Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dohodkovni razred

Dohodkovni razred

Pozdravljeni starši!

Z ženo imava sina starega 2 leti in smo s septembrom prvič stopili v vrtec. Jaz sem redno zaposlen, žena pa je ima pol letno prekinitev službenega razmerja in prejema denarno nadomestilo iz CSD. Oddala sva vlogo za znižano plačilo vrtca in so naju na podlagi najinih dohodkov uvrstili v 4. dohodkovni razred.

Vse lepo in prav, nakar je žena dobila službo nazaj. To seveda sporočiva CSD-ju(zaradi prekinitve denarnega nadomestila) in jim pošljeva njeno novo pogodbo o zaposlitvi.

Čez dober teden dobiva novo odločbo iz CSD, ki nama sporoča da smo zaradi skupnega višjega mesečnega dohodka uvrščeni v 7. dohodkovni razred. Ampak zakaj?
Ker so za izračun vzeli:
– mojo plačo
– denarno nadomestilo ki ga je tisti mesec še zadnjič prejela
– njeno NOVO plačo (ki je bila razvidna iz pogodbe o zaposlitvi)
in to vse skupaj pomnožili x12 mesecev

zaradi višjega dohodkovnega razreda so nama “podražali” vrtec in znižali otroški dodatek

Mesec je okrog, nadomestila ni več, prejemava najine povprečne plače, 7. dohodkovni razred pa je ostal. 🙁

Ali lahko med letom CSD naredi ponovni izračun povprečnega mesečnega dohodka?

Hvala za odgovore in nasvete, Miha

Takoj na CSD in razloži situacijo! Če še ni pretekel rok pritožbe, oddaj to, da dobiš še poračun za nazaj, v primeru, da je že prepozno, boste pa oddali novo vlogo za spremembe.

Je pa tako: s povprečnimi plačami je naša družina v 6. doh. razredu, poznam pa jih tudi nekaj, ki padejo v sedmega. Družine, ki imajo 2 ali več otrok ali je eden od staršev brez službe, pa so potem v nižjih razredih. Tako da prav veliko boljše situacije ne pričakujta, vrtec je kar drag špas.


zakaj se nista pritožila na to drugo odločbo, ki je bila evidentno napačna???
saj ne morejo dveh prejemkov računat. mislim, na CSDju so tako grozljivo nesposobni, da je…
kolegu so naračunali vrtca za drugega otroka 400 EUR( za prvega plačuje 200) in je dobil prvi račun za oba v višini 600 eur. seveda totalno narobe…

New Report

Close