Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spontani splav, vprašanje za ženski spol

Spontani splav, vprašanje za ženski spol

Pozdravljene,
Sama sem imela pred krakim SS pri cca 5 tednih. Nekako nem morem pozabiti. Bilo je prvič in me je strah kaj bo če bo nasledjič enako.
Ali ima katera kakšne izkušnje, svoje zgodbe, pozitivne misli. Malo me zanima. Imam občutek da vsi kar nekako zanosijo, nadaljujejo nosečnost in brez problema donosijo, pri meni pa se je moralo zgoditi to… niti ne vem kaj je vzrok oz. pravijo da ga ni. Da se pač zgodi. Samo, kaj pa če ni kar tako?

Hvala vsem.

Tudi jaz imam za seboj spontan splav, prav tako nedolgo nazaj. Pred tem sem že normalno donosila in rodila. V tako zgodnji nosečnosti, kot je bila tvoja, skoraj ni možnosti, da bi ti kaj narobe naredila. Bi moral bit res kak ekstrem, ampak če živiš eno običajno življenje, si lahko brez skrbi. Meni so razložili, da gre v takem primeru za kako okvaro na zarodku, se celice niso pravilno delile ali kaj takega in narava sama poskrbi za to. Da se to zgodi velikokrat, morda celo večkrat, kot nam je znano, ter da veliko žensk niti ne ve in mislijo, da je samo malo zamudila menstruacija. Imam kar nekaj prijateljic in sodelavk, ki imajo otroke, pa so imele kdaj tudi spontan splav. Ne obremenjuj se. Narobe je le kadar se splavi ponavljajo in nikakor ne moreš donosit. Potem se pa odkriva vzrok. A zaenkrat se nima smisla sekirat. Umiri se, ker lahko zaradi stresa težje zanosiš in boš videla, kaj prinese čas. Srečno.

Spontani splavi so zelo pogosti, težave z zanositvijo še bolj. Prav tako pa ni vedno lahko donositi, nekatere celo nosečnost preležijo, ostajajo dolgo v bolnišnici. Zagotovo imaš v svoji okolici kakšno žensko, ki je to doživela, ni pa nujno, da govori o tem. Jaz jih poznam kar nekaj. Vse, kar rabiš sedaj, je čas, da predelaš to situacijo ob podpori partnerja. Ko boš pripravljena, pa poskušajta spet. S tem, da naj ne bo to glavni cilj v življenju, ampak le ena od možnosti. Vedi, da je ogromno že, da imaš partnerja, in to, da bi imela otroka, ni edino logično nadaljevanje, ampak le ena od poti. Morda vama bo dano, morda ne. En spontani splav pa nikakor še ni pokazatelj tega. Želim vama vso srečo!

Evo, to se pa zgodi v današnjih časih, ko ženske letijo po test nosečnosti prvi dan po sexu.

Če bi počakala, morebiti niti vedela ne bi, da si noseča, le menstruacija bi ti zamujala.

Včasih (v naravnih časih) je bila približno tretjina VSEH nosečnosti tako prekinjenih, le da ženske niso vedele, ali so sploh bile noseče.

Jaz sem imela ss v 9.tednu prve nosečnosti. Potem pa tri otroke normalno. Prosim ne travmiraj in ne pretiravaj. Zarodek pač ni bil normalen, zato je sam odmrl.

Doker se to ni zgodilo tudi moji ženi, niti nisem vedel, da je to kar pogosto. Imela ga je tudi moja mama (med 2. in 3. otrokom je imela splav) pa še par znancom, potem ko smo se pogovarjali o tem.
Pač ni ravno tema, o katerem se rado govori, in se najraje kar pozabi.
Pri 5 tednih ni zarodek še skoraj nič razvit, tako da… pač probaš odmislit pa je.

V bistvu ni napačno, da veš, da je šlo za spontani splav, ker se pri tem lahko naredi kak krvni strdek, posledice so ti pa najbrš jasne. In je kar prav, da vesta ti in zdravnik in sta potem pozorna na morebitne znake, ki jih lahko sicer spregledaš. Govorim iz izkušenj in ni lepa izkušnja.

Še zdaleč ne vse kar tako zanosijo in donosijo otroka.

Sama sem šele sedaj zvedela za katero žensko, da je imela probleme, ko sem že sama rodila. Prej pa niso razpravljale o tem. Sedaj pa ko se pogovarjamo o poteku poroda, pa še marsikatera doda svoje izkušnje.

Sama sem delala na otroku več kot eno leto. Sedaj pa imam poleg sebe majhno štručko.

Ko si enkrat v bolnici in ko vidiš kakšne vse probleme imajo ženske…nisi edina.

Saj bo….glavo pokonci.

Glede zanositve in donositve se zelo motiš. V prvih nekaj tednih po zanositvi odmre cca. 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zarodkov. Velika večina žensk niti ne ve, da je bila noseča, pač misli, da ji je dobila menstruacijo teden ali dva kasneje. Dokler ni razvito srce in le to ne utripa, ginekologi sploh nočejo zares potrditi nosečnosti. To je tudi razlog, da svetujejo prvi pregled – potrditev nosečnosti šele po 8 tednu.

Ni ravno tako. Nosečnost že lahko potrdijo, a do 8 tedna se na uz ne vidi srčka, zato ne vejo, ali je zarodek sploh živ, ali je odmrl, ali se sploh razvija…… Zato naročajo na pregled šele od 8 tedna dalje, ker prej drugega, kot potrditi, ali si noseča ali ne, itak ne morejo.

Imela dva spontana splava tudivtam nekje ori 6 tednih. Potem so mi odstranili pregrade v maternici, po enem letu zanosila ter pri drugem otroku takoj prvi mesec.
Travmirala nisem. Strah pa me je bilo ker se leto dni ni prijelo.
Danes imam 18 letnika in skoraj 18 letnico ojoj kako hitro čas beži.

Prvic zanosila in rodila brez težav.

Drugič in tretjič sem imela ss. Enkrat v in enkrat v 7 tednu.

četrta nosecnost je bila grozna . ves čas sem čakala če bo kaj narobe. Ti puštiri malo sledi na psihi.

Ampak zdaj imam.ob sebi 2.otročka. In to.je največ kar šteje.

Kar pogumno. Vse bo vredu.

New Report

Close