Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Fakulteta za elektrotehniko – kolikšen je osip

Fakulteta za elektrotehniko – kolikšen je osip

Vprašanje v naslovu.

Ko sem študiral (kar nekaj let nazaj), je bil osip iz prvega v drugi letnik 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Pri prehodih v višje letnike, so bili osipi nižji.

V prvem letniku 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, do konca študija 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Ko sem jaz študiral je bilo v 1. letnik vpisanih 299 študentov, naslednje leto pa nas je bilo 172 (če se prav spomnim). Teh 172 je bilo tistih, ki so ponavljali 2. letnik in tisti, ki smo napredovali iz 1. v 2. Pogoj za vpis v 2. letnik je bil vsi 4je izpiti iz 1. semestra oz. 5 izpitov celotnega letnika, pogoj za vpis v 3. letnik pa so bili opravljeni vsi izpiti iz 1. letnika, iz drugega pa so ti lahko ostali 3je.

Iz vidika napredovanja je bil precej težji 2. letnik, kot pa prvi, zato bi iz tega predpostavljal, da je bil osip več kot 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.


Pri nas je bil malo čez 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

odvisno tudi, ali gre za UNI oz. VŠ program. pri VŠ je pogoj za napredovanje v 2. letnik zbranih 30 pik od izpitov, neglede na 1. ali 2. semester. izpiti pa niso enako ovrednoteni … največ pik ima elektrotehnika in mat., najmanj programiranje, fizika je nekje vmes.
VŠ si smer izobraževanja izbira iz 1. v 2. letnik, UNI iz 2. v 3. letnik.
glede osipa pa ne vem … povem lahko samo to, da vsaj VŠ program ni ekstremno zahteven.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

odvisno tudi, ali gre za UNI oz. VŠ program. pri VŠ je pogoj za napredovanje v 2. letnik zbranih 30 pik od izpitov, neglede na 1. ali 2. semester. izpiti pa niso enako ovrednoteni … največ pik ima elektrotehnika in mat., najmanj programiranje, fizika je nekje vmes.
VŠ si smer izobraževanja izbira iz 1. v 2. letnik, UNI iz 2. v 3. letnik.
glede osipa pa ne vem … povem lahko samo to, da vsaj VŠ program ni ekstremno zahteven.
[/quote]

Mogoče veš ali so pogoji za podiplomski študij elektrotehnike za VŠ strožji kot za UNI?

odvisno tudi, ali gre za UNI oz. VŠ program. pri VŠ je pogoj za napredovanje v 2. letnik zbranih 30 pik od izpitov, neglede na 1. ali 2. semester. izpiti pa niso enako ovrednoteni … največ pik ima elektrotehnika in mat., najmanj programiranje, fizika je nekje vmes.
VŠ si smer izobraževanja izbira iz 1. v 2. letnik, UNI iz 2. v 3. letnik.
glede osipa pa ne vem … povem lahko samo to, da vsaj VŠ program ni ekstremno zahteven.
[/quote]

Imaš prav, pozabil sem navesti da je to veljalo za star UNI program. Kako je sedaj po bolonjcu, pa pojma nimam.

Mogoče veš ali so pogoji za podiplomski študij elektrotehnike za VŠ strožji kot za UNI?
[/quote]

žal ne vem kakšni so pogoji ..

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Imaš prav, pozabil sem navesti da je to veljalo za star UNI program. Kako je sedaj po bolonjcu, pa pojma nimam.
[/quote]

tudi v boloncu se reči spreminjajo … vedno nekaj novega 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

V mojih časih je imel letnik dva semestra, skupaj torej osem semestrov. V enem letniku je bilo 11-12 izpitov, opravljena matematika je bil pogoj za napredovanje v višji letnik. Koliko semestrov ima sedaj UNI?

Sedanj je na FERI (Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko, Univerza v Mariboru), smer Elektrotehnika UNI iz 1. v 2. letnik približno 60-70% osip (ja, normalno je, da je v 1. Letniku 70+ študentov, v 2. pa 20, vsako leto).
Medtem ko iz 2. v 3. letnik je osip minimalen, študent ali dva ne naredita.

Jaz sem študiral Elektrotehniko, ko je to že trajalo 9 semestrov. Zoprno, da kar naprej nekaj podaljšujejo, ko pa se ve, da se nam mudi zaposliti.

 

Glede osipa se, ker sem bil tudi predstavnik študentov FE v Komisiji za samoevalvacijo strinjam s predhodniki. Nekje 50 % jih ni naredilo 1. letnika (UNI)….pa še ti so bili tisti, ki so bili zgolj vpisani, pa so recimo raje opravljali študentsko delo ali pa jih je v to prisililo težko življenje.

 

Elektrotehniko je opravil vsakdo, ki je pokazal interes in se prebil skozi pisne naloge. Ustni izpiti so bili zgolj formalnost. Pri dr. Robertu Golobu je bila stalnica, da te je vprašal kogeneracijo pri TE.

 

Vesel oče, ####., el., sistemsko – tehnološka smer, zdaj imenovana tudi mehatronika

New Report

Close