Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ugovor na plačilni nalog zaradi cpp

Ugovor na plačilni nalog zaradi cpp

Poslal sem ugovor/pritožbo na plačilni nalog poslan s strani policije zaradi kršenja CPP. Kot sem prebral lahko ugovoru ugodijo ali pa zavrnejo in če zavrnejo potem zadevo odstopijo na sodišče – sodno varstvo. Koliko traja vse skupaj? Dobim kakšen odgovor s strani policije prej ali dobim vabilo sodišča?

Ce si dobro prebral placilni nalog, spodaj pise da vlozis Zahtevo z sodno varstvo, ne pa ugovor.

Ko policija prejme tvoj “ugovor”, ga skupaj s spisom odstopi pristojnemu Okrajnemu sodiscu. Kdaj bos na vrsti je pa odvisno od tega, katero sodisce bo obravnavalo zadevo,ker so razlicne obremenitve na razlicnih sodiscih.

Prvi organ, ki odloča je policija, zato ugovor. A bo kaj narobe če sem napisal kot zadevo pritožba/ugovor?

Vem, da v zakonu piše, da Policija odloča prva in nato, če je pravno sredstvo neutemeljeno, zadevo odstopijo sodišču, ampak ti jaz povem da v praksi tega ni. Če je vloženo pravno sredstvo, se le-to, skupaj s spisom zadeve, takoj odstopi sodišču. Policija zgolj še bolj podrobno napiše svoje poročilo o incidentu, kot je bilo napisano na plačilnem nalogu.

Ni narobe, ker bodo iz vsebine razbrali kaj si hotel s tem, ko si vlagal pravno sredstvo.

Redno vozim pijan in dokler sem imel izpit sem bil vedno ustavljen in vedno zaželeno pihanje. Zdaj vozim brez in me še niso ustavili. Ko me bodo mi ne morejo nič. Izpit so mi že vzeli, na socialno podporo se ne morejo obesiti, avto je pisan na sina. Zakaj torej ugovarjaš? Enostavno je zate preveč komplicirano?

Vem, da v zakonu piše, da Policija odloča prva in nato, če je pravno sredstvo neutemeljeno, zadevo odstopijo sodišču, ampak ti jaz povem da v praksi tega ni. Če je vloženo pravno sredstvo, se le-to, skupaj s spisom zadeve, takoj odstopi sodišču. Policija zgolj še bolj podrobno napiše svoje poročilo o incidentu, kot je bilo napisano na plačilnem nalogu.

Ni narobe, ker bodo iz vsebine razbrali kaj si hotel s tem, ko si vlagal pravno sredstvo.
[/quote]

Ja, saj sem itak napisal št. plačilnega naloga, tako da, bo že.
A moj ugovor pride do sodnika? Ker na zagovoru mislim zadevo pojasniti še v podrobnosti, pač glede na vprašanja ki mi jih bo zastavil/a.

Ja, saj sem itak napisal št. plačilnega naloga, tako da, bo že.
A moj ugovor pride do sodnika? Ker na zagovoru mislim zadevo pojasniti še v podrobnosti, pač glede na vprašanja ki mi jih bo zastavil/a.
[/quote]

Ja sej to je smisel Zahteve za sodno varstvo, da jo obravnava sodnik. Njega pa ne zanima tvoj subjektiven pogled na zadevo, ampak pravna utemeljitev tvojega početja, torej da utemeljiš na podlagi katerega predpisa je tvoje početje dopustno in pa seveda dokazi, ki lahko poleg tvoje izjave potrdijo, da je to kar trdiš resnično.

Ja sej to je smisel Zahteve za sodno varstvo, da jo obravnava sodnik. Njega pa ne zanima tvoj subjektiven pogled na zadevo, ampak pravna utemeljitev tvojega početja, torej da utemeljiš na podlagi katerega predpisa je tvoje početje dopustno in pa seveda dokazi, ki lahko poleg tvoje izjave potrdijo, da je to kar trdiš resnično.
[/quote]

O, pa še kako ga bo zanimalo. Zapis prekrškov je napisal na podlagi prijave.

Ja, saj sem itak napisal št. plačilnega naloga, tako da, bo že.
A moj ugovor pride do sodnika? Ker na zagovoru mislim zadevo pojasniti še v podrobnosti, pač glede na vprašanja ki mi jih bo zastavil/a.
[/quote]
In če ni skrivnost n kaj toćno si se pritožil? Večina pritožb je nmamreč ne le neutemeljenih, ampk bedastih. se pa najde kaka upravičena. Moja bivša se je pred časom tako pritožila, ker sta oba udeleženca ob manjši prometni nesreči dobila globo. Sodišče je odločilo, da policija ne sme izdajat plačilnega naloga, če krivec ni ugotovljen, torej je bila pritožba upravičena in uspešna.

mal bo treba še izpilit tehniko, če že hočeš dotičnega v drek tunkat…do takrat si pa nabavi gnojne vile.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

mal bo treba še izpilit tehniko, če že hočeš dotičnega v drek tunkat…do takrat si pa nabavi gnojne vile.
[/quote]

Dvomim, da bo temu zblojencu vedeti, kaj z vilami početi. Tudi za gnoj rabiš vsaj ščepec tistega, kar so že davni rekli inteligenčni kvocient.

Dvomim, da bo temu zblojencu vedeti, kaj z vilami početi. Tudi za gnoj rabiš vsaj ščepec tistega, kar so že davni rekli inteligenčni kvocient.
[/quote]

še bo treba vadit…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

No , nikoli, ampak res nikoli ne potrdijo ugovora, cetudi je dokazilo zraven. Varstvo in zakonitost , kje pa. Vedno dodajo negativen odgovor in prilozijo 40 eu da se doplaca, ker so vodili vaso zahtevo.
Pri nas smo spusili trikrat tako, zal in kljub dokazom pac potem placali se vec kajti ugovor najprej resuje maticna policija. Pa ja ne bodo sami sebi sodili.
Se boste spomnili na moj post 🙂

V tem moj primeru ne gre za neposreden dokaz uradne osebe + dejansko se ni zgodilo tisto za kar je prijavitelj podal prijavo. Plus tega sem tudi jaz podal prijavo proti njemu, tako da….

New Report

Close