Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A bi vi tole jedli?

A bi vi tole jedli?

Jaz ni šans! In to pri nas prodajajo v prosti prodaji?! Ne morem verjeti!

https://coolhouse.si/spletna_trgovina/meso/eksoticne_vrste_mesa/

Čisto enako so to živali, rejene za zakol, kot mmm piščanček ali mmmmmmmmm pujsek. Če ješ meso, se ne spakuj in ne delaj drame iz vrste živali, od katere meso izvira. Ljudje imajo različne okuse. Nekomu je svinjina obupna, pečena kača pa odlična, drugemu pa ravno obratno. Noben ni zaradi tega boljši ali slabši.

Ne seri! V Sloveniji je normalno, da ješ piščanca ali pujsa, ni pa normalno, da ješ pitona ali krokodila. To naj jejo tam, kjer te živali živijo, ne pa da se to uaža k nam. Tudi mi njim ne izvažamo polhov. Fuj in fej!

A krompir pa jes? In riz? Pa morske ribe? Tega tudi ni bilo pri nas nekoc, zdaj pa je cisto vsakdanje.

Ne seri! V Sloveniji je normalno, da ješ piščanca ali pujsa, ni pa normalno, da ješ pitona ali krokodila. To naj jejo tam, kjer te živali živijo, ne pa da se to uaža k nam. Tudi mi njim ne izvažamo polhov. Fuj in fej!
[/quote]

A res? Zakaj potem kurje kremplje izvažamo? https://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/uspel-z-izvozom-kurjih-krempljev.html

Bi, zakaj ne? V Intersparu sem enkrat videla, da prodajajo in sem že mislila nekaj kupiti.


A zdaj boš pa ti ukazoval/a drugim, kaj naj jejo?

Ne seri! V Sloveniji je normalno, da ješ piščanca ali pujsa, ni pa normalno, da ješ pitona ali krokodila. To naj jejo tam, kjer te živali živijo, ne pa da se to uaža k nam. Tudi mi njim ne izvažamo polhov. Fuj in fej!
[/quote]

Nekaj od trega sem že jedel. Samo eno vrsto mesa tudi v domovini. Sem pač tak, da moram poizkusiti vse. Večinoma niso neki prehrambeni presežki (vsaj po mojem okusu), potolažijo pa lakoto in firbec.

https://www.amazon.com/Flukers-Gourmet-Canned-Reptiles-Animals/dp/B000YFGS52

Ne seri! V Sloveniji je normalno, da ješ piščanca ali pujsa, ni pa normalno, da ješ pitona ali krokodila. To naj jejo tam, kjer te živali živijo, ne pa da se to uaža k nam. Tudi mi njim ne izvažamo polhov. Fuj in fej!
[/quote]

Carsko. Se dobro, da je ta izbira.

Vprasanje razgledanosti ali zaplankanosti…. sem prepricana v drugo.
Pomoli malo svoj nos v svoj hladilnik in špajzo.Koliko eksotike se najde tam? Riž? Koruza? Paradižnik?

Tvojega pitovnega piscanca polnega antibiotikov, ki je v dveh mesecih zrastel nagužvan v mali kletki in tvoj gensko spremenjen paradajz z veseljem zamenjam za nojevo meso in se marsikatero drugo iz doticne (odlicne!) trgovinice.

Vse sem že jedla, razen kenguruja in zebre, nekaj od tega celo v Sloveniji.
V čem točno je problem?

Ne seri! V Sloveniji je normalno, da ješ piščanca ali pujsa, ni pa normalno, da ješ pitona ali krokodila. To naj jejo tam, kjer te živali živijo, ne pa da se to uaža k nam. Tudi mi njim ne izvažamo polhov. Fuj in fej!
[/quote]

Zakaj – ker misliš, da farmsko rejen pujs in pšanc je manj inteligentno in ni manj živo bitje od tudi farmsko rejene, kamele, krokodila, noja, ? Bejžnobejž? Jasno daimajo ljudje do za nas eksotičnega mesa predsodke. ker jih večinoma vidijo v živalskih vrtih,ali pa pri komu za ljubljenčka. Tudi pujs je koneckoncev hišni ljubljenček, inteleginten pa kot povprečno inteligenten pes.

Polhi se pa še kako izvažajo slovenski.

Pa kurji parklji iz perutnine Ptuj tudi – večino na Kitajsko – so specialiteta za njihove župce….

Bajdevej- od mesa jem samo meso nebaterijsko rejenih živali ( od perutnine najraje kopune), ne jem svinjine že 15 let in od takrat je moje počutje bistveno boljše; najraje imam pa morske ribe. Ne jem rib iz stoječih vod. Mesa tudi ne jem vsak dan. Mi z leti ne diši več toliko, kot pred 20imi leti naprimer.

Nikoli v življenju ne mislim pa jest kač, krokodilov, želv, nojev, zeber, psov, mačk podgan ( slednjih sploh ne, ker smrdijo ko hudič, četudi jih kuhajo po 3 ure v začimbah – Romi tudi pri nas radi jedo pse, maške in podgance ja).

Oo, fino – hvala za link!

Glede na to, da cene niti niso tako zelo navite, kaj od tega bi priporočala?
Za krokodila in noja predvidevam, da imata okus po piščancu, kaj pa ostalo?
In kako pripravit to meso? Kot divjačino ali kao drugače?

Glede na to, da cene niti niso tako zelo navite, kaj od tega bi priporočala?
Za krokodila in noja predvidevam, da imata okus po piščancu, kaj pa ostalo?
In kako pripravit to meso? Kot divjačino ali kao drugače?
[/quote]

Noj je precej suh. krokodil je bolj sočen, tudi kače so meni nekaj med ribo in piščancem.
Jaz sem jedla na žaru (oziroma pečene na vroči plošči) , noja na več načinov, tudi kot zrezke v omaki. Torej me ne sprašuj – jaz poznam te vrste mesa samo pečene. Kakšnih bolj poglobljenih receptov pa ne.

Noj je precej suh. krokodil je bolj sočen, tudi kače so meni nekaj med ribo in piščancem.
Jaz sem jedla na žaru (oziroma pečene na vroči plošči) , noja na več načinov, tudi kot zrezke v omaki. Torej me ne sprašuj – jaz poznam te vrste mesa samo pečene. Kakšnih bolj poglobljenih receptov pa ne.
[/quote]

Kenguru je dober – edino mora biti “rare” ali pa najvec “medium”, ker je drugace kot da bi zvecil 30 let stare Pekove cevlje.

Kenguru je dober – edino mora biti “rare” ali pa najvec “medium”, ker je drugace kot da bi zvecil 30 let stare Pekove cevlje.
[/quote]

Hm, ja, za to bi pa rekla, da je žilav, saj je sama mišica :))
Nisem še probala.

New Report

Close