Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako so IT-jevci prišli iz nerdov do frajerjev

Kako so IT-jevci prišli iz nerdov do frajerjev

A sem slučajno kaj zamudil. IT-jevci so vedno bili nerdi, danes pa vozijo Mercedese in uživajo z lepotičkami.

Komaj čakam, da GOOGLE vse to skupaj prekine z monopolom. Dandanes že vsak nerd misli, da je Bil Gejc in vozi Mercedese…

Takrat, ko so končali faks, našli dobro službo ali celo odprli svojo firmo in ZAČELI MLATIT VELIKE DENARJE.

Takrat so frajerčki iz osnovne in srednje šole, ki so bili sicer cvekarji, ampak nikoli piflarji, bili pa so ljubljenci nezrelih in otročjih punčk, našli neko službo za minimalca in se začeli zavedati, da so v bistvu LUZERJI in da jih nobena lepa in pametna bejba ne bo niti pogledala.

Nisem ti jaz kriv, da nisi izkoristil možnosti javnega šolstva na univerzi.

Nekateri vidimo pptencial v znanju, ki ga pridno požiramo. Oz. Sedaj nas imenujete nerdi, čez 5 let pa Nadrejeni.

Lepo je povedal profesor v gimnaziji. Ne zajebavajte “piflarjev”. Čez 10 let bodo to vaši šefi.

Pa se bo cenila modrost. Dvajset let nazaj so bli pa frizrji in cvetlicarji frajerji v Slo :).

Bi bil že čas, če bi radi dohajali zahod.

Nisem opazil, da bi bil kot IT-ijevec kaj večji frajer. Še vedno živim povsem povprečno življenje.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Uh na piflarje iz gimnazije imam jaz čudovite spomine. Piflarji so bili vedno moji Best friends
Jaz sem zarad piflarjev (predvsem zaradi enega) z levo roko vse letnike nardila
Kaj sta bla mama pa ata ponosna

Ko boš namesto na MONu visel študiral in moduliral svojo stroko boš tudi ti frajer z vsem zraven.
Tudi, če si samo smetar sedaj

Da s svojo placo 5 ljudi kvalitetno vzdrzujes se ti ne zdi?

Če imaš v mislih nerde kot so Bill Gates ipd. so začeli v 70ih in nadaljevali vse do Y2K so se prelevili iz nerdov v frajerje. Danes pa na IT področju ni nič kaj mavrično saj je več ali manj povsod dumping tako, da je to čisto druga scena.

Da s svojo placo 5 ljudi kvalitetno vzdrzujes se ti ne zdi?
[/quote]

Hmnja. To je osnova sivega povprečja. Če ne more človek s svojo plačo preživeti sebe in družine, počne nekaj sila narobe.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Hmnja. To je osnova sivega povprečja. Če ne more človek s svojo plačo preživeti sebe in družine, počne nekaj sila narobe.
[/quote]
Kaj pa vem. V Sloveniji je verjetno to obicajno malo tezje. Si tezko predstavljam, da bi nekdo s svojo povprecno slo placo lahko kvalitetno prezivljal 5 ljudi. Skoraj nemogoce.

Meni so že od nekdaj všeč. Imajo poseben smisel za humor 🙂


Kaj pa vem. V Sloveniji je verjetno to obicajno malo tezje. Si tezko predstavljam, da bi nekdo s svojo povprecno slo placo lahko kvalitetno prezivljal 5 ljudi. Skoraj nemogoce.
[/quote]

Kaj ti daje mislti, da sem kakorkoli namigoval, da bi bilo v Sloveniji prav tako kot je? Eksplicitno sem napisal, da je narobe. V končni fazi je to efen izmed ključnih razlogov odhoda mnogih.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Kaj ti daje mislti, da sem kakorkoli namigoval, da bi bilo v Sloveniji prav tako kot je? Eksplicitno sem napisal, da je narobe. V končni fazi je to efen izmed ključnih razlogov odhoda mnogih.
[/quote]
O odhajanju ne bom sodila. Jaz se v to ne bi spustila ampak na racun te odlocitve pa moram tud jaz v sluzbo rintat :). Can’t have it all pravs.

Binarna dilema: To have or to be, that’s the question.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

To be nedvomno :). Z zenfom.

So be IT. Nerd!

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Kolikor jaz poznam IT-jevce, so bili v srednji šoli povečini bolj geeki, ne nerdi. Lepe ocene pri naravoslovnih predmetih in pri tistih, ki so jih bolj zanimali, pri ostalih (še posebej”piflarskih”) predmetih pa bolj povprečni, ker se jim ni ljubilo učiti nekih nepovezanih podatkov.

Hmnja. To je osnova sivega povprečja. Če ne more človek s svojo plačo preživeti sebe in družine, počne nekaj sila narobe.
[/quote]

tud to se dogaja. z minimalno plačo NE MOREŠ!!!! pa ni treba, da delaš kej narobe

tud to se dogaja. z minimalno plačo NE MOREŠ!!!! pa ni treba, da delaš kej narobe
[/quote]

Ce si z moski, ki je zastavil svojo pot kot druzinski clovek, soprog in oce, potem je pristajanje na minimalca (na dlogi rok) napacna poteza, ki terja odgovornost in spremembo. Opravicila za taksno ravnanje (na dolgi rok) ni.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ce si z moski, ki je zastavil svojo pot kot druzinski clovek, soprog in oce, potem je pristajanje na minimalca (na dlogi rok) napacna poteza, ki terja odgovornost in spremembo. Opravicila za taksno ravnanje (na dolgi rok) ni.
[/quote]

A te lahko citiram? Ja to je casti in dostojanstvo moskega. Ampak pri Slovencih je ta genetski problem, da so bili vzrejani (in vzgajani) za hlapce. Od hlapcev pa vedenja in miselnosti gospoda ne moremo pricakovati.

get rič or daj trajing ☺

ITjevci so face:) Zaradi njih je moje življenje precej lažje;) Hvala!

+1

New Report

Close