Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nima za mleko ima za cike

Nima za mleko ima za cike

A veste kaj me je spravilo ob zivce? Da me bliznja druzinska oseba prosi za denar, ker nima za mleko za otroke medtem ko ima na mizi polno skatlico cigaret. … Sama imam ogromno stroskov, kredit ki ga odplacujem, ampak to se ne vidi, vidi se le kaj imam v lasti. Ne kadim, ne zaptavljam, ne hodim okoli. In potem naj zalagam osebo, ki za cike vedno ima ampak res vedno. Zakaj se jaz stiskam pri denarju zase a zato da bom spodbujala nekoga ki ne zna z denarjem in ker mi je pac v sorodu? Ampak to se seveda pricakuje od mene sicer bom jaz tista ta grda ne ona. Eni res nimajo sramu

moja odrasla hči nima zaposlitve, čeprav jo intenzivno išče.- žal ima še nekaj zdravstvenih težav, zaradi katerih bi v resnici težko delala karkoli (hude težave s koleni). ne živiva skupaj, ona živi v mestu, jaz na podeželju, kjer ni služb za mlade.
prejema socialno pomoč, s katero si plača najemnino, telefon, hrano. in ČIKE. vsak mesec da zanje 60 eur. kdo sem jaz, da bi ji zaradi tega težila? že tako je v nezavidljivi situaciji in največ kar lahko jaz naredim je, da ji dam nekaj denarja zraven, da se ji ni treba odločati med hrano in čiki. ker cigarete si bo kupila, to je ena krat ena. tudi v taboriščih so menjali hrano zanje, če ti tega ne razumeš, je to tvoja stvar. tako da … ja, pomagaj, kupi mleko ,ali pa bodi tiho in ne osiraj okoli. niti ti nioi jaz nisva poklicani za sodnika. nikomur!!!

Meni je tole pomaganje zelo mimo. Pomagaj jim, da se obrnejo na rdeči križ, karitas … In to je to.
Jaz sem v življenju videla preveč takih, ki jim je treba pomagati – pa so – imajo večje prihodke kot jaz. Kako porabijo ta sredstva je njihova stvar – moja pa da jim pomagam ali pa ne. In jim ne več.
Nekateri bodo pač morali biti malo lačni, da jim bodo možganske celice začele delati. Da je treba denar razporediti, ne pa prve dneve po prejemu denarja hoj (ni da ni), potem pa joj.

nova
Uredništvo priporoča

Takih primerov je na stotine za čike ima za hrano in položnice pa ne.
Ali pa je razsipen z denarjem ,ko je potrebno priti skozi mesec mu ga že na sredini zmanjka.
Takim pomagat ni šans ,ker si tega ne zaslužijo.
Podoben primer stokanje da premalo zaslužiš.
Pojdi po službi delat kaj, pa boš zaslužil še za marsikaj.
Za mene je to nič vredna raja,ki bi rada živela na račun drugih.
Imamo v familiji podoben primer.

Avtorica, na tvojem metu bi se vprašala, kakšna je sicer ta oseba, če bi ona pomagala tebi v stiski, magari samo moralno?

Če je odgovor da in gre sicer za dobro osebo, bi jaz recimo pomagala, ne z denarjem, ampak s kartonom mleka.

Če je ne, se pa tako nimaš kaj sekirati.

Nekateri bodo pač morali biti malo lačni, da jim bodo možganske celice začele delati. Da je treba denar razporediti, ne pa prve dneve po prejemu denarja hoj (ni da ni), potem pa joj.

Lep primer je moj oče.
Ima dobro lepo pokojnino ,ampake z denarjem ne zna.
Ga posoja (daje bratu in njegovim otrokom) ,ko je potrebno plačati položnice in kupiti hrano pa nima.
Potem fehtari mene ,kot češ saj jaz pa itak ne rabim toliko pa če bi mu dal .
Nič več naj si sposodi kjer si hoče .Mi je pošteno žal ampak tako je.
Zakaj nekateri znamo z tistim kar si zaslužimo, nekateri bi se pa vedno samo šlepali na tuj račun.
Ne mi je prav malo mar,sak ima pamet in naj razmisli kaj dela narobe da nima zadeve porazdeljene tako kot je potrebno.

Saj se hecate, kajne? Vi bi dejansko pomagali? Ma ni šans.

Lej avtorica, ti lepo povej, da tudi ti nimaš denarja ravno na pretek in da ne boš posojala, sploh dokler ima za cigarete. Povej! Ne sekiraj se, če boš “ta grda”. Kdor je pameten, bo vedel, da imaš prav, tisti, ki te bodo zaradi tega obsojali, pa so milo rečeno butasti in naj kar lepo sami kupujejo hrano tistim, ki svoj denar dajo raje za cigarete kot za otroke.

V vsaki tovrstni temi, skupaj z avtoršem, ki jo odpre potrjujete, da ste ničvredna brezumska priovščljiva in škodoželjna drhal, nič drugega. Le, da sebe niste sposobni nikakor videt.

Spet tema o brezposelnih revežih, čikih, zapravljivosti, … čakamo še na alkoholike, lenuhe, kleparje otrok zaradi OD.

Ni nobeno neoliberalno kolesje, ampak zgolj popolnoma zarukana ničvredna čredna drhal, ki je edini krivec, da je družbeno stanje danes katastrofalno.

Ni nobeno neoliberalno kolesje, ampak zgolj popolnoma zarukana ničvredna čredna drhal, ki je edini krivec, da je družbeno stanje danes katastrofalno.
[/quote]

Družbeno stanje – kar se tiče sposojanja – dajanja ni bilo nikoli drugačno. Tudi včasih so po plači bili nakupovalni vozički nenormalno polni, proti koncu meseca pa so si sposojali pri komur so si lahko.

Družbeno stanje – kar se tiče sposojanja – dajanja ni bilo nikoli drugačno. Tudi včasih so po plači bili nakupovalni vozički nenormalno polni, proti koncu meseca pa so si sposojali pri komur so si lahko.
[/quote]
No, le da ni čreda agresivno, privoščljivo in škodoželjno norela proti revnim, kot to počne danes, ne?


No, le da ni čreda agresivno, privoščljivo in škodoželjno norela proti revnim, kot to počne danes, ne?
[/quote]

Kakor kdo. Tudi včasih so hitro izločili lenuhe in večno revne (po svoji krivdi).
Pravzaprav je bila včasih sramota če si bil sposoben delati, pa si nisi našel službe.
Prav tako je bilo sramotno fehtarit.
Jaz vidim problem samo v tem, da si resnično revni tudi danes ne znajo najti pomoč.

Otrokom ni potrebno piti mleka. Zadovoljijo se lahko tudi z vodo. Ko je bivši kozi zmanjkalo mleka v joškovju, smo se odločili za vodo. Vsi so zrasli.
Prioriteta v družini sem bil jaz osebno in cigareti v kombinaciji z vinom vsakodnevna obveza. Za otroke se mi je mahalo do kolen v jajcovju.

Žalostno je, da odrasli ljudje, ki so poleg vsega še bolani, ne znajo ven iz odvisnosti. Če bi kadilci tisto vsoto, ki jo dajo v čike, dali na kupček, bi konec leta imeli lep prihranek. Ne gre se za obsojanje, ampak za dejstva. 60 eur × 12 je 720! Torej tvoja hči pokadi 2 socialki na leto. Če vzameva samo 5 let, je to 3600 eur.
Ponavljam, ne obsojam, le tebi odpiram oči, zakaj se nekaterim od nas fržmaga pomagati.

Žalostno je, da odrasli ljudje, ki so poleg vsega še bolani, ne znajo ven iz odvisnosti. Če bi kadilci tisto vsoto, ki jo dajo v čike, dali na kupček, bi konec leta imeli lep prihranek. Ne gre se za obsojanje, ampak za dejstva. 60 eur × 12 je 720! Torej tvoja hči pokadi 2 socialki na leto. Če vzameva samo 5 let, je to 3600 eur.
Ponavljam, ne obsojam, le tebi odpiram oči, zakaj se nekaterim od nas fržmaga pomagati.
[/quote]
Žalostno je edino to, da ste ljudje tako tumasti in omejeni in zaradi privoščljivosti pametujete za druge.

in zakaj se ti živciraš? rečeš, da nimaš ali da ne daš … in pika.

Kdor ima za čike ali alkohol, nima pa za kruh in položnice, tisti je reven v glavi. Zato ne potrebuje denarne pomoči, ampak psihološko ali psihiatrično pomoč.

Žalostno je, da odrasli ljudje, ki so poleg vsega še bolani, ne znajo ven iz odvisnosti. Če bi kadilci tisto vsoto, ki jo dajo v čike, dali na kupček, bi konec leta imeli lep prihranek. Ne gre se za obsojanje, ampak za dejstva. 60 eur × 12 je 720! Torej tvoja hči pokadi 2 socialki na leto. Če vzameva samo 5 let, je to 3600 eur.
Ponavljam, ne obsojam, le tebi odpiram oči, zakaj se nekaterim od nas fržmaga pomagati.
[/quote]

meni ne rabiš odpirat oči. ko sem bila nekaj let brezposelna mi je ta ista hči pomagala in mi vsak mesec dajala zraven za kredit, ker takrat je pa ona imela službo in mi nikoli ni očitala zakaj ne grem delat KARKOLI, da si sama plačujem kredit. tudi moja mama mi je vsak mesec poslala nekaj denarja, ker je vedela da nimam in me nikoli ni vprašala kam dam, čeravno sem velikokrat za ta denar kupila knjige. ti bi mi najbrž vse te nakupe močno očitala, mar ne.

ljudje smo si različni. moja širša in ožja družina deluje usklajeno in si pomagamo med sabo. kadar kaj damo nikoli ne zahtevamo nazaj in ne očitamo ali sprašujemo za kaj gre denar. zato pa imamo perfektne odnose in se imamo zelo radi. in smo srečni, seveda. 🙂

ljudje se premalo zavedamo, da je samo korak do dna in smo mi tisti, ki potrebujemo pomoč, čeprav se danes šopirimo kako nam gre fino in kako smo neodvisni.


Žalostno je edino to, da ste ljudje tako tumasti in omejeni in zaradi privoščljivosti pametujete za druge.
[/quote]

Sori, tvoja odvisnost ni moja stvar. O tem, kdo je tumast, bi se pa dalo razpravljati. Tvoja življenjska zgodba in tvoji zapisi ne kažejo ravno briljantnega razuma.

Sori, tvoja odvisnost ni moja stvar. O tem, kdo je tumast, bi se pa dalo razpravljati. Tvoja življenjska zgodba in tvoji zapisi ne kažejo ravno briljantnega razuma.
[/quote]
Ne, tvoji ga, seveda le do višine tvojega dojemanja, ta pa ni ravno visoko. 😅

Če je bližnji sorodnik in se gre za tvoje nečake…sama bi šla v trgovino in na popust kupila karton mleka. To je recimo 8 e, in bi dala namesto čokolade. Kolikokrat zapravim več za čisto brezveze.

Če ti pa ni, pa pač ne daš. Reči da nimaš, da je plača majhna in da imaš svoje stroške.

Sama bi tako naredila zaradi otrok. Saj niso oni krivi, da imajo nesposobne staršev.

meni ne rabiš odpirat oči. ko sem bila nekaj let brezposelna mi je ta ista hči pomagala in mi vsak mesec dajala zraven za kredit, ker takrat je pa ona imela službo in mi nikoli ni očitala zakaj ne grem delat KARKOLI, da si sama plačujem kredit. tudi moja mama mi je vsak mesec poslala nekaj denarja, ker je vedela da nimam in me nikoli ni vprašala kam dam, čeravno sem velikokrat za ta denar kupila knjige. ti bi mi najbrž vse te nakupe močno očitala, mar ne.

ljudje smo si različni. moja širša in ožja družina deluje usklajeno in si pomagamo med sabo. kadar kaj damo nikoli ne zahtevamo nazaj in ne očitamo ali sprašujemo za kaj gre denar. zato pa imamo perfektne odnose in se imamo zelo radi. in smo srečni, seveda. 🙂

ljudje se premalo zavedamo, da je samo korak do dna in smo mi tisti, ki potrebujemo pomoč, čeprav se danes šopirimo kako nam gre fino in kako smo neodvisni.
[/quote]

Res ne maram dramatiziranja in ne jokavih postov. Nekateri od nas tudi živimo skromno in prihodkom primerno. To ne pomeni, da si ne smemo nič privoščiti, pomeni pa, da v stiski in revščini pač ne moreš kupovati čikov in knjig. Ničesar nikomur ne očitam, tudi tebi ne in ne polagaj svojih misli v moja usta. Niti ti ne bi očitala, ker od mene ne bi dobila denarja ampak bi te peljala v trgovino, kjer bi si mesečno nabrala za 50 eur. Tako kot peljem recimo mojo nezaposleno prijateljico, da mi ne boš očitala še česa drugega. Ampak takoj ko bi zvedela, da ta ista socialo troši neprimerno po mojem mnenju (torej čiki in knjige pri brezplačni knjižnici), bi z nakupi prenehala. Brez očitkov. Denar lahko vsak porabi kakor želi, to se strinjam. Vendar jaz osebno ne podpiram nobene odvisnosti. Če si pa ti imela obraz tuj denar porabiti za knjige, si pa pač to ti. Kaj naj rečem. Jaz ne bi mogla tega narediti svojemu otroku.
Sicer se ne šopirim, res pa kljub povprečnemu dohodku poskušam prihraniti kolikor se da, ravno zato ker se zavedam, da se jutri lahko situacija obrne. Razumeš razliko?


Ne, tvoji ga, seveda le do višine tvojega dojemanja, ta pa ni ravno visoko. 😅
[/quote]

S tabo debato zaključujem. V idiotizmu imaš toliko izkušenj, da me z lahkoto premagaš.

meni ne rabiš odpirat oči. ko sem bila nekaj let brezposelna mi je ta ista hči pomagala in mi vsak mesec dajala zraven za kredit, ker takrat je pa ona imela službo in mi nikoli ni očitala zakaj ne grem delat KARKOLI, da si sama plačujem kredit. tudi moja mama mi je vsak mesec poslala nekaj denarja, ker je vedela da nimam in me nikoli ni vprašala kam dam, čeravno sem velikokrat za ta denar kupila knjige. ti bi mi najbrž vse te nakupe močno očitala, mar ne.

ljudje smo si različni. moja širša in ožja družina deluje usklajeno in si pomagamo med sabo. kadar kaj damo nikoli ne zahtevamo nazaj in ne očitamo ali sprašujemo za kaj gre denar. zato pa imamo perfektne odnose in se imamo zelo radi. in smo srečni, seveda. 🙂

ljudje se premalo zavedamo, da je samo korak do dna in smo mi tisti, ki potrebujemo pomoč, čeprav se danes šopirimo kako nam gre fino in kako smo neodvisni.
[/quote]
In kje se konča takšno neodgovorno in nezrelo obnašanje ter odvisnost ?
Nekdo bo rekel, da nima za kruh, ob tem pa si bo kupil nov avto.
Ker smo pač ljudje različni. 🙂

Zato ni stvar v šopirjenju, ampak v (ne)podpiranju neodgovornega obnašanja.

New Report

Close