Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali imate na sedežnih pregrinjala?

Ali imate na sedežnih pregrinjala?

Vprašanje v naslovu

Zakaj bi jih pa imela?

Za zaščito, da se sedežna ne umaže.

Ker imam staro sedežno

pa ne zato, da se sedežna ne bi umazala, ampak ker je kavč star in ni enak foteljema in zato imam čez pregrinjala, ki so vsa enake barve – dokler ne bo cvenkov za novo sedežno veliko, tako udobno, brez pregrinjal 🙂

Ja normalno, zato, da se ne umaže. Ali se vi čez dan valjate po nepokriti sedežni v oblačilih, v katerih ste čez dan, zvečer pa v pižami?


Hm, a potem zvečer snameš prevleke s kavča, da se v pižami ne valjaš po prevleki, na kateri si sedela z dnevnimi oblačili?


Da!

Seveda. Na kavču imam kar polivinil. Je najbolj praktičen, in ko se strga, takoj dam novega. To pa res ne gre, da bi sedeli na nezaščiteni sedežni.

Imamo različna pregrinjala, da lahko malo spremenimo izgled ko nam zapaše. Sedežna je včasih rjava, drugič bela… mislim pa, da bo kmalu lahko tudi siva.

Mi imamo sedežno garnituro prekrito s polivinilom, čez smo dali plast časopisa in vsake toliko prešpricam z osvežilcem.
Sedežna stoji v dnevni sobi kot objekt, slavolok tapetniku, ki jo je izdelal in do danes si še nihče ni drznil skruniti njene svetosti.
Morda bomo papir umaknili ob hčerini poroki, to je čez kakih 15 let.

Torej, pri nas sedimo strumno na tleh pred sedežno (starejši se lahko posedejo na tanjše blazinice), seveda se je s hrbti ne dotikamo, da je ne zamažemo z dnevno/nočnimi/kakršnimikoli oblačili, ker obstaja določena možnost, da sedimo pred TV-jem s 5cm blatno prevleko.

Sedežna pač mora biti lepa, ker gre za velik kos pohištva in pusti človeku močan vtis!

V čem je fora lepe sedežne, če imaš potem čez eno grdo pregrinjalo in se je ne vidi?
Nimam pregrinjala, ko bo sedežna zdelana in umazana, kupimo novo.
Tudi ko sta bila otroka majhna, nisem uporabljala teh grdih rjuh za pokrit.


Ja seveda se. Običajno čez dan v trenirki, zvečer pa v spalni srajci in šlafrok čez. In kaj naj bi bilo s tem narobe?

He, he…misliš da imamo sedežno lepo kot slika? Navadno belo platno in to je to. Pa radi posedamo v gatah in počasi se začne poznati maščoba s kože, če zadeve ne pereš.

Pa kot piše ena zgoraj… tudi zraven nje na tleh radi sedimo. In ležimo – v tem primeru se naslanjaš z glavo… pa je spet fino, če je spodaj še kaj drugega.

Nimam nobenih pregrinjal. To mi izgleda neverjetno grdo.
Ja, čez dan sedim na njej v dnevnih oblačilih, včasih službenih, drugič domačih, zvečer v pižami, včasih tudi kar zaspim na njej (torej obstaja možnost (tega z gotovostjo ne vem), če se slučajno med spanjem slinim, da nanjo steka tudi sluz iz mojih ust), obiskovalci sedijo na njej v svojih oblačilih (kdo ve, po katerih beznicah so prej posedali svoje riti), domača žival večkrat skoči nanjo (kdo ve, kaj počne šele takrat, ko me ni doma).
Grozljivo, kajne. Nemarna puhoglavka. Ampak brez skrbi, na vašo srečo obstaja zelo visoka verjetnost, da se v reali ne poznamo in vam torej, v vaših dnevnih oblačilih, ne bo treba (nevede) sedeti na tej packariji.

Hej – čestitam za nick!

[img]https://thumbs.gfycat.com/MellowDangerousAfghanhound-size_restricted.gif[/img]

Hej – čestitam za nick!
[/quote]
Zdaj ga pa vse hočejo.

Saj se moraš hecati, ame? Torej pride teoretično tvoja babica iz bolnice direktno k tebi na kavo. Obredla je vsaj ene 5 stolov v zdravstvenem domu, potem je prišla k tebi, se v teh cotah usedla na tvojo sedežno. Ti boš pa to zvečer s pižamo pobrisala in nesla v svojo posteljo.
Čestitke za higieno, odlično 5!

Jaz jih imam, dol jih vzamem samo za gospoda župnika.

Saj se moraš hecati, ame? Torej pride teoretično tvoja babica iz bolnice direktno k tebi na kavo. Obredla je vsaj ene 5 stolov v zdravstvenem domu, potem je prišla k tebi, se v teh cotah usedla na tvojo sedežno. Ti boš pa to zvečer s pižamo pobrisala in nesla v svojo posteljo.
Čestitke za higieno, odlično 5!
[/quote]

Se vedno nisi povedala, ali imas posebna pregrinjala za valjanje v dnevnih oblacilih in za vecerno valjanje v pizami, ali pa, bog ne daj, brez pizame. A ja, pa ali imas tudi posebno pregrinjalo za babico?

Saj se moraš hecati, ame? Torej pride teoretično tvoja babica iz bolnice direktno k tebi na kavo. Obredla je vsaj ene 5 stolov v zdravstvenem domu, potem je prišla k tebi, se v teh cotah usedla na tvojo sedežno. Ti boš pa to zvečer s pižamo pobrisala in nesla v svojo posteljo.
Čestitke za higieno, odlično 5!
[/quote]

Nobenega heca, saj sem že sama zapisala, da sem nemarna. Raje to, kot nevrotična.

Nobenega heca, saj sem že sama zapisala, da sem nemarna. Raje to, kot nevrotična.
[/quote]
Puhloglavka je pravilno.

Saj se moraš hecati, ame? Torej pride teoretično tvoja babica iz bolnice direktno k tebi na kavo. Obredla je vsaj ene 5 stolov v zdravstvenem domu, potem je prišla k tebi, se v teh cotah usedla na tvojo sedežno. Ti boš pa to zvečer s pižamo pobrisala in nesla v svojo posteljo.
Čestitke za higieno, odlično 5!
[/quote]

Pusti…. Polarni sij se je na novo registriral…… ne prepoznaš njegova stila pisanja in obkladanja? Puhoglavka, pa take….

Imam svetlo – bež sedežno in na njej imam svetlo enobarvno rjuho. Rjuha je kar naprej umazana in jo dam enostavno prat. Da bi to svinjarijo spravila iz sedežne bi mi vzelo preveč časa. Samo v temu mesecu je bila rjuha od čokolade, aronije in mandarine. Tako, da imam pokrito zaradi praktičnosti.

New Report

Close