Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Smejem se, ko vidim srednji razred, ki se ima za elito

Smejem se, ko vidim srednji razred, ki se ima za elito

Jaz bi lahko rekel, da sem nekje srednji razred, zaslužim okrog 2 jurja mesečno, pa to sploh ni pomembno sedaj.

Poznam krog ljudi, ki služijo nekje kot jaz (ali malo manj ali malo več), pa se imajo za elito. Vedno povsod hodijo v kravatkah, metuljčkih, vozijo zakreditirane avte, živijo v zakreditiranih stanovanjih,…hodijo na privat kvazi elitne zabave. Pa to videvam vsepovsod po Sloveniji (potujem službeno). Poznam kar nekaj primerov (imam tako službo), kjer on zasluži nekje 2 jurja mesečno, ona pa recimo 1200€, pa se gresta elito. Bahahahah

Joj kaj nam je naredil ta prehod iz Jugoslavije v kapitalizem. Ha ha ha.

Ampak, zakaj se smejiš drugim? Če se smejiš svojim neumnostim, se imaš veliko boljše.

Definiraj elito. Kdo pa predstavlja elito? Kakšne pogoje mora človek izpolniti, da postane elita?

In zanima me tudi kaj je v tem dobrega, če postaneš elitnež?
Opiši mi dan elitneža, da si lažje predstavljam.

Opiši svoj dan.

nova
Uredništvo priporoča

2 jurja srednji razred….res se lahko smeješ….samemu sebi.

Temu kar ti opisuješ se reče: poskus umestitve v današnjo družbo, brez da bi izpadel luzer na tem ali onem področju. Nekaterim to ne uspeva, ampak njim se dozdeva obratno 🙂
Bodi to kar si in ne furat nekega lajfstajla samo zato, da drugim neki dokazuješ. S tem samo daš vedet, da si nesiguren vase in se bojiš, da te druge ne sprejmejo takega kot si.

Saj to hočem povedat, jaz furam avto za 5 jurjev (staro hondo), živim v majhni garsonjeri (od tastarega dobil, hvaležen), keš porabim za potovanja in ostale hobije ki me veselijo, s tem da se ne hvalim naokrog s tem.

Smešno mi je pa, ko vidim te kolege v službi, kaj počnejo in mi je smešno in to zelo.

Ti nisi noben srednji razred. Naštepaj dva otroka, pa boš ugotovil, da si revež. Tako kot vsa klapa, s katero se družiš.

Ti nisi noben srednji razred. Naštepaj dva otroka, pa boš ugotovil, da si revež. Tako kot vsa klapa, s katero se družiš.
[/quote]

lej, boli me papak kater razred sem.. itak srednji razred ni definiran pri nas in mi je čisto vseeno. Veš pa kaj hočem povedat, ker takih papkov, ki zaslužijo nekaj čez jurja na mesec je na pretek in se grejo kvazi elito.

lej, boli me papak kater razred sem.. itak srednji razred ni definiran pri nas in mi je čisto vseeno. Veš pa kaj hočem povedat, ker takih papkov, ki zaslužijo nekaj čez jurja na mesec je na pretek in se grejo kvazi elito.
[/quote]

Po čem sklepaš, da se gredo kvazi elito? So ti rekli: Ej, mi smo elita? Kako pride človek do sklepa, da se ima nekdo za elito? Ker si rad privošči kaj dragega? Res me zanima. Ali je ta elitizem samo v tvoji glavi?

Ja v redu, da ti je kvazi elita smešna, samo poglej ‘širšo sliko’, vsi s plačo nad dva jurja ste smešni. Zakaj? Zato, ker se hvalite v takih gnilih časih z ‘luksuzom’, potovanji, itd. ljudje imajo realnejše probleme. Se ti vidi, da si nezrel v glavo.

Ne prenesem ljudi, ki se hvalijo, hvalijo,hvalijo tok da jim bo ego raznesl.
Ponavad so taki največji luzerji. Pa tut škrtuhov ne prenesem. Evo te dve kategorije ljudi.

Po čem sklepaš, da se gredo kvazi elito? So ti rekli: Ej, mi smo elita? Kako pride človek do sklepa, da se ima nekdo za elito? Ker si rad privošči kaj dragega? Res me zanima. Ali je ta elitizem samo v tvoji glavi?
[/quote]
Njemu so potovanja in anonimni hobiji visek (potrosnje) drugemu pa pac kravate, cevlji, vecerje, avto…in zakaj so oni vredni obsojanja in zanicevanja? Samo zato ker se sam ne zna elegantno vesti in se ne pocuti udobno z kravatko. Zato pa je treba zasmehovati tisto kar sam nimas. Da ti je lazje. Ampak kompleksi so pregloboki, da bi si lahko pogledal v oci.

Vaš link

Po čem sklepaš, da se gredo kvazi elito? So ti rekli: Ej, mi smo elita? Kako pride človek do sklepa, da se ima nekdo za elito? Ker si rad privošči kaj dragega? Res me zanima. Ali je ta elitizem samo v tvoji glavi?
[/quote]

A kako sklepam? Glede na to, da so ves dan v kravatkah in se furajo z Mercedesom E klase, je to zame elita navzven, pesda, še v Nemčiji je to elita. Zasluži pa 2000€ na mesec, tok kot medicinska sestra v Avstriji.

2 jurja srednji razred….res se lahko smeješ….samemu sebi.
[/quote]

Glede na povprecni slovenski dohodek, je druzina z 2k dohodka genau sredina srednjega razreda, saj sta to dve povprecni placi.
Druga stvar je pa, kako se s tem dohodkom zivi…

Ne vem, kje živiš in s kom se družiš.

2 jurja plače ni veliko in je daleč od tega, da bi se s tem lahko kdo šel elito. Midva imava z možem precej več, pa se res nimava za elito. Živiva lepo, brez luksuza, ni pa mi treba v trgovini gledat ali bom nekaj kupila ali ne. To je za mene preprost spodnji srednji razred.

Zame je elita nekdo, ki stari baki da prostor na avtobusu, ki nekomu plača račun ker je brez službe, ki sosedovim otrokom kateri še niso videli morja plača počitnice, ki je službeno strokovnjak na svojem področju, ki je pošten in rad pomaga. Pa tudi če nima veliko več kot ostali. Tisto kar se pri nas imenuje elita je kar se mene tiče navaden hlev. Na hodiš na neke fensi zabava in se kažeš v medijih pač nisi elita. No ja mogoče vase zagledani tako mislijo.


Ukvarjanje s sabo ti pa ni blizu?
Močno te sumim, da si le socialni revček poln fovšije!

To je pa tko, ko so slovencki prvic zavohajo denar in jim sfuzla mozgancke.. Zakaj tega ni recimo v avstriji.. Zanimivo. Pri nas pa takoj ko zasluzi 2 jurja na mesec misli da jenboga za jajca prjel in mora najmanj jahto si nabavt.

Ce ne zasluzis nad 100k mesecno nisi nobena elita teh je pa v sloveniji prestetih na prst ene roke.

Ja novopečeni sredjeslojaši.
če jim paše. Futr iz trgovin kar imajo v akciji, obleke čevlje z bosne…
ima se može se.

Men smešno ampak kaj čmo.

Aja audi je inn.

Menim, da bom do konca zivljenja ostal v delavskem razredu.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Po čem sklepaš, da se gredo kvazi elito? So ti rekli: Ej, mi smo elita? Kako pride človek do sklepa, da se ima nekdo za elito? Ker si rad privošči kaj dragega? Res me zanima. Ali je ta elitizem samo v tvoji glavi?
[/quote]

Aja, torej jim zavidaš samo, da si privoščijo več od tebe. 🙂 Se mi je zdelo, da je to ta “elitizem”. To te grize.

Srednji sloji imajo drugacen vrednostni sistem, to je tudi stvar inteligence, njim so pomembni statusni simboli, imajo mocno zeljo, da bi bili elita, pravi eliti pa dostikrat vse to dol visi, ker so inteligentnejsi od srednjega sloja, imajo druge interese in zanimanja, vec sirine…

Haha, to ni se nic. Imam dva taka v sorodstvu, pa dela ona v proizvodnji za manj kot minimalca, on pa zasluzi pomoje okrog 1200. Stara cez 30, zivita pri njenih doma, mama jima kuha cez teden, pa tudi za vikend, ce sta seveda doma. Nimata se otrok. Vozita oba audije, seveda na lizing. Vsak vikend na morju, v trstu, nosita oblacila znamk kot so lacoste itd., pa niso ponaredki.

Glede na povprecni slovenski dohodek, je druzina z 2k dohodka genau sredina srednjega razreda, saj sta to dve povprecni placi.
Druga stvar je pa, kako se s tem dohodkom zivi…
[/quote]

Povprečna plača seveda ni srednji razred, mi imamo družinske letne prihodke ca 200.000 pa smo ravno nekje na sredi srednjega razreda.

New Report

Close