Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moja dediščina ne bo ustvarjala lenuhov

Moja dediščina ne bo ustvarjala lenuhov

Počasi bom kot podjetnik izpregel, star sem že, kar nekaj materialnega ustvaril, zdaj si pa moja najožja žlahta že sline briše, kaj bo podedovala. Nič ne bodo dedovali, ker dediščina je samo potuha lenuhom, tako kot socialna podpora. Vsak si naj sam premoženje ustvari, ker dela je dovolj za tiste, ki hočejo delat. Firmo, ki sem jo sam iz nič gor postavil, bom lepo prodal, kupnino pa nakazal združenju delodajalcev. Ne bom z dediščino lenuhov preživljal, pa sorodstvo gor ali dol!

Čim več zapravi.

Se pravi da bos financno podpiral kup meglomesalcev, ki so prave delodajalce lepo nategnili z zdruzenjem, zdaj pa lepo od njih psevdodavke vlecejo.

Se pravi bodo zakopali skupaj z gnojem, ki je nagrabil? Morda bi pa upošteval za časa življenja rek, da nihče ne zasluži več kot poje? Torej vse ostalo nisi zaslužil, ampak nagarbil, ker preprosto nisi bil in nisi človek, crknil boš pa kot vsag drug, le da te niti bližnji upravičeno ne marajo in nič bne boš nesel s sabo. Morda celo v mukah, to bi bilo edino pravično..

Kupnina, ki jo boš prejel na račun bo šla v dedno maso. Tako je po zakonu in zakoniti dediči, ki bodo določeni na sodišču, si jo bodo tudi razdelili. Znesek, ki bo torej ostal na dan tvoje smrti.
Da bi jo nakazal združenju je pa nemogoče. Nihče si ne želi starost preživeti brez denarja, ki v končni fazi ponuja sigurnost. Dvomim, da si ti edini na tem svetu, ki to želiš.

Znan ameriški ekonomsko/marketinški guru je izjavil, da je popolnoma v redu, če si starejši človekm dokler je še živ, plača pogreb, v gotovini pa pusti tri plače ali tri pokojnine.

Človek predlaga torej (za tiste, ki imajo več) intenzivno trošenje zadnjih 5, 10, 20 let.

Ne vidim niti enega resnega protiargumenta.
To, da se spodobi, da svojci/otroci nekaj dobijo, zame nikakor ni resen argument…

Kajti kar nekaj sto jih v SLoveniji vsako leto “pade dol”, ravno, ko dokončajo novo hišo 350 kv. metrov in hočejo kupiti 8 metrov daljšo, predvsem pa NOVO jadrnico.

Hišo na Hrvašekm pa imajo itak že od prej, le koristiti jo ne morejo več kot 14 dni na leto, ker samo delajo in delajo…

Budale.

Se ti javim in ga greva skupaj malo zapravljat. Eno ali več lepih potovanj ali pa križarjenje, to bi bilo fajn doživet. No, pa ne bi se čisto na tvoja rama obesila, ker imam tudi sama “lepo” pokojnino, bi pa lahko slupaj uživala.

No, zdaj pa resno. A veste, kaj je rekel Bill Gates? Svojim otrokom bo zapustil čisto nekaj malega, ostalo bo podaril v dobro delne namene. To ne bo naredil, ker jih ne bi imel rad, ampak, ker jim noče vzeti prihodnosti. In v tem delu ti dam prav avtor.

Vemo, da je rekel.. Če bi bil človek, ne bi kopičil, bi sproti dajal višek naprej lačnim. Seveda nobeden od teh ni človek, temveč gnoj za časa življenja, še preden bo v zemlji zgnil skuapj z lačnim in bil eanakovreden.


Čisti populizem in vi nasedate.

Dediščino je treba obdavčit in to fejst. Kar je nad 50 jurji, lepo 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davka, tudi za sinove, hčere, skratka za vse, ki niso bili solastniki tega predmeta, je treba 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davka nabit na dedovanje, ker očitno niso pomagali pri ustvarjanju tega in pokojniku niso bili dovolj zaupanja vredni, da bi jih pisal kot solastnike, zakaj potem po smrti ja? Šenk pa naj bo neobdavčen.

Kaj ima človeštvo od tega, da eni razvajenci na svet padejo v bogastvo, potem pa ne znajo cenit čisto ničesar, eni pa praskajo za preživetje? To je malo treba omejit.

O jaz bom pa vse otrokoma dala tako je tudi prav
Dobrodelnost se začne doma najprej za svoje poskrbi potem za tuje

In kaj jim boš ti revše babje dalo? Gate z obrabljeno elastiko in sandale brez šnole? Puhoglavka v akciji in blodnjak kaj vse imeti in še imeti. Rekonstrukcija inteligence seveda ni možna in tako naj ostane.

In kaj jim boš ti revše babje dalo? Gate z obrabljeno elastiko in sandale brez šnole? Puhoglavka v akciji in blodnjak kaj vse imeti in še imeti. Rekonstrukcija inteligence seveda ni možna in tako naj ostane.
[/quote]še nisi nehalo, boš preživelo sploh stanje v katerega si danes padlo in že cel dan noriš z vsemi možnimi vzdevki, od ukrdenih dalje?

In kaj jim boš ti revše babje dalo? Gate z obrabljeno elastiko in sandale brez šnole? Puhoglavka v akciji in blodnjak kaj vse imeti in še imeti. Rekonstrukcija inteligence seveda ni možna in tako naj ostane.
[/quote]
Polarni nemoj da mi se obracas pojdi spat


Polarni nemoj da mi se obracas pojdi spat
[/quote]
Grda, to ni bil polarni ampak trol!


Polarni nemoj da mi se obracas pojdi spat
[/quote]
Čakaj, jaz ti bom dal vetra, ko si boš zaslužila, danes še uno nori, ki mi je ukradlo vzdevek, nevrolg iz tirolske, je očitno v zadni fati shizofrenije, ki si jo je “pozdravil”.😁

Svašta res
Pa kera budala krade nike da mi je vedet
Ta mora imeti resne psihične tezave


Čakaj, jaz ti bom dal vetra, ko si boš zaslužila, danes še uno nori, ki mi je ukradlo vzdevek, nevrolg iz tirolske, je očitno v zadni fati shizofrenije, ki si jo je “pozdravil”.😁
[/quote]
Pa sej to je že noro kar se dogaja tuki
A je to kaka skrita kamera


Pa sej to je že noro kar se dogaja tuki
A je to kaka skrita kamera
[/quote]Ni, odpeljalu se mu je. Začel je noret v temi o shizofreniji, to je bil očitno sprožilec. Človek ima najverjetneje res shizofrenijo.

Grda, verjetno je tudi tebi nick ukradel. Se grem staviti, da je on tisti, ki piše o lezbični partnerici. Človek je resno moten.

Ni, odpeljalu se mu je. Začel je noret v temi o shizofreniji, to je bil očitno sprožilec. Človek ima najverjetneje res shizofrenijo.
[/quote]
Sej ne vem več kaj naj rečem

Dediščino je treba obdavčit in to fejst. Kar je nad 50 jurji, lepo 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davka, tudi za sinove, hčere, skratka za vse, ki niso bili solastniki tega predmeta, je treba 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davka nabit na dedovanje, ker očitno niso pomagali pri ustvarjanju tega in pokojniku niso bili dovolj zaupanja vredni, da bi jih pisal kot solastnike, zakaj potem po smrti ja? Šenk pa naj bo neobdavčen.

Kaj ima človeštvo od tega, da eni razvajenci na svet padejo v bogastvo, potem pa ne znajo cenit čisto ničesar, eni pa praskajo za preživetje? To je malo treba omejit.
[/quote]

Fuknjenc

Iz nič sigurno nisi ustvaril, tega kar imaš. Verjetno so te starši financirali. Lahko si delal, a so te vseeno predniki nekoliko financirali.

Kupnina, ki jo boš prejel na račun bo šla v dedno maso. Tako je po zakonu in zakoniti dediči, ki bodo določeni na sodišču, si jo bodo tudi razdelili. Znesek, ki bo torej ostal na dan tvoje smrti.
Da bi jo nakazal združenju je pa nemogoče. Nihče si ne želi starost preživeti brez denarja, ki v končni fazi ponuja sigurnost. Dvomim, da si ti edini na tem svetu, ki to želiš.
[/quote]

Poišči si svoj nick, ne izrabljaj nicka forumašice, ki je ni tu.
Kako vem, da nisi prava? Ker je odgovor napačen, z oporoko lahko vsak podari svoje premoženje komur želi, zakoniti dediči pa imajo s tožbo pravico do nujnega deleža.

New Report

Close