Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi za dober denar delali v klavnici in pobijali živali ali bi raje, da vaši otroci životarijo?

Bi za dober denar delali v klavnici in pobijali živali ali bi raje, da vaši otroci životarijo?

Vprašanje je že v naslovu; bi sprejeli dobro plačano delo in vsakodnevno pobijali živali (pištola, potem rezanje vratov itd) in bi otrokom s tem zagotovili dostojno življenje ali bi iz principa zavrnili takšno službo in otroke preživljali s slabimi socialnimi in potem prosili za potrebščine, hrano itd …? Jaz bi morala zares dobro premisliti, toda verjetno bi sprejela delo …

posel kot posel, eden ga mora delati… itak bi vzel, s tem nimam problemov, bolj je vprašaj, koliko dobri denarci.

Večina nas tisto kar eni pobijejo poje.
Zamisli se!

nova
Uredništvo priporoča

sem vegetarijanka. Zmeraj se najde alternativa. Upam, da bo klavnic čedalje manj.


Pa se ti zavedaš, da zažiraš živalim prostor za krmo. Fuj si

Nekol nekol
Raj na socijalni pa skromno
Na vas racun

Jaz ne bi mogla. Bi šla raje sekrete pucat.

Aja, pa strašno nedosledna sem pri tem. Kupim meso v trgovini, pa vem, da je bilo tudi tisto meso nekoč žival. Doma vzrejenih živali (ekološka pridelava) pa ne jem. Kakšnega odojka ali žrebička ali teletine tudi ne.


Pa se ti zavedaš, da zažiraš živalim prostor za krmo. Fuj si
[/quote]
Pa se ti zavedaš, da je na psihiatriji še ena postelja zate? Če pohitiš, te bodo še nocoj sprejeli.
Fuj si, ker ješ meso.

Nekaj ne razumem… Da najprej povem, nisem vegetarjanka, pojem minimalno mesa, se pa zato pogosto ukvarjam s krivdo in slabo vestjo. Ampak kjub vsemu se mi zdi ekološka pridelava mesa bolj humana, saj se mi zdi da je pri masovni prizvodnji mesa za živali smrt odrešitev.

Ni govora. Raje bi bila čistilka ali filala police v Mercatorju za minimalca.


Pa se ti zavedaš, da je na psihiatriji še ena postelja zate? Če pohitiš, te bodo še nocoj sprejeli.
Fuj si, ker ješ meso.
[/quote]

Zakaj bi nekdo moral na psihiatrijo, če normalno je? Prej sodite tja vi iz raznih sekt in nekih new age društev, ki se upirate tistemu, kar je dala mati narava človeku in je bilo tisočletja za človeka dobro.

Nikoli. V nobenem primeru. Tudi ne jem živali. Bi našla karkoli drugega, magari sekrete pucat na železniški postaji ali pa kanalizacijo pod mestom.


Pa se ti zavedaš, da je na psihiatriji še ena postelja zate? Če pohitiš, te bodo še nocoj sprejeli.
Fuj si, ker ješ meso.
[/quote]

Pa se ti zavedaš, da če uporabljaš mleko in mlečne izdelke žival veliko bolj in dalje trpi, na koncu pa konča v isti klavnici kot žival, ki jo vzrejajo z namenom za meso, prav tako v isti klavnici končajo kokoši katerih jajca uporabljaš. Če želiš narediti nekaj za živali postani veganka in potem drugim govori, da so fuj ker jedo meso. Tvoje mleko in jajca niso nič manj krvava.

Pa se ti zavedaš, da če uporabljaš mleko in mlečne izdelke žival veliko bolj in dalje trpi, na koncu pa konča v isti klavnici kot žival, ki jo vzrejajo z namenom za meso, prav tako v isti klavnici končajo kokoši katerih jajca uporabljaš. Če želiš narediti nekaj za živali postani veganka in potem drugim govori, da so fuj ker jedo meso. Tvoje mleko in jajca niso nič manj krvava.
[/quote]
Vem, brez skrbi. Fuj sem napisala tistemu butlu, ker je res nadležen. Počasi izločam živalske produkte. Ne gre čez noč, se pa trudim.

Takoj sprejem, če bi to bilo res. Žal pa so v klavnicah slabe plače, tako da ne bo nič z dodro plačano službo.

Ne. Bi delala pri kmetu, raje in mu nudila pomoč pri krmi, pospravljenju hleva in tako dalje. Pa jem meso, samo ga vzamemo pri bratrancu, ki ima prosto rejo, skozi vso leto za vse živali. Krave, pujse, kure.


Mislim da tisti ki nismo lačni in ki ne gledamo lačnih otrok na to težko odgovorimo.
Seveda večina nas nebi pobijali živali. Ampak osnovna potreba po preživetju je pa vseeno pred morali.
Po moje če bi bila pred odločitvijo moj otrok ali žival bi izbrala otroka in mu priskrbela hrani.
Tudi ljudi nebi jedli pa kljub vsemu ko je letali padlo v Andih so preživeli jedli svoje pokojne kolege.

Sicer se mi to delo resnično gnusi, ampak če bi šlo za dobro otrk, bi delala tudi to.


Ko se razpišeš o ubijanju v klavnici, najprej preberi, kako se tam ubija/kolje.
Pištola je preteklost!

Samo v Halal klavnici.

S pistolo in omamljanjem mi je prevec neosebno.

Sem bil v otroštvu parkrat prisoten pri kolinah ali klanju…. že takrat nisem želel kaj dosti pomagat. Ampak če druge izbire ne bi bilo…. bi sprejel. Če jaz ne bi, bi pač dobili nekoga drugega, zaradi tega ker bi odklonil ne bi umrla niti ena krava ali pujs manj.

Bi pa verjetno počel veliko drugih stvari veliko prej, kot pa to. Pač ni vse v denarju.

Nekaj ne razumem… Da najprej povem, nisem vegetarjanka, pojem minimalno mesa, se pa zato pogosto ukvarjam s krivdo in slabo vestjo. Ampak kjub vsemu se mi zdi ekološka pridelava mesa bolj humana, saj se mi zdi da je pri masovni prizvodnji mesa za živali smrt odrešitev.
[/quote]

Mislila sem tiste, ki jih sama vzredim in jih poznam po imenu. Seveda pa morajo tudi te enkrat v zakol, tako to je. In to je zame zmeraj velik stres.

Prav vsak od vas bi to naredil, če ne bi bilo druge možnosti. Ravno zadnjič sem gledala film o tisti letalski nesreči v Andih, ko so ljudje ostali ujeti v snegu več kot dva meseca in je bil edini način, da preživijo ta, da pojejo tiste, ki so umrli. Človek naredi vse ko se mora boriti za golo preživetje. Verjamem da ne bi, dokler ni treba in doma iz tople dnevne lahko pametujete, a ko bi bili prisiljeni, bi tudi to naredili. Prav vsi, tudi tista vegi afna.

Mislila sem tiste, ki jih sama vzredim in jih poznam po imenu. Seveda pa morajo tudi te enkrat v zakol, tako to je. In to je zame zmeraj velik stres.
[/quote]

Aha, seveda. Se strinjam. Da si lastnik živali, se žival odziva nate, potem jo pa ubiješ in poješ; zame nemogoče.

New Report

Close