Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Miha ga piha

Miha ga piha

https://siol.net/siol-plus/kolumne/miha-mazzini-mladini-branje-tega-prispevka-strogo-prepovedano-480259

Pred kratkim je bila tu tema, kako to, da se starejšim zdijo mladi leni in nesposobni.
No, jaz poznam zelo veliko sposobnih, zagnanih, pridnih mladih pod 30.
Če jih Mazzini noče in potrebuje material za klike, je to njegova stvar.

Še dobro, da so mladi po njegovem krivi za to, da se ni črpalo denarja iz Eu.

In da je on bil v njihovih letih tako pameten, da je že izdal knjigo.


Mislim, da še najmanj krivi mlade. Vsaj tako se mi bere.

Miha bi bil danes le nepomemben novinarček, ki bi mu drugi povedali o čem lahko piše, če se ne bi zgodila ?demokracija?, ki ga seveda moti. In Mazzini ni edini “Miha”, ki lahko piše karkoli!

Miha koncizno ugotavlja stanje duha v naši družbi in pisal je že prej in to precej uspešno.
Res pa je, da njegovo pisanje, spet o stanju duha (čudno, prečudno ? :)))) ), ni bilo ravno dobro sprejeto pri oblastnikih saferjot, zato je bil pač eden od avtorjev, ki so lahko zares začeli objavljati svoja dela šele po osamosvojitvi.
Kakorkoli obrneš, je njegovo pisanje precej bolj smiselno in natančno zadane bistvo, kot katerikoli sestavek Grege Repovža ali Vena Tauferja.

Miha koncizno ugotavlja stanje duha v naši družbi in pisal je že prej in to precej uspešno.
Res pa je, da njegovo pisanje, spet o stanju duha (čudno, prečudno ? :)))) ), ni bilo ravno dobro sprejeto pri oblastnikih saferjot, zato je bil pač eden od avtorjev, ki so lahko zares začeli objavljati svoja dela šele po osamosvojitvi.
Kakorkoli obrneš, je njegovo pisanje precej bolj smiselno in natančno zadane bistvo, kot katerikoli sestavek Grege Repovža ali Vena Tauferja.
[/quote]
Jaz takele “Mihce” berem iz svojega stališča in razmišljanja.
Kar si mislijo oblastniki o tem me ne zanima, dokler ne bo kak “Mihec” šel na ričet, ali pa zašel sredi belega dne!


Jaz takele “Mihce” berem iz svojega stališča in razmišljanja.
Kar si mislijo oblastniki o tem me ne zanima, dokler ne bo kak “Mihec” šel na ričet, ali pa zašel sredi belega dne!
[/quote]

Jbg, si pač preprosto vodljiv. Midva z Mihom pač nisva. 😉

Jbg, si pač preprosto vodljiv. Midva z Mihom pač nisva. 😉
[/quote]
Naj ti bo. Bi pa prosil, da me razsvetliš, kdo me vodi?


Naj ti bo. Bi pa prosil, da me razsvetliš, kdo me vodi?
[/quote]

Kaj, ne kdo. Sumim na nevednost.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Naj ti bo. Bi pa prosil, da me razsvetliš, kdo me vodi?
[/quote]

Nerazgledanost je smrt za logiko v odnosih v družbi.
Jbg… operirati s premalo informacijami je težko, da pa se jim prostovoljno odrečeš, je pa neumno.
Žal je to modus pensandi večine slovenskega življa.

Nerazgledanost je smrt za logiko v odnosih v družbi.
Jbg… operirati s premalo informacijami je težko, da pa se jim prostovoljno odrečeš, je pa neumno.
Žal je to modus pensandi večine slovenskega življa.
[/quote]
Mhm, torej ti veš, jaz pa ne! Morda pa le nimaš prav, a jaz te v to ne bom prepričeval.

Kaj, ne kdo. Sumim na nevednost.
[/quote]

Sem edina, ki se ji zdi MM nadut?


Mhm, torej ti veš, jaz pa ne! Morda pa le nimaš prav, a jaz te v to ne bom prepričeval.
[/quote]

Oba imava pravico do lastnega mnenja, informacij in tudi do brezbrižnosti. Vprašanje pa je ali je vse to za naju dobro…
Na zdravje!

Kaj, ne kdo. Sumim na nevednost.
[/quote]
Kdo? Jaz in nekaj čemur ti praviš nevednost. Vendar je to tvoja pravica.

Sem edina, ki se ji zdi MM nadut?
[/quote]

Vsekakor sem tudi jaz podobnega mnenja. Ampak kolumne ima pa dobre. Zato se sicer ne nameravam niti porociti niti bratiti z njim, z veseljem pa preberem njegove prispevke. Neredko mu uspe spodbuditi k premisleku o dolocenih temah.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Kdo? Jaz in nekaj čemur ti praviš nevednost. Vendar je to tvoja pravica.
[/quote]

Saj ves, kako pravijo v dolocenih krogih: premozni se ucijo povsod in od vsakgar, povprecni na svojih izkusnjah, revezi pa itak vedno vse najbolje vedo. V taksnih debatah se da bolj ali manj vedno vleci analogijo na to misel.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Sem edina, ki se ji zdi MM nadut?
[/quote]

Ni nadut, je pa jezen na Slovence, ker jih premalo zanima njihova lastna prihodnost…
Nadutost vidiš zato, ker ne vidiš problemov, ki jih je MM zaznal že dolgo nazaj.
Človek, ki vidi probleme zgodaj, na njih opozori in ravna drugače od večine, se mnogim zdi nadut. Ima pa MM enako, kot A. Jež, Mija Repovž in vsi ostali pisci rdečega pola, vso pravico preučiti dogajanja in odnose v družbi in o njih pisati kritično.

Ljudje, skrajni čas je, da dojamete, da se vam je zgodila svoboda in da lahko razmišljate po svoje in hkrati pustite drugim razmišljati po njihovo. Zaradi tega se vam ne bo zgodilo nič hudega, le obzorja se vam bodo razširila in na vas samih je, da se odločite kaj boste s tem…

Vsekakor sem tudi jaz podobnega mnenja. Ampak kolumne ima pa dobre. Zato se sicer ne nameravam niti porociti niti bratiti z njim, z veseljem pa preberem njegove prispevke. Neredko mu uspe spodbuditi k premisleku o dolocenih temah.
[/quote]

+1


Kdo? Jaz in nekaj čemur ti praviš nevednost. Vendar je to tvoja pravica.
[/quote]

+1

…ena izmed pravic. 😉

Saj ves, kako pravijo v dolocenih krogih: premozni se ucijo povsod in od vsakgar, povprecni na svojih izkusnjah, revezi pa itak vedno vse najbolje vedo. V taksnih debatah se da bolj ali manj vedno vleci analogijo na to misel.
[/quote]
Vem, vendar od svojega mnenja ne odstopam, čeprav se zavedam, da vsega ne vem. Tisto kar me zanima pač.

Sem edina, ki se ji zdi MM nadut?
[/quote]

miha ni nadut … le razmišlja drugače kot večina. ima dobro službo in mu ni treba skrbeti, da bi napisal kaj narobe ali se komu zameril …

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Vedno zadane, vedno vidi drevo in gozd, vedno mi osvetli kakšen kot, na katerega se drugače ne bi spomnila. Meni je kul.
Glede mladih ima prav. V velikem odstotku sanjajo in še v večjem so čisto prepričani, da oni bi pa zagotovo uspeli, če jih “ta stari” ne bi ovirali. Pri čem točno, pa ne znajo povedat.
Že na tem forumu jih je nekaj.

No, tukaj ga tudi piha. Če že omenja neko knjigo, bi jo vsaj dobro prebral.

https://siol.net/siol-plus/kolumne/miha-mazzini-o-pogoltnosti-479149

Ni res, da v knjigi štirje Japonci jedo eno gobo. En primerek nenavadne gobe kokonovega glavatca je profesor spravil v aktovko, nato pa so naleteli na celo rastišče tintnih mraznic. Le-teh so se potem do sitega najedli. Ravno namreč berem to knjigo:)

Nerazgledanost je smrt za logiko v odnosih v družbi.
Jbg… operirati s premalo informacijami je težko, da pa se jim prostovoljno odrečeš, je pa neumno.
Žal je to modus pensandi večine slovenskega življa.
[/quote]
bogati .. ti kar z informacijaami opletaš … pa še podatkov ne poznaš ☺

o MM zapisih pa: lepo se jih bere ob spahovanju po malici ☺

miha ni nadut … le razmišlja drugače kot večina. ima dobro službo in mu ni treba skrbeti, da bi napisal kaj narobe ali se komu zameril …
[/quote]
to kar mu dela tiste pol celice v možganih ni ravno razmišljanje … je bolj blodenje in drkanje “iz inata” ☺

New Report

Close