Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nakazilo v tujino – nakažem v evre, tam naj bodo funti

Nakazilo v tujino – nakažem v evre, tam naj bodo funti

Naj takoj v začetku povem, da sem na vozičku in je zame zelo težko hodit od banke do banke in dobit informacije zato tu prosim za nasvet.

Namreč morala bi nakazat denar v tujino. Prejemnik mora dobit nakazilo v funtih. Verjetno mi bodo na banki uredili, da jaz nakažem ustrezni znesek v evrih in bo potem na tisti račun v tujini položeno v funtih. Ampak kar me skrbi, so bančni stroški in zato bi prosila tiste, ki imate kdaj take posle: na kateri banki me bodo najmanj odrli.

Hvala vnaprej za vsako priporočilo in nasvet.

kot si že sama napisala, greš na banko in to urediš.

seveda bo treba tudi plačat stroške.
sem preverila, koliko bi prišlo na delavski hranilnici, pa je to tam samo za njihove stranke.

ženska je napisala da zbira info tukaj, ker se težko premika, ker je na vozičku

nova
Uredništvo priporoča

jaz vedno urejamo na A banki, ker pa sem transakcije delala v mesecu februarju, se žal ne spomnim, koliko je bilo za plačati


ja in zdaj naj jaz namesto nje brskam po internetu?
vsi ceniki so objavljeni. ali je to tudi pretežko?
mislila sem, da bo delavska hranilnica najcenejša, pa sem preverila tam in ugotovila, da imajo te transakcije samo za njihove komitente. torej, sem ji povedala, da ji tja ni treba.

za ostale banke pa lahko vtipka
a banka tarifa
nlb tarifa
unicredit tarifa…

in si pogleda, kaj je njej najbližje in najceneje. kako naj pri vragu mi vemo, katero banko sploh ima blizu????

NLB prejšnji teden:
1.000 GBP – nakazano v EUR oni dobijo ven v GBP – provizija (SHA) 11,00€

Pokliči v svojo banko, jim povej znesek nakazila in ti bodo povedali okvirne stroške provizije. Enako lahko pokličeš na druge banke, pošto…


vse banke imajo cenike objavljene na spletu. ni treba nič klicat

glede na to, da si invalid in težko sploh hodiš okoli, kaj spletne banke pa nimaš?
saj to se da v spletni banki najceneje in najbolj komot uredit…

Hvala vsem, posebej pa tebi, Olivija. Bom poklicala po bankah, seveda. Priznam, da se na to niti spomnila nisem. Hvala še enkrat.

Imam spletno banko ampak nisem posebej spretna pri tem. Bojim se da bi kaj narobe naredila. In nimam nobenega da bi mi pokazal

Najbolj enostavno bi bilo, da ima prejemnik tak račun, ki sprejme nakazilo v evrih in se to pretvori v funte. Ampak to je bolj malo verjetno. 🙁

Druga možnost je t.i. SWIFT nakazilo. Na banki rečeš, da naj bo nakazilo denominirano v funtih. Banka ti nato po svojem tečaju zamenja evre v funte in zraven prišteje še provizijo. Ta je močno odvisna od banke, začne se pa nekje pri 7€. Poleg tega traja kar nekaj dni, da nakazilo pride do prejemnika.

K sreči obstajajo tudi cenejše poti. Npr. kar prek mobilne aplikacije si odpreš TRR pri malteški spletni banki Ferratum, ki ti omogoča tudi brezplačna SWIFT nakazila. Tudi v GBP in tudi v UK. Edino prejemnik ti mora dati svoj TRR v obliki IBAN, Britanceljni so namreč rahlo čudni in imajo v svojem notranjem prometu raje obliko sort code + account nr.

Potem je pa tu še cel kup sicer popolnoma legitimnih finančnih servisov, npr. TransferWise, Revolut in nebroj drugih, ki ti omogočajo cenejša SWIFT nakazila. Je pa najbolje, da je prejemnik fizična oseba in da mu popolnoma dol visi, če prejme nakazilo z nekega xy računa na ime omenjenih servisov ali partnerjev.

Da na koncu niti ne omenjamo nebančnih alternativ a la Western Union (drago kot pes), Skrill, Neteller (oboje provizije, da te mine) ali bitcoin.

Najboljše je kar Revolut, ki ga danes ima že “pol Slovenije”. Če ga nimaš sama, ga ima skoraj gotovo kdo, ki mu zaupaš. On ti da svoj Revolutov evrski IBAN, ti nanj nakažeš evre (račun je sicer angleški, ampak vse s provizijo vred MORA biti enako, kot če bi bil v Sloveniji), on jih v roku enega delovnega dneva prejme, jih po trenutnem tečaju na forex marketu (zagotovo boljši kot na banki) zamenja v funte in jih nato kar brez dodatne provizije nakaže dalje. Še celo preostanek evrov ti lahko zastonj nakaže nazaj. Prejemnik bo pa videl, da so funti prišli z nekega Revolutovega računa pri eni angleških bank.


katero spletno banko imaš?

Jaz na SKB netu opravim nakazilo v tujino čisto enostavno. Način plačila, nakazilo v tujino.
Za 1000 GBP provizija 5 EUR.

Če nakazujem na Češko, za kar SKB nima pretvorbe valute, grem sama pogledat tečaj EUR/krona, plačam v EUR, pa navzgor zaokrožim.

Jaz prejšnji teden 2000eur, nlb banka, 9 eur provizije. Ja dobili so nakazan denar v svoji valuti, jaz nakazano v eurih.

Če je težava fizično iti nekam, kar verjamem, da v tvojem primeru je; se vseeno ne potrebuješ delati žrtev, kot da ne moreš čisto ničesar.
Najboljše odgovore na vprašanja boš dobila direktno od posamezne banke. Vzemi telefon v roke, pokliči. Banka(e) ti bo dala točne podatke, tebi pa ne bo treba nikamor hoditi (se peljati).

Tako malo je potrebno za prijazen odgovor…

New Report

Close