Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Telefon, kupljen privat od osebe za denar.

Telefon, kupljen privat od osebe za denar.

Pozdravljeni,

imam težavo, ki je ne znam rešiti. Je imel mogoče kdo kdaj tak problem?…
Torej, 5 dni nazaj sem kupil telefon S9+ za 450e (star 3 tedne). Vse štima, prišel sem domov in ga uklopil ter videl, da ko se pogovarjam po telefonu se ful slabo sliši sogovornika.
Odnesel sem ga na servis (telekom), kjer so mi ga zavrnili, saj garancija ni potrjena.
Klical sem prodajalca ter ga vprašal, kje točno je bil telefon kupljen, da mi potrdijo odgovora..ni bilo odgovora z njegove strani.
Potem sem videl, da je bil kupljen na Telemachu, kjer so mi ga brez problema vzeli v servis.
Danes pa me kliče prodajalec, da se morava dobiti. KO sva se videla je zahteval, da mu telefon vrnem, saj noče ”komplikacij” – češ da bi ga klical če kaj ne štima.
Opravičim se mu, da sem ga samo prašal zaradi garancije a tip hoče telefon nazaj in to da mi vrne samo 300e, ker sem ga 4 dni uporabljal.
Prodajalca na Telemachu sem vprašal kaj naj naredim, rekel je, naj grem na PP prijavit. Saj imam račun, original škatlo, ter vse…da je ja jasno, da nisem ukradel in da je telefon sedaj moj in da to je to.
Prodajalcu sem poslal sms, da ga opozarjam, da se umiri sicer ga bom prijavil policiji, Nato mi piše sms:”prinesi mi še 450e”..in take.
Kakšna ideja kaj mi še ostane? Vidim, da mu nekaj ne štima in si res ne želim, da pride na dom mi težit.

Kje si sploh našel tega prodajalca? Kako sta stopila v stik?

Na letgo sem imel jaz objavljen oglas za moj telefon in tam mi je pisal, če bi zamenjala..in tako sva se dogovorila da raje odkupim njegovega, ker je rabil denar.

Težava je tudi v tem, da če je ukraden, ga bodo zasegli tudi tebi, čeprav si ga normalno kupil.
Tip ve, kako ti je ime, kje stanuješ?

Ve ime, kje stanujem ne. Ampak sem preveril. Telefon je od njegove žene, katera ga je uzela na številko od njene matere…tko da ukraden zihr ni. Saj je bila žene zraven ko sta mi prodala telefon.

ne štekam folka, ki danes kupuje telefone pri privat preprodajalcih in upate na najboljše, pri toliko poceni naročninah in legalnih nakupih na obroke….

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Prodajalec ti je dal originalno škatlo z navodili, garancijo in račun?
Si preveril, da so originalni papirji in da se serijska številka naprave ujema?
Kako si spregledal, kje je bil kupljen?

Jah nič, če še kliče, se ne pustit. Ponovi, da ga boš prijavil, če ne bo dal miru, pa še kaj hujšga. S takimi je najbrž treba ostro.

Pregledal sem original račun, imei na škatli in računu,…pa tudi podatke sem dobil tam, kjer je bil kupljen (sem sam izvedel in šel tja).
Mogoče me res ne razumete, ker se gre za tako kupčijo namesto iti na mobitel AMpak tukaj sem ga dobil za 450e, na naročnine me pride 900…
Sedaj sem ga blokiral, pa naj se j…..če pa me obišče doma pa itak bom klical 113.

Jaz se ne bi prav dosti ukvarjal, od kje je in kaj je, preprosto bi ga nesel in prijavil na najbližji PP.

a pa je vredno vse te jebe, ker si ga dobil za “pol” cene?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

a pa je vredno vse te jebe, ker si ga dobil za “pol” cene?
[/quote]

Za 450€ se dela vsak 3/4 meseca po osem ur na dan. Seveda je vredno.

Dogovori se z njim, da se dobita na kakšnem manj obljudenem mestu ob bolj pozni uri, potem pa se tam prikaži s tremi “prijatelji”: Mujotom, Hasotom in Dzemalom.

Za 450€ se dela vsak 3/4 meseca po osem ur na dan. Seveda je vredno.
[/quote]

itak da je vredno, ampak a se je vredno še
dodatno jebat s privat šalabajzerji ali kupit preko operaterja ali kupit prejšnji model, ki je v prosti prodaji še malo cenejši kot pri hebanju s šalabajzarskim preprodajalcem?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Če vse štima, naj ne kompliciral. Pomislila sem edino, če ga je un vzel na vezavo naročnine in bi imel zato pol on težave, ker ga je pteprodal. In bi ga pol Telemach za vrat držal kako drugače.
Kaj vem. Daj mu telefon nazaj, on pa tebi denar nazaj za kokr si ga odkupil. Če si ga ti odkupil od njega. Ker ne vem zakaj bi hotel od tebe on 450 čukov, kokr ti je poslal pol sms. Al ke mislil tko, da mu vrneš telefon, plačaš še ostale pol cene in on profitira za 900 čukov in nazaj dobljenim fonom?
Jest bi najprej to probala. Nazaj 450 in vrnem telefon. Ker je to neka mučka. In si težav ne bi želela. Če bi težil, bi mu še enkrat ponudila to spravo z navedbo, če v nasprotnem ne želi težav. Ampak ne ustno. Ker ustno nikjer nič ne velja.

Saj jaz sem tudi predlagal, da ko pride telefon iz servisa uradnega da ga lahko vrnem in da mi vrne denar. Je rekel, da ga žena uzame in ga nese kolegu pregledat in še ni use kakor mora bit da mi da samo 300e???

Bravo, res pametno razmislanje mujo…. a to so tvoji sorodniki?

To so res kar neke mučke.

Ne bi odstopala. Zraven bi povedala še, da te je z novim nategnil, če si ga mogu nest na servis. Tud če je za pol cene, ne pomeni, da ti skoraj novega proda skor mal pokvarjenrga. Ja, pa poudarila bi, v kolikor ne želi težav. Da bo čist vredu za 450.
Me rakajfajo taki.
Zdej pa napiši 450 nazaj. Pa najprej dmat, pol pa fon

Včeraj ob 16:30 me je zadnič klical, potem se umiril, ne dvigujem mu, niti ne pišem na sporočila.Moje zadnje sporočilo je bilo, da če se ne bo umiril, ga prijavim.
Po pogovoru z policijo so dejali, da v kolikor imam pač račun in vse kar pride zraven je jasno, da ne gre za krajo. Da naj se ne sekiram, saj tudi če me prijavi imam dokaze (letgo pogovor, sporočila,…) in lahko komot dokažem da je bil pogovor okoli prodaje.
Čakam na razplet…

kake težave bi pa imel?
tip je kupil telefon na kredit. telefon je takoj dal naprej, kredit mu je ostal. telefon ni vezan na kredit. cel kup ljudi, ki ne zna z dnarjem skozi mesec se gre take mučke. poznam jaz enega podobnega bedaka. oba z ženo sta vzela ful drage telefone preko telekoma, jih za pol cene prodala naprej, da sta do denarja prišla, zdaj pa gagata, ko plačujeta visok račun za telekom.

S tipom se ne meni nič več, še najmanj mu pa vračaj telefon, ker bo potem on našel nevemkakšno napako in te bo spet želel nat*egniti, kot te je že enkrat. Ne odgovarjaj, ne dviguj telefona, nič nič nič. Popoln ignor.


kupil si kar si. Konec sam urejaj zdaj kar gre preko garancije. s tipom pa nič več. Vidva sta zaključila – on ti je dal telefon in ti si pošteno plačal. nima kaj več zahtevati in ti tečnariti.
če ne bo odnehal in bo še težil pa ga prijavi.

New Report

Close