Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Judje in njihov način življenja

Judje in njihov način življenja

Po Ljubljani je opaziti spominske talne plošče umorjenih Judov med 2.svetovno vojno. Nekaj sem si o Judih prebrala na spletu. Zanimiv narod. Imam nekaj vprašanj v zvezi z njimi in njihovim načinom življenja za tiste,ki jih bolje poznate.
Ali je rabin isto kot duhovnik?Kako izgleda sveta maša v njihovi cerkvi? Zakaj je sobota njihov sveti dan?Zakaj se oni obrezujejo tako kot muslimani? Se Judje lahko ločijo od moža ali žene? Provokatorji se prosim vzdžite!
Hvala.


Podobno kot pri protestantih,lahko se poročijo in imajo otroke. Ločiti se ne smejo. Tudi maša je podobna saj so soboto vzeli po protestantih, katoličani in pravoslavci pa imajo glavne maše ob nedeljah. Obrezujejo se pa zato ker to piše v Svetem pismu in se tega držijo.


Podobno kot pri protestantih,lahko se poročijo in imajo otroke. Ločiti se ne smejo. Tudi maša je podobna saj so soboto vzeli po protestantih, katoličani in pravoslavci pa imajo glavne maše ob nedeljah. Obrezujejo se pa zato ker to piše v Svetem pismu in se tega držijo.
[/quote]

kaj so judje vzeli od protestantov?
:DDD

judje so kot religija obstajali 2.000 let pred protestanti.
protestanti so krščanska vera in praznujejo nedeljo, ne sobote.

po židovskem štetju dni v tednu je sobota sedmi dan, ko je bog, potem, ko je ustvaril zemljo, počival. zato je to sveti dan.

ker pa je po krščanski religiji kristus vstal od smrti dan po sabatu – soboti, kristjani praznujejo kot dan počitka in čaščenja boga nedeljo.

obrezujejo se zato, ker je Bog tako ukazal abrahamu (iz stare zaveze)

9 Bog je rekel Abrahamu: »Ti pa se dŕži moje zaveze, ti in tvoji potomci za teboj iz roda v rod! 10 To je moja zaveza, ki se je držite, zaveza med menoj in vami ter tvojimi potomci za teboj: vsak moški pri vas naj bo obrezan! 11 Obrežite si meso svojih prednjih kožic! To bodi znamenje zaveze med menoj in vami! 12

ločijo se lahko, oziroma MOŠKI se lahko loči, ženska se ne more

nova
Uredništvo priporoča

Nekatere zapise iz biblije si razlagajo po svoje, npr. “Ne kuhaj kozliča v mleku svoje matere” za njih pomeni, da ne smejo jesti mlečnih izdelkov in mesa skupaj. Sendvič s salamo in sirom je prepovedan, na pice ne dajejo mesa.
Ob sobotah je prepovedano vsako delo, niti muhe ne smejo ubiti, ker se to smatra kot lov.

aja, pa svinjine tudi ne smejo jesti, pa morskih sadežev in podobnega, ker je to “umazana” hrana. ribe so dovoljene, raki, lignji, školjke pa ne.

tole ob sobotah malo variira. eni so bolj strogi, eni manj.
v ameriki se gredo takole:
naumili so, da jim vera prepoveduje, da bi v soboto prižgali kakršno koli električno napravo. torej, v petek zvečer prižgejo vse luči, pečico, štedilnik…. menda celo prižgejo avto, da jih v soboto lahko uporabljajo.

poročene ženske si morajo postriči lase. zato v javnosti nosijo potem lasulje, da so doma lahko pravoverne judinje.

Bistvo je košer hrana. Kako je zaklano, kje in na kak način.


Dovoljene so vodne živali z luskami, zato tudi nekatere ribe niso dovoljene npr. som, jegulja, mečarica, morski psi…

Upam da imajo tudi božje zapovedi, predvsem tisto ” ne kradi”
ko jih dobiš v apartma, kar ni pribito gre z njimi. Največji lopovi

to zame bolj pomeni, da je mleko samo za kozlicka, vez mama, otrok, torej je bog socuten…
Vprasanje kaj so takrat jedli.in jih je opozoril.

Upam da to ni provokativno, ampak Židi so poslanci temnih sil in opravljajo delo tega ki mu mi pravimo Satan. Njihov Bog v Talmudu je neka Kača.

Vrh Boljševikov in očetje komunizma so bili Židje. 20x hujše kot kak Jesus Camp je pa Kamp Siona, ko pripravljajo bodoče nastavljene voditelje, da bodo koristni Satanovi pomagači. Trump, Churchill, SDS, Janša, naprimer. Ostale, Trudeau, Merkel, tudi naše Šarce ali Cerarje, pa ‘groomajo’ oziroma učijo marksisti oziroma ‘protisionisti’. Tega se iz mojih izkušenj niti ne zavedajo.

Ti košer verujoči Izraelski Židi/’Judje’ so ponavadi verujoči v Toro, večje živine pa sledijo Talmudu in so Sionisti, ali pa so kot Soros ali Stalin in so ‘protisionisti’.

V vsakem primeru je to Satan, ni dvoma. Tudi če se tega ne zavedaš kot naprimer Grda Resnica.

Prava Božja energija ki je vsepovsod te lahko odreši in reši tvojo zelo zelo smrtno dušo… Vsak denar ki pride v tvoje roke, ti spremeniš v dobrega, saj z njim širiš dobro. Tako da ne se bat denarja bratje moji četudi je ‘Satanov’.

Satan nima moči nad naravo zato pa delajo robote in AI da dobijo nadomestna večna telesa. Fun fact: Alkimija in okultizem se sploh nista šla o ‘spreminjanju železa v zlato’, ampak o večnem življenju.


Pusti ti provokatorje, ker si ti to sama!
V tejle državi je vse polno javnih knjižnic, kjer dobiš knjige s to tematiko. Letna članarina je za mladino brezposelne manj kot 10 evrov.
Spotikavci postavljeni po mestu, pa so spomin na ljudi, ki so živeli v mestu in so bili zaradi pomoči domačih izdajalcev izdani in odpeljani v taborišča. Večina je tam umrla. In ti se prosim “vzdži “!

lol
tiste so oni izumili

🤣🤣🤣


Judje so izvoljeno ljudstvo. Ce je kaksen odpadnik, sigurno, saj koliko jih je po celem svetu, vsi. To ne pomeni, da je njihov bog,hudoben. Je zelo, zelo, dobet, najvecji. Kaj je s teboj.

lol
tiste so oni izumili

🤣🤣🤣
[/quote]

da mi je dobit eno sliko kjer so v hebrejščini napisane uokvirit in na steno ušraufat.

Resnica je taka: židi se smatrajo za od boga izvoljeno ljudstvo, vsi ostali smo (po njihovem) manjvredni ali celo ničvredni.

da mi je dobit eno sliko kjer so v hebrejščini napisane uokvirit in na steno ušraufat.
[/quote]
😂😂😂😂

[img]https://www.hebrew4christians.com/Scripture/Torah/Ten_Cmds/10cmd-diffs.gif[/img]

na amazonu jih maš kolikor hočeš

🤣🤣🤣🤣

ups, v hebrejščini so tu

https://www.google.si/url?sa=i&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi35ZyTjY3eAhXmsaQKHeZ8BJ8QjRx6BAgBEAU&url=https{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3A{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fwww.jesusboat.com{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Folive-wood{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fhome-decor{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Ften-commandments-hebrew-english{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F&psig=AOvVaw1J_4ftGOfZb6yIw_wNfWi2&ust=1539852751565933


😂😂😂😂

[img]https://www.hebrew4christians.com/Scripture/Torah/Ten_Cmds/10cmd-diffs.gif[/img]

na amazonu jih maš kolikor hočeš

aha vidim da o laganju pa nimajo prepovedi. To je tud njihova vrlina. Napišejo ,da so iz Anglije prijavijo se pa z Izraelskim potnim listom

🤣🤣🤣🤣
[/quote]


[/quote]

aha vidim da o laganju pa nimajo prepovedi. To je tud njihova vrlina. Napišejo ,da so iz Anglije prijavijo se pa z Izraelskim potnim listom

Stara zaveza, je stara, je enaka povsod. Krščanstvo ima dodano še Novo zavezo, ker stara zaveza od prve strani do zadnje, pripravlja, da pride mesija. In ker je Jezus zdravil bolne fizično in psihično, učil o ljubezni, ker Bog je ljubezen, ker ni prišel razveljavit stare zaveze ampak dodati, da je potrebno ljubiti sebe in sovražnike. Kajti dež pada na pravične in nepravične. Najlažje je imeti rad, tistega, ki ga imaš rad, sovražnika je težko rad imeti in v Bibliji pač pove kako je potrebno rad imeti, vse. Judje v Jezusu niso videli mesije, ker njim ni pomagal, kar so pričakovali, ampak jim je rekel, ljubite vse tudi ne jude. In to za njih ni mesija. Jezus je ozdravljal tudi v soboto, Judje imajo prepoved, če tudi se nekdo utaplja, kliče na pomoč. Jezus je rekel, da je potrebo dobra dela delati, vedno.


Važno da si kristjani judovske zapise prav razlagate ane.


Važno da si kristjani judovske zapise prav razlagate ane.
[/quote]
Od kje tebi, da sem kristjan? Če sem kaj narobe napisal, me pa popravi.


Važno da si kristjani judovske zapise prav razlagate ane.
[/quote]

Točno sem vedu, da bo glavna napihnjena judinja prlezla pametvat.

Judje so po stari zavezi izvoljen narod. Verujejo v enega Boga, nikoli pa niso sprejeli Jezusa kot božjega sina. Razlika med Judi in kristjani je v tem, da kristjani verujemo v troedinega Boga: Oče, Sin in Sveti Duh.
Judje se do pičice držijo svoje postave, spoštujejo 10 božjih zapovedi, ki jih je Bog dal Mojzesu na gori Sinaj. Namesto nedelje posvečujejo soboto. Na soboto nič ne delajo.
Kolikor je meni znano Judje nimajo svete maše, ampak samo obrede.
Bistvo svete maše je evharistija, med povzdigovanjem se kruh in vino spremenita v Jezusovo telo in kri. Torej Judje ne morejo imeti maše.
Tudi mene je od nekdaj zanimal ta judovski narod, kako živijo, kakšne navade imajo. Tudi v sinagogi še nisem bila, si pa želim iti.

New Report

Close