Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ena vzgojna okrog ušes!

Ena vzgojna okrog ušes!

Kaj pravite na ugotovitve raziskave, da je 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} manj nasilja med otroki v državah, kjer je fizično kaznovanje otrok prepovedano? Očitno ima ena vzgojna okrog ušes hitro mlade!

https://www.zurnal24.si/zdravje/otrok/taksne-posledice-ima-prepoved-pretepanja-otrok-317648

Saj tudi pri nas se jih ne sme niti grdo pogledat, pa je vseeno ogromnega nasilja in mulci celo z noži grozijo pa s kamni se po glavah, če sem prav brala zadnje dni. Tako da jaz v to ne verjamem. Sicer je prav, da se to pretepanje otrok ustavi, ampak gre vse skupaj že v drugo skrajnost. Kakšno kazen mu pa lahko potem damo? Nobene. Če gre v kot, je to fizično nasilje, če za kazen ni risank, je to psihično nasilje. Vsaka kazen je nasilje, saj je otrok prisiljen v nekaj, kar mu ni všeč in noče, enkrat fizično, enkrat psihično. Torej lahko delajo nekaznovano kar hočejo, zato pa cela šola, vsi starši in celo ustrezne službe ne morejo nič mulcu, ki pri 13 grozi z nožem po šoli. Tepež ne, a neka vrsta nadzora, ene meje in posledice neupoštevanja vsaj najosnovnejših pravil bi morali imeti.

Kar se Janezek nauči, Janez zna.Drži, kot pribito.

nova
Uredništvo priporoča

Raziskave so daleč od realnega stanja. Odvisno je, kdo je naročnik. Vem pa, da sta že dve generacije zblojeni in to ravno zaradi vzgoje, kjer otrok komandira starše in on postavlja pravila. Poglej generacijo, ki je zdaj stara 70 plus in so jo v mladosti tudi dobili okoli kepe. Pa so danes delavni, odgovorni in vedo kaj je življenje

Ko sem jaz hodil v osnovno šolo so bile največje barabe ravno tisti, ki so jih doma pretepali.

Maček vzgaja mladiča s taco po gobcu.

Domnevam, da so pri raziskavi sodelovali izredno nasilni posamezniki brez zmoznosti empatije, katerih edini namen je podrejanje mnozic in lastna dobrobit.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

To drži. Ampak med pretepanjem in eno klofuto enkrat na xy časa je velika razlika.

To drži. Ampak med pretepanjem in eno klofuto enkrat na xy časa je velika razlika.
[/quote]
če te nekdo vsak dan z eno klofuto zadane. po tvoje je to vsak dan samo ena klofuta in je zato sprejemljiva.
O groza. samo to rečem.
Ena klofuta je nasilje. Pika. Konec.

nasilje rodi nasilje in vsak udarec je nasilje … če te prime, da bi otroka (ali kogarkoli drugega) udaril, je nekaj narobe s tabo, ne z njim.
in tisto okrog ušes ni nič vzgojnega … je pa psihično nasilje enako škodljivo kot fizično ..

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯


če te nekdo vsak dan z eno klofuto zadane. po tvoje je to vsak dan samo ena klofuta in je zato sprejemljiva.
O groza. samo to rečem.
Ena klofuta je nasilje. Pika. Konec.
[/quote]

Nisem rekla vsak dan. V skrajnem primeru. In je tudi razlika, ali jih otrok dobi vsak dan zato, ker barvice v škatlici niso zložene po takem vrstnem redu, kot se staršu zazdi, ali zato, ker se mu je zazdelo, da lahko svoji mami reče tečna pr.asica, ker ga je že neštetokrat opomnila, naj neha pisati z alkoholnim flomastrom po omari. Tudi prepoved risank, tablice ali česarkoli se že ti poslužuješ, je nasilje. Psihično. Pika. Konec.

Nisem rekla vsak dan. V skrajnem primeru. In je tudi razlika, ali jih otrok dobi vsak dan zato, ker barvice v škatlici niso zložene po takem vrstnem redu, kot se staršu zazdi, ali zato, ker se mu je zazdelo, da lahko svoji mami reče tečna pr.asica, ker ga je že neštetokrat opomnila, naj neha pisati z alkoholnim flomastrom po omari. Tudi prepoved risank, tablice ali česarkoli se že ti poslužuješ, je nasilje. Psihično. Pika. Konec.
[/quote]

uf, da ti pa otrok reče “tečna pr.asica”, mora bit pa v familiji nekaj hudo narobe in tepež tega ne more rešiti 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Nisem rekla vsak dan. V skrajnem primeru. In je tudi razlika, ali jih otrok dobi vsak dan zato, ker barvice v škatlici niso zložene po takem vrstnem redu, kot se staršu zazdi, ali zato, ker se mu je zazdelo, da lahko svoji mami reče tečna pr.asica, ker ga je že neštetokrat opomnila, naj neha pisati z alkoholnim flomastrom po omari. Tudi prepoved risank, tablice ali česarkoli se že ti poslužuješ, je nasilje. Psihično. Pika. Konec.
[/quote]
a sem kje napisala česa se jaz poslužujem?
Nisem.
Zgrešeno jasnovidnost imaš in raje se prej prepričaj, preden sodiš, ker če tako vzgajaš svojega otroka,da ga obtožiš po krivici, kot si sedaj mene, potem se ne čudim, če bi kdaj znorel in ti kaj v obraz povedal, ampak bi ti upravičeno v tem primeru – če ga na pamet in po krivici obtožiš, kakor si mene.

Ni skrajne sile, ki bi opravičevala uporabo nasilja. In kakor hitro klofneš otroka, si dokazala,da je upravičeno uporabil izraz pr.asica zate.
To je moje mnenje.

ker vsakdo lahko postavi svoja merila kaj je zanj skrajna sila.

kar se pa vzgoje in meja tiče – pa zagovarjam to,da so vzgojne in da otroka učijo posledic in odgovornosti za napačno oz. nenarejeno dejanje.
prepoved risank, ker tebi reče neko besedo, ki tebi ne ustreza, pač ni nobena vzgojno posledična kazen, ki bi otroka učila odgovornosti in posledic v tem primeru. S tem se nič ne nauči.

Ob branju te teme se vprasam, ali ste res sodelujoci povecini bili podvrzeni tako grobemu nasilju, da je iz vas posledicno nastalo tako nasilno bitje, ali gre za slednje iskati vzroke kje drugje.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


a sem kje napisala česa se jaz poslužujem?
Nisem.
Zgrešeno jasnovidnost imaš in raje se prej prepričaj, preden sodiš, ker če tako vzgajaš svojega otroka,da ga obtožiš po krivici, kot si sedaj mene, potem se ne čudim, če bi kdaj znorel in ti kaj v obraz povedal, ampak bi ti upravičeno v tem primeru – če ga na pamet in po krivici obtožiš, kakor si mene.

Ni skrajne sile, ki bi opravičevala uporabo nasilja. In kakor hitro klofneš otroka, si dokazala,da je upravičeno uporabil izraz pr.asica zate.
To je moje mnenje.

ker vsakdo lahko postavi svoja merila kaj je zanj skrajna sila.

kar se pa vzgoje in meja tiče – pa zagovarjam to,da so vzgojne in da otroka učijo posledic in odgovornosti za napačno oz. nenarejeno dejanje.
prepoved risank, ker tebi reče neko besedo, ki tebi ne ustreza, pač ni nobena vzgojno posledična kazen, ki bi otroka učila odgovornosti in posledic v tem primeru. S tem se nič ne nauči.
[/quote]

No za vse, ki se vam je povišal pulz, otrok meni tega ni rekel. Dala sem samo za primer. Niti ga ne udarim, ker ni treba. Ampak tudi če mi ne poveš, kakšno kazen ti uporabljaš, je vsaka kazen taka in drugačna nasilje. Obračaj kakor hočeš, kazen brez nasilja ne obstaja.

Naučite se pa že enkrat razlikovati med eno vzgojno in nasiljem kot vsakodnevnim pretepanjem. Večina ljudi, ki so in smo odraščali v 80ih in prej, smo kdaj dobili eno prek riti, če smo jo dobro ušpičili. Ne poznam nikogar, ki bi zato imel travme ali postal zaradi tega nasilnež. Nasilneža imam med vrstniki enega, ki je bil vsak dan od pijanega očeta tepen tako, da je bil večkrat vsa v modricah. Zadnja leta je tepež prepovedan. Ok. Se strinjam. Ampak kot sem že rekla, gre spet v drugo skrajnost. Otrokom nihče ne more in ne sme nič. Zato pa je toliko nasilja in se dogajajo take stvari, kot jih beremo po časopisih. Da bi v mojem otroštvu nekdo prišel z nožem mahat po šoli in učiteljici izrekel vse, kar mu na pamet pade, bi bili ukrepi drugačni kot danes, ko se morajo vsi ukloniti, da ima razgrajač vso moč. Nasilje rodi nasilje? Največkrat res. Ampak včasih nasilje lahko ustaviš samo s povratnim udarcem, pa če si priznate ali ne.

No za vse, ki se vam je povišal pulz, otrok meni tega ni rekel. Dala sem samo za primer. Niti ga ne udarim, ker ni treba. Ampak tudi če mi ne poveš, kakšno kazen ti uporabljaš, je vsaka kazen taka in drugačna nasilje. Obračaj kakor hočeš, kazen brez nasilja ne obstaja.

Naučite se pa že enkrat razlikovati med eno vzgojno in nasiljem kot vsakodnevnim pretepanjem. Večina ljudi, ki so in smo odraščali v 80ih in prej, smo kdaj dobili eno prek riti, če smo jo dobro ušpičili. Ne poznam nikogar, ki bi zato imel travme ali postal zaradi tega nasilnež. Nasilneža imam med vrstniki enega, ki je bil vsak dan od pijanega očeta tepen tako, da je bil večkrat vsa v modricah. Zadnja leta je tepež prepovedan. Ok. Se strinjam. Ampak kot sem že rekla, gre spet v drugo skrajnost. Otrokom nihče ne more in ne sme nič. Zato pa je toliko nasilja in se dogajajo take stvari, kot jih beremo po časopisih. Da bi v mojem otroštvu nekdo prišel z nožem mahat po šoli in učiteljici izrekel vse, kar mu na pamet pade, bi bili ukrepi drugačni kot danes, ko se morajo vsi ukloniti, da ima razgrajač vso moč. Nasilje rodi nasilje? Največkrat res. Ampak včasih nasilje lahko ustaviš samo s povratnim udarcem, pa če si priznate ali ne.
[/quote]

Stara sem 50 let. Doma sem jih dobila trikrat. Vedno smo se dobro razumeli in se imamo še danes radi. Ne, doma me niso pretepali. Tudi moje otroke sem kdaj focnila. Verjetno ne več kot dvakrat, trikrat v življenju. In ne, tudi to ni pretepanje.
Danes so odrasli okoli 20 let empatični, sočutni, fajn mladi ljudje. Glede na njih, sva z možem dobro opravila.

No za vse, ki se vam je povišal pulz, otrok meni tega ni rekel. Dala sem samo za primer. Niti ga ne udarim, ker ni treba. Ampak tudi če mi ne poveš, kakšno kazen ti uporabljaš, je vsaka kazen taka in drugačna nasilje. Obračaj kakor hočeš, kazen brez nasilja ne obstaja.

Naučite se pa že enkrat razlikovati med eno vzgojno in nasiljem kot vsakodnevnim pretepanjem. Večina ljudi, ki so in smo odraščali v 80ih in prej, smo kdaj dobili eno prek riti, če smo jo dobro ušpičili. Ne poznam nikogar, ki bi zato imel travme ali postal zaradi tega nasilnež. Nasilneža imam med vrstniki enega, ki je bil vsak dan od pijanega očeta tepen tako, da je bil večkrat vsa v modricah. Zadnja leta je tepež prepovedan. Ok. Se strinjam. Ampak kot sem že rekla, gre spet v drugo skrajnost. Otrokom nihče ne more in ne sme nič. Zato pa je toliko nasilja in se dogajajo take stvari, kot jih beremo po časopisih. Da bi v mojem otroštvu nekdo prišel z nožem mahat po šoli in učiteljici izrekel vse, kar mu na pamet pade, bi bili ukrepi drugačni kot danes, ko se morajo vsi ukloniti, da ima razgrajač vso moč. Nasilje rodi nasilje? Največkrat res. Ampak včasih nasilje lahko ustaviš samo s povratnim udarcem, pa če si priznate ali ne.
[/quote]
a dej nehi – pijan divjak divja po cesti z avtom – policija ga ustavi mu napiše denarno kazen in zapleni avto in prepove nadaljno pot. Ti temu rečeš nasilje nad njim.
To ni nasilje ampak kazen in logična posledica njegovih neprimernih dejanj.
Ženska očitno ti nimaš razjasnjenih pojmov.

Vsak udarec je nasilje in noben udarec ni vzgojen. Tako da tudi to imaš zelo pomešane pojme.

Stara sem 45 let in doma sem bila tepena ravno 3x in to po riti in opravičeno. Ker sem odšla od doma se v sosednjo ulico igrat in nisem doma povedala. Po uri iskanja in strahu so me našli. Ker se me lepe besede niso prijele in sem to čez par dni ponovila me je mama parkrat čez rit. In ja to pa je pomagalo in sem si hudičevo dobro zapomnila, da moram povedati oz vprašati če se grem lahko k sosedom igrat. Se pravi da v mojem primeru dve čez rit so bile vzgojne.


a dej nehi – pijan divjak divja po cesti z avtom – policija ga ustavi mu napiše denarno kazen in zapleni avto in prepove nadaljno pot. Ti temu rečeš nasilje nad njim.
To ni nasilje ampak kazen in logična posledica njegovih neprimernih dejanj.
Ženska očitno ti nimaš razjasnjenih pojmov.

Vsak udarec je nasilje in noben udarec ni vzgojen. Tako da tudi to imaš zelo pomešane pojme.
[/quote]

In ti svojemu otroku napišeš kazen?

In ja, tudi to je nasilje. Voznik mora plačat, zato je pod stresom, ker je za veliko ljudi tista kazen velik zalogaj, poleg tega če mu zaplenijo avto, je tudi to stres in povzroči veliko težav, ker danes brez avta težko sflogaš in če te ustavijo na eni nujni poti, recimo v službo, pa ne smeš naprej, imaš lahko velike težave v službi. To je stres, je psihično nasilje. Tudi ti si tista, ki nima razjasnjenih pojmov, ker ne opaziš ali ne priznaš psihičnega nasilja.

In ti svojemu otroku napišeš kazen?

In ja, tudi to je nasilje. Voznik mora plačat, zato je pod stresom, ker je za veliko ljudi tista kazen velik zalogaj, poleg tega če mu zaplenijo avto, je tudi to stres in povzroči veliko težav, ker danes brez avta težko sflogaš in če te ustavijo na eni nujni poti, recimo v službo, pa ne smeš naprej, imaš lahko velike težave v službi. To je stres, je psihično nasilje. Tudi ti si tista, ki nima razjasnjenih pojmov, ker ne opaziš ali ne priznaš psihičnega nasilja.
[/quote]
Torej bi bilo po tvojem mnenju bolj pravilno, učinkovito in vzgojno, če bi nevestnemu vozniku policaj primazal tri krepke klofute okrog ušes ali pa eno pošteno na gobec, kot pa da ga psihično maltretira s finančnimi kaznimi in točkami?

Največje barabe in kriminalci moje generacije prihajajo iz družin, kjer se je otrokom vse dovolilo in naredilo.

Permisivna vzgoja je vzgoja, kjer se otroku vse dovoli in se pričakuje, da se bo učil iz svojih napak.
Vzgoja brez udarcev je pa tista, kjer se otroku postavi meje BREZ UDARCEV.

Bistvena razlika in ne morem razumeti, kako nekateri tega dvojega ne ločite. A zdaj, če otrok ne tepem, jim pa vse dovolim, ali kako? Niti pod razno. Zakaj in kako v 21. stoletju še vedno najdeš ljudi, ki udarce enačijo z vzgojo? Ker če udarcev ni, tudi vzgoje ne more biti? A vi to resno?


enkrat se pa tudi jaz v popolnosti strinjam z Replikinim zapisom.

Besede-udarci bolijo najbrž še bolj.


Torej bi bilo po tvojem mnenju bolj pravilno, učinkovito in vzgojno, če bi nevestnemu vozniku policaj primazal tri krepke klofute okrog ušes ali pa eno pošteno na gobec, kot pa da ga psihično maltretira s finančnimi kaznimi in točkami?
[/quote]

Ne. Pravim samo, da je tudi to nasilje in da kazni brez nasilja ni.

New Report

Close