Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj podariti ob rojstvu

kaj podariti ob rojstvu

Ima katera kakšno izvirno idejo kaj podariti ob rojstvu otroka, ki že ima vse?


mi smo podarili prvi gram zlata od Zlatarne Celje.

Ce pravis da ze ima vse potem predlagam nakup parcele na pokopaliscu.

Tomy lučko kupi, nimaš kaj zgrešit. Jaz sem vsem do zdaj kupila to lučko in vsi so bili navdušeni. In na srečo je še noben ni imel. Plus vsakemu slej ko prej še kako prav pride za pomirjanje otroka. https://www.mimovrste.com/nocne-lucke/tomy-lucka-zvezdica-zaspanka-s-projektorjem-rumena-t2008

Ni treba biti izviren na silo in razna ‘unikatna’ draga darila so običajno le šara. razen če veš, da staršema to res veliko pomeni. Jaz sem bila najbolj vesela plenic, kremic za rito in podobnih uporabnih daril. Zraven pa daš en bon za Muller ali Babycenter, pa lepa čestitka in to je to.


Tudi jaz tako mislim. O tem, katero majhno darilo prav pride, so pa moja opažanja, da staršem prav pridejo igrače, s katerimi se otrok zamoti med previjanjem, ali/in take, ki jih je mogoče pripeti na voziček ali nad posteljico. Dobra ideja je tudi mehka podloga, ki se razprostre po tleh in je za otroka igralna površina. To še posebej velja pri prvem otroku, pri drugem in naslednjih starši običajno že zelo dobro vedo, kaj vse potrebujejo ;).

Nekateri otroci ne prenašajo dobro vseh plenic, da o kremah in ostali kozmetiki ne govorim. Tega raje ne kupovat, če ne veš kaj točno otrok uporablja. Jaz še vedno trdim, da knjig ni nikoli preveč in je vedno lepo darilo. Lahko je to kartonka za najmlajšega, ali kakšna vzgojna za mamo. Ali kakšna zbirka pesmic s cd-jem.

… Ne bi bila vesela niti plenic, še manj kozmetike in najmanj nočne lučke. Ničesar od tega nisem uporabljala (z izjemo obcasno bombažnih plenic). Jaz navijam za knjige (pravljice) ali pa bon za varstvo, da bosta starša šla, ko pride čas, na večerjo ali v kino. Pa mineštro skuhaj za v skrinjo, pa vsak teden pridi wc sčistit, dojenčka na sprehod peljat ali pa zlikat.

Nekateri otroci ne prenašajo dobro vseh plenic, da o kremah in ostali kozmetiki ne govorim. Tega raje ne kupovat, če ne veš kaj točno otrok uporablja. Jaz še vedno trdim, da knjig ni nikoli preveč in je vedno lepo darilo. Lahko je to kartonka za najmlajšega, ali kakšna vzgojna za mamo. Ali kakšna zbirka pesmic s cd-jem.
[/quote]

Ja, nikakor ne kupovati neke ne vem kakšne kozmetike, ampak navadno hladilno mazilo iz lekarne, razen če veš, kaj točno uporabljajo. Na začetku je meni sicer pasalo, da sem dobila tudi kake druge plenice, ki jih še ne poznam, da sem jih preizkusila. Se pa strinjam: knjige so super darilo! Pravljice, slikanice, kartonke, karkoli. Enkrat bodo že prišle prav.

Ti imaš pač zelo specifične navade, večini staršev pa hladilno mazilo in plenice pridejo prav. Jaz pa recimo ne bi bila vesela neke mineštre, sploh ne v večjih količinah, ker je skrinja pri prihodu otroka pač polna.

Ugotavljamo torej, da je knjiga najboljša ideja, če družine ne poznaš zelo dobro. Včasih se pa splača tudi vprašati, sploh če hočeš podariti kaj večjega.

pa mi ne objavi posta 🙁 z linki… pa naj bo brez!

– knjigo… ko bo ______ velika!
– mamica masažo/frizerja/nohte…
– karte za kakšno predstavo/kino/terme…
– bon za varstvo otroka (če ste v takih odnosih)
– bon za družinsko fotografiranje

SKRATKA, nekaj za mamico in očka! Ker po porodu že tako pozabita nase… potem pa še vsi kupujemo darila samo za otročka, ki že tako in tako ima VSE!
Za otročka pa se kupi kakšna malenkost:
– grelno blazinico
– grizalo
– nogavičke

Vsega gotovo še nima. Mogoče knjigo ‘Moj prvi spominski album’. Jaz vem da sva jo pri obeh otrokih dobil podarjeno.

staršem kondom

Sama sem dobila bejbi fon (so me prej vprašali, če ga imam)

Ležalnik- gugalnik ( sem ga prej že sama kupila in imam 2)

Nekaj denarja

Pleničke in robčke za brisat ritko

Nekaj igrač

Ogromno oblačil

Knjigo (ki sem jo bila zelo vesela)

Sama sem pa že leta nazaj podarila 4 peresno zlato deteljico…obesek …za srečo.

Jaz sem pa kupila: slinček, kozarček z nastavkom, pribor, krožnik ter tako mrežo za v avto kjercimaš za voznikovem sedežu in notri soraviš od igrače, dude, flaške itd.
Vse to je potrošni material in bo prišel prav čez cca 5 mes. in verjetno še nimajo.

Meni je bilo všeč, ko je moj dojenček dobil takšen preprost komplet:

http://veseledrobnarije.blogspot.com/2015/09/kvackani-bombazni-copatki-in-kapice.html?m=1


mi smo podarili prvi gram zlata od Zlatarne Celje.
[/quote]

Ob rojstvu otroka jaz prav tako podarjam prvi gram tlata od ZC 🙂

New Report

Close