Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Naj mi en pojasni v čem je prednost imeti otroke?

Naj mi en pojasni v čem je prednost imeti otroke?

Otroci ti poberejo pol življenja pa še en velik strošek so. Popolnoma zgrešena investicija. Naj mi nekdo pojasni, zakaj bi se v današnjem turbokapitalizmu, ko imamo na voljo toliko enih dejavnosti izplačalo imet otroka? Meni se zdi, da vas večina ima otroke samo še zaradi tega, ker se bojite ostati sami na stara leta. Egoisti.

Meni pa se zdi, da se ti bojiš imeti otroka. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Če bi vsi tako razmišljali, bi človeštvo izumrlo.

nova
Uredništvo priporoča

odločitev za otroka je vedno egoistična. otroka imaš, ker ga hočeš imet, ne zato, ker bi ga mogoče sosedov franček hotel imet.

Meni pa se zdi, da se ti bojiš imeti otroka. 🙂
[/quote]

Niti malo. Ampak res ne vidim neke pozitive na tem. Za crkljanje in druženje imamo partnerje.

Imeti otroka je en čisti nagon, ki se ga da z današnjo razvitostjo možganov preprečiti.

Se ti ne zdi, da nas je že malo preveč na tem svetu?

Prednost? Izplačalo?
V takšnem načinu razumevanja – nikakor nima smisla.

Niti malo. Ampak res ne vidim neke pozitive na tem. Za crkljanje in druženje imamo partnerje.

Imeti otroka je en čisti nagon, ki se ga da z današnjo razvitostjo možganov preprečiti.
[/quote]

zakaj bi hotel to preprečit?

otrok ti prinese v življenje ogromno ljubezni. najprej tiste svoje, do njega, ki se ne more meriti z ljubeznijo do partnerja…
jaz sem imela otroka zelo pozno, pri 39 letih in ja, če primerjam življenje pred otrokom in po njem, je razlika v tem, koliko več lahko ljubim. in je življenje neprimerljivo lepše, kljub temu, da gre ogromno denarja za….

ti pa lepo trolaj še naprej… saj vem, da ti trije froci letajo okrog voglov bajte…

Niti malo. Ampak res ne vidim neke pozitive na tem. Za crkljanje in druženje imamo partnerje.

Imeti otroka je en čisti nagon, ki se ga da z današnjo razvitostjo možganov preprečiti.
[/quote]

Ehmm, bolj slabo so ti ti možgani razviti, če limitirajo proti izumrtju. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Lej, avtor, otroke imaš zato, da na stara leta nisi sam.
Da imaš družbo.
Mož te zapusti, si najde ljubico, umre karkoli, otroci te ne zapustijo.
S kom se boš na stara leta pogovarjal?
Komu boš pustil imetje, če ne boš imel otrok?
Kdo bo nesel naprej tvoje gene, če ne otroci?
Ko boš umrl, kdo se bo spomnil nate, če ne boš imel otrok?
Komu boš posredoval svoje spomine, če ne otrokom, vnukom?

Se ti ne zdi, da nas je že malo preveč na tem svetu?
[/quote]

Res je ljudi vse več na svetu, ampak tisti sosedov otrok, ne bo hodil tebe na stara leta obiskova, tisti afriški pa še manj.

NO COMENT!!!

Niti malo. Ampak res ne vidim neke pozitive na tem. Za crkljanje in druženje imamo partnerje.

Imeti otroka je en čisti nagon, ki se ga da z današnjo razvitostjo možganov preprečiti.
[/quote]

a teb se je ta tvoja mala pamet že izplačala..???

zakaj bi hotel to preprečit?

otrok ti prinese v življenje ogromno ljubezni. najprej tiste svoje, do njega, ki se ne more meriti z ljubeznijo do partnerja…
jaz sem imela otroka zelo pozno, pri 39 letih in ja, če primerjam življenje pred otrokom in po njem, je razlika v tem, koliko več lahko ljubim. in je življenje neprimerljivo lepše, kljub temu, da gre ogromno denarja za….

ti pa lepo trolaj še naprej… saj vem, da ti trije froci letajo okrog voglov bajte…
[/quote]

tukaj vidim en sam egoizem egoizem egoizem…

tukaj vidim predvsem egoizem egoizem in še enkrat egoizem

Se ti ne zdi, da nas je že malo preveč na tem svetu?
[/quote]

Res nas je, ampak še vedno drži, kar sem napisal. Egoist si ti, ker gledaš na otroka kot na strošek, kot si napisal. Poleg tega bežiš od odgovornosti, ker ti je tako lažje.

Težko bo to, da smo jih imeli, ker se na stara leta bojimo biti sami, ker namreč nihče nima garancije, da bo jutri še živ, razen morda tebe, ki pa si iz družbenega vidika, popolnoma zgrešena investicija, namreč v času vzgoje in izobraževanja te odgovorni niso naučili popolnoma nobene socialne in družbene odgovornosti. Da ne govorim o za življenje potrebnih dobrinah kot so ljubezen, spoštovanje, sprejemanje……..torej zgrešene investicija staršev in družbe.

Res je ljudi vse več na svetu, ampak tisti sosedov otrok, ne bo hodil tebe na stara leta obiskova, tisti afriški pa še manj.
[/quote]

tukaj pa tudi vidim predvsem egoizem egoizem in še dvakrat egoizem. Živimo v družbi egoistov. Že dolgo znano.

Nekateri ljudje niso turbokapitalistične ovce, ki bi se kapitalistično naravnanemu vodstvu podrejalo do take mere, da bi svoje življenje krojili tako, da gledajo, kaj bi se IZPLAČALO. S tem ne želim reči, da bi s tem, da se odločimo za otroke, nasprotovali kapitalizmu, še manj da je treba imeti otroke iz bilo kateregea vzroka, temveč zgolj to, da smo pa menda le prerasli odločanje o sebi zgolj na podlagi finančno investicijskega vidika, kaj se izplača ali kaj ne. Prav tako je enako egoistična odločitev se odpovedati otrokom zaradi finančnih vidikov, kot imeti otroke v izogib samoti. Konec koncev smo vsi egoisti, Na vsak način.

Težko bo to, da smo jih imeli, ker se na stara leta bojimo biti sami, ker namreč nihče nima garancije, da bo jutri še živ, razen morda tebe, ki pa si iz družbenega vidika, popolnoma zgrešena investicija, namreč v času vzgoje in izobraževanja te odgovorni niso naučili popolnoma nobene socialne in družbene odgovornosti. Da ne govorim o za življenje potrebnih dobrinah kot so ljubezen, spoštovanje, sprejemanje……..torej zgrešene investicija staršev in družbe.
[/quote]

Torej zakaj jih imate?? Zaradi podlega egoizma. Otroci so vam igračka. Žalostno.


zakaj imaš pa stanovanje/hišo? Saj lahko živiš pod grmom!

tukaj pa tudi vidim predvsem egoizem egoizem in še dvakrat egoizem. Živimo v družbi egoistov. Že dolgo znano.
[/quote]

Hja lej, pravijo, da je bog najprej sebi brado ustvaril.
Vsi smo vsaj malo egoisti. Ti nisi? Mogoče res nisi tak egoist, da bi imel otroke, si pa na kakem drugem področju egoist. Ali boš raje sebi hrano kupil ali boš raje denar dal klošarju? Večina raje sebi hrano kupi.

Torej zakaj jih imate?? Zaradi podlega egoizma. Otroci so vam igračka. Žalostno.
[/quote]

Glej, zase in svoj rod je pač treba poskrbeti.

Zakaj zakaj zato
Tudi dejavnosti hobiji ti poberejo kup časa in denarja
Otroke imava ker sva si jih želela imeti
Odraščajo in zdaj bom pač čakala na vnuke v katere bom spet investirala čas in denar in to z velikim veseljem

tukaj vidim predvsem egoizem egoizem in še enkrat egoizem
[/quote]

Otroka prav gotovo nimam za to, da mi bo na stara leta delal družbo, še manj, da mu bom v napoto ali, da bi moral skrbet zame. Upam, da bo takrat skrbel za svoje otroke. Ali počel kaj drugega, kar ga bo osrečevalo.

New Report

Close