) revežev v resnici NI. So samo tisti, ki se to delajo. Z vsemi socialnimi pomočni pridejo na veliko več, kot tisti, ki delajo za minimalca in ne hodijo na Karitas in RK po pakete. Sicer pa, kdor jih noče, naj jih pusti za druge.
Kar pa se tebe in tvojih idej tiče, mogoče pa še eno flašo šampanjca pa malo jagod, da ne bo tako dolgočasno. In k marmeladi pa maslu še ene dva paketa “tousta”.
Nehajte!


Aja, pa skatlo jajc bi se dala zraven in eno maslo, morda kako marmelado.
[/quote
Ljudje, a vam ni jasno, da je tale hrana v paketih za premostitev stiske, ki ne sme trajati v nedogled. Bodo morali tile revni enkrat začet tudi kaj delat. Pri nas (za razliko od zahoda) revežev v resnici NI. So samo tisti, ki se to delajo. Z vsemi socialnimi pomočni pridejo na veliko več, kot tisti, ki delajo za minimalca in ne hodijo na Karitas in RK po pakete. Sicer pa, kdor jih noče, naj jih pusti za druge.
Kar pa se tebe in tvojih idej tiče, mogoče pa še eno flašo šampanjca pa malo jagod, da ne bo tako dolgočasno. In k marmeladi pa maslu še ene dva paketa “tousta”.
Nehajte!

Ja kot mi je znano Karitas dokupuje poleg osnovnih paketov, ki jih nudi EU še pralni prašek, omake za testenine, pastete,ribe,marmelado, nutelo itd. Zelo,zelo me pa moti to, da v vrsti kot vidim čakajo tudi taki, ki kadijo cigaret na cigaret. To je na osebo sigurno 100 e. Saj za tako razvado pa imajo!!!

Ja kot mi je znano Karitas dokupuje poleg osnovnih paketov, ki jih nudi EU še pralni prašek, omake za testenine, pastete,ribe,marmelado, nutelo itd. Zelo,zelo me pa moti to, da v vrsti kot vidim čakajo tudi taki, ki kadijo cigaret na cigaret. To je na osebo sigurno 100 e. Saj za tako razvado pa imajo!!!
[/quote]
Prav je da imajo, samo si zgolj foušljivo, zlobno, privoščljivo in prav je da trpiš, zaradi teh lastnosti.


Prav je da imajo, samo si zgolj foušljivo, zlobno, privoščljivo in prav je da trpiš, zaradi teh lastnosti.
[/quote]

Bi ti, finančno propadli alkoholik, mogoče napisal kdaj kaj konkretnega in razumljivega, ali morebiti vsaj slovnično pravilnega?

Bi ti, finančno propadli alkoholik, mogoče napisal kdaj kaj konkretnega in razumljivega, ali morebiti vsaj slovnično pravilnega?
[/quote]

Ta usekanc ne zna nič napisat razen da nizkotno žali vsevprek. Krivda pa je na strani administratorjev, ker mu ne blokirajo številke ip-ja. Bo treba kakšno resno pismo poslat.

Predstavnik polarni je blokiran in to na način, kjer se več ne more prijavit kot stalni član. Ker pa je njegov ip premičen, se pač prijavlja kot črni.
Drugače se pa ne sekiraj, ker imaš na vseh forumih nekaj takih težkih psihičev in pač to vzameš v zakup. Jaz spregledam in gre. Niti ne preberem več, kar on spaca skupaj. Alko in motenost, pa imaš rezultat.

V mojih začetnih časih prostovoljstva smo dal v paket še čokolado, čajno salamo, kakšno ribjo konzervo in paštete, sir ementalec (vakumsko pakiran), čokolešnik ali čokolino, kak čaj, ananasovo konzervo ali kak drug kompot, kakšno omako v konzervi, ipd. Potem je pa tole bilo zreducirano le še na moko, riž, testenine in olje. Mleko so dobili le nekateri, prav tako jabolka in krompir, če sta bila.

New Report

Close