Najdi forum

Tednik

Je kdo gledal ta Tefnik, kjer govorijo o nepremičnini v Ihanu? Ljudje so drjansko kupili stanovanja leta nazaj, ne da bi vedeli za plombo (če sem si prav zapomnila), in zdaj ko je investitor umrl z dolgovi, bodo 15 družin deložirali…

Kaj???!!!

Katastrofa, pa kje to živimo, bananarepublika! Da se meni to zgodi, se z nohti držim za stene… Res se mi smilijo družine, ki tam živijo.

lažje je, če daš link

https://4d.rtvslo.si/arhiv/tednik/174568929

Situacijo tam poznam.

Zadeva ima dolgo brado.

Objekt je bil ze v osnovi na slabem glasu.
Ni bilo gradbenega dovoljenja.

Cena nepremičnin je bila zelo nizka.
Kupci so bili seznanjeni z plombo. Ni pa bil za njih alarm, da je nekaj narobe.

Aha, torej, da so vedeli? Hja, možno tudi ja, pa jih je cena premamila v nakup, kljub ne najbolj ugodnim razmeram… Mah katastrofa vseeno, večina njih – npr otroci – niso nič krivi.

Kakšna banana republika, neki?! To lahko reče samo popolnoma neizobražena oseba. Ljudje so naivno kupovali stanovanja, ki so v zemljiški knjigi imela zaznamek in ko jim je lastnik rekel, da naj ne skrbijo in da bo vse urejeno, so mu kar slepo verjeli. Moraš biti popoln bedak, da vložiš svoj denar v nekaj takega. In zdaj je cela panika, ker so se stvari zakomplicirale. Logično, da so se, to je bilo samo vprašanje časa. Po toči zvoniti je prepozno.

Razumem in se strinjam, kljub temu pa tega ne obsojam.

Hudič v sili tudi muhe je in verjamem, da niso imeli drugih – parkrat dražjih – možnosti za nakupe nepremičnin brez plomb. Ne bi obsojala, jim pa želim, da se dobro reši kljub vsemu.

V članku so pokazali pogodbo, kjer piše, da se stanovanje prodaja brez bremen.

No saj to je tisto, kar je zaskrbljujoče…

Pa tista upokojenka je razlagala, da je pogodbo podpisala v nepremičninski agenciji. Ampak itak da agencija ne obstaja več, bivši latsnik je pa umrl. Torej noben ne bo odgovarjal za nateg.

New Report

Close