Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razpisi za delo v Avstriji in Sloveniji

Razpisi za delo v Avstriji in Sloveniji

Čekiram razpise za delo v Sloveniji in v Avstriji. Predvsem za dela, kjer je zahtevana visoka izobrazba. Pa v Avstriji tudi nižje.
Pa opažam, naši oglasi so večinoma v stilu kaj se zahteva od delavca. Plača je izjemoma redko navedena.
Avstrijski oglasi pa imajo večinoma napisane tudi plače pa večinoma imajo napisano poleg zahtev od delavca, tudi kaj oni nudijo. Kar je pa pri nas redkost. Pa še to, če napišejo kaj nudijo, je to recimo Hofer, ki je avstrijska firma.

Da.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Iz tega sklepam, da slovenski delodajalci pričakujejo, da bo delavec ves blažen, če bo smel delat pri njemu. Ne daj bože, da vpraša za plačilo.
Avstrijci pa so pogruntali, da delavci hodijo v službo zaradi denarja pa tudi drugih bonitet, ne kar tako iz veselja.

Se spomnim enega svojega nadrejenega iz preteklosti. Kar naprej je vpil kaki so potencialni kandidati za zaposlitev, da si drznejo spraševati o plačilu.

Nemška pošta išče dostavljalce paketov. Navedla je tudi plačilo, ki znaša 20,21€ brutto na uro.
Delo ni lahko, se ve.

Ena zanimivost kako poteka dostava paketov pri njih in pri nas. Recimo DPD. Pošiljka iz Nemčije. Takoj prevzeta, če dva dni v Sloveniji. Potem je pa trajalo več kot en teden, da je prišla do mene pa sem 15km stran od skladišča, kjer so imeli mojo pošiljko.
Razlika med poštarji oz dostavljavci v Nemčiji in Sloveniji je očitna.

Zgolj v vednost, da se kdo ne opece: vloge posiljajte direktno na DHL in ne na DHL-ove podizvajalce, ali kako se ze rece, ker ti znajo placevati krepko manj.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Hehe, večino kar naši napišejo je to, da nudijo redno plačilo 🙂 kot da to ni samoumevno, da boš plačan za svoje delo…

Ena zanimivost kako poteka dostava paketov pri njih in pri nas. Recimo DPD. Pošiljka iz Nemčije. Takoj prevzeta, če dva dni v Sloveniji. Potem je pa trajalo več kot en teden, da je prišla do mene pa sem 15km stran od skladišča, kjer so imeli mojo pošiljko.
Razlika med poštarji oz dostavljavci v Nemčiji in Sloveniji je očitna.
[/quote]
Ampak se posebej potrudijo samo zate, da lahko pišeš na mon. Jaz recimo sem preko vseh hitrih pošt do sedaj dobil v enem dnevu, izjema je nazadnje bil TNT, tio pa o malo fejst neorganizirani in ko sem jih klical, je billoo videt , da bolj po domače delajo.

Drugače pa ja, vprašajte Balkanca desija, on vse ve o hohštaplerstvu.😁

razpis za delovna mesta, ki se bodo odpirala v decembru.
Dela se v Sloveniji, avstrijska firma, nudijo nadpovprečno plačilo.
Jutri vabljena na razgovor. Povem, da sem še v službi in da ne bom po nepotrebnem zgubljala časa, če mi povejo kolikšna je okvirna neto plača. – 1000e bruto – to je očitno po novem nadpovprečno plačilo.
Me res zanima koliko ljudi si niti vprašati ne bo upalo in bo pri prvi plači krepko razočaranih….

Ja , saj, tako je to pri nas. s kolikimi sem se menil iz teh naših dostavnih pošt, ga nasrkajo pošteno, delovnik še zdaleč ni samo osem ur, plačilo pa minimalno. Nič bat bo desi iz bosne to zrihtal, on kot hohštapler s “projekti v Nemčiji” to vse ve.😁


Točno to.
Si predstavljate, da bi deloiskalec napisal, da lahko podjetju ponudi redno prihajanje v službo, možnost dolgoročnega prihajanja v službo ter nove izkušnje (z zaposlenimi). Tudi študentski oglasi, ki ponujajo izkušnje, so za kozlat.

In potem se čudijo zakaj ni ljudi na razgovor.
Oni bi imeli diplomanta, z več let izkušnjami, ne vem kakimi dodatnimi znanji, dali pa bi 800€ neto.

Potem pa pojdi za duhovnika! Boš preskrbljen!

slovenski delodajalec to lahko da eno plačo vsake tri mesece in ne krši nobenega zakona. tipa moraš tri mesece delati zastonj, da lahko daš odpoved z razlogi na njegovi strani

Kje se pa gleda za sluzbe a avstriji?

Meni se zdi zanimiivo, da je v Sloveniji precej čudaški odnos do dela. Nekako večina zna zelo hitro navesti na kupe razlogov, zakaj oni nečesa ne bi počeli, redkokomu pa uspe spraviti skupaj neko vizijo, ki bi pritegnila. Naj podam na mojem primeru…

Sam potrebujem pomoč programerja (lahko tudi začetnika), kakršen ne obstaja!

Takšnega, ki išče priložnost uspeti v Nemčiji in ki ve, da rezultatov ne prinaša Google, temveč trdo delo. Po možnosti malce lucidnega, pravzaprav inovatorja po duši, ki ve da se tiste najbolj pomembne sanje dogajajo takrat, kadar ne spi in mu koncept učenja iz napak ni tuj. Najraje takšnega, ki raje, kakor “Ni mogoče!” reče “Zakaj pa ne…”. Predvsem pa takšnega, ki verjame, da je dobro opravljeno delo pogoj za prejem plačila.

Pravzaprav je ta lahko programer tudi programerka in lahko bil(-a) to prav ti. Če tudi sam(-a) tako misliš, potem mi sporoči, da obstajaš in če me prepričaš, da se lotim brati tvoj CV, ti bom nadvse hvaležen.[/i]

Kako verjetno je, da se mi kdo oglasi?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

New Report

Close